swamp

swamp

Ladislav Klimša

okres Mělník
Odborný pracovník výzkumu a vývoje

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 30 58 87 115
    • 13.3.2020  15:50

Tenhle mockumentární kraťas potěší asi každého SW fanouška. O nic extra převratného se sice nejedná, ale některé momenty jsou opravdu úsměvné.

• 12.2.2020  09:46
    Aneta Langerová: Tragédie u nás na vsi (hudební videoklip) (2015)

Skvěle zrežírovaný videoklip téhle trochu depresivní písně Anety Langerové.

• 2.2.2020  16:32
    Zaklínač (TV seriál) (2002)

Když už se nám přiblížil The Witcher s Cavillem a já dočítám čtvrtou knížku, tak jsem si řekl, že bych mohl zhlédnout i původní seriál polské produkce. Żebrowski je rozhodně charismatický 'wiedźmin', a když si odmyslím na dnešní dobu vtipné digitální příšery, tak se vlastně jedná o docela příjemnou podívanou. Vůbec mě tedy nebavilo prvních pár dílů, ale když je divák přežije, zbytek je docela koukatelný.

• 2.2.2020  16:26
    Watchmen (TV seriál) (2019)

Zprvu jsem se nemohl do seriálu zakousnout, trochu jsem se ztrácel, snažil jsem se spojovat přetržené provázky s filmem (komiks jsem nečetl), ale potom jsem byl pohlcen. Vrchol seriálové tvorby roku 2019!

• 2.2.2020  16:24
    Mr. Robot (TV seriál) (2015)

Nejsem z prostředí IT, a možná proto mě zprvu tenhle seriál ani tak moc nelákal. Od všech mých známých jsem totiž neustále slýchal "Musíš se na to podívat, ty příkazy dávají smysl, takhle se opravdu hackuje..." apod. Začnu kriticky - ty dialogy (ať už mezi postavami, či mezi Elliotem a divákem) jsou prostě příliš toporné a hrozně šustí papírem. Možná je to prostě vypravěčský styl Esmaila, ale nutno přiznat, že po chvíli si na to člověk zvykne. Bude se mi dále těžko psát, protože nechci spoilerovat. Obecně... závěrečný twist první série jsem odhadl hned na začátku, což byl asi hlavní důvod, proč jsem z ní nebyl tak odvařený. Ale popravdě... další tři série krásně budovaly svět vytvořený Esmailem a gradovaly k cíli s tím, že některé epizody jsou opravdu klenoty seriálové TV tvorby. Rami Malek je svým vzezřením dostatečně "weird", aby postavě Elliota dodal patřičné atributy. Závěr seriálu je zvláštní, protože se dělí na dva díly. Katarze přichází už v desáté epizodě, a kdyby tvůrci seriál ukončili, tak by sice zůstalo milion nezodpovězených otázek, ale fungovalo by to také. Zde to však je trochu jinak, a následuje taková "minisérie", která vysvětluje, jak se věci vlastně mají. Jako celek je Mr. Robot výborný, "musíte se na to podívat..."

• 28.6.2019  09:43
    The Nurse (2017)

Nutno přiznat, že takových krátkometrážní hororových záležitostí existují stovky a tento se nijak zvlášť neodlišuje. Málo "creepy" a ta jediná lekačka na závěr byla dost laciná. Navíc takové krásné sestřičky najde člověk i v českých nemocnicích.

• 26.6.2019  16:13
    Nic než pravda (TV pořad) (2008)

Jako YouTube video to pobaví. Jinak si ten pořad matně pamatuji a byl to dost shit. :D

• 19.6.2019  23:02

Dokumentární nadstavba k seriálu Band of Brothers, ve které můžete vidět některé z aktérů, které jste potkávali na začátcích dílů samotného seriálu. Víceméně se jedná o shrnutí postupu 2. praporu 506. parašutistického pluku 101. vzdušné výsadkové divize Armády Spojených států ode Dne D až po kapitulaci nacistického Německa.

• 19.6.2019  23:01
    Bratrstvo neohrožených (TV seriál) (2001)

Nepopsatelná záležitost vypovídající o postupu amerických spojeneckých vojsk, přesněji řečeno o Easy Company, tedy o 2. praporu 506. parašutistického pluku 101. vzdušné výsadkové divize Armády Spojených států. Tento seriál nesledujete, ten žijete.

• 19.6.2019  22:58
    Černobyl (TV seriál) (2019)

Výborná HBO minisérie se skvělým obsazením a hlavně vysokou výpovědní hodnotou. Především poslední díl, který vysvětluje, oč Sovětům v testu jaderné elektrárny šlo, k jakým chybám došlo a co se uvnitř reaktoru při tomto pochybení dělo.

• 19.6.2019  22:55
    Sebastian a Marie Morgana (TV seriál) (1970)

Nejslabší série této trilogie. Přesto je zajímavé sledovat dobrodružství malého Sebastiána u svého strýce.

• 19.6.2019  22:54
    Sebastián mezi lidmi (TV seriál) (1965)

Příjemné pokračování, které je dle mého o něco lepší, než předchozí díly. Nádherné prostředí, Sebastián, Bella a koně.

• 19.6.2019  22:51
    Bella a Sebastián (TV seriál) (1965)

Tento seriál mě v dětství kupodivu minul. Manželka na něj však ráda vzpomíná, tak jsme se spolu na něj podívali. Těchto prvních třináct dílů je příjemných ke zhlédnutí, krásná krajina a hudba, přesto musím objektivně posoudit, že zápletka je trochu plytká.

• 12.6.2019  09:10

Nechápejte mě špatně, nenávidím "šmejdy" a je mi tuze líto, že náš systém jednak dovoluje jejich existenci, a zároveň zabraňuje jejich potrestání. Ovšem dokumentárně je tento díl cyklu Infiltrace prakticky bezobsažný. Zopakování známého, pár minut natočených nových záběrů, u kterých někdo dostal nápad, že by bylo parádní, kdyby postupně vždy přešly do záběru, kde je "specialista na slovo vzatý" sleduje na obrazovce laptopu a následně zhlédnuté dění erudovaně okomentuje (psycholog, právník etc.) - omlouvám se, ale tento díl je prakticky zbytečný (při existenci dokumentu Šmejdi) a dovedu si představit, že kdyby se jednalo o desetiminutovou reportáž v nějakém pořadu, tak bychom dostali stejnou výpovědní hodnotu.

• 12.6.2019  09:03

Existence tohoto dílu cyklu Infiltrace je, myslím si, důležitá. Zobrazené případy jsou alarmující, možná ne zcela ojedinělé (mám namysli jakýsi nezájem lékaře, který jsme snad každý občas zažili), ale určitě ne (doufám) standardní. Obchod se svědomím, a především pak kamerové záběry krvácejícího dítěte, jsou téměř na hranici lidského chápání. Ta arogance (stran lékařů), neschopnost (stran sester) a bezmoc (stran rodiče) se vryjí pod kůži a nedělají dobře. I když se mi úplně nechce, tak ale musím okomentovat i dokumentární stránku, která je velmi plytká a nebýt těch 3 případů jako takových, tak vlastně není nač koukat. Nevidím nic progresivního, řekl bych, že nechtěnou pointou je démonizace našeho zdravotnictví, což si protiřečí třeba právě s dalším dílem cyklu, kde tvůrci jdou za lékařem pro odborné posouzení jistého doplňku stravy (to jen na okraj). Dokument nemá žádný zásadní přesah, vnímám ho jako rešerši tvůrců, kteří pak své poznatky sestříhali do 52 minut. Na závěr bych se ještě rád pozastavil nad ministrem zdravotnictví Adamem Vojtěchem. Ten úsměv nad záběry, ze kterých jde mráz po zádech... a jeho chladné okomentování, že "tohle by se asi stát nemělo" - to mě vážně dostalo. Jasně, chápu, nechce si srát do vlastního hnízda, ale nikdo ho samozřejmě neobviňuje, že se jedná o jeho chybu (i když částečně systémová je). Doufal jsem v lidštější reakci...

• 1.6.2019  23:09

Poslední série pro mě byla veskrze zklamáním, přesto jsem si nenechal ujít tenhle dokument z natáčení a všeho, co se dělo kolem... Zajímavá tečka za nevšedním seriálem.

• 1.6.2019  23:03

Něco končí s povzdechem, něco se slzou v oku. Tenhle seriál mi přirostl k srdci v průběhu mého studia fyziky... a tam se udržel až do závěru, který byl příjemně nostalgickým zakončením. Tento krátký dokument, kterým provázejí Kaley Cuoco a Johnny Galecki, nám ukázal, jak se s posledními epizodami museli emočně vypořádat i samotní herci a štáb. Farewell...

• 11.2.2019  20:26

Doplňkový animovaný kraťas k Planes. Oproti Cars - stejně jako Planes - trochu slabší, ale stojí za to se podívat.

• 30.1.2019  20:43

Krátkometrážní doplněk k The Boss baby. Nic moc extra to není, ale má to 3 minuty, tak proč ne. :)

• 29.1.2019  21:36
    Nejlepší je pěnivá (studentský film) (2005)

Hezká studentská etuda na motivy povídky Karla Kuny (nečetl jsem). Maminčin mazánek (i když asi nechtěný) Vincent (Josef Polášek) na těch pár minutách opravdu baví a ze seznamky v rádiu nejvíc pobavila Plodková. :D

• 9.1.2019  15:16
    The Haunting (TV seriál) (2018)

Exkluzivně jsem si tohle hororové, ehm, rodinné drama užil. Dialogy velice povedené, lekačky nejsou prvoplánové (a je jich málo) a vše je skvěle propletené - a to jak jednotlivé příběhy, tak i časové osy. Dlouho jsem si takhle neužil něco tajemného, z poslední doby snad pamatuji jen Dark či Twin Peaks (a vzpomněl jsem si na první sérii AHS).

• 3.1.2019  20:42
    Kosmo (TV seriál) (2016)

I přes proměnlivou kvalitu jednotlivých dílů (a kvalitu vtipů v nich obsažených) je Kosmo tak trochu výjimečným počinem České televize. Jedná se vlastně o trefné vyzobrazení typického češství a stavu, v jakém se nachází a jak funguje česká politika.

• 28.12.2018  11:08

Jsme svědky jistého ohlédnutí za předchozími sériemi a výborný satanský dortík s apokalyptickou třešničkou je na světě.

• 7.11.2018  16:52
    Hamlet (divadelní záznam) (2015)

Moje první návštěva National Theatre Live v kině. Cumberbatche mám dosti rád, ale musím uznat, že se mi začíná trochu přejídat. Jinak je - přestože viděno na plátně - scéna divadla obrovská, kostýmy bohaté a herecké výkony výborné. Škoda jen, že už jsem viděl Hamleta v tolika variacích, až jsem se trochu místy nudil.

• 7.11.2018  16:33
    Osmý smysl (TV seriál) (2015)

Co říct o seriálu sense8? Je to ohromný mix žánrů, který je pokroucen a částečně asi i svázán se světem bratrů, pardon sourozenců - přesněji řečeno sester Wachowských. Je to transgender-lesbian-gay-straight jízda se scénami více než odvážnými, celá zahalená do mysteriózního sci-fi hávu v dramatickém obalu. Vlastně ani nevím, proč se mi to tak líbilo - nejspíš ta ústřední osmice lidí měla něco do sebe a jejich netradiční vztah působil až překvapivě příjemně kamarádsky.

• 7.11.2018  16:00
    11.22.63 (TV seriál) (2016)

Mám rád tenhle typ námětů, kdy si hlavní hrdina pohrává s časem a všechno se nakonec posere. Tento seriál dle předlohy Stephena Kinga v hlavní roli s výborným Jamesem Francem není výjimkou a opravdu mě na těch několik hodin skvěle pohltil.

• 11.3.2018  17:05

Poměrně povedená záležitost, která se už bohužel nedočkala svého pokračování, ale jako doplněk k seriálu/komiksu je to docela příjemné. :)

• 21.2.2018  16:57

Dokument k desátému příběhu seriálu Doctor Who aneb Making the Dalek Invasion of Earth. Povídání - některé více, druhé méně zajímavé - některých aktérů tohoto příběhu.

• 16.1.2018  15:35

7. SÉRIE /Cult/ Po ne zcela povedeném Roanoke má seriál naštěstí stoupající tendenci v kvalitě. Po znalém divákovi pomrkává sem tam nějakou známou postavou z předchozích sérií a docela dobře zde servíruje události kolem volby amerického prezidenta, přičemž zabrousí do historie až k Charlesi Mansonovi († 19. 11. 2017).

• 18.10.2017  18:00
    Divočina (2014)

"It took me years to be the woman my mother raised. It took me 4 years, 7 months and 3 days to do it, without her. After I lost myself in the wilderness of my grief, I found my own way out of the woods. – And I didn't even know where I was going until I got there, on the last day of my hike. Thankyou, I thought over and over again, for everything the trail had taught me and everything I couldn't yet know." Takové americké chození a filozofování. Líbil se mi ten trail, ale jinak průměr.

<< předchozí 1 2 3 4 30 58 87 115