Setanta

vojta žák

okres Brno

2 body

• 19.4.2015  22:16

Korejskej hollywood. Věci se dějí, jenom aby se mohly dít, a bouchají, jen aby mohly bouchat.

• 4.4.2015  17:57

Tohle dílko vnímám v jasném kontrastu k tolik populárnímu Kigsmanovi, který ze zabíjení dělá zábavný lunapark. Tady je zabíjení vážné a bolí. Matty přirovnává styl vyprávění příběhu videoherní estetice. Nevím, možná, mě to nepřišlo. Ale možná bych si přál více podobných videoher... kde zabíjení nebude bráno na lehkou váhu.

• 15.3.2015  10:39
    Babadook (2014)

Jeden z nejlepších hororů, jaký jsem měl to štěstí vidět. Všem "geniálním" komentátorům, kteří si stěžují na nedotaženost monstra, doporučuji zamyslet se nad ním jenom jako nad metaforou nad matčiným psychickým stavem. Skvělý herci, geniální zvuk, úžasně budované napětí. Love it!

• 8.2.2015  11:29

I fucking love it! Není to dokonalé, ale ten pocit, který jsem si z toho überpatetického závěru přesně podle anime odnášel - k nezaplacení, sakra, já měl slzy v očích! Anime se mi líbilo, ale nijak zvlášť ho nežeru, ani jsem ho nedokoukal. Tady jsem ale čučel jak puk, jak dobře dokázali převést patetickou a místy přepálenou animaci do hrané podoby, aniž by to (až na některé úlety) vypadalo trapně. Vtípky příjemné a umírněné, bojová estetika cool a místy dokonce uvěřitelná, perfektní hudba, kamera je místy skvělá a místy nudná, herecké výkony nehodnotím, páč asijci jsou stejně afektovaní jak operetní sebevražda, ale extrémně mě potěšila civilnost některých melodramatických scén. Prostě 5 hvězd si to objektivně nezaslouží, ale subjektivně je to tak na patnáct.

• 29.11.2014  10:39

Filmy sice nekonzistentní, ale sršící tak úžasnými nápady, že mu rád všechno odpustím. Za mě stokrát lepší než americké "hurónské" animáky.

• 26.10.2014  11:10

Primitivnost. Ve všech směrech. Působivé, jak někdo může změnit nejoriginálnější vizuál posledního desetiletí, v nudnou matlanici. První Sin City bylo nejenom originální, ale mělo i silný a provázaný příběh. Druhé Sin City příběh prakticky nemá. Tam, kde má šokovat, působí trapně. Choreografie je nulová. Nač plýtvat slovy...

• 21.9.2014  14:16

It was baaaad. it was ssoooo baaaad. Akce nudná, nebo počítačově nechutná, krev trapná, příběh tupý, hlavní hrdina nezáživný a ty uberpatetický kecy byly moc i na mě a to se mi líbil Pearl Harbor. Jediné, co na filmu stojí za to, je Eva Green.

• 17.9.2014  08:02
    Karamazovi (2008)

Deklamační, zplácané, nepřirozené... a co se mi to sakra snažili říct? Po stránce divadelní, dramatické i herecké všechno funguje výborně. Když se ale zaposloucháte do toho, co říkají... a jak to říkají... chápu, že stáhnout tisícistránkové dílo na hodinu a půl, to už chce pěknou režisérskou zkratku, ale to vysvětlování "dělám to proto a proto a proto" mě fakt sere. Když pak i dialogy mimo divadelní část skáčou od jedné nelogičnosti k druhé... a konečně celá pochybnost konceptu a to zvláštní naroubování na jednoho dělníka bez skutečné větší provázanosti... čekal jsem víc.

• 24.3.2014  23:15
    Mý věci (2013)

Maslowova pyramida funguje! Jak závratní zjištění. Jo a taky potřebuješ ženskou, jinak nebudeš šťastnej. Zajímavý nápad, který se rozplizne do... povrchnosti. Naštěstí má perfektní kameru, je fajne sestříhanej a vtipnej (byť místy poněkud trapným způsobem). Jsem rád, že jsem ten film viděl, ale že by mi to něco přineslo...

• 22.2.2014  22:00

Zábavné - ale taky docela zbytečné a prázdné.

• 22.2.2014  21:57

Avatar na entou. zhruba stejně zábavné. Tuctové, neoriginální, téma "přátelé jsou důležití" se už asi nedalo uchopit nudněji. Ale má to ten švihlej vizuál, crazy nápady a vůbec, do letadla dobrý.

• 22.2.2014  21:55

Díky té zuřivé béčkovosti a očividnému "take it ease, bro" - taky protože jsem to sledoval v letadle s 30hodinovým spacím deficitem, mizerným zvukem, na malé obrazovce a nic lepšího nebylo k dispozici - se mi to líbilo mnohem víc než jednička. Střeva a vrtulník rulez. Těším se na trojku a to jsem dvojku vůbec nechtěl vidět. A Rodrigueze je magor. Už chápu, že se mají s Tarantinem rádi.

• 22.2.2014  21:51

Spíše roztomilé než vtipné, v rámci animáků originální, hoooodně písniček (lepších i horších). Má to pár chvilek, které mě úplně netěší, ale má to i severské trolly a ty mě těší dvojnásobně. Na vlásku v bledě modrém, ale protože Na vlásku bylo super, těším se na další podobné kousky.

• 13.1.2014  18:32
    The Hobbit (TV film) (1977)

Mix mezi Hobitem a Sněhurkou a sedmi trpaslíky. V dobrém i špatném. Anime je dětinská, obludy jsou pitoreskní, hrdinové jsou směšní... je to pro děti. Velice pozitivně hodnotím schopnost vyprávět několik věcí najednou, krásné zhudebnění básní (i když ten věčně se opakující motiv cesty za dobrodružstvím mi ve třech čtvrtinách už vážně lezl na nervy). Bohužel zrychlení je takové, že spoustu krásných scén z knihy je z filmu vystřihnuto. Navíc - nejsem si jistý, jestli ten, kdo nečetl knihu, má šanci pochopit, co se děje. Tento film je ale knížce mnohem bližší než Jacksonův spektákl a po všech směrech mi udělal velkou radost. Na druhou stranu - teprve díky němu jsem si byl schopen uvědomit Jacksonovu svébytnost a připustit, že i nová trilogie má špetku svého kouzla.

• 12.1.2014  00:42

Disneyovský trend jedničky pokračuje a graduje a ano, je to zábavné a je to fajn a v kině to stojí za to vidět, protože je to eskapáda na eskapádu. Ale tohle pro mě není Hobit. Není to ta kouzelná rozprávka a tam, kde by mohla být, protože předloha je takových míst plná, má Jackson neukojitelnou potřebu udělat z toho kabaret. A to je něco, co mu jako velký fanoušek předlohy nedokážu odpustit a taky důvod, proč ten film nikdy nebudu moct mít rád.

• 12.1.2014  00:38

Druhý díl Nymfomanky je paradoxní. Je kratší, má větší spád, uteče rychleji. Když končil, připadal jsem si ochuzený. "To ještě nemůže být konec, já chci další povídku." Ale ta už nemá přijít. Stejně tak když přichází konec, říkám si "Tohle je levný, já nechci takový konec" A pak přijde skutečný konec a ten mě zmrazí ještě víc. Já nechci tenhle konec, chci radši ten předcházející! Navíc při dodatečném pohledu tomu konci nevěřím: z její strany je to příliš přehnaná reakce. Ale Trier nám řekl, co chtěl, já si to v tom našel, i když ostatní nemusí. Druhý díl není tak zábavný, nemá tolik překvapivých pohledů na věc, ale v mnoha chvílích se mi dostává pod kůži víc než první, vyvolal reakce, které první nedokázal. Konec konců, tohle nemá být rozdělený film, ten se má koukat v kuse, a tak bych ho měl i posuzovat. Já chci Trierovu verzi a chci ji celou a potom budu moci vynést konečný soud. Mám-li totiž hodnotit tento film jako samostatný, tak je výrazně slabší a mnohem méně uspokojivý než předchozí díl. Možná je to tím, že je mnohem krutější.

• 3.1.2014  22:25

Velké zklamání. Nádherný vizuál je prvním a posledním kladem tohoto filmu - i když možná je to i tím, že jsem to musel sledovat s dabingem a ten mě ubíjel. Nudná kamera, příšerná režie, scény poslepované vteřiňákem, bídná gradace, neskutečná teatrálnost (a to já mám teatrálnost rád!!) a odporně deklamující Depardieu. Boreček je skrytej komunista a na co nakonec zmůže po svým velkým proslovu? Ach, jak jsem se na ten film těšil, tak o to víc mě nakrk.

• 30.12.2013  00:03

A co když je to jinak? Co když není potřeba vnímat svět v zažitých společenských škatulkách? Co když neexistuje dobro, zlo, ani morálka? Co když, co když, co když... A ne, není to porno. Sex a Lucia je porno, Adelin svět je porno, Deník nymfomanky je porno. Tohle je - tohle je prostě jiné. Touhle jsou dlouhé poetické záběry, které nenudí, geniální kompozice, spojování prvků, které k sobě nepatří a spousta převrácených definic, pohledů a realit. Věci tu nejsou krásné. Sex zbavený hollywoodského pozlátka, série čůráků a poezie každodennosti. P.S.: Teď jsem se vrátil z kina, nemám nezkreslený pohled. Závěrečná minuta mi přinesla katarzi. Chci zbytek.

• 29.12.2013  23:58

Ve filmu jsem si našel důležitou myšlenku - život je jako spirála, pořád se vracíš do stejných kolejí, ale už nejsi stejný. Důležité je sebeuvědomění, důležité je definovat sebe sama a smířit se s tím. Kvůli tomu film nemůžu odsoudit. Mohl být ale udělán zajímavěji, poutavěji, jinak... Výsledek je to bohužel pouhá sekvence scén poslepovaná dohromady. Na film ale už rok nemůžu zapomenout a myslím, že ani nezapomenu.

• 30.6.2013  13:44

Po dokoukání filmu tradičně nerozumím ničemu, ale zůstává ve mně Pocit. Stejný pocit, jaký mám po každém Evangelionu, nedefinovatelné cosi, kvůli kterému to sleduju. Je to nepříjemné, ale je to super. Doporučuje 11 magorů ze 12.

• 29.6.2013  23:05

Teda, místama mi to dost připomínalo Evangelion :D Režisérsky se mi to zdá nezvládnuté, střídají se silné momenty se slabými, tempo je nevyrovnané, film místy nudí atd. Na druhou stranu, animace skvělá, temná, až kulervoucí - což ovšem není všechno. S láskou vzpomínám na seriál - a přesto tuhle filmovou trilogii vítám. Protože doufám, že bude mít úspěch a doufám, že otevře možnost zfilmování celé, nebo alespoň části mangy, která nabízí jeden z nejsilnějších příběhů, jaký znám. Vyserte se na Hru o trůnu. Berserk je stokrát lepší! (teda aspoň manga)

• 31.5.2013  10:35

Typický Luhrmann. Opulentní, surrealistický, nablýskaný, barvičkovský, přestylizovaný, plýtvající vším, čím je možné plýtvat. Ach, jak já Tě za to miluji, Luzi, znovu jsi mě tím dostal a jenom za to máš tu 4*. Tentokrát ale taky nezvykle odosobněný, neemocionální, s nevyrovnaným příběhem, který se táhne jako hodně fajnová žvejkačka. Aspoň že to má tak parádní soundtrack.

• 10.2.2013  11:16
    Durarara!! (TV seriál) (2010)

Velké zklamání. Zdánlivě stejný přístup jako u Bacanna se brzy rozplizává do lineárního vyprávění, které se rádo cyklicky vrací, jenom aby stejný příběh vyprávělo z jiného úhlu pohledu, aby vždycky došlo ke stejnému bodu. Výsledkem je celá řada neskutečně nudných dílů. Seriálu by dost bodlo zhuštění do 15 dílů, všechno by mělo mnohem větší dynamiku. Množství nezodpovězených otázek, množství zbytečných, nevyužitých charakterů, prostě takové velké honění neviditelného králíka. Přesto se jedná o zajímavý počin. Začátek jsem přetrpěl stěží, u třetího dílu jsem se chytnul, do poloviny jsem jel jako děs. Pak se dostavuje nepříjemné rozmělnění děje a v závěru už člověk tuší, že to nebude to, v co doufal. Tvůrcům totiž chybí koule. Tvůrci nemají odvahu někoho oddělat, jako to udělali v Baccanu, tvůrci nemají odvahu nechat stříkat krev a postavit všechno do skutečně tragické roviny. Takhle i trápení hlavních hrdinů přijde spíše směšné. Celý seriál je sestaven ze série neuvěřitelných náhod, kdy jednotlivé postavy jsou náhodou na stejné místě, a tak se může něco stát, a obhajují to nevěrohodnou manipulací jedné z postav. Příběhy vyznívají do prázdna. Ale... Důvody, proč se na to má smysl podívat: 1) Je to něco jiného. 2) Perfektní charaktery (hlavně Celty a ten magor, co vším hází) a příjemný humor 3) Izac a Miria z Baccana. I když jen na chvilku.

• 20.1.2013  00:02

Katarze. Ten film není dokonalý. Pořád mám pocit, že mi chybí hloubka (kterou bych asi našel v knížce), tempo je nevyrovnané a Emma Watson na můj vkus poněkud přehrává. Ale ta dokonalá lovestory o bandě loozerů, z nichž každý má nějakého kostlivce ve skříni, a přesto se nevzdávají a ruku v ruce se s tím rvou, mě naprosto dostávala, zas a znovu a znovu a znovu a finále bylo tím, co už jsem zmínil - katarzí.

• 1.1.2013  23:51
    Kenpú denki Berserk (TV seriál) (1997)

Ono to není dokonalý. Souboje jsou dělaný tak, že se mává kusem železa nahoru dolů a občas se vystřelí z kanónu. Závěr anime je těžce neuspokojivý (tak neuspokojivý, že mě donutil přečíst si mangu, a vůbec toho nelituju, protože je to jedna z nejlepších věcí, které se mi kdy dostali pod ruku). Ale svět je tak temný, příběh krásně propletený, postavy k pomilování a zpracování při své statičnosti tak akční, že mi jeho neohrabané souboje připadají stokrát lepší než vystajlované battly moderních filmů. Jedno z nejlepších anime, jaké se mi kdy dostalo pod ruku. Btw, nadhodnota? Nula. Jen super zážitek.

• 1.1.2013  23:41

Rozhodně lepší než první film. Vymizela sekvenčnost, film je složen z pevného, uceleného celku protkaného luxusními bitvami a famózním závěrem. Možná je to tím, že tahle část příběhu je složena ze skutečně silných momentů. CGIčko je na můj vkus moc barvený, nehodí se mi k temnému berserkovskému světu, ale to už su hnidopich. V reakci na Wysche, 100men-slayer-scene je podle mě délkou vcelku uměřená, Zoddův meč považuji za postradatelný motiv, jen ta Casčina přeměna byla skutečně dost rychlá.

• 22.12.2012  23:50

Ten film rozhodně není dokonalý. Má své mouchy, hlavně herecké výkony dětí a to, že povídky jsou ve své kostře v podstatě totožné, a tudíž na podruhé, třetí, čtvrté nudné a nudnější. Film má ale spoustu kladů. Jima Carreyho, perfektní dark, místy skoro steam punk vizuál, nádherně černý humor, jistou milou krutost, a v neposlední řadě perfektní poselství, které by si měli všichni, co kdy měli co do činění s výchovou dětí, připomínat zas a znova a znova. P.S.: Nezapomínejte kousat, přátelé.

• 13.12.2012  03:15

Jacksone, ty parchante, jak jsi mohl? Odpustím ti, že z toho chceš vytřískat svinský prachy a natahuješ to, jak je jenom možný, i když nemáš co vyprávět. Odpustím ti, že tam cpeš zbytečné postavy, jenom aby si to divák snadněji propojil s LOTRem. Co Ti ale neodpustím je, že z toho děláš větší disnyovku, než jsou piráti z karibiku. Nedopustím ti, že mám místy pocit, jako bych se díval na warcraft a jindy zase, jako že sleduji uchylný remake Mrazíka. Neodpustím ti debilitu některých postav, zbytečnost mnohých scén i potřebu ulělat ze všeho natolik kulervoucí akci, až je jenom trapná. On je Hobit pořádné dobrodružství samo o sobě, i bez toho, aby Bilbo skákal skřetům na hlavy a projížděl se na kolenech rvoucích se kamenných obrů. A čím jsi mě naštval snad nejvíc, že když už z toho chceš mít mermomocí komedii, tak dokonale zavrhuješ Tolkienův milý a inteligentní humor, ale cpeč tam svoji Hollywoodskou třeskutost. Jestli tě někdy uvidím na živo, donutím tě trpět. P.S.: Na druhou stranu, solidní řemeslo, pořádná dávka melancholie a úprk před gobliny mě svým Indiánajonesovstním dokázal zvednout ze židle. Takže za 3. P.S.P.S.: Debilní 3D

• 24.11.2012  18:29

Začalo to slibně, ale zvrhlo se to v takovou volovinu, že s emi chtělo plakat. Průběh děje splácaný ze samoúčelných pičovin, které by měly pobavit, jenže vůbec nejsou vtipné, a pak ty klišé a stupidit vážně jenom nasereštvou. Parkour sice vypadá docela slibně, ale dokonale ho kazí věčné slow motiony a pitomé záběry, díky nimž si stěž který souboj či honičku dokážu užít. O závěrečných eskapádách v labyrintu ani nemluvě, to je prostě hrůza na hrůzu a nuda na nudu. Herci jsou sice sympatičtí, ale nějak zapomněli, že by měli taky hrát. Chemie mezi hlavními hrdinami moc nefunguje a navíc film kraluje v nejstupidnějších polibcích ever. Ale což, bejt zlitej, tak si ten film snad i užiju.

• 13.11.2012  16:53

Mrazivé, atosferické, tajemné, dechberoucí... geniální kamera, geniální obrazy, geniální zkratky. Všechno to má jednu velkou chybu. Samoúčelnost. Jak Vás příběh vtahuje hlouběji a hlouběji a Vy čím dál tím víc chcete zát otázky, abyste nakonec zjistili, že je to podvod, že pointa udělala krok stranou a ačkoliv zodpoví hlavní otázku, připraví celý film o jeho smysl. Budiž, Svět je jen iluze, ale zapomněli jste nám říct, jak se zachovat, když si to konečně uvědomíme. Přesto se mi to moc líbilo, takže 4*