Setanta

vojta žák

okres Brno

2 body

• 22.10.2012  00:52
    Seikon no Qwaser (TV seriál) (2010)

Epické odhalování koz. Tak to jsem ještě neviděl. Tímhle dílkem se pro mě japonská úchylnost posouvá na novou úroveň. Nejstupidnější a nejotravnější holky ever, exhibicující jeptiška a ultra-cool cápek s jizvou, roztomile malý, brutálně silný, extrémně tajemný a bla,bla,bla, hlavně že dokáže mačkat ženský ňadro a tvářit se, jako by zachraňoval svět. Nehodnotím, protože jsem ze své podstaty neviděl ani celý díl, jen jsem ho zběžně proklikal, a nemůžu Vás nevarovat. Pokud máte rádi hentai, cool akci a nevadí Vám klišé, tohle dílko je pro Vás.

• 21.5.2012  10:09

Trochu míň líbivá, ale o to hravější animace, trochu divný, ale o to vtipnější svět :) Není to tak docela mainstream, ne každý to zkousne, ale je to nádherný a vtipný snímek. Jen by mě zajímalo, co by na něj řekly děti.

• 28.6.2012  15:09
    Glee (TV seriál) (2009)

Glee rovná se nadsázka. Charaktery musí být vyhrocené, situace musí být vyhrocené, chování musí vyhrocené. Je to skečovité, může to působit tupě, ale umožňuje to vyjádřit myšlenku každého dílu. A to je důvod, proč mám Glee rád. Ach, počkat - ono se tam vlastně i zpívá, že?

• 14.6.2012  15:35

Krásná úleťárna a trochu jiný film, takové mám rád. Jediný, s čím nejsem spokojený, je rytmus děje a s tím, že jsem nepochopil smysl filmu.

• 3.3.2012  19:25

Ne! Ne, ne, ne! Nefungující lekačky, předvídatelný příběh (s přítelkou jsme v 90% věděli, co se za chvíli stane), nepochopitelná motivace postav a nulové vykreslení jejich chrakaterů, stupidní dialogy, nevyužitý střet dvou hrdinů (kdo viděl, ví) atd. atd. Mám sto chutí poslat to mezi odpad, ale musím tomu nechat, že to udrželo atmosféru jedničky a solidní survive mission. Jakmile se tam začnou mydlit, je to alespoň přetrpitelné. 35% se sebezapřením.

• 19.9.2016  00:06
    Redline (2009)

Barevný bordel a nic víc. Neskutečně úžasná animace. Neskutečně šílené vize. Primitivní příběh, který je vyprávěn tak prasáckým způsobem, že mu stejně není rozumět. Zcela zbytečná linka s army. Způsob, jakým si japonci představují bio-weapon, je fascinující. Dívat se na to nemá moc smysl, pokud si fakt nechcete užít výmaz mozku, protože tahle věc IQ zabíjí. Ale když se ožerete nebo zhulíte nebo tak něco, asi to bude fajn. Pravda je, že jsem si to docela užil i za střízliva. Ale znovu to už nezapnu.

• 29.12.2013  23:58

Ve filmu jsem si našel důležitou myšlenku - život je jako spirála, pořád se vracíš do stejných kolejí, ale už nejsi stejný. Důležité je sebeuvědomění, důležité je definovat sebe sama a smířit se s tím. Kvůli tomu film nemůžu odsoudit. Mohl být ale udělán zajímavěji, poutavěji, jinak... Výsledek je to bohužel pouhá sekvence scén poslepovaná dohromady. Na film ale už rok nemůžu zapomenout a myslím, že ani nezapomenu.

• 19.4.2015  22:16

Korejskej hollywood. Věci se dějí, jenom aby se mohly dít, a bouchají, jen aby mohly bouchat.

• 17.9.2014  08:02
    Karamazovi (2008)

Deklamační, zplácané, nepřirozené... a co se mi to sakra snažili říct? Po stránce divadelní, dramatické i herecké všechno funguje výborně. Když se ale zaposloucháte do toho, co říkají... a jak to říkají... chápu, že stáhnout tisícistránkové dílo na hodinu a půl, to už chce pěknou režisérskou zkratku, ale to vysvětlování "dělám to proto a proto a proto" mě fakt sere. Když pak i dialogy mimo divadelní část skáčou od jedné nelogičnosti k druhé... a konečně celá pochybnost konceptu a to zvláštní naroubování na jednoho dělníka bez skutečné větší provázanosti... čekal jsem víc.

• 14.6.2012  15:11
    The Joker Blogs (TV seriál) (2008)

S každým dalším dílem drsnější a drsnější. Doporučuji u toho vydržet. Samozřejmě, logika místy postavená na hlavu, Joker není Ledger, ale i tak je to paráda z níž mě mrazí.

• 10.10.2012  20:02
    Baccano! (TV seriál) (2007)

Tvůrcům Baccana! se nedá upřít odvaha, protože nejenom že si pod sebou podřezávají větev už prvním dílem, kterému prostě nemáte šanci porozumět (poslední díl je totiž v podstatě závěrečným dílem, i když to není poznat), ale i celým způsobem vyprávění, který je často až zbytečně mozaikový, rozkouskovaný a zmatený. Ne, tvůrci divákovi skutečně nic neulehčí. Na druhou stranu dostanou příběh, v němž se příjemně mísí akce, gore, pro anime typicky švihlý humor a zajímavý příběh, krajně překombinovaný příběh, od kterého jsem přece jenom čekal víc. Postav je na 13 dílů skutečně přehršel a skoro každá by si zasloužila dvojnásobek prostoru, z čehož vyplývá, že nejsou skutečnými charaktery, spíše jakýmisi črtami, ale stejně si mezi nimi najdete své oblíbence. Ty postavy jsou totiž dokonale šílené! Rozhodně stojí za zhlédnutí, kvůli atmosféře, kvůli postavám a kvůli neortodoxnímu způsobu vyprávění.

• 21.11.2015  12:48
    Jsem větší a lepší (studentský film) (2007)

Málokdy se najde český snímek, který by ve mě nezanechal pocit "tady je něco špatně". Ani tento není výjimkou. Ne že by na něm bylo objektivně něco špatně. Jenom to není dost, anebo je to zbytečné. Viz zcela zbytečné sci-fi propriety, které nám létají všude kolem hlavy. Technicky nedotažené, místy nápadité (měnící se sgrafity), ale pro příběh zcela zbytečné, netřeba nic jiného než robot. Herecké výkony teatrální a to nejenom, když jsme v divadle. Předání příběhu zmatečné, absentující pocit vyvrcholení nebo silné pointy, všechno mi to jeden v jednom flow. A ten závěr... inu, mám pocit, jako by mi ten film neměl co říct.

• 11.6.2012  01:49

Příběh a postavy jsou dokonale neoriginální, zvratky takřka klišovité. To ale vynahrazuje krásně rozehrátý vztah ústřední dvojice, parádní souboje a nádherný hudební podkres a celkově parádní zpracování díky němuž mám ještě několik hodin po shlédnutí filmu velice příjemný pocit. Asi si to někdy shlédnu znovu a to já obvykle nedělám.

• 12.8.2012  14:48

Bleach filmy jsou divný (ostatně i seriál šel do kytek a manga ho následuje), MoN je z nich však nejlepší. Na rozdíl od ostatních nabízí něco jako Love story, navíc velice smutnou a dojímavou (doporučuji si počkat na scénu po závěrečných titulcích, jinak probrečíte celou noc). Co se týče animace, je o úroveň výš než seriálová, ale všechny postavy v pozadí jsou strnulé. Jinak, ve filmu vystupuje příliš mnoho postav, záporáci jsou nedotažení, závěrečná bitva mi přišlá příliš barvičková a bez opravdových soubojů. Nejlepší stránkou prostě zůstává za romantická linka a příběhová poezie.

• 4.9.2012  22:30

Pět hvězdiček nemůžu dát jenom proto, že se jedná o operu, a ty mi přece jenom nesednou. Režisérsky a vizuálně ovšem geniální podívaná (zeď z lidských tváří mě bude ve snech provázet ještě hodně dlouho).

• 2.7.2012  23:26
    Paprika (2006)

Vtipné, napínavé, místy akční, surrealistické, kouzelné. Ze začátku jsem čekal Freudovskou psychoanalýzu, dostal jsem ji v poněkud lite verzi, o to to ale bylo zábavnější. Finále bylo teda hodně wtf a skor bych si ho odpustil, stejně tak záporáky bych uvítal méně maniakální, ale celkový požitek mi to vážně zkazit nemohlo. Nemůžu tomu dát 5*, ale ten film můžu milovat.

• 2.8.2012  00:17

Úžasně atmosferické dílko s poněkud pomalejším tempem vyprávění, které může někoho umořit. Zajímavě zkombinovaný příběh a prostředí (ani na třetí a čtvrtý pohled mi spojení Finska a Číny nejde dohromady, ale v tom filmu to přesto zafungovalo). Pro mě je to poezie. Film není perla, ale rozhodně pěkná zlatá mince, která stojí za zkouknutí. A možná i za druhé.

• 26.5.2012  22:08

Nemastný, neslaný, divný. Se slabou akcí, nezajímavými lokacemi, neskutečně stupidními postavami (dokonce i ten Wolverin mě tady sr*l) a to hlavně v řadách záporáků, přičemž těch postav je i nadbytečné množství, zbytečně patetické a místy vyloženě stupidní. Asi by mě to tak neštvalo, kdybych neměl X-Meny rád a 1 a 2 se mi tak brutálně nelíbily. Ale takhle... Skutečně jsme mohli dostat lepší zakončení trilogie.

• 13.11.2012  16:53

Mrazivé, atosferické, tajemné, dechberoucí... geniální kamera, geniální obrazy, geniální zkratky. Všechno to má jednu velkou chybu. Samoúčelnost. Jak Vás příběh vtahuje hlouběji a hlouběji a Vy čím dál tím víc chcete zát otázky, abyste nakonec zjistili, že je to podvod, že pointa udělala krok stranou a ačkoliv zodpoví hlavní otázku, připraví celý film o jeho smysl. Budiž, Svět je jen iluze, ale zapomněli jste nám říct, jak se zachovat, když si to konečně uvědomíme. Přesto se mi to moc líbilo, takže 4*

• 28.2.2012  12:55
    Pád do tmy (2005)

Zbytečně dlouhý úvod, který bych ocenil, kdyby výrazněji přispěl k charakterizaci hlavních postav. K té ale ve skutečnosti nedojde, a tak si vy výsledku musím oblíbit hrdinky jenom na základě archetypálních prvků, načež se stane, že ve výsledku mám nejradši „mrchu“ (a navíc nemám pocit, že to je mrcha, tou je pro mě hlavní hrdinka). Jakmile se ale dostaneme do jeskyní, přichází brutální klaustrofobie, s nástupem monster to dostává drive a hororové intence a závěrečná tečka mě tak potěšila, že tomu snad dám o hvězdu navíc. 70%

• 24.6.2012  13:29
    Elfen Lied (TV seriál) (2004)

Je to gore. Je to akce. Je to porno (s přihlédnutím k dětským postavičkám v celku perverzní). Je to humor. Je to emoční žďímačka největšího stupně. Když se zamyslím nad dějem seriálu, musím přiznat, že je poněkud hloupý a zbytečný. Při sledování mi to ale nepřišlo. První díl mě nechytnul, ale další mě pohltily a já je hltal a jeden každý mě provedl extrémy nezastavitelný smích až absolutní smutek. Dokonale to reprezentuje polarizace hlavní postavy - roztomiloučká Nyu, kterou miluju, a strašlivá Lucy, kterou nenávidím už od okamžiku, co v úvodu odkrouhla onu roztomiloučkou a naprosto nevinnou sekretářku. Seriál může být pro někoho prázdná (gore) telenovala. Pro mě je to příběh o dobru a zlu, které se skrývají v každém člověku, o nezbytnosti přátelství a lásky i o bolesti zrady, o nebezpečí nesnášenlivosti k jinakosti i o zbytečné bolesti, kterou trpí jedni od druhých pro chyby třetích.

• 22.12.2012  23:50

Ten film rozhodně není dokonalý. Má své mouchy, hlavně herecké výkony dětí a to, že povídky jsou ve své kostře v podstatě totožné, a tudíž na podruhé, třetí, čtvrté nudné a nudnější. Film má ale spoustu kladů. Jima Carreyho, perfektní dark, místy skoro steam punk vizuál, nádherně černý humor, jistou milou krutost, a v neposlední řadě perfektní poselství, které by si měli všichni, co kdy měli co do činění s výchovou dětí, připomínat zas a znova a znova. P.S.: Nezapomínejte kousat, přátelé.

• 20.6.2012  00:42
    Aragami (2003)

Nejsou to čisté 4*, spíše obligátních 75%. Chybí tomu totiž nějaký větší význam - ten vtípek na závěr sice pobaví, ale film nevyzvedne. Zůstává čistě provedení, které ukazuje, že film, kde se 90% času jenom sedí a mluví - a to ani o ničem hlubokém, významném, velkém, nebo alespoň zajímavém pro normálního člověka - může fungovat. Protože každá věta je důležitá a každá někam posouvá příběh a vy se vlastně pořád dostáváte dál. Souboje jsou samozřejmě fajn, i když nenadchnou (a místy fakt bylo vidět, jak sekají do vzduchu, omg). Ze začátku poněkud hrozí nuda, prvních deset minut krizových. Pokud vydržíte, asi vás to chytne. Stojí to za to, ale zapamatování-hodný film to - bohužel - taky není.

• 16.10.2012  11:45
    Insomnie (2002)

Norský originál i Hollywoodský remake viděny v řadě. Zatímco Nolanova verze je perfektní, napínavá detektivka, norská verze je život. Severská verze je depresivní, špinavá, pomalá, nudná a hluboká. Tempo naprosto nefunguje. Finále je slabé. Sdělení mi uniká. Copak všechno, co se mi rejža snaží říct, je, že lidí jsou svině? Pořád se mi vrací otázka, proč to vlastně točil? Pak přichází Nolan. Příběh je akční, napínavý, nevýrazné ubožátko z origoše nahrazuje charismatický psychopat. Film stojící na dokonalém vztahu hrdiny a záporáka. Film sperfektním tempováním a napínavým finále. S hloupým a předvídatelným finále. Plochý film hollywoodských klišé, kde se věci stíhají na poslední chvíli, kdy se hlavní hrdina vždycky obrátí k dobré straně, film, který pobaví a vyšumí. Přes všechny chyby je norský origoš prostě lepší. Tři hvězdičky pro Nolana, protože je to vážně zábava. Dobře zrežírovaná zábava, ale nic víc.

• 19.9.2015  20:49
    Zvrácený (2002)

Nemůžu se zbavit dojmu, že kdyby to bylo vyprávěno chronologicky a ne tak klipovitě, bylo by to mnohem silnější.

• 26.12.2015  22:25

Vlastně to není originální, šokující, ani kdovíjak odvážné. Je to jenom kvalitně zpracovaný zajímavý nápad. Ale kvůli té poslední větě dávám o hvězdičku víc, neboť je pro mě hrozně důležitá: "Pověz mi, co by měl v takové chvíli říct dospělý člověk dítěti?"

• 24.6.2015  22:32
    Furi Kuri (2000)

Lidi píšou že to nepochopili. Inu, ono taky není co chápat. Je to pičovina. Nemá to hloubku, jenom hodně zfetovanej humor. A to je celkem fajn.

• 4.9.2012  22:36

Steam-punkové guilty plesure. Btw, na motivy seriálu BBC z roku 1965-69 (104 epizod). Jinak co si budeme povídat, je to pi*ovina, prostě musíte očekávat šílenství, a pak se Vám to třeba bude líbit tolik jako mně.

• 16.10.2012  11:47
    Insomnie (1997)

Norský originál i Hollywoodský remake viděny v řadě. Zatímco Nolanova verze je perfektní, napínavá detektivka, norská verze je život. Severská verze je depresivní, špinavá, pomalá, nudná a hluboká. Tempo naprosto nefunguje. Finále je slabé. Sdělení mi uniká. Copak všechno, co se mi rejža snaží říct, je, že lidí jsou svině? Pořád se mi vrací otázka, proč to vlastně točil? Pak přichází Nolan. Příběh je akční, napínavý, nevýrazné ubožátko z origoše nahrazuje charismatický psychopat. Film stojící na dokonalém vztahu hrdiny a záporáka. Film s perfektním tempováním a napínavým finále. S hloupým a předvídatelným finále. Plochý film hollywoodských klišé, kde se věci stíhají na poslední chvíli, kdy se hlavní hrdina vždycky obrátí k dobré straně, film, který pobaví a vyšumí. Norský film nevyšumí. Ten hnusný pocit zůstane a bude hlodat. Přesto je to film, u kterého se dá snadno usnout, a jeho sdělení mi pořád ještě uniká. Takže tři hvězdičky, ale rozhodně hodnotnější hvězdičky, než které jsem dal Nolanovi.

• 1.1.2013  23:51
    Kenpú denki Berserk (TV seriál) (1997)

Ono to není dokonalý. Souboje jsou dělaný tak, že se mává kusem železa nahoru dolů a občas se vystřelí z kanónu. Závěr anime je těžce neuspokojivý (tak neuspokojivý, že mě donutil přečíst si mangu, a vůbec toho nelituju, protože je to jedna z nejlepších věcí, které se mi kdy dostali pod ruku). Ale svět je tak temný, příběh krásně propletený, postavy k pomilování a zpracování při své statičnosti tak akční, že mi jeho neohrabané souboje připadají stokrát lepší než vystajlované battly moderních filmů. Jedno z nejlepších anime, jaké se mi kdy dostalo pod ruku. Btw, nadhodnota? Nula. Jen super zážitek.