Kingjiri

Kingjiri

Česko

<< předchozí 1 2 3 4 19 38 56 74
    • 17.9.2018  11:13

První půlka v podobě seznamovačky hlavních postav, získání Millennium Falcona nebo odkazů na SW sérii se mi líbila. Ve druhý polovině už mě zaujala jenom akce a filmařina. Postrádal jsem nějakýho (charismatickýho) hlavního záporáka, pořádnou atmosféru, zajímavej příběh nebo napínavý finále (twisty ve stylu "kdo koho víc převeze" mě moc nebraly). Škoda, že neměl Ron Howard s timhle scénářem příležitost vymáčknout v konfrontacích Sola a jeho party s protivníkama maximum, protože v tomhle ohledu umí s postavama skvěle pracovat. Předchozí spin-off byl fajn, tenhle moc nevyšel, o čemž taky svědčí diametrální rozdíl v tržbách ve prospěch Rough One. Jestli byly spin-offy dobrej nápad ale nejlíp napoví nějakej další (pokud vůbec vznikne). Třetí hvězda za vizuál, akci a první půlku.

• 16.9.2018  12:29
    You're Next (2011)

Snahu o twisty určitě chválim, byť nějaký z nich pro mě nebyly velkym překvapenim. Z finále mám trochu smíšený pocity. Na jednu stranu jsem rád, že bylo akční a místama nápaditý (mixér), na druhou stranu jsem si často řikal, že už se bojeschopnost hlavní postavy, bez jakýhokoliv vysvětlení, dost přehání (takovej malej Rambo). Lehce nadprůměrnou žánrovkou se biják stává díky solidní atmosféře, scénáři a filmařině. Rád bych přihodil čtvrtou hvězdu, ale za rozporuplný finále, dost divnou hudbu (jak z nějakýho špatnýho béčka) a delší úvod dám nakonec tři silnější hvězdy.

• 10.9.2018  11:07
    Máš ji! (2018)

Hodně velká pohoda, která je i přes moje počáteční pochyby vážně inspirovaná skutečnejma událostma (viz. závěrečný titulky). Originální námět se podařilo skvěle převést na plátno, až se mi ani nechce věřit, že jde o režijní debut. Z námětu totiž scénáristi s režisérem ždímali, co se dalo (zpomalovací scény s myšlenkama hlavních aktérů byly fakt super), takže zábava panuje doslova od začátku do konce, což je v dnešním komediálním žánru vcelku rarita. Vážnější a jediná lehce klišoidní scéna přijde až v samotnym závěru, ale za pár minut už je zase vše při starym. Funguje humor, casting, režie i atmosféra, co víc si přát? Určitě jedna z nejzajímavějších žánrovek tohohle roku, čtyři jistý hvězdy.

• 10.9.2018  10:50

Hodně podobný jedničce, takže se dá její hodnocení aplikovat i na tohle pokračování. S tim rozdílem, že Jason mi jako vrah přišel o něco záživnější než jeho matka (taky ujetější - viz jeho "oltář"), chování postav o chlup míň debilní a došlo i na dnešní poměry velice nekorektní zabití vozíčkáře :)

• 9.9.2018  15:52
    Upgrade (2018)

Upgrade se nejdřív jeví jako obstojná oldschoolová béčkárna, která však v závěru ukáže, že je mnohem chytřejší (nebo aspoň promyšlenější) než se na první pohled zdá. Nápaditej nebyl jenom scénář, ale i akce nesoucí se tak trochu ve stylu "electro boogie" :) Menší výtky mám jen dvě - Logan Marschall-Green byl jako hlavní hrdina OK, ale někdo charismatičtější by určitě nebyl od věci a dál bych rád viděl víc "denních" scén na světle (už jen proto, že vypadaj na LCD TV mnohem líp). Za pointu, akci, drsnou atmosféru, neřešenej rating a famózní poměr cena / výkon (rozpočet jenom 5 mega) čtvrtá hodně slabá hvězda.

• 9.9.2018  10:36

Jeden z mála hororů, na kterym se zub času (skoro 40 let!) příliš nepodepsal a obstojně funguje i v dnešní době, což vidim jako velký plus. Míň odvařenej už jsem byl z dlouhýho úvodu nebo chování postav (nikdo si nevšimne, že někdo chybí nebo nezahlídne vraha, jak manipuluje s mrtvolou). Samostatnou kapitolou je vrah, kterej nikdy na místě nezanechal ani kapku krve a dokáže mrtvoly v krátkym čase vhodně narafičit. Všechno jsem ale z části ochotnej prominout, protože vrahova POV kamera na začátku byla cool, druhá půlka stopáže se až překvapivě rozjela, atmosféra měla napínavý momenty a filmařina byla na solidní úrovni.

• 9.9.2018  10:14
    Mrakodrap (2018)

Neškodná akční béčkárna, která má k dobru americký filmaře s "know-how" a většinu castingu. Čínská objednávka, z který jsem měl největší obavy, je sice vidět, ale zase ne tolik, aby nějak zásadně rušila. Po vzoru Smrtonosný pasti bych ale uvítal víc kontaktu se záporákama, takhle se až zbytečně moc času věnuje Rockově snaze dostat do / z mrakodrapu a jeho protivníci hrajou druhý housle. Párkrát jsem se nad (možná i záměrnou) přepáleností scén zasmál (Rock držící most). Přidat víc kontaktní akce, hlášek a nějakej zajímavej twist, vznikla by velice slušná žánrovka. Za filmařinu, Rocka a hudbu přihazuju třetí hvězdu.

• 3.9.2018  15:51

Po nezvykle "špiónský" pětce za mě vítanej návrat k přímočarý akci, který bylo fakt dost. Bitky, přestřelky, honičky - je tu zkrátka všechno a mnohdy vážně skvěle natočený (auto-naháněčka v Paříži nebo helikoptérový scény v závěru) navíc bez otravnýho množství digitálních efektů. Hodně se mi taky líbila výprava, atmosféra, hudba a hodně nabušený až epický finále. Menší výhrady bych měl snad jenom k nedostatečnýmu prostoru pro zajímavý vedlejší postavy (Cavillův August Walker nebo Harrisův Solomn Lane), zbytečný Michelle Monaghan a sporadickýmu množství hlášek. Kdyby totiž bylo hlášek víc, byl by tenhle biják byl dokonalou poctou akčňákům 80./90. let. Nicméně na dnešní poměry téměř dokonalej akční blockbuster, kterýmu za akci a finále přihodim pátou hodně slabou hvězdu. PS: Je fakt hustý, jak Tom Cruise i v 56 letech pořád válí a věřim tomu, že ještě aspoň dva díly uvidíme (pokud nedojde na nějakou "účelovku" typu #MeToo).

• 2.9.2018  11:00
    Já, Simon (2018)

Filmy s "teplou" tématikou jsem nikdy nevyhledával, ale tenhle mě docela zaujal svym námětem a nakonec i mírou "stravitelnosti" (s fyzickym kontaktem se to moc nepřehání a z teploušů se zbytečně nedělaj nebohý oběti homofobně naladěný společnosti). Komediální složka za mě uplně nefungovala (zasmál jsem se fakt jen párkrát), podstatně lepší už byla dramatická dějová linka. Ocenil jsem taky, na poměry americkýho teen bijáku, civilně až komorně pojatej scénář. Za casting, dramatickou část a zajímavou astmosféru třetí hvězda.

• 28.8.2018  11:10

Pana režiséra evidentně představa uhnívajících lidí za živa fascinovala natolik, že při natáčení uplně zapomněl vyprávět něco jako příběh nebo se aspoň pokusit o nějakou pointu. Zkrátka se jednoho dne hlavní hrdinka vzbudí, začne pomalu uhnívat zaživa, přičemž jí to v žádný fázi nepřijde natolik zvláštní, aby vyhledala odbornou pomoc. Nechutnost díky velký explicitě a naturalismu povedla na výbornou (btw. asi první film, ve kterym se objeví všechny lidský výměšky a tekutiny :D), filmařina i vizuál slušný, ale dramaturgie o ničem. Samozřejmě se najde pár lidí, co v tomhle samoúčelně nechutnym bijáku najdou nějaký poselství, ale já se obávám, že v něm vážně žádný neni. Druhá silná hvězda za technickou stránku věci.

• 21.8.2018  18:30
    Pomsta (2017)

Nesmrtelností hlavní hrdinky a její schopnosti si bez větších problémů poradit se třema týpkama nebetyčná blbina, ale zároveň docela zábavná žánrovka. Rozjezd je delší a pomalejší než by bylo vhodný, nicméně s blížícím se závěrem začíná tempo nabírat na otáčkách. Krvavý scény působily víc stylově než prvoplánově a finále bylo sympaticky ujetý (takovouhle naháněčku "dokola" v baráku jsem snad ještě neviděl:)). Snahu o artově laděnou filmařinu (zbytečně dlouhý "bezdějový" záběry nebo rovnou scény), bych však určitě vynechal. Za stylovej gore a finále třetí jistá hvězda.

• 14.8.2018  18:08

Velkej problém jsem měl se způsobem vyprávění ve stylu: otevření problémů - bezradný pohledy - záběr na psa (a tak stále dokola). Jinak zajímavý dějový motivy tak pro mě kvůli nulový snaze o jejich vypointování nebo řešení neměly žádnej smysl. A mám pocit, že hlavní roli nakonec ztvárnil pes (několika minutový scény s nim v závěru byly slušnej hardcore). Fanoušci artovýho žánru budou na český poměry nejspíš spokojený. Já artu nikdy nepropad, jenže problémů měl z mýho pohledu Rodinný film mnohem víc, druhá hvězda za casting.

• 7.8.2018  13:42
    Oni (2008)

POZOR SPOILERY. Uplakanej a ani pořádně nevysvětlenej úvod mě moc nebavil a rozhodně bych ho zkrátil. Další část od příchodu hledačky Tamary až po spontánní zjevování chlápka s pytlem přes hlavu byla skvělá. Následovala standardní žánrová naháněčka a vyvražďovačka (funící týpek s pytlem na hlavě byl opět nejlepší), přičemž všechno vyvrcholilo poměrně nekompromisnim finále. Motivace vrahounů alá "Protože jste byli doma." byla sympaticky ujetá (možná jenom zcvoklá vraždící rodina) a společně s jejich odjezdem včetně zastávky pro pánbičkářeskej letáček krásně dotvářela mysteriózní atmosféru celýho bijáku. A právě za atmosféru, finále, ale i filmařinu nebo napětí nakonec přihodim čvrtou hodně slabou hvězdu.

• 5.8.2018  17:40

Hranej dokument o horolezcích atraktivní pro všechny diváky bez ohledu na to, jestli jsou fandové do horolezení nebo ne, o čemž svědčí i zasloužený červený hodnocení. I když hraný scény jenom doplňujou vyprávění reálnejch postav, neni o napětí nouze a to ani přesto, že je jasný, že Simon i Joe přežijou. Příběh je dost silnej a dokáže vtáhnout diváka do děje, takže ačkoliv člověk podvědomě cítí, že jsou obě hlavní postavy adepti na Darwinovu cenu, fandí jim a dokonce je místama obdivuje, čtyři slabší hvězdy.

• 5.8.2018  10:23
    Disturbia (2007)

Disturbii jsem už viděl po třetí a pořád mě baví, což už je výmluvný samo o sobě. Jen už nejsem tak odvařenej z kombinace teen komedie a thrilleru (možná je to věkem :D). Uvítal bych, kdyby se děj místo sledování / balení nový sousedky věnoval spíš rozplítání záhady divnýho souseda (ať už pomocí dalekohledu nebo opakovanejma tajnejma výpravama do jeho domu). Hlavně ve finále Caruso i Shia LaBeouf dokázali, že by s lepšim scénářem dokázal natočit skvělej trhiller. Nevyužitej potenciál zamrzí, ale za Shiu, filmařinu, mysteriózní atmosféru a pár vtípku nakonec přihodim čtvrtou hodně slabou hvězdu.

• 4.8.2018  18:54
    How It Ends (2018)

Postapokalyptická thrillerová roadmovie, u který přes komorní pojetí (kamera se mimo auto nebo prázdnou silnici podivá zřídkadky nebo úspornej casting) nuda rozhodně nehrozí a atmosféra je místama fakt skvělá. Díky tomu, že neni divák přímo svědkem konkrétní katastrofický události (co se stalo v Seattlu) se taky daří většinu stopáž udržovat solidní dávku napětí, o co vlastně půjde. Jenže, finále je jedno velký zklamání, protože se mimo jedný ničim podložený konspirační teorie nakonec nedovíme, co se stalo a navzdory názvu filmu ani nezjistíme "jak to skončí", což mě zamrzelo ještě víc, protože se skončilo v nejlepšim. Na tyhle scénáristický rezignace vysvětlit aspoň hlavní pointu (aneb uvážování scénáristy ve smyslu "nevim, jak to vysvětlit, tak to nevysvětlim vůbec a třeba to někomu přijde cool") jsem fakt vysazenej, takže čtvrtou hvězdu prostě nepřihodim, tři slabší hvězdy.

• 3.8.2018  18:09

Jako já chápu, že měl The Babysitter být z části komedie, ale příběh byl fakt dost ujetej a chování postav mnohdy debilní. Počet hororovejch nebo napínavejch scén se limitně blížil k nule a logický kixy byly často do očí bijící (pár metrů vzdálený sousedy evidentně vůbec nezajímá několik minut blikající policejní auto na ulici, střelba nebo výbuch v baráku). Aspoň, že situaci zachraňoval casting, slušná filmařina (hodně se mi líbily "brakový" doprovodný titulky, škoda, že jich nebylo víc), gore a pár hlášek. Ve výsledku však tenhle pokus o rádoby "brakovou" verzi Sám doma fakt nevyšel.

• 3.8.2018  15:03
    47 metrů (2016)

V úvodu zaujmou jenom trochu kreativní titulky, jinak se vše nese v klišoidnim schématu - bolavý srdíčko po rozchodu, balení chlapů a zdrženlivá vs. lehkovážnější sestra (aneb nevim, jestli je potápění se žralokama dobrej nápad). Po vstupu do klece se naštěstí všechno zlomí a přichází na řadu komornějc laděnej hororovej thriller o nedostatku vzduchu a přebytku žraloků. Občas se daří tvořit napínavou atmosféru, herecky docela solidní a filmařina společně s vizuálem žraloků rozhodně neurazej. Menší plus taky dávám za závěrečnej twist. Uvítal bych však kreativnější úvod a ještě větší porci napětí na úkor hysterickejch dialogů. Nicméně za pět mega krásná práce, tři hodně silný hvězdy.

• 3.8.2018  09:21
    Red 2 (2013)

Stále žádná velká zábava, ale přece jen o něco lepší než jednička. Akce se mi líbila víc a přišla mi i zběsilejší, výpravu do Evropy jsem uvítal a záporáci byli docela fajn. Jen agenta Hana bych nechal po celou dobu působit jako Mosesova hitmana, protože tak fungoval nejlíp. Stále však cejtim velkej kalkul ze strany tvůrců ve smyslu "hvězdnej casting k úspěchu stačí". Opět bylo nadprůměrný jen herecký obsazení, zbytek osciloval někde kolem průměru, tři silnější hvězdy.

• 30.7.2018  12:14

Filmy na motivy historickejch divadelních inscenací asi nebudou nikdy muj šálek čaje a nejspíš si příště budu hodně rozmejšlet, jestli si takovej biják pustim jen na základě pozitivních hodnocení. Kritizovat minimální výpravu nebo až otravný množství dialogů by asi vzhledem k námětu nebylo fér. Naopak se ale nezdráhám označit námět za nepříliš zábavnej nebo dokonce humornej. Tenhle styl humoru holt neni nic pro mě. Za mě velká nuda, který však musim k dobru příčíst dobovou atmosféru a solidní casting.

• 29.7.2018  15:39
    Hvozd (2015)

Tentokrát bych asi udělal líp, kdybych si přečet spoileroidní "fesťáckej" popisek, možná bych byl míň zklamanej. Čekal jsem totiž, že se bude děj víc točit okolo parazitický houby a s tim související proměny jak po fyzický tak psychický stránce. Biják suprově funguje hlavně ze začátku, kdy "zlo" z lesa zustává převážně skryto (hra se stínama a světlem byla dost efektní) a daří se příkladně zúročit prostředí irskýho pověrčivýho vidlákova, kulisy prastarýho baráku nebo výpravu do lesa. Jenže scénář bohužel vykládá karty na stůl zbytečně brzo a od chvíle, kdy divák tuší o co půjde, zbyde z The Hallow jen sympaticky nakroucená žánrovka. Nevyčerpanej potenciál zamrzí, ale přesto projekce vůbec nelituju. Za atmosféru a filmařinu třetí silná hvězda.

• 28.7.2018  17:01
    Armageddon (1998)

Tak trochu blbina, ale jak už bývá u Bayovejch raných bijáku zvykem, hodně zábavná. Nechybí samozřejmě vypiplaná filmařina, vizuál, výbornej soundtrack nebo solidní casting (anticenám v týhle oblasti fakt moc nerozumim). Asi největšim plusem je, že i přes dlouhou stopáž nemá tempo vyprávění ani míra napětí tendenci výrazně klesat a nehollywoodský finále má potřebnou gradaci (dokonce i emocionální, byť předchozí občasný pokusy o emoce závaněly patetickym odérem). Zamrzel mě hlavně typickej americkej patriotickej podtext (katastrofickej film se asi bez pana prezidenta prostě nemůže obejít) nebo několik nepravděpodobnejch náhod, na který se příběh spolíhá (viz Pásovec č. 2), přičemž pomíjim hnidopišský drobnosti jako že ve vakuu hoří. Nebýt toho, možná možná bych utrousil hodně slabou pátou hvězdu.

• 22.7.2018  16:49
    Ghostland (2018)

POZOR SPOILERY. Ve svym jádru klasická vyvražďovačka, kterou do lehčího nadprůměru táhne sympatická snaha o pár twistů a lehce uchylnej, leč vcelku originální, námět. Ono totiž dvojice vraždících zmrzlinářů, z nichž jeden je transsexuál a druhej fetišistickej Rain Man se slabostí pro panenky, tu ještě nebyla. Když se do toho přidal ještě barák plnej panenek a solidní gore (frantíci se s tim nikdy moc nepárali), menší žánrovej úspěch byl na světě. Kdyby se ještě zamakalo na závěru (stále jsem čekal, že se bude víc pracovat se schopností Beth psát příběhy a nakonec se dozvíme, že bylo něco z toho jenom v její hlavě) a budovala se delší dobu psycho / mysteriózní atmosféra, se čtvrtou hvězdou bych neotálel.

• 22.7.2018  11:40

Jedna z lepších bondovek se slušnym námětem, výpravou (Egypt), funkčnim záporákem, kterýho nakonec zastiňuje jeho hlavní zabiják (Čelist). Líbila se mi lehce komediální dějová linka díky dialogům s ruskou agentkou a hláškujícímu Moorovi. Postrádal jsem naopak o něco víc bondovskejch vychytávek (kromě auta snad tentokrát nic jinýho nenabídnutýho nebylo) a napínavější finále v podobě nápaditějšího zúčtování s hlavnim záporákem a jeho zabijákem.

• 20.7.2018  19:45

První půlka je kvůli scénám mimo pitevnu dost uloudaná a pointa se nese v klasickym duchu "pod svícnem je tma, aneb vrah je ten, od koho byste to nejmíň čekali". Ale jak už jsem naznačil, scény v pitevně byly většinou fajn. Hlavně ze začátku nescházelo solidní napětí a atmosféra (hlavní zásluha prostředí pitevny spolu s kamerou a castingem). Škoda, že se nepodařilo napsat záživnější příběh, lepší pointu a nešlo se víc do explicitnosti. Promarněnej potenciál hororovýho psycho thrilleru docela zamrzí. Originál je asi o něco lepší, nicméně vzhledem k tomu, že rejža "remajknul" sám sebe, určitě si "to samý" v dohledný době nepustim stejně jako tenhle biják.

• 17.7.2018  11:22

Ant-Man pro mě stále zustává takovym černym Petrem mezi Marvelovkama. Hlavnim plusem je stejně jako v předchozim případě herecký obsazení (Michael Peňa a Michael Douglas). Světlejší momenty občas přinesly i akční scény, pár vtípků a uplně nejlepší nakonec byla potitulková scéna lákající na další Avengers. Scénář mi ale přišel až moc "komorní". Jakkoliv oceňuju, že Marvel zkouší zase něco trochu jinýho, zkrátka jsem v příběhu postrádal určitej superhrdinskej prvek, kdy jde o záchranu města, země nebo rovnou světa. Tentokrát se řeší jenom záchrana manželky dr. Pyma, což je v kombinaci s tim, že slabší záporák moc nenabídne a komediální dějová linka je v nejlepšim případě průměrná, prostě málo. I bez větších očekávání kvůli jedničce ve stylu "neurazí, nenadchne" se nemůžu ubránit menšímu zklamání. Inu, dokonce i Marvel má slabší chvilky.

• 15.7.2018  08:49

Scénář z části mapuje zásahy pánů policajtů, při kterejch občas někoho zmlátěj nebo zatknou. Což je docela fajn, jen jsem postrádal nějakou (pořádnou) zápletku nebo aspoň zajímavější příběh. Mimo zásahy se buď nezajímavě kecalo nebo řešilo trápeníčko Rafaela, což na mě působilo jako oslí můstek ke spojení "časosběru" akcí Grupo 7. Filmařina, herci i akce ve směs dobrý, jenže jsem se často nudil a dle hodnocení (btw. jedinej důvod k projekci) jsem očekával mnohem větší zábavu, dvě silnější hvězdy.

• 9.7.2018  16:07

Jumanji mě zaujalo vtipnym scénářem, kterej dokáže některý náměty ždímat téměř na maximum (převtělení holky na chlapa nebo nerdi v těle drsňáků). Potěšila i slušná akce nebo upgradovanej scénář směrem k dnešní době (místo deskovky "počítačová hra"). Herecký obsazení velice fajn - Jack Black jede standard, The Rock ukazuje funkční komediální polohu a Kevin Hart je tentokrát fakt vtipnej (málokdy si však bohužel uvědomí, že neni třeba afektovaně přehrávat). Hodně se se mi taky líbilo, že se jela zábava téměř od začátku do konce (zkrátka i ve finále byl čas na nějakej ten vtípek), takže nuda nehrozila. Dobrodružná akční komedie je v novym tisíciletí pořádně ohroženej druh, ale nejenom proto je druhý Jumanji skvělou žánrovkou, čtyři čistý hvězdy.

• 8.7.2018  10:50
    Tělo (2012)

Hodně se mi líbila mysteriózní atmosféra v pitevně a skvěle vystavěnej příběh. Objevilo se několik twistů, z nichž jsem některý fakt nečekal, přičemž závěrečnou pointu jsem odhad přibližně z jedný třetiny. Děj byl občas lehce překombinovanej, a to hlavně v závěru, kdy všechno klaplo jak mělo, ale aspoň mělo finále pořádnou gradaci a nekompromisnost. Taky se mi líbilo, že se všechno reálně vysvětlilo a žádný nadpřirozeno se nakonec nekonalo. Španělé tyhle mysteriózní bijáky zkrátka uměj. Kdyby se v první půlce tolik neřešily Alexovy flashbacky a udělalo se z bijáku pohledem Alexe ještě větší psycho, šel bych na pět slabších hvězd.

• 7.7.2018  09:16

Postrádal jsem hlavně svižnější tempo vyprávění v první polovině resp. zkrácení předlouhýho úvodu (fakt nebylo nutný mapovat, co si každej příchozí do Gauntova obchodu koupil a proč). Od první vraždy už jsem byl vcelku spokojenej jak se svižností děje, tak s napínavou atmosférou. Nadšení ale opět trochu opadlo při závěrečný pointě, která mě napadla už na začátku, pořád jsem však doufal, že se borec jako Stephen King vytasí s jinym vysvětlenim. Třetí hvězda za rozjetou druhou půlku, námět alá "já nic nedělám, to oni sami" a Eda Harrise, který biják táhnou aspoň do obstojnýho průměru.

<< předchozí 1 2 3 4 19 38 56 74