Setanta

vojta žák

okres Brno

2 body

• 22.10.2012  00:52
    Seikon no Qwaser (TV seriál) (2010)

Epické odhalování koz. Tak to jsem ještě neviděl. Tímhle dílkem se pro mě japonská úchylnost posouvá na novou úroveň. Nejstupidnější a nejotravnější holky ever, exhibicující jeptiška a ultra-cool cápek s jizvou, roztomile malý, brutálně silný, extrémně tajemný a bla,bla,bla, hlavně že dokáže mačkat ženský ňadro a tvářit se, jako by zachraňoval svět. Nehodnotím, protože jsem ze své podstaty neviděl ani celý díl, jen jsem ho zběžně proklikal, a nemůžu Vás nevarovat. Pokud máte rádi hentai, cool akci a nevadí Vám klišé, tohle dílko je pro Vás.

• 16.10.2012  11:47
    Insomnie (1997)

Norský originál i Hollywoodský remake viděny v řadě. Zatímco Nolanova verze je perfektní, napínavá detektivka, norská verze je život. Severská verze je depresivní, špinavá, pomalá, nudná a hluboká. Tempo naprosto nefunguje. Finále je slabé. Sdělení mi uniká. Copak všechno, co se mi rejža snaží říct, je, že lidí jsou svině? Pořád se mi vrací otázka, proč to vlastně točil? Pak přichází Nolan. Příběh je akční, napínavý, nevýrazné ubožátko z origoše nahrazuje charismatický psychopat. Film stojící na dokonalém vztahu hrdiny a záporáka. Film s perfektním tempováním a napínavým finále. S hloupým a předvídatelným finále. Plochý film hollywoodských klišé, kde se věci stíhají na poslední chvíli, kdy se hlavní hrdina vždycky obrátí k dobré straně, film, který pobaví a vyšumí. Norský film nevyšumí. Ten hnusný pocit zůstane a bude hlodat. Přesto je to film, u kterého se dá snadno usnout, a jeho sdělení mi pořád ještě uniká. Takže tři hvězdičky, ale rozhodně hodnotnější hvězdičky, než které jsem dal Nolanovi.

• 16.10.2012  11:45
    Insomnie (2002)

Norský originál i Hollywoodský remake viděny v řadě. Zatímco Nolanova verze je perfektní, napínavá detektivka, norská verze je život. Severská verze je depresivní, špinavá, pomalá, nudná a hluboká. Tempo naprosto nefunguje. Finále je slabé. Sdělení mi uniká. Copak všechno, co se mi rejža snaží říct, je, že lidí jsou svině? Pořád se mi vrací otázka, proč to vlastně točil? Pak přichází Nolan. Příběh je akční, napínavý, nevýrazné ubožátko z origoše nahrazuje charismatický psychopat. Film stojící na dokonalém vztahu hrdiny a záporáka. Film sperfektním tempováním a napínavým finále. S hloupým a předvídatelným finále. Plochý film hollywoodských klišé, kde se věci stíhají na poslední chvíli, kdy se hlavní hrdina vždycky obrátí k dobré straně, film, který pobaví a vyšumí. Přes všechny chyby je norský origoš prostě lepší. Tři hvězdičky pro Nolana, protože je to vážně zábava. Dobře zrežírovaná zábava, ale nic víc.

• 16.10.2012  00:04

A tak vidličky zachránily národ. Na nic jsem se tolik netěšil s nadějí, že to bude guilty pleasure kokotina. Inu, tak je to jenom kokotina. Žádné charaktery, žádná logika, žádný příběh, jenom série více či méně nelogických, klišoidních a násilně kulervoucích obrazů poslepovaných dohromady, ale nic z toho by nevadilo, kdyby to mělo to, co dosud všechny Timurovy filmy: nadhled. Toho tu je ale asi tolik, jako v norském psychodramatu, ačkoliv místy se zdá, že by tam měl být, že to snad jen producenti ho všechen zametly pod koberec. Ale upřímně si myslím, že to Timur prostě zkopal. Jestli i ta knížka byla takhle debilní, tak nechápu, jak někoho napadlo udělat z ní film.

• 10.10.2012  20:02
    Baccano! (TV seriál) (2007)

Tvůrcům Baccana! se nedá upřít odvaha, protože nejenom že si pod sebou podřezávají větev už prvním dílem, kterému prostě nemáte šanci porozumět (poslední díl je totiž v podstatě závěrečným dílem, i když to není poznat), ale i celým způsobem vyprávění, který je často až zbytečně mozaikový, rozkouskovaný a zmatený. Ne, tvůrci divákovi skutečně nic neulehčí. Na druhou stranu dostanou příběh, v němž se příjemně mísí akce, gore, pro anime typicky švihlý humor a zajímavý příběh, krajně překombinovaný příběh, od kterého jsem přece jenom čekal víc. Postav je na 13 dílů skutečně přehršel a skoro každá by si zasloužila dvojnásobek prostoru, z čehož vyplývá, že nejsou skutečnými charaktery, spíše jakýmisi črtami, ale stejně si mezi nimi najdete své oblíbence. Ty postavy jsou totiž dokonale šílené! Rozhodně stojí za zhlédnutí, kvůli atmosféře, kvůli postavám a kvůli neortodoxnímu způsobu vyprávění.

• 4.9.2012  22:36

Steam-punkové guilty plesure. Btw, na motivy seriálu BBC z roku 1965-69 (104 epizod). Jinak co si budeme povídat, je to pi*ovina, prostě musíte očekávat šílenství, a pak se Vám to třeba bude líbit tolik jako mně.

• 4.9.2012  22:30

Pět hvězdiček nemůžu dát jenom proto, že se jedná o operu, a ty mi přece jenom nesednou. Režisérsky a vizuálně ovšem geniální podívaná (zeď z lidských tváří mě bude ve snech provázet ještě hodně dlouho).

• 27.8.2012  23:28

Film o snech a film o dospívání zobrazený v nádherné metafoře, která se ve své dokonalé kráse vyloupne až v samotném závěru. A pak i ten šílený prolog začne dávat smysl. Nádherná hudba. Perfektní herci. Chytrý příběh. Rozhodně to není film por každého. Musíte přistoupit na šílenství postav a absurdity v těsném waltzu s naprostou normalitou života. To je ten děsivý svět mezi dětstvím a dospělostí, o němž se tu mluví.

• 12.8.2012  14:48

Bleach filmy jsou divný (ostatně i seriál šel do kytek a manga ho následuje), MoN je z nich však nejlepší. Na rozdíl od ostatních nabízí něco jako Love story, navíc velice smutnou a dojímavou (doporučuji si počkat na scénu po závěrečných titulcích, jinak probrečíte celou noc). Co se týče animace, je o úroveň výš než seriálová, ale všechny postavy v pozadí jsou strnulé. Jinak, ve filmu vystupuje příliš mnoho postav, záporáci jsou nedotažení, závěrečná bitva mi přišlá příliš barvičková a bez opravdových soubojů. Nejlepší stránkou prostě zůstává za romantická linka a příběhová poezie.

• 8.8.2012  14:33

Žánrová jednohubka. Jednoduché, perfektně zpracované a s myšlenkou, byť veskrze primitivní. Mnohem efektnější než všichni tři celovečerní Punisheři.

• 2.8.2012  00:17

Úžasně atmosferické dílko s poněkud pomalejším tempem vyprávění, které může někoho umořit. Zajímavě zkombinovaný příběh a prostředí (ani na třetí a čtvrtý pohled mi spojení Finska a Číny nejde dohromady, ale v tom filmu to přesto zafungovalo). Pro mě je to poezie. Film není perla, ale rozhodně pěkná zlatá mince, která stojí za zkouknutí. A možná i za druhé.

• 31.7.2012  23:07

Tohle je přesně ten typ filmu, kterému odpustím skoro všechno. Proč? Protože se nebere vážně! Všechno cool, co hrdinové provedou, je okamžitě nějak shozeno! Maskami počínaje. Přitom to má šťávu. Hrdinové samozřejmě vydrží i atomovku do břicha, ale nádavkem stejně tolik vydrží i záporáci. Akce je super, i když tomu chybí něco opravdu bomba, příběh poněkud horší, ale dá se. Při srovnání s předchozími díly má týmovkou nejblíže k jednotce, bláznivostí akcí zase k Woově dvojce. Bird tomu ale hodil parádní nadhled, takže jsem se chlámal od začátku do konce. Ano, M:I se začíná stávat krásnou sebeparodií, ale mě ten vývoj docela vyhovuje.

• 5.7.2012  19:29
    Video Game High School (TV seriál) (2012)

Omg. Tupý, neoriginální příběh složený z tlupy klišé nahromaděných na sobě. Hlavní hrdina musí být roztomilý nemehlo. Potřebuje svýho Rona, Hermionu i Draca Malfoye. A samozřejmě nedostupnou lásku. Posere to, ale ne proto, že by byl špatný, jenom rozhozený. Pak se vrátí. Big finále. Stupidita nakvadrát, ale ZÁBAVNÁ a jedno každé klišé funguje na VÝBORNOU! A jedno každé z těch klišé je tak čisté a na nic si nehraje, že jsem se do něj zamiloval. Btw, jak každý tady říká, na to, že je to webseriál, má perfektní technické zpracování (i když všichni Ti "živí" hráči se chovají jako počítačem řízení enemy, hlavně aby si hero/antihero zastříleli). Těch 5* si to nezaslouží, ale přesně takový mám pocit po dokoukání poslední epizody.

• 2.7.2012  23:26
    Paprika (2006)

Vtipné, napínavé, místy akční, surrealistické, kouzelné. Ze začátku jsem čekal Freudovskou psychoanalýzu, dostal jsem ji v poněkud lite verzi, o to to ale bylo zábavnější. Finále bylo teda hodně wtf a skor bych si ho odpustil, stejně tak záporáky bych uvítal méně maniakální, ale celkový požitek mi to vážně zkazit nemohlo. Nemůžu tomu dát 5*, ale ten film můžu milovat.

• 28.6.2012  15:09
    Glee (TV seriál) (2009)

Glee rovná se nadsázka. Charaktery musí být vyhrocené, situace musí být vyhrocené, chování musí vyhrocené. Je to skečovité, může to působit tupě, ale umožňuje to vyjádřit myšlenku každého dílu. A to je důvod, proč mám Glee rád. Ach, počkat - ono se tam vlastně i zpívá, že?

• 24.6.2012  21:06
    Akira (1988)

Původně jsem chtěl dát za 5, potom za 4 a ke konci zůstávám u 3 *. Zpočátku slibný začátek, dobrá akce, záporáci na pozici hrdinů (teroristé a náctiletí adolescenti) - charaktery sice hlouběji neprokreslené, ale člověk se do těch archetypů dobře vžije - spousta otázek, které napnou a připoutají. Jenomže s odpovědmi i s vývojem děje jako u Lost - je to neuspokojivé, zmatené, překombinované a samotný závěr je tak brutálně přepálený, až mi to film zkazilo. Zůstalo jen parádně animované scífko, se skvělou atmosférou a absentující myšlenkou (alespoň já jsem nenašel žádnou, snad kromě spidermanovského "velká moc vyžaduje velkou zodpovědnost"). Skoro mám chuť otevřít mangu, abych si v tom udělal pořádek, ale na to mě film dostatečně neoslovil. P.S.: Málem bych zapomněl, film má přece jen dva důležité klady. Jednak psychedelické výjevy při Tetsuově "růstu" jsou pastva a jednak zobrazená psychologie davu celkem sedla (až na výjimky).

• 24.6.2012  13:29
    Elfen Lied (TV seriál) (2004)

Je to gore. Je to akce. Je to porno (s přihlédnutím k dětským postavičkám v celku perverzní). Je to humor. Je to emoční žďímačka největšího stupně. Když se zamyslím nad dějem seriálu, musím přiznat, že je poněkud hloupý a zbytečný. Při sledování mi to ale nepřišlo. První díl mě nechytnul, ale další mě pohltily a já je hltal a jeden každý mě provedl extrémy nezastavitelný smích až absolutní smutek. Dokonale to reprezentuje polarizace hlavní postavy - roztomiloučká Nyu, kterou miluju, a strašlivá Lucy, kterou nenávidím už od okamžiku, co v úvodu odkrouhla onu roztomiloučkou a naprosto nevinnou sekretářku. Seriál může být pro někoho prázdná (gore) telenovala. Pro mě je to příběh o dobru a zlu, které se skrývají v každém člověku, o nezbytnosti přátelství a lásky i o bolesti zrady, o nebezpečí nesnášenlivosti k jinakosti i o zbytečné bolesti, kterou trpí jedni od druhých pro chyby třetích.

• 20.6.2012  00:42
    Aragami (2003)

Nejsou to čisté 4*, spíše obligátních 75%. Chybí tomu totiž nějaký větší význam - ten vtípek na závěr sice pobaví, ale film nevyzvedne. Zůstává čistě provedení, které ukazuje, že film, kde se 90% času jenom sedí a mluví - a to ani o ničem hlubokém, významném, velkém, nebo alespoň zajímavém pro normálního člověka - může fungovat. Protože každá věta je důležitá a každá někam posouvá příběh a vy se vlastně pořád dostáváte dál. Souboje jsou samozřejmě fajn, i když nenadchnou (a místy fakt bylo vidět, jak sekají do vzduchu, omg). Ze začátku poněkud hrozí nuda, prvních deset minut krizových. Pokud vydržíte, asi vás to chytne. Stojí to za to, ale zapamatování-hodný film to - bohužel - taky není.

• 20.6.2012  00:37
    Ôran kôkô hosutobu (TV seriál) (2011)

Tenhle počin u mě jede na wtf efektu. Anime předlohu miluju a byl jsem zvědavý, jak to bude fungovat sehraný. Inu, nefunguje, je to spíše trapný, ale až tak neuvěřitelně trapný, že se vlastně docela směju. Takže za 2.

• 20.6.2012  00:30

Ne! Prvotní dojmy po zkouknutí ryze negativní. Ne že by to bylo špatné, ale ve srovnání se seriálem (natož s perfektní mangou)... Film sází jenom na animaci. Ta je perfektní, poprvé, co jsem Gutse viděl skutečně šermovat a ne jen máchat mečem doleva doprava a půlit všechno, co je v cestě. Má pěknou hudbu - ale neumí s ní pracovat (alespoň takové základní věci, jako ztlumit ji ve správnou chvíli). Charaktery postav jsou tak zběžně načrtnuté, až mi to přijde odfláklé. A hlavně - dějové zrychlení. Věci nemají vlastní tempo, dějí se ráz na ráz, aniž by si autoři s jednotlivými situacemi pohráli. Výsledkem je, že ona primitivní animace seriálu pro mě měla mnohem větší atmosféru a emoce než tahle hypersuperskvělá pastva pro oči. Přesto nechci tenhle počin úplně odstřelit - když už pro nic jiného, tak proto, že úvodní titulky naznačovaly rozšíření seriálu o další události mangy. A na to já se těším jako děcko na Vánoce.

• 14.6.2012  15:35

Krásná úleťárna a trochu jiný film, takové mám rád. Jediný, s čím nejsem spokojený, je rytmus děje a s tím, že jsem nepochopil smysl filmu.

• 14.6.2012  15:19
    Camelot (TV seriál) (2011)

Já to nechápu. Co proti tomu seriálu všichni mají? Rozhodně je lepšíá než popcornový Spartakus. Možná že nemusí chytnout v prvních dílech (mě chytnul). Ale s každým dalším je lepší a lepší až k naprosto briliantnímu finále. Možná se Merlin chová poněkud neologicky, možná vás některé postavy budou štvát. Já je miluju všechny (kromě jeptišky). Perfektní výplň mezi Hrou ot ny. Podobná vizáž, podobný styl. Ne tak dobrý, ale rozhodně lepší než místních 50 %.

• 14.6.2012  15:15

Sympatická podívaná, parádní základní myšlenka. Bohužel, logika šla ke všem čertům. Proč po někom, kdo hrozí rozložit systém, jde všeho všudy pět policistů? Proč ve světě, kde někoho zabuijí za pár hodin, pobíhá jediná zloičinecká banda? Proč mají všichni natolik altruistické chování, že když mezi ně vběhne holka s milionem let v kompjútru, tak jí nerozbijou hubu a nezmizí? Mohli bysme tu mít alespoň solidní zdrhačku, ale ani ta se moc nekoná. Přesto mě to bavilo a bavilo mě to hodně. Proto taky tak dobré hodnocení.

• 14.6.2012  15:11
    The Joker Blogs (TV seriál) (2008)

S každým dalším dílem drsnější a drsnější. Doporučuji u toho vydržet. Samozřejmě, logika místy postavená na hlavu, Joker není Ledger, ale i tak je to paráda z níž mě mrazí.

• 11.6.2012  01:49

Příběh a postavy jsou dokonale neoriginální, zvratky takřka klišovité. To ale vynahrazuje krásně rozehrátý vztah ústřední dvojice, parádní souboje a nádherný hudební podkres a celkově parádní zpracování díky němuž mám ještě několik hodin po shlédnutí filmu velice příjemný pocit. Asi si to někdy shlédnu znovu a to já obvykle nedělám.

• 1.6.2012  14:03

Klasická dobrodružka v líbivém sci-fi hávu. Je to vtipné, je to hravé, je to cheeze, je to akční, zábavné a stupidní, pořád se něco děje, postrádá to vyšší ambice. Vypněte mozek. Vemte si popcorn. Nic neočekávejte. Bavte se. Já chcu dvojku!

• 27.5.2012  11:45

Jsem z toho rozpačitý. Doufal jsem, že to bude akčnější, efektnější, plynulejší. Je to skoro ještě sekvenčnější, často poněkud zmatený, negraduje to tak dobře jako origoš... hlavní problém mám ale s herci. Craig je moc gorila, abych ho viděl jako Blomkvista a Mara je moc uhlazená a pěkná, není tak syrově skvělá jako její předchůdkyně. A proto taky nakonec zůstanu u originálu. Oba jsou to skvělé filmy a někomu možná více sedne tenhle. Pro mě ale norský snímek vyhrává ve volbě herců a v tom, že to není Hollywood.

• 26.5.2012  22:08

Nemastný, neslaný, divný. Se slabou akcí, nezajímavými lokacemi, neskutečně stupidními postavami (dokonce i ten Wolverin mě tady sr*l) a to hlavně v řadách záporáků, přičemž těch postav je i nadbytečné množství, zbytečně patetické a místy vyloženě stupidní. Asi by mě to tak neštvalo, kdybych neměl X-Meny rád a 1 a 2 se mi tak brutálně nelíbily. Ale takhle... Skutečně jsme mohli dostat lepší zakončení trilogie.

• 21.5.2012  10:09

Trochu míň líbivá, ale o to hravější animace, trochu divný, ale o to vtipnější svět :) Není to tak docela mainstream, ne každý to zkousne, ale je to nádherný a vtipný snímek. Jen by mě zajímalo, co by na něj řekly děti.

• 21.5.2012  09:21

Pořád jsem mezi 3 a 4 * a nemůžu se rozhodnout. Film má potenciál, úžasnou atmosféru, perfektní herce, zajímavou zápletku, vtip. Mohlo z toho být perfektní politikaření, pletichaření a nevím co všecko. Tak proč postavy vždycky jenom přijdou, dají si do držky a odkráčí? Je to dobrý film. Ale mohl být zatraceně lepší.