Kingjiri

Kingjiri

Česko

<< předchozí 1 2 3 4 19 37 55 73
    • 18.6.2018  09:05

Prvotřídní přehlídka promarněnýho potenciálu. Námět zmenšování sliboval hodně zábavy a v rámci univerza zmenšenejch lidí se toho dalo vymyslet fakt spoustu (např. různý omezení, který zmenšený lidi z různejch důvodů dělat nemůžou nebo naopak něco dělat musej, přičemž se hlavní hrdina se všim musí - ideálně humornou formou - sžít). Jenže komediální rovina nefunguje vůbec (vlastně jsem jí ani nenašel) a dramatická linie má zajímavější momenty jen v úvodu (náznaky sporů mezi velkejma a malejma lidma nebo řešení udržitelnýho rozvoje). Od vstupu hlavního hrdiny do Pohodova paradoxně veškerá zábava končí a kromě pár zmínek v dialozích člověk ani nepozná, že se všechno odehrává ve zmenšenym světě. Pak už jsem si jen klad otázku, co mělo být hlavnim poselstvim snímku. Ukázkovej případ zbytečný postavy v podobě Dušana? Migranti? Konec světa? Beznohý lidi? Uklízečky? Fakt netušim, ale vim, že mi projekce nedala vůbec nic, tempo vyprávění je šíleně pomalý a v kombinaci s předlouhou stopáží se z Downsizingu stává děsně nudná podivaná. Jako jediný pozitivum bych viděl filmařinu a sympatickýho (byť trochu zbytečnýho) Matta Damona, za což letí druhá hvězda.

• 17.6.2018  16:32
    Coco (2017)

Zaměření na mexický (nebo aspoň španělsky mluvící publikum) bylo občas hodně znát, což ale nakonec nijak zásadně nerušilo. Uvítal bych snad jenom víc nápaditosti v komediální rovině, kdy si dovedu minimálně v říší mrtvejch představit mnohem víc gagů, takže nevyužitej potenciál v tomhle směru trochu zamrzí. Jinak však velice kvalitní animák pro všechny diváky. Zkrátka klasická pixarovka se všim, co k ní patří - dobrá animace, funkční emoce, stylovej soundtrack a na poměry žánru solidní příběh.

• 15.6.2018  09:06
    Pixely (2015)

Chválit lze solidní vizuál a našláplej casting včetně cameo roliček. Všechno ostatní včetně příběhu je maximálně průměr. Hlavně se mě už hry, se kterejma se v Pixelech pracuje, netýkaly, takže šla mnohými (pochopitelně) vychvalovaná nostalgičnost mimo mě. Scénář mě občas fakt iritoval. Neměl jsem problém přijmout skutečnost, že zemi chtěj zničit emzáci formou starejch videoher, ale zasazení dějě "na zemi" do reálnějších kontur by určitě neškodilo stejně jako nahradit otravný postavy (Eddie a Ludlow) nějakejma zábavnějšíma. Z takhle ujetejch crazy komedií už jsem nejspíš vyrost, dvě silnější hvězdy.

• 10.6.2018  13:38

Lehce horrorovej thriller z dob, kdy i bijáky pro teenagery za něco stály. Vzhledem k žánru mě paradoxně zaujala svym způsobem pohodová atmosféra, která z týhle "bezstarostný" jízdy mladejch lidí sálala. Napětí se ale občas taky dostavilo a svý si odpracoval i sympatickej casting. Menší vadou na kráse zůstavaj velký náhody nebo až příliš velká rafinovanost záporáka, na kterou se scénář spolíhá (ačkoliv občas byly těžko uvěřitelný / proveditelný scénáristický počiny docela efektní - viz nápis "Podívej se do kufru"). V rámci žánru rozhodně zábavná a solidně nakroucená podivaná. Za finále a námět čtvrtá hodně slabá hvězda.

• 3.6.2018  09:01
    Insomnie (2002)

Drsnej kraj (Aljaška), Al Pacinův bezmocnej výraz a ledově klidnej Robin Williams dělaj společně s originálnim příběhem svý a můžů říct, že "severská" atmosféra byla i v americkym pojetí hodně znát (ačkoliv jsem neviděl původní skandinávskej film ani nečet knižní předlohu). Možná bych pro ještě hutnější atmosféru přidal víc explicitnějších / krvavějších scén a víc využil Nolanovy filmařský schopnosti pro víc akčních scén. Kriminálky ani detektivky moc nevyhledávám, Insomnia je ale fakt dobrá.

• 2.6.2018  19:43

Vzhledem k tomu, že jde o pokračování hlavně pro čínskej trh (což je dost vidět), to vlastně ještě dopadlo docela dobře. Biják nejlíp funguje v promakanejch akčních scénách (aspoň tady se podařilo 150 megovej rozpočet zúročit). Na ně je však nutný počkat a občas se protrpět nesmyslnym příběhem nebo dětskou partičkou, která je hlavně na začátku na přes držku (teda aspoň já nemám tyhle dětský superhrdiny rád). Zavěrečnou akční třetinu je ale fajn vidět a hlavně za ní nakonec přihazuju hodně slabou třetí hvězdu.

• 2.6.2018  14:42

Nakonec nejde o takovou vybíjenou, jak se z traileru zdálo a jak bych při pohledu na režii Eliho Rotha čekal. Na druhou stranu mi bylo vcelku sympatický, že se Kersey stále "učil" zabíjet, přičemž se z něho žádnej bezchybnej zabiják nestal. Nebo zasazení Kerseyho postavy do reálnýho světa (polemika v médiích o tom, jestli je takovej způsob braní zákona do vlastních rukou v pořádku). Úvod je ale dost dlouhej a když zrovna Bruce neblbne v ulicích s kapucí na plešce, má tempo vyprávění velkou tendenci zpomalovat a neakční scény občas horko těžko dokázaly udržet mojí pozornost. Škoda taky většího než nutnýho množství náhod (bowlingová koule nebo hospitalizace jednoho z pachatelů pod dohledem Kerseyho). Určitě by vůbec neuškodilo do Brucovy postavy reinkarnovat aspoň trochu z nekompromisního a hláškujícího Johna McLanea. Zatimco verzi s Kevinem Baconem si rád pustim znova, tuhle verzi už asi vynechám. Třetí hvězda za casting a krvavější scény.

• 1.6.2018  20:21
    Tomb Raider (2018)

Angelina Jolie měla jistý dvě přednosti, ale to je tak vše, v čem mohla týhle verzi Tomb Raidera konkurovat. Úvod z "civilizace" mi přišel delší, než by si zasluhoval a dobrodružství zase netrvalo tak dlouho, jak jsem očekával (hádanek nebo pátrání bylo spíš po skromnu). Určitá reálnost toho, co bylo v hrobce nakonec nalezeno se mi naopak líbila stejně jako nepříliš hollywoodskej konec a sympatický navnadění na eventuální pokračování (při pohledu na kasovní výsledky jsem však spíš skeptik). Přidat víc napětí společně s dobrodružstvim, líp pracovat s postavama (loajalita a nasazení, s jakou Lu Ren po pár denní známosti zachraňoval Laru, byla až směšná jakož i námět "jedeme nalézt naše ztracený tatíky") nebo ubrat na CGI efektech, stala by se z Tomb Raidera podivaná, kterou jsem rozhodně neviděl naposled. Takhle jsem sice výsledkem příjemně překvapenej, ale víc než sympatickej průměr celkově a nadprůměr v rámci herních adaptací (mezi slepými jednooký králem) prostě nevidim, tři silnější hvězdy.

• 1.6.2018  12:46
    Deadpool 2 (2018)

V porovnání s jedničkou vychází pokračování o něco líp. Vyšší rozpočet dovolil víc akčních scén (tentokrát se s nima nešetří ani v úvodu), lepší vizuál nebo herecký obsazení (sám teď koukám, kolik cameo roliček jsem pořádně nepostřeh:)). Deadpool je ale hlavně stále stejně sympatickej blbeček, propojení s X-Menovskym univerzem se povedlo stejně jako spoustu popkulturních vtípků nebo narážek a soundtrack je vzhledem ke scénám, kdy je použitej, geniální. Scéna "základní instinkt" se asi brzo stane kultovní. Přes všechny superlativy si však neodpustim poznámku ke scénáři, kterej mi přišel až příliš jednoduchej a taky mi v něm scházel nějakej pořádnej záporák. Jasně, nic hlubokomyslnýho asi těžko od postavy Deadpoola a celýho pojetí týhle značky čekat, ale nosnější příběh mi zkrátka scházel, čtyři jistý hvězdy.

• 20.5.2018  11:09
    Nicota (2016)

Vykrádání jinejch bijáků mě tentokrát nijak netrápilo už jenom proto, že se tvůrci neinspirovali jen monstrama nebo scénama, ale i poctivou filmařinou. Velkej plus je taky atmosféra, kterou se daří po většinu stopáže úspěšně budovat. Mytologie s pointou však nakonec selhaly na plný čáře. DÁL POZOR NA SPOILERY. Lehce filozofující finále s otevřenim brány do světa posmrtnýho života (?) a divnejma halucinacema (?) hlavních postav byla prostě kravina a finále kvůli tomu vůbec nezafungovalo. Stejně jako jsem s napětim očekával, jak bude doktorova znovuzrozená dcera vypadat, přičemž nakonec vypadala téměř stejně jako ostatní monstra. Proč nemohli scénáristi z doktora udělat jenom šílenýho vědce, kterej se v honbě za vzkříšenim svý zemřelý dcery nezdráhá dělat ujetý experimenty? A sekta (zakuklenci), která ho v tom podporuje mohla klidně zustat a možná i sehrát větší roli. Objevná ani extra originální by taková pointa nebyla, ale pořád by se jí člověk s WTF výrazem nevysmál jako týhle. Promarněnej potenciál dost zamrzí, za atmosféru a filmařinu třetí hvězda.

• 11.5.2018  14:36
    Jonah Hex (2010)

Potenciál na solidní komixovej biják určitě byl. Jenže námět si přímo řikal o Rkovej rating, pořádný hlášky, víc zbraňovejch vychátek a samozřejmě víc Megan Fox. Výlety do světa mrtvejch mě nudily a nakonec přímo naštvaly, protože dost narušily už tak slabý finále. Zamrzí, že docela našláplej casting nemá pořádně co hrát (snad s výjimkou vyšinutýho Fassbendera). Filmařina mohla být taky o něco kvalitnější, občas působila i na béčkovej žánr slabšim dojmem. Ve výsledku převládá zklamání (na který jsem už bohužel v případě DC comics zvyklej), dvě silnější hvězdy.

• 11.5.2018  08:30

Obstojný béčko, ale k přesvědčivý průměrný spokojenosti mi chybělo mnohem víc akce. Hlavně mě zklamalo finále, ve kterym jsem čekal mnohem víc, než jednu krátkou bitku a rychlý zúčtování s hlavnim záporákem. Twisty byly převážně předvídatelný, což se však dá v rámci žánru pochopit. Výprava zase byla hodně skromná, scénář s ní ale dokázal pracovat tak, že ve výsledku ničemu nevadila. Druhá silná hvězda za Cusacka a pár napínavějších momentů.

• 8.5.2018  08:43
    Gattaca (1997)

Jako drama funguje Gattaca solidně. Do karet jí hraje herecký obsazení, originální námět, zvláštní atmosféra nebo Nymanova hudba. Jen škoda, že se scifi rozměr (možná i kvůli skromnějšímu rozpočtu) smrsknul jen na pár interiérů (přičemž mám ve scifi radši futuričnost a moc nemusim retro prvky - tady např. starý auta, obleky apod.) nebo krátkou úvodní seznamovačku s hlavní postavou. Divák tak nedostane prostor víc poznat svět podle Gattacy. A za trošku víc vypjatějších dramatickejch scén popř. akce nebo napětí v rámci úniku hlavního hrdiny před dopadenim bych se taky nezlobil, tři silný hvězdy.

• 7.5.2018  18:01

Jedna z mála změn oproti předchozím dílům je, že se tentokrát ve sprše sejde chlap rovnou se třema ženskejma najednou a vyjebává tu se sebou (nejen v posteli) pro získání pořádnýho balíiku peněz víc osob navzájem. Měl jsem slabší chvilky, kdy jsem uvažoval o druhý slabý hvězdě (kterou bych určitě dal, kdyby nešlo o kopírku minulejch dílů), ale totálně překombinovaný finále s dementnim chovánim postav (prohlídnu si protivníka, jestli u sebe nemá zbraň, abych následně jednu nechal za sebou ležet - WTF?) mi to prostě nedovolí.

• 7.5.2018  09:56

První část finále Avengers je předevšim epickou přehlídkou akce, přičemž scén, kdy Avengers někoho honěj nebo s nim bojujou je víc, než dialogů. Ale i jako velkej fanoušek akčních bijáků musim říct, že tentokrát by méně bylo více. Prostě mi scházel větší prostor pro vyprávění příběhu a víc emocí. Spokojenej jsem naopak byl s Brolinovym záporákem, kterej nebyl uplně černobílej a dostal spoustu prostoru. Snad druhá část finále tuhle (i přes moje výhrady) vysoce nastavenou laťku překoná a přihodí vedle epický filmařiny taky epický završení tolik let budovanýho Marveláckýho univerza. Jenže i když se momentálně zdá odchod nemála Avengerů jako hotová věc, vsadim se o cokoliv, že se najde nějaká obezlička, která minimálně většinu z odchozivších vrátí zpátky do hry (stačí se podivat na další plánovaný bijáky, který prequealama určitě nebudou) a osudovost nebo epičnost v tomhle smyslu bude fuč. Čtvrtá silná hvězda za skvělou akci a standardní (takže perfektní) Marveláckou filmařinu.

• 5.5.2018  12:22
    Nebezpečné hry 3 (TV film) (2005)

O jedničce se dalo mluvit jako o standardnim celovečeráku, dvojka vykročila do béčkovýho žánru a trojka bez zaváhání končí ve sféře TV filmů. Za nějaký dialogy nebo herecký scény v úvodu by se nemuselo stydět ani péčko a příběh už nemůže diváky minulejch dílů vůbec ničim překvapit. Aspoň, že si tvůrci byli vědomi známýho pořekadla "z hovna bič neupleteš", takže zase o něco zkrátili stopáž a častějc svlíkali holky. Kdyby nešlo o totální vykrádačku předchozích dílů, dal bych krásný dvě hvězdy, takhle jsem nucenej dát jenom jednu hodně silnou.

• 5.5.2018  08:50

Kopie původního bijáku. Potěší, že má tahle verze o něco uvěřitelnější (nebo aspoň míň úsměvný) twisty. Naopak nezaujme o poznání slabšim castingem a béčkovym lookem. Za pěkný nestydící se ženský druhá silná hvězda.

• 4.5.2018  08:32

Vrcholem série byl druhej díl. Oproti němu je finále míň napínavý, výpravný a s pomalejšim tempem vyprávění. Ona ani zápletka nebyla nijak extra interesantní - smrsknout hlavní dějovou linku finále na záchranu jedný z mnoha (byť hlavnějších postav), bylo na poměry finále prostě divný. Záporák Janson nebyl špatnej, ale chyběli mi na jeho straně ještě nějaký další záporáci (popř. celej "systém") , s čimž by bylo nutný se nějak vypořádat (což by taky mělo být hlavnim motivem finále). Aspoň, že jako vždy potěšila úmrtnost hlavních postav, solidní akce a zjištění, že dnešní teen filmy nemusej nutně vyvolávat pocity trapnosti nebo v lepšim případě jenom nudit.

• 24.4.2018  15:52
    Štiky (TV pořad) (2018)

Jako recenze s bravurou poslouží jedna z replik starý Štikový: "Vzorek českejch debilů."

• 22.4.2018  09:14
    Annihilation (2018)

POZOR SPOILERY. Ach jo, dokonalá ukázka nevyužitýho potenciálu. Schopnost Záře mutovat navzájem cokoliv živýho si přímo řikalo o krvavý akční béčko, ve kterym dojde na potkáváni rostodivnejch tvorů a na boj s aspoň pár ujetejma monstrama, přičemž by snaha o určitej filozofickej přesah mohla zustat zachovaná. To by ale rozhodně nezvládla pětice ženskejch (!), který se samopalem v ruce fakt nejsou drsný jako Ripleyová a vařečka by jim slušela mnohem víc. Annihilation je hlavně ukecanou rádoby filozofickou scifárnou, která v první třetině spolehlivě znudí, v další třetině trochu navnadí s vírou "že se to konečně rozjede", aby se v extrémně uloudanym finále vytasila se "záporákem" (ono vlastně o záporáka uplně nešlo), kterej nejdřív vypadá jak psychedelickej anus a pozdějc se promění v cosi, co uteklo z natáčení nějakýho fetiš porna. Pár dobrejch nápadů a akčnějších scén moje znudění ani zdaleka nedokázalo zachránit, dvě silnější hvězdy.

• 21.4.2018  10:46

Byl jsem zvědavej, jak na mě bude působit projekce po mnoha letech v dospěláckym věku. Ale musim uznat, že jde o příjemnou zábavu pro diváky všech věkovejch skupin a příběh i přes značnej zub času (téměř padesát let) funguje naplno. Navíc má Dívka na koštěti na svojí dobu skvělej vizuál nebo kulisy.

• 14.4.2018  09:44
    Raw (2016)

Nejdřív jsem často kroutil hlavou nad chovánim sestry hlavní hrdinky (jak to, že se najdou dva takový raplové a ještě k tomu příbuzný?) nebo nad tim, že nepříchází trest za spáchaný skutky. Závěr ale docela pěkně všechno vypointoval a jsem rád, že mi vzal vítr z plachet. Herecky hodně slušný, nechutnejch ani hororovejch scén však moc nebylo - na druhou stranu nepůsobily prvoplánově, naopak měly ve většině případů svuj smysl (uřízlej prst). Nicméně jako psychologický drama Raw fungovalo obstojně. Zamrzelo hlavně kolísavější tempo vyprávění nebo menší míra napětí. Třetí hvězda za casting, explicitnější scény, soundtrack a pointu.

• 12.4.2018  09:51

Nejvíc se mi líbilo, jak se štáb dokázal pohybovat mezi prezidentskejma kandidátama, kolik známejch lidí se podařilo do bijáku dostat, přičemž nějaký byly opravdu překvapivý (Špačka bych fakt nečekal) a zápletka s pražskou kavárnou. Čekal jsem, že dostane Miloš ještě víc naloženo, ale aspoň se občas dařilo strefovat i do ostatních kandidátů. Škoda, že se nakonec Tonda Blaník nerozhod kandidovat (údajně nad tim tvůrci fakt přemýšleli), zábavy hned mohlo být víc. A možná by si většina lidí uvědomila, že přímá volba prezidenta neni taková výhra, jak se při boji za její schválení zdálo (i mně). Na dnešní poměry docela slušná satira, ale Česká soda byla přece jenom o level jinde. Takže jsem měl občas pocit, že se mohlo mnohem víc přitvrdit a provokovat, což by si přímá volba, ze který se stal pojízdnej cirkus a obludárium, zasloužila.

• 8.4.2018  18:02

Ze čtyř příběhů mě pořádně bavil jeden (prostitutka) a jeden aspoň částečně (s Allenem). Zbylý příběhy byly hodně nudný. Těšil jsem se na exteriéry Říma, ale většinu stopáže nakonec tvořily interiérový scény. Fanoušek Woodyho Allena ze mě fakt nikdy nebude, ale myslim, že ani pro jeho skalní fanoušky nebude To Rome with Love žádnej majstrštyk. Za casting a pár povedenejch vtípků druhá hvězda.

• 8.4.2018  11:30
    Carnage Park (2016)

Hodně nevyrovnanej biják, ve kterym nakonec převažujou negativa. Nudnější úvod vystřídá zajímavější survival část korunovaná chabym finále, který dolu sráží enormní počet tmavejch scén a z toho vyplývající naprostej chaos v tom, co se v něm děje. Tempo vyprávění spolehlivě zabíjej zbytečný flashbacky a haluzní předěly (plynová maska apod,). Potenciál námětu nebyl zdaleka vyčerpanej. Zejména mi scházel příběh okolo Wyattovy postavy - předevšim scény "z jeho pohledu" a aspoň naznačit, co se svejma oběťma konkrétně dělal (stejně jako co se dělo v tunelu pod jeho příbytkem). Vysvětlení, že byl šílenej kvůli nějakýmu syndromu z války z Vietnamu, mi fakt nestačilo. I když se povedla výprava, kroměr závěru i filmařina a občas se dařilo budovat solidní atmosféru, za hodně slabý finále a nevyužitej námět zustanu u dvou silnějších hvězd.

• 6.4.2018  17:05

Začátek je velmi nadějnej, jenže s přibývající stopáží a rozplétánim zápletky se Commuter neustále posouvá z komornějšího, ale velice funkčního mysteriózního thrilleru až po téměř brainless béčko. Finále je místo pomyslnýho vrcholu celýho bijáku naopak těžce nezvládnutý. SPOILER: Pominu, že totálně vykolenej vagón má všechny skla, funkční dveře a jeho interiér svítí (!). Ještě víc mi totiž vadila předigitalizovaná akce a uhozený chování postav (přetahovačka o to, kdo je Prynne; strojvedoucí balící jednu z cestujících nebo týpek nadšeně popisující McCauleyho jako hrdinu). KONEC SPOILERU Jako fanoušek akce musim říct, že by tentokrát míň akčních scén na úkor těch "pátracích" vůbec neškodilo. Aspoň, že Liam mě ve svý typický roli stále baví, i když změna by určitě neuškodila, třetí hvězda hlavně za něj a první polovinu.

• 6.4.2018  09:23

Všechny šikmoočka si jsou hodně podobný, takže jsem občas tápal, kdo je kdo. Hudební doprovod se často k jednotlivejm scénám nehodil a herci měli tendence se divně pitvořit, čimž mnohdy podstatně snižovali účinek dramatickejch scén. Akce ani napěti nakonec taky moc nebylo, takže v tohle smyslu díky bohu aspoň za závěr. Klasická asijská produkce, která je prostě jiná a fakt neni pro mě. Druhá silná hvězda za finále a pár drsnějších scén.

• 2.4.2018  11:35
    Tvář vody (2017)

Úvodní seznamovačka s monstrem i Shannonův záporák byly fajn. Jenže napětí nebo akce téměř chybí (moc jsem v tomhle směru od "oscarovky" nečekal, ale takhle málo taky ne) a mytologie kolem monstra zustala zoufale nevyužitá stejně jako jeho schopnosti. A od chvíle, kdy se vztah Elisy a monstra přehoupnul z přátelství do bizarního vztahu, jsem už netrpělivě vyhlížel závěr. Guillermo del Toro jako vždycky boduje atmosférou i vizuálem, přičemž se explicitnějších / krvavějších scén stále nebojí, ale jak už u něj bývá v poslední době zvykem, na zajímavej příběh už dost invence neměl. Třetí hodně slabá hvězda za Shannona, vizuál a pár lehce akčních scén.

• 26.3.2018  09:51

Drama z americkýho vidlákova, ve kterym hrajou prim rednecks s předsudkama a neovládnutelnym nutkánim přidat se na jednu nebo druhou stranu sporu. Scénář umí být sympaticky nekompromisní (osud šéfa policajtů), ale bohužel taky těžko uvěřitelnej (Dixonovo prozření a otočka v chování o 180 stupňů). Lilipután James mi přišel jako zbytečná a nepříliš povedená komediální vsuvka. Absence hlavního hrdiny, kterýmu by bylo možný fandit, mi přišla zajímavá, jen jsem měl občas pocit, že těch negativních osudů a pokřivenejch charakterů bylo na tak malou vesnici až moc. Bez postavy liliputána, Dixonova názorovýho veletoče a poměrně přepálenýho finále (motivace Dixona a Mildred k "výletu") bych možná dal i plnej počet, takhle zustanu u čtyřech silnějších hvězd.

• 24.3.2018  12:08
    Wheelman (2017)

Ačkoliv mi ze začátku přišel koncept kamery pouze v autě nudnej (výjimkou jsou asi dvě scény, kdy se přesedá z auta), nakonec byla kamera na celym snímku uplně nejlepší. Zápletka byla hodně jednoduchá bez větší invence a marně jsem čekal na nějakej moment překvapení, kterej by do příběhu vnes víc napětí i akce (finále hodně slabý). Celkově mi přišlo pojetí hodně komorní až lehce artový, což mi k thrillerovýmu žánru moc nesedí. Jako žánrovej experiment na volnej večer docela zajímavý, ale nic víc, dvě silnější hvězdy.

<< předchozí 1 2 3 4 19 37 55 73