Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Animovaný
  • Krátkometrážní
  • Dokumentární

Světla velkoměsta (1931)

I já jsem se královsky bavil u scén z ringu. A romantická linka je vážně povedená. Příjemná podívaná.

plakát

Radovanovy radovánky - Motýlí vánek (1989) (epizoda)

V tomto díle se dozvíte, jak se volá na motýly. Drobné upřesnění k obsahu: Hugo nevletí do kopřiv, nýbrž do bodláčí. "To zelí brečí kvůli běláskům zelným!" :-o

plakát

13. komnata - 13. komnata Jana Vodňanského (2018) (epizoda)

Myslím, že je zbytečné v tolika záběrech ukazovat moderátorku Vrbovou, když o ni tu vůbec nejde (zvlášť ještě při tak krátké stopáži).

plakát

Konfrontace (1971) (TV film)

Skvělý Vala, vtipný vyšetřovatel Brousek a naopak nesnesitelný Abrhám... toho bych nechtěl ani v příbuzenstvu, natož jako bratra! :) Škoda jen, že to nemá větší spád.

plakát

Kaviár jen pro přátele (1969) (TV film)

Vtipné i smutné, každopádně výstižné. Trochu mi to připomnělo (prostředím i přetvářkami) Naprosté cizince. "Jsi pitomej a zůstaneš na matraci. Dobrou noc." :)

plakát

Pumelice lesní moudrosti (1997) (divadelní záznam)

Až na Macháčkovu příhodu s daňkem je to spíše nudná podívaná. Ve fanouškovských pasážích s autentickým komentářem jsem spíš nostalgicky zavzpomínal na naše zápasy Eura 96, než že bych ocenil to, co se kolem toho odehrává. (Překvapilo mě, že "kdo neskáče, není Čech" se skandovalo už takhle dávno.)

plakát

Nejlepší ženská mého života (1968)

Škoda, že nebyla víc rozvedena interakce mezi Sovákem a Dvorskou, třeba i na úkor podvodného plánu. Ty "psychologické" pasáže mi totiž připadaly nejlepší. Naopak Sovákův vnitřní hlas má na můj vkus až moc prostoru (víc než herec sám). Zasmál jsem se u scény, kdy poštmistrová Dvorská s kamennou tváří píše na stroji sama sobě: "kontroluj se huso nebuď zvědavá". :)

plakát

Pastýřka a kominíček (2020) (TV film)

Jako fanoušek střech, kominíků, akrobatů, oblohy i výhledů jsem si přišel na své. Ale souhlasím s ostatními, že soustředit se na vše zároveň není v diváckých silách. Možná by to lépe vyznělo bez vyprávění, jen jako usebírající videoklip.

Magnum Force (1973)

Oproti běžné filmové krimiprodukci bezpochyby nadprůměr, ale ve srovnání s prvním dílem musím hvězdu ubrat. Hlavně scénář místy pokulhává (třeba jak klidně nechá cizí holku x hodin u sebe v policajtskym bytě) a i na konci už je to zbytečně vytočené, přehnané, neuvěřitelné.