Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Animovaný
  • Krátkometrážní
  • Dokumentární

Frigo staví dům (1920)

Je ohromující, co někdo dokázal natočit před sto lety! Mně by to připadalo těžké i v současnosti. :) Nesmírně nápadité a jistě i nebezpečné. Ke konci, kdy se rozhodne přibít dům k autu, už se nejde nesmát, ani když se člověk snaží.

plakát

Radovanovy radovánky - Mlynáři se perou (1989) (epizoda)

Z mého pohledu nejlepší díl z první poloviny série. Cesta s žebříkem má až kontemplativní nádech. Jen škoda, že se tu zase - dost šroubovaně - objevuje Hugo, mohlo se to klidně obejít bez něj.

plakát

Frigo - král střelců (1921)

Za ty závěrečné dvě minuty honičky v domě včetně přiskřípnuté hlavy ve dveřích to stojí, ale předtím je to snad až příliš roztříštěné. 3,5.

Světla velkoměsta (1931)

I já jsem se královsky bavil u scén z ringu. A romantická linka je vážně povedená. Příjemná podívaná.

plakát

Radovanovy radovánky - Motýlí vánek (1989) (epizoda)

V tomto díle se dozvíte, jak se volá na motýly. Drobné upřesnění k obsahu: Hugo nevletí do kopřiv, nýbrž do bodláčí. "To zelí brečí kvůli běláskům zelným!" :-o

plakát

13. komnata - 13. komnata Jana Vodňanského (2018) (epizoda)

Myslím, že je zbytečné v tolika záběrech ukazovat moderátorku Vrbovou, když o ni tu vůbec nejde (zvlášť ještě při tak krátké stopáži).

plakát

Konfrontace (1971) (TV film)

Skvělý Vala, vtipný vyšetřovatel Brousek a naopak nesnesitelný Abrhám... toho bych nechtěl ani v příbuzenstvu, natož jako bratra! :) Škoda jen, že to nemá větší spád.

plakát

Kaviár jen pro přátele (1969) (TV film)

Vtipné i smutné, každopádně výstižné. Trochu mi to připomnělo (prostředím i přetvářkami) Naprosté cizince. "Jsi pitomej a zůstaneš na matraci. Dobrou noc." :)