Setanta

okres Brno

2 body

1 2 3 4 následující >>
    • 19.5.2012  02:34

Vtipné, byť ne třeskutě, ulítlé, byť ne příliš, místy mírně nevyrovnané tempo, hlavně však dokonale absurdní, inteligentní satira kritizující současný konzumní (nenajdu lépe se hodící slovo) svět a jeho zvrácenou představu společenské morálky. K dokonalosti tomu něco chybí, ale zatím je to ve mě tak silné, že jasná 5ka. P.S.: Neviděl jsem Volný pád, tak možná adoruju špatný film.

• 27.3.2012  19:49
    Válka Bohů (2011)

Miluju Tarsema Singha. Tahle pohádka mi ale moc nesedla. S Řeckými mýty má pramálo společného. Příběhově je to sbírka klišé, i když dle Červenáka je to precizně vytvořené. Pro mě je to sbírka deus ex machina, které nastane pokaždé, když to zrovna začíná být zajímavé. Akční to vlastně moc není, postavy mi přijdou krajně schématické, nelogičnosti se množí co pár minut, a zároveň se to bere hrozně vážně, takže to ani nejde brát s nadhledem jako popcorn. Jediné, co zůstává, je Singhův úžasný vizuál. Za ten a za některé akční scény tedy 50 %.

• 3.3.2012  19:25

Ne! Ne, ne, ne! Nefungující lekačky, předvídatelný příběh (s přítelkou jsme v 90% věděli, co se za chvíli stane), nepochopitelná motivace postav a nulové vykreslení jejich chrakaterů, stupidní dialogy, nevyužitý střet dvou hrdinů (kdo viděl, ví) atd. atd. Mám sto chutí poslat to mezi odpad, ale musím tomu nechat, že to udrželo atmosféru jedničky a solidní survive mission. Jakmile se tam začnou mydlit, je to alespoň přetrpitelné. 35% se sebezapřením.

• 28.2.2012  12:55
    Pád do tmy (2005)

Zbytečně dlouhý úvod, který bych ocenil, kdyby výrazněji přispěl k charakterizaci hlavních postav. K té ale ve skutečnosti nedojde, a tak si vy výsledku musím oblíbit hrdinky jenom na základě archetypálních prvků, načež se stane, že ve výsledku mám nejradši „mrchu“ (a navíc nemám pocit, že to je mrcha, tou je pro mě hlavní hrdinka). Jakmile se ale dostaneme do jeskyní, přichází brutální klaustrofobie, s nástupem monster to dostává drive a hororové intence a závěrečná tečka mě tak potěšila, že tomu snad dám o hvězdu navíc. 70%

1 2 3 4 následující >>