Kingjiri

Česko

<< předchozí 1 2 3 4 20 39 57 76
    • 12.12.2018  14:32
    Lynč (TV seriál) (2018)

Lynč evidentně doplatil na značně rozsáhlej scénáristickej tým, kdy se každej z tvůrcu snažil přispět nějakym svym nápadem. Ve výsledku tak bohužel seriál jako celek nepůsobí vůbec kompaktně, z žádnýho tématu se nedaří vyždímat aspoň většinu potenciálu a nějaký nápady nebo postavy jsou spíš pro smích (němčouři). Finále (reps. závěrečnej díl) mě zklamalo jak nepovedenou prací s flashbackama tak hlavně samotnym provedenim "lynče" (ať mi nikdo nevykládá, že by nikdo z tolika přihlížejících nezavolal policii nebo se nesnažil zasáhnout) nebo samotnym závěrem. Ačkoliv si to tvůrci jistě přáli, žádná druhá Pustina se zdaleka nekoná. Za solidní řemeslo, hudbu, Pavla Kříže v roli nechutnýho záporáka a Jiřího Dvořáka v roli dalšího záporáka nakonec přihodim třetí hodně slabou hvězdu.

• 4.12.2018  15:18
    22 July (2018)

Úvodní část v podobě útoku představuje společně se závěrem nejsilnější momenty celýho bijáku, protože v nich Greengrass naplno využívá svuj talent realisticky, ale zároveň nekompromisně a napínavě odvyprávět skutečný události. Prostřední část, která se místama trochu vleče (stopáž by se klidně dala zkrátit aspoň o 20 minut) je "jenom dobrá" a v ní jsem od Greengrasse určitě čekal víc. Celou dobu se však daří z neokoukanejch hereckejch tváří vyždímat, co se dá - hlavně představitel Breivika působí občas až nepříjemně realisticky jako šílenej psychopat. Myslim, že se taky povedlo bez nějaký přehnaný agitky ukázat, kam fanatickej extremismus (je uplně jedno kterej) může vést. Jakkoliv se leckdo může s určitejma myšlenkama Breivika ztotožnit (přehnaná míra multikulturalismu), musí každej normální člověk uznat, že je tohle naprosto nepřijatelná (a ve výsledku absolutně nefunkční) způsob, jak na tyhle problémy upozornit, natož je eliminovat. Čtvrtá slabá hvězda za casting, atmosféru a filmařský řemeslo.

• 2.12.2018  12:27

Post-apokalyptická road movie ze světa plnýho gangů (rozuměj magorů), ze kterýho mám rozporuplný pocity. Na jedný straně sice přináší pár zajímavejch momentů, ale ve výsledku působí dost divně, když je těch "normálních" lidí v tomhle světě tak málo. Tempo vyprávění sem tam trpí pokusama o vztahový konverzace a mimo akční scény se děj spíš vleče. Bojeschopnost ústřední dvojice pak občas budila menší rozpaky (kde se administrativní pracovnice naučila tak rvát a střílet?) stejně jako jednání postav (třeba jsem vůbec nepochopil motivaci japonky). Třetí slabá hvězda za slušnou akci, atmosféru a gore.

• 2.12.2018  10:20

S odstupem času už nejsou první Úžasňákovi tak úžasný v oblasti grafickýho zpracování jako v době svýho vzniku (postavy fajn, ale na pozadí scén např. ve městě nejsou vidět žádný detaily nebo víc předmětů / lidí). Ale vzhledem k tomu, že v tomhle případě s přehledem vítězí obsah nad formou, neni to pro mě vůbec žádnej problém. Hodně se mi líbil určitej "bondovskej" feeling, kterej byl znát na scénách v džungli nebo hudbě. A jinak prostě stará dobrá Pixarovka s originálnim nápadem a spoustou vtípků. Ćtvrtá hvězda za námět, akci a humor.

• 1.12.2018  13:59

Scénář má svý mouchy, resp. nelogičnosti (Jakto, že má unesená ženská při sobě pořád mobil? Jakto, že jí únosce víc aktivně nebrání v jakymkoliv kontaktu přes něj?). Jenže ve výsledku je příběh skvěle vystavěnej a vypointovanej, přičemž na konci do sebe všechno krásně zaklapne včetně zdánlivě podružný Asgerovy "soudní" kauzy. Možná bych ještě upravil závěr do víc nekompromisní podoby, což se přímo nabízelo, nicméně i tak byl už dost "nehollywoodskej". Dál by snad nebylo uplně špatný trošku "říznout" scény v call centru výpravou mimo něj. Jenže i přesto mám vždycky radost, když se v takhle minimalistickym stylu povede nakroutit biják, kterej nejenom že nenudí, ale dokáže být i dost napínavej a vtáhnout do děje. Opět si neodpustim apel směrem k českejm producentům aneb takhle se pracuje s minimálnim rozpočtem. Čtvrtá hvězda za finále a samozřejmě poměr cena / výkon.

• 1.12.2018  09:08

Ačkoliv je šestka bezpochyby nejpřiblblejší díl z celý série (viz Jasonovo oživení a nesmrtelnost), patří paradoxně mezi vůbec nejzábavnější díly. Trochu mě mrzí, že se počáteční nadhled postupně vytratil (titulky alá James bond, smajlík na stromě nebo "propíchnutí" oběti skrz na skrz jenom za použití pěsti), protože tenhle lehce parodickej podtext byl v rámci série příjemnym zpestřenim. Ale filmařina obstojná a finále konečně trochu nápaditý (podvodní scény byly hodně fajn). Když v závěru zazněl song od Alice Coopera, dostal biják definitivně ten správnej osmdesátkovej feeling.

• 1.12.2018  08:56

Sám jsem čekal víc a nechrochtám blahem, ale hejtit tolik nebudu. Jasně, příběh by moh být nápaditější a nebylo by od věci se místo digitalizovanejch Predátorů vrátit k těm "hranejm". Ale co bych za to dal, kdyby aspoň polovina současnejch akčních béček měla takovouhle filmařinu, akci, gore, svižnej způsob vyprávění a tolik vtipnejch hlášek. Nebýt závěrečný scény a několika trapnejch scénáristickejch námětů (autistickej vědátor nebo ochočenej predátoří pes) se čtvrtou hvězdou bych neotálel.

• 28.11.2018  11:13
    Hráči (1998)

Stylově jsem jel po celou dobu projekce poker face. S výjimkou závěrečný partie s Malkovichem jsem zkrátka nenašel žádnej vyloženě zajímavej nebo napínavej moment. Musim však přiznat, že bijáky s karetní tématikou nejsou mym oblíbenym žánrem a Rounders jsem dal šanci jen kvůli hereckýmu obsazení, ve kterym mě ale zklamalo málo prostoru pro Nortona. Situaci moc nezachránila ani delší stopáž. Kromě castingu stojí za pozitivní zmínku snad jen zručná filmařina, dvě silnější hvězdy.

• 23.11.2018  18:55
    Neutečeš (2014)

Tyhle bijáky s nízkym rozpočtem (v tomhle případě 2 mega) stavějící na dobrym nápadu, kterej se navíc povede slušně zpracovat a převést "na plátno", mi vždycky udělaj radost. Námět samotnej nevyžaduje moc peněz na realizaci, protože bohatě postačí pár pomalu chodících lidí, skupina teenagerů a skromná výprava - tim pádem člověk nemá pocit, že by se skromnej rozpočet někde výrazně projevoval. Taky kvituju, že snímek nikdy nepůsobil trapně (i přes teenagery v hlavních rolích) ani směšně (i přes způsob, jakym se "prokletí" předává - při tom by se s timhle nápadem dala klidně natočit hororová komedie). Možná by se občas dalo trochu zrychlit tempo vyprávění nebo udělat zajímavější závěr, ale ve výsledku jsem spokojenej. Za námět, zpracování a napínavou atmosféru čtvrtá slabá hvězda.

• 23.11.2018  16:08
    Peppermint (2018)

Příběh je naprostá žánrová klasika bez jakýhokoliv překvapivýho momentu (aspoň trochu originální závěr se přímo nabízel, bohužel se ale sklouzlo do klišoidních vod). Ale díky Morelovi na režisérský sesli a Jennifer Garner v hlavní roli jde přece jenom o záživnější revenge movie. První osoba se stará o solidní filmařinu a velice koukatelnou drsnější akci, druhá zase udrží diváckou pozornost v neakčních scénách (aspoň teda mužský publikum:)). Docela fajn mi přišel i záporák až bych pro něj uvítal víc prostoru. S propracovanějšim příběhem bych asi se čtvrtou hvězdou moc neváhal.

• 21.11.2018  13:27
    Anon (2018)

Netflixovej standard na způsob "neurazí, nenadchne", nicméně od danýho režiséra jsem očekával přece jenom víc. Příběh má dobrej námět, kterej se však nepodařilo pořádně vytěžit. Skromná výprava společně s minimem akce a úspornym vizuálem pak napovídá, že byl rozpočet na danej žánr dost nízkej (komorní pojetí scifi žánrům z mýho pohledu moc nesvědčí). Jako plusy vidim slušnou atmosféru, námět a herecký obsazení, za což nakonec přihazuju třetí hodně slabou hvězdu.

• 18.11.2018  11:50

Obyčejná akční béčkárna, která nakonec skončí někde ve středověku, ačkoliv ze začátku slibuje scifi podivanou. Na druhou stranu, když jsem viděl úroveň efektů nebo kulis v rámci moderního světa, byl jsem za lokace džungle vcelku rád. Akce byla vcelku fajn (občas i poctivě naturalistická), ale ke každý akční scéně vedla zdlouhavá cesta v podobě nudnejch scén nicneřikajicích dialogů. Určitě by pomohlo zkrátit stopáž o nějakejch dvacet minut. Příběh taky nebyl žádný terno. Vždycky mě u těhlech námětů udiví, kolik dobráků se ve vězení najde a jak dokážou držet spolu. Finále nedávalo díky debilnímu chování ředitele žádnej smysl, nicméně i tak nechápu, proč takovej spoiler dával distributor do popisku. Několik slušnejch akčních scén a pár hlášek nebo schopnejch herců opravdu k mý spokojenosti nestačí, dvě silnější hvězdy.

• 18.11.2018  08:40

Ocenit musim na poměry série nápaditej závěr (kdo vraždil a proč), pár vražd s nápadem (kadibudka nebo strom vs. řemen) a tři odhalený ženský hrudníky. Zbytek už tak pozitivní rozhodně neni. Nějaký postavy jsou vyloženě debilní (vidlák na motorce a jeho matka) nebo otravný (malej černoch). Herecky občas dost špatný a schéma vyprávění je v porovnání s předchůdcema jak přes kopírák, tzn. nuda.

• 18.11.2018  08:30

Telefonický hovory mezi Ronem a KKK mě fakt hodně bavily, jenže problém je, že jich na dvouhodinovou stopáž zase tolik nebylo. Zbytek pro mě tvořil nezajímavou vatu z prostředí černošskýho hnutí (velice uspávací scény) a KKK (sem tam zajímavej moment, jinak spíš nudnější scény). Herci, filmařina nebo dobová atmosféra velice fajn, ale stopáž byla prostě příliš dlouhá a taky jsem postrádal víc napínavejch i akčních scén. Měl jsem v plánu dát třetí hvězdu za hezky vypointovanej závěr, jenže dojem z něho nakonec pokazila politická agitka v uplnym závěru a občas až křečovitá snaha trefit se do Trumpa - timhle způsobem se ho opravdu v Americe nezbavěj, naopak. Kromě toho asi na tyhle životopisný filmy z prostředí utlačovanejch komunit fakt nejsem.

• 17.11.2018  10:58
    22. míle (2018)

Standardní akční béčko, který nad žánrovou konkurencí vyčnívá hlavně filmařinou a slušně nakroucenou akcí, se kterou se s přibývající stopáží vůbec nešetří. Dramaturgicky ale bohužel zaujme jen závěrečnej twist a určitá nekompromisnost scénáře (Silvův tým se překvapivě rychle tenčí a závěr rozhodně neni hollywoodskej). Škoda, že si s příběhem nebo dialogama tvůrci víc nevyhráli, neudělali záživnější úvod a nevynechali Wahlbergovy prology, jinak by totiž byla čtvrtá hvězda společně s další projekcí v budoucnu jasná volba. Třetí silná hvězda za akci a režii.

• 11.11.2018  16:43
    Kazišuci (2018)

Škoda, že se nepodařilo potenciál námětu využít na plno. Kazišucí v týhle podobě působili dost nevyváženě, protože se evidentně snažili zavděčit odrostlýmu i dospívajícímu publiku. Jenže ani jedna dramaturgická poloha nakonec nebyla tak zajímavá. Kdyby tvůrci vynechali pokusy o vážnější scény a soustředili se plně na komediální stránku s vědomim, že točej Rkovej biják (trapný blicí scény však na mysli fakt nemám), mohla vznkout pořádná jízda a do budoucna možná i kultovní biják po vzoru Prciček. Třetí slabá hvězda za pár dobrejch nápadů (slepá bába nebo soutěž v konzumaci piva) a několik zábavnejch momentů, kdy jsem se upřímně zasmál.

• 10.11.2018  10:23

Filmařina fajn, režijní práce s postavou čarodějnice originální (žádný tuctový lekačky) a místama se dařilo vytvářet fakt hodně napínavou atmosféru. Casting moh být trochu víc schopnější, ale chápu, že při nízkym rozpočtu žádný herecký esa nelze čekat. Kdyby se míň řešil vztah otec-syn-matka a víc se rozvíjela dějová linka o čarodějnici, mohla vzniknout skvělá žánrovka. Scénář měl totiž dobrej námět i nápady (různý twisty apod.), jenže se z něj nepodařilo vyždímat aspoň většinu potenciálu. Takhle vše zustalo někde na půli cesty, kdy napínavý scény střídaj nudnější rodinný konverzace. Za atmosféru, námět a poměr cena / výkon třetí hvězda.

• 9.11.2018  20:10
    Time Trap (2017)

Ze začátku zajímavý a místama napínavý komorní scífko s teenagerama o cestování v čase. Bohužel od chvíle, kdy se na scéně objevili domorodci šlo všechno do kytek a korunu všemu nasadilo přiblblý happyendový finále. Když máte nízkej rozpočet, žádnou hvězdu v castingu a možnost použít při nejlepšim lehce podprůměrnej vizuál, je potřeba se o to víc snažit v dramaturgický rovině, což se dařilo jen někde v první polovině. Taky jsem zaznamenal několik případů, kdy časový paradoxy dost haprovaly (nebo spíš někdy platily a jindy naopak ne). Škoda, že se tohohle námětu nechopili schopnější tvůrci s (nejen) vyššim rozpočtem.

• 9.11.2018  16:12

Díky tučnýmu rozpočtu a zručný režii je The Meg po technický stránce uplně jinde než jeho žánrová konkurence. Líbilo se mi, že je příběh vystavěnej na reálnejch konturách - takhle velkej žralok v pravěku údajně fakt žil, řiká se mu Megalodon (jakkoliv přiblble a těžce béčkově to zní) a spekuluje se o jeho dosavadní existenci v oblasti Marianskýho příkopu. Jenže stopáž mi přišla minimálně o čtvrt hoďku delší než by zasluhovala a vzhledem k megalomanskýmu rozpočtu bych čekal víc scénáristický invence i akce. Kromě toho by nebyl od věci Rkovej rating, kterej by umožnil aspoň náznak krvavejch jatek. I bez větších očekávání musim konstatovat, že jsem trochu zklamanej. Za ty prachy bych čekal mnohem víc zábavnou blbinu, kterou si v budoucnu rád pustim znova, což se v tomhle případě asi nestane. Třetí silná hvězda za vizuál, Stathama a pár hlášek.

• 4.11.2018  11:08
    Contratiempo (2016)

Oriol Paulo jede na stejný vlně jako ve svý prvotině, takže neni o překvapivý twisty nouze a tentokrát jsem hlavní pointu vůbec neodhad. Děj je občas překombinovanější a nezdráhá se spolehnout na pár náhod (jedna je při tom pro celej biják naprosto stěžejní) a ve finále všechno hlavním postavám vychází jak je potřeba. Ale opět se závěru nedá upřít příkladná gradace napětí a moment překvapení. Velice slušná žánrovka, čtvrtá hvězda za finále, atmosféru a svižný tempo vyprávění..

• 3.11.2018  17:19
    Rocco (2016)

Forma a technická stránka dobrá, bohužel scénář (byť jde o dokument) nic moc. Silnější momenty z vyprávění Rocca o jeho životě bych spočítal na prstech jedný ruky a nějaký pasáže působily dost uměle (inu pornoherci žádný velký herci nejsou). Nejzajímavější mi přišel vhled do zákulisí natáčení porno branže. Zbytek byl asi tak zajímavej jako blonďatá pipina na začátku, co se za každou větou debilně smála. Samozřejmě jsem vzhledem k reálnýmu námětu nečekal tak strhující biják o vysloužilim pornoherci jako k nám doputoval ze Srbska, ale čekal jsem fakt víc. Druhá silná hvězda za filmařinu, polonahý ženský a vtipný debaty o námětech na nový Roccovy bijáky.

• 31.10.2018  12:41
    Halloween (1978)

V osmdesátejch letech určitě bezvadná žánrovka. Bohužel se ale zub času podepsal zejména v první polovině, kdy je tempo vyprávění hodně pomalý a Meyersovo spontánní objevování a mizení začíná brzo z efektní podivaný přecházet v nudu. Postrádal jsem taky nějakej hustej příběh ohledně vzniku Meyerse jakožto vraždícího psychopata (jak bych si to přestavoval, naznačil remake Roba Zombieho) a na scénách s psychiatrem bych ještě hodně zapracoval. Originálu se ale rozhodně nedá upřít místama hodně povedená atmosféra, legendární Carpenterova hudba nebo zručná filmařina. Škoda, že bylo nutný na Michaelovo vražedný řádění a s tim spojený svižnější tempo čekat tak dlouho, tři hodně silný hvězdy.

• 28.10.2018  12:28

POZOR SPOILERY. První dva příběhy hodně dobrý, bohužel ten poslední včetně pointy ve stylu "náhoda a štěstí všechno vyřeší" mě dost zklamal. Zkrátka jsem na závěr čekal nejnapínavější životní běh Loly a rozhodně víc scénáristický invence. Gradace napětí se teda moc nepovedla a ke konci už jsem tak měl pochybnosti o tom, jestli je stopáž opravdu skromnejch 80 minut. Z mýho pohledu sice forma s přehledem zvítězila nad obsahem, nicnémě to je čas od času taky příjemný. S propracovanějšim závěrem bych se čtvrtou hvězdou vůbec neotálel. Takhle aspoň letí třetí hodně silná hvězda za perfektní kameru, řemeslo, hudbu a poměr cena / výkon.

• 28.10.2018  10:06

Nejlepší části jsou úvod, kdy o sobě Smithovi pravdu něvědi a pak závěr, kdy si naopak pravdu sdělujou. V těhlech chvílích se vcelku daří námět zužitkovat, ačkoliv byl určitě prostor ho využít víc. Prostřední část je pak takovej žánrovej standard, přičemž občas byla pocítit delší stopáž, takže se u mě dostavila menší nuda. Akce je dost a v některejch momentech má fakt styl (závěr v obchoďáku). Trochu mi scházel nějakej jasně danej záporák, proti kterýmu by Smithovi bojovali. Třetí silná hvězda za akci, filmařinu a skvěle fungující pár Brad / Angelina.

• 27.10.2018  15:16

Variace na Johna Wicka, ve který se ale bohužel hodně kecá a málo mlátí. Zamrzelo mě taky nevyužitý herecký obsazení resp. blbě napsaný postavy - úzkostný bloumání po chodbách hotelu ze strany Jodie Foster začne po chvíli nudit a Jeff Goldblum je jenom do počtu. Nakonec z toho ze všech nejlíp vyšel Dave Bautista, kterýho se vcelku podařilo zužitkovat. Zápletka s nepokojema na ulicích byla uplně zbytečná stejně jako tenhle biják. Škoda, s větší porcí akce a líp napsanym scénářem (hlavně s pořádnou prací s postavama) mohla klidně vzniknout zajímavá žánrovka.

• 25.10.2018  11:02
    Apostle (2018)

Nebýt Evansovi režie, nejspíš bych si Apostle ani nepustil a mrzí mě zjištění, že bych vlastně vůbec o nic nepřišel. Stopáž je hodně nafouknutá (zejména dlouhym úvodem) a když už se konečně začne něco napínavýho dít (scénka v tunelu), nabírá příběh silně fantasmagorický prvky. Nějaký gore scénky jsou sice efektní ("očista" hříšníků, zpracování potravy pro bohyni ostrova nebo závěrečnej fight), ale ujetost příběhu v druhý půlce, korunovaná divnym závěrem, je fakt velká. Sečteno podtrženo: první půlka zbytečně dlouhá a ukecaná, druhá půlka těžko pochopitelná. Za gore, filmařinu a náznaky mysteriozní atmosféry druhá silná hvězda.

• 20.10.2018  10:14

Vizuál slušnej, casting nadupanej a Jim Carrey, kterej si svoje role náležitě užívá a jeho postavám tentokrát jeho crazy herectví sedne jako hrnec na prdel. Jenže celej tenhle fantasy svět byl tak divnej až mi byl místama hrozně nesympatickej, většina postav byla nenormální víc než by se hodilo (Olaf na několika hereckejch úrovních bohatě stačil) a nějaký scény mi pak přišly až zbytečně přestylizovaný i ujetý (např. svatba v divadle). Chvílema jsem si připadal jak ve světě Terryho Gilliama (pro někoho určitě naopak půjde o velký pozitivum), přičemž jsem se přesvědčil, že na tyhle přestylizovaný a přemaskovaný fantasy bijáky fakt moc nejsem. Třetí slabá hvězda za filmařinu, Carreyho a Tatrovku, se kterou jezdil pan bankéř :)

• 20.10.2018  09:56

Zatimco měly minulý díly lehce stoupající "kvalitu" (pokud se o ní dá v případě týhle série vůbec vážně hovořit), čtyřka je krokem zpět. Filmařsky dobrý, herci se daj překousnout, ale příběh běží už po čtvrtý ve stejnejch konturách (příjezd novejch obětí, delší úvod a vraždění bez jakýkoliv snahy o obranu ze strany oběti, která přijde zase jen v závěru). Mimochodem finále mi přišlo dost debilní (přeživší dospělá postava měla fakt brainless chování) stejně jako Jasonova nesmrtelnost. Ačkoliv mi přišel gore ze všech dílů nejlepší, jsem přesvědčenej, že by bylo nejlepší původní sérii utnout po třetim dílu, dvě silný hvězdy.

• 15.10.2018  12:51

Po technický stránce výborná záležitost - poctivá práce s kamerou, zvukem nebo hudbou je základ úspěchu. Díky tomu se taky velice často dařilo budou napínavou, mysteriózní i depresivní atmosféru i přes to, že se toho s výjimkou finále mnohdy moc nedělo. Styl vyprávění byl hodně pomalej, ale v rámci žánru byl příjemnym zpestřenim. Bohužel se však nepodařilo "tak trochu jinej" horor udržet až do konce, protože finále bylo svýmu žánru naopak až moc poplatný a pointa mě vyloženě zklamala (dost neoriginální). Taky mě zamrzelo, že natolik děsivá holka jako Charlie nedostala víc prostoru (jakkoliv chápu, že z hlediska příběhu ho právě její postava dostat nemohla). Čtvrtá slabší hvězda za skvělou atmosféru, filmařinu, hudbu a casting.

• 14.10.2018  17:47

Romantická dějová linka mi nevadila, naopak spíš sympaticky dokreslovala vztah mezi postavama. Ale co fakt nemá rád, je tenhle styl vyprávění "na přeskáčku". Jako vždy díky prostřihům z minulosti ztrácely napínavý scény (na moři) na intenzitě a tempo vyprávění kvůli tomu taky dost haprovalo (v jednu chvíli bojujou postavy o život a pak najednou prožívaj románek - když se tak stane několikrát za sebou, je to prostě divný). Naopak jsem ocenil jeden nečekanej a zásadní twist, kterej přidal bijáku na působivosti. Na Adrift se dá ve výsledku pohlížet jako na průměrnej survival nebo jako na lepší romantiku. Já fandim první žánru, takže dám jen tři hvězdy, a to hlavně za závěr, scény na moři a herecký výkony.

<< předchozí 1 2 3 4 20 39 57 76