swamp

swamp

Ladislav Klimša

okres Praha
Odborný pracovník výzkumu a vývoje

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 29 58 86 114
    • 18.10.2017  18:00
    Divočina (2014)

"It took me years to be the woman my mother raised. It took me 4 years, 7 months and 3 days to do it, without her. After I lost myself in the wilderness of my grief, I found my own way out of the woods. – And I didn't even know where I was going until I got there, on the last day of my hike. Thankyou, I thought over and over again, for everything the trail had taught me and everything I couldn't yet know." Takové americké chození a filozofování. Líbil se mi ten trail, ale jinak průměr.

• 18.10.2017  17:55
    Olga (2014)

Já se na Olgu hrozně moc těšil... ale ta výpovědní hodnota (na dokument) mi přišla dost slabá. :(

• 18.10.2017  17:54

"Something terrible has happened. And I want you to hear it from me first. Your mom... she's dead. Someone murdered her in my apartment. It looks like I did it. I don't know why. I don't know who. But I'm going to find out. Listen carefully, Kim. No matter what anyone says, don't trust them." Tak tady máme další pokračování s badass Liamem Neesonem v hlavní roli. Čistý průstřel, ta třetí hvězda snad jen z nostalgie.

• 9.6.2017  16:05
    Kazma to nedá (TV pořad) (2014)

SPOILER Tak Kazma to dal. A co? Vtipné to moc nebylo, ale to Zlokuře bych potkat nechtěl. :D

• 20.4.2017  13:06
    Vyšehrad (TV seriál) (2016)

Seriálová chuťovka vzdávající čest všem inteligentním fotbalistům české ligy.

• 31.3.2017  09:32
    Autobazar Monte Karlo (TV seriál) (2015)

Karel Čížek vás oholí i v podpaží, makovci!

• 30.3.2017  13:46
    Fear the Walking Dead: Passage (TV seriál) (2016)

Dosti zbytečné webizody k seriálu Fear the walking dead. Flight 462 byl oproti tomu dechberoucí záležitostí...

• 23.3.2017  17:54
    Žrouti (TV seriál) (2016)

Ne úplně povedená recyklace, resp. cross-over (či mash-up, chcete-li) seriálů Luxus na talíři a Vaříme s Mírou. Navíc je to dosti nevyvážené a až na pár momentů jsem se začal bavit až u Souboje titánů. Epilog super! :)

• 21.3.2017  12:10
    Semestr (TV seriál) (2016)

Musím se přiznat, že napoprvé jsem seriál zavrhl po zářijovém díle. Přišlo mi to takové nemastné-neslané a forma vítězící nad obsahem (tak mi to vskutku zprvu připadalo) mi vadila. Semestr mi však neustále vězel v hlavě a já se nemohl zbavit dojmu, že mi něco uniklo, že to je vlastně mnohem víc... Tak jsem zabrouzdal na stream ještě jednou a nechal se unášet těmi tak trochu sympatickými, tak trochu nesympatickými - hlavně docela reálnými postavami. Výpověď dnešní doby, potažmo generace? Možná. Respektive se trochu bojím, že tomu tak je. Sám jsem si seriál často pauzoval, abych prozkoumal plochy počítačů dotyčných, během sledování shazamoval, abych zjistil, co za vypalovačku to poslouchám, případně bez zastavení přehrávání rozklikl google, abych zjistil význam nějaké pop-kulturní hlášky. Autorům bravo!

• 17.3.2017  12:43
    Vaříme s Mírou (TV pořad) (2016)

Míra jede v protipólu proti Miklušovi a jeho pořadu Luxus na talíři. Dozvíme se zde několik skvělých receptů nejen na jídlo, ale v pokračování s názvem Paříme s Mírou i pár skvělých drinků. :D

• 9.3.2017  15:43
    Luxus na talíři (TV pořad) (2016)

Mikluš je tak řádně ulízlý a jeho recepty obzvláště dobře vypečené... dokonale. Drobný problém mám však s opakujícími se vtipy, které provází každý díl. Přesto dávám za tenhle projekt Romanu Vaňkovi palec nahoru.

• 7.3.2017  09:30

Han Solo zachraňuje Chewieho ze spárů démonického Gyorshoa aneb povedený fan-film ze světa Star Wars. Hezké kostýmy a dobře vybrané lokace, schopně vybraní herci, lens flare jak od Džejdžeje - zkrátka vydařená podívaná.

• 17.2.2017  23:31
    Mamon (TV seriál) (2015)

Kvalitní český seriál z produkce HBO, jehož předlohou byl norský Mammon. Kauzy, rodinné intriky, politika, novinařina, policie - to vše smícháno do nepříjemného koktejlu, který chutná sice trpce, ale nelze ho přestat pít. Vyzdvihuji především herecký výkon Matěje Hádka, který na českém poli začíná patřit k tomu lepšímu, co mohou česká brouzdaliště nabídnout.

• 17.2.2017  23:24

• 17.2.2017  23:18

• 17.2.2017  23:15
    Městečko Pines (TV seriál) (2015)

1. SÉRIE M. Night Shyamalan po delší době přišel s něčím zajímavým. Mysteriózno z městečka Wayward Pines jen číší a člověku najednou dává vzpomenout na okamžiky, kdy se sžíval s obyvateli třeba Twin Peaks. Takových kvalit však samozřejmě zdaleka nedosahuje, ale podívaná je to nadmíru sympatická. 2. SÉRIE S pokračováním bohužel přichází i propad. Tajemno je pryč, k moci se dostává mladá garda protivných parchantů a nádech mysteriózního městečka, potažmo seriálu, se žánrově mění v něco, co spíše připomíná World war Z.

• 17.2.2017  23:04
    Penny Dreadful - Série 3 (série) (2016)

• 17.2.2017  22:38
    Penny Dreadful - Série 2 (série) (2015)

• 17.2.2017  22:34
    Penny Dreadful (TV seriál) (2014)

1. SÉRIE Svěží závan z viktoriánské Anglie s temnou příchutí protkanou hororovými postavami, o kterých lidé mohli číst v týdenních výtiscích stojící jednu 'penny'. Svůdně charismatická Vanessa Ives (Eva Green), zcestovalý elegán Sir Malcolm Murray (Timothy Dalton), tajemstvím zahalený Američan Ethan Chandler (Josh Hartnett), doktor Victor Frankenstein (Harry Treadaway) a jeho monstra (především Rory Kinnear coby John Clare) či Dorian Gray (Reeve Carney) a další se za tíživých melodií Abela Korzeniowského setkávají v příběhu o záchraně Miny. 2. SÉRIE Pro mě nejlepší série tohoto seriálu. Hecate se snaží podmanit si Vanessu Ives, ale její přátelé, včetně oddaného sluhy Sembena či výstředního Ferdinanda Lylea se pokusí ji ze spárů samotného ďábla zachránit. K tomu jí dopomůže i její mentorka Joan Clayton v jednom z nejsilnějších dílů seriálu. A možná přijde i vlkodlak... 3. SÉRIE Hned na začátku třetí a poslední série se naši hrdinové rozdělují, aby se jejich cesty v závěru zase protnuly. Zatímco sledujeme tíživé osudy Johna a Lily, nového Victorova kolegy, doktora Henryho Jekylla, staronovou tvář v postavě doktorky Sewardové či nové postavy, které se budou snažit pomoci (Kaetenay a Catriona), vše se schyluje k závěrečnému rozuzlení. Podaří se Vanesse Ives prolomit prokletí a vymanit se z tenat temnoty a shledat se šťastně s Ethanem Chandlerem, nebo její zpustlé srdce bude navždy patřit doktoru Sweetovi alias Drákulovi?

• 17.2.2017  22:33
    Penny Dreadful - Série 1 (série) (2014)

• 17.2.2017  22:05

První polovina série příjemně svěží, zajímavý námět. Škoda zprznění druhou polovinou, kde se štáb vydává na "místo činu", čímž tvůrci udělali z dobře rozjeté série stupidní vyvražďovačku.

• 15.2.2017  23:55

Další ze zábavních atrakcí, tentokrát z Universal Studios na Floridě. Inspirováno původním filmem Men in black, ale co si budem... je to slabota, ale Amíci z toho asi uchcávaj.

• 27.1.2017  14:05
    Blue Season (2013)

Chápu, že na 48 Hour Film projektu se toho moc stihnout nedá... ale tenhle kraťas mě zkrátka a jednoduše neoslovil. Pointa mi přišla taková nemastná neslaná, technicky to ale vypadá docela dobře.

• 27.1.2017  13:48
    Lifesaver (2013)

Rozhodně zajímavý britský interaktivní počin, který zajímavým způsobem ukazuje, jak bychom v případě potřeby měli pomoci lidem, kteří to v danou chvíli potřebují.

• 24.1.2017  18:21
    Pearl (2016)

360 Google Spotlight Story... prostě zajímavě provedený animovaný kraťas o příběhu jednoho auta a jeho "obyvatel".

• 11.12.2016  16:51
    Kancelář Blaník (TV pořad) (2014)

Dokonalá politická lobbistická satira v podání Tondy Blaníka. Neskutečná smršť, u které se člověk zároveň skvěle baví i trochu bojí - co když je to až moc blízko realitě..?! :P

• 15.11.2016  07:59
    Columbo (TV seriál) (1971)

Detektivní klasika televizní obrazovky s brilantním Peterem Falkem v roli Columba.

• 8.11.2016  13:38
    Ptáčátko (2016)

Sympatický animovaný kraťas, ve kterém jsem kromě milého příběhu (ano, i já pookřál:)) obdivoval především animaci vody a peříček - opravdu neskutečná práce.

• 7.11.2016  12:37
    Super Team (2015)

Režisér vzpomíná na chvíle se svým otcem, který mu chce mimo animovaných postaviček, na které Sanjay kouká v televizi, ukázat i hinduistické tradice. Zprvu to Sanjaye nebaví, ale následně najde i v těchto hodnotách své zalíbení... svým osobitým způsobem.

• 12.10.2016  11:35
    AZ-kvíz (TV pořad) (1997)

AZ-kvíz je legendární stejně jako jeho uvaděči - AZ a EB (teď už EM).

<< předchozí 1 2 3 4 29 58 86 114