swamp

swamp

Ladislav Klimša

okres Mělník
Odborný pracovník výzkumu a vývoje

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 30 59 87 116
    • 7.4.2021  14:03

La Casa de papel se na první pohled zdá býti divácky poutavým geniálním seriálem s originální myšlenkou. Já to vlastně ani nijak nerozporuji a musím říci, že jsem se skvěle bavil - zvláště pak v tomto "Antena 3 cutu", jehož delší stopáž dílů mi vyhovuje více - řekl bych, je taková evropská. Nemůžu ale neodpustit několik nelogičností nebo extrémních náhod potřebných ke zdárnému posunutí děje. V průběhu sledování jsem měl občas v ústech pachuť něčeho už viděného, což mi smazávalo prožitek z té originální zápletky... a myslím, že jsem na to přišel - pamatujete, když jste sledovali seriál Prison Break? :) Jsem docela zvědav, jak s pokračováním naloží patronace Netflixu.

• 10.11.2020  13:59
    Sraženije (1986)

Povedená animace v krátkometrážním snímečku dle povídky Stephena Kinga. I na tu krátkou stopáž bych si ale dovedl představit naznačení hlubší motivace postav.

• 9.11.2020  11:28

Dokumentárně mi to přijde výborné... o etice můžeme polemizovat. Ano, žába zemřela jen a pouze pro tento účel, ale v rámci vědeckých pokusů to je dle mého omluvitelné. V zájmu vědy bylo, je a bude občas uskutečňováno drobných ústupků vůči etice pro vyšší dobro. A nutno uznat, že tento dokument je místy opravdu poučný.

• 9.11.2020  10:36
    Stará Praha (1912)

Mé srdce zaplesalo, aneb "Praha – není jenom Most a Hrad."

• 9.11.2020  10:19

Za První republiky... to bylo jiné kafe. Lidi se s tím nepárali a podlet železničního mostu byl tehdy jen patřičnou slávou, které určitě nemuselo předcházet několikaleté byrokratické kolečko pro získání povolení. :)

• 4.11.2020  14:54

Já tam toho Buriana nenašel, ale o to asi ani nešlo. :) Prostě fotbalový turnaj s nástupem týmů, veškerou parádou a udivenými pohledy směrem ke kameře. I takové byly začátky "filmařiny" za Rakouska-Uherska.

• 16.6.2020  14:29
    Tramvaj (2012)

Pavlátová velmi přirozeně pracuje s erotikou v jednoduché animaci. Nejedná se o nic křiklavého, naopak velmi sympatického a přirozeného... to vše v rytmu midi-hudebního doprovodu Petra Marka.

• 4.6.2020  08:28
    Příušnice (studentský film) (1998)

Pohled na svět očima příušnicemi ochořelé Jenůfky... pardon, Marie. V animované podobě...

• 2.6.2020  12:43

Fakt dobře jsem se pobavil. :D Jen škoda, že pointa byla od začátku jasná...

• 2.6.2020  12:32
    Strejda (studentský film) (1959)

Vlastně docela úsměvný studentský film Jaromila Jireše s Vlastimilem Brodským v hlavní roli, aneb když zloděj doplatí na dětskou nevinnost.

• 26.5.2020  12:47
    Život je hra (TV seriál) (2018)

Festival trapnosti. :D Suchoš s Markem to drží, postava Havlise je fakt vlastně kokůtek, se kterým by asi nikdo nemohl být... ale o to asi jde, ne? :)

• 13.3.2020  15:50

Tenhle mockumentární kraťas potěší asi každého SW fanouška. O nic extra převratného se sice nejedná, ale některé momenty jsou opravdu úsměvné.

• 12.2.2020  09:46
    Aneta Langerová: Tragédie u nás na vsi (hudební videoklip) (2015)

Skvěle zrežírovaný videoklip téhle trochu depresivní písně Anety Langerové.

• 2.2.2020  16:32
    Zaklínač (TV seriál) (2002)

Když už se nám přiblížil The Witcher s Cavillem a já dočítám čtvrtou knížku, tak jsem si řekl, že bych mohl zhlédnout i původní seriál polské produkce. Żebrowski je rozhodně charismatický 'wiedźmin', a když si odmyslím na dnešní dobu vtipné digitální příšery, tak se vlastně jedná o docela příjemnou podívanou. Vůbec mě tedy nebavilo prvních pár dílů, ale když je divák přežije, zbytek je docela koukatelný.

• 2.2.2020  16:26
    Watchmen (TV seriál) (2019)

Zprvu jsem se nemohl do seriálu zakousnout, trochu jsem se ztrácel, snažil jsem se spojovat přetržené provázky s filmem (komiks jsem nečetl), ale potom jsem byl pohlcen. Vrchol seriálové tvorby roku 2019!

• 2.2.2020  16:24
    Mr. Robot (TV seriál) (2015)

Nejsem z prostředí IT, a možná proto mě zprvu tenhle seriál ani tak moc nelákal. Od všech mých známých jsem totiž neustále slýchal "Musíš se na to podívat, ty příkazy dávají smysl, takhle se opravdu hackuje..." apod. Začnu kriticky - ty dialogy (ať už mezi postavami, či mezi Elliotem a divákem) jsou prostě příliš toporné a hrozně šustí papírem. Možná je to prostě vypravěčský styl Esmaila, ale nutno přiznat, že po chvíli si na to člověk zvykne. Bude se mi dále těžko psát, protože nechci spoilerovat. Obecně... závěrečný twist první série jsem odhadl hned na začátku, což byl asi hlavní důvod, proč jsem z ní nebyl tak odvařený. Ale popravdě... další tři série krásně budovaly svět vytvořený Esmailem a gradovaly k cíli s tím, že některé epizody jsou opravdu klenoty seriálové TV tvorby. Rami Malek je svým vzezřením dostatečně "weird", aby postavě Elliota dodal patřičné atributy. Závěr seriálu je zvláštní, protože se dělí na dva díly. Katarze přichází už v desáté epizodě, a kdyby tvůrci seriál ukončili, tak by sice zůstalo milion nezodpovězených otázek, ale fungovalo by to také. Zde to však je trochu jinak, a následuje taková "minisérie", která vysvětluje, jak se věci vlastně mají. Jako celek je Mr. Robot výborný, "musíte se na to podívat..."

• 28.6.2019  09:43
    The Nurse (2017)

Nutno přiznat, že takových krátkometrážní hororových záležitostí existují stovky a tento se nijak zvlášť neodlišuje. Málo "creepy" a ta jediná lekačka na závěr byla dost laciná. Navíc takové krásné sestřičky najde člověk i v českých nemocnicích.

• 26.6.2019  16:13
    Nic než pravda (TV pořad) (2008)

Jako YouTube video to pobaví. Jinak si ten pořad matně pamatuji a byl to dost shit. :D

• 19.6.2019  23:02

Dokumentární nadstavba k seriálu Band of Brothers, ve které můžete vidět některé z aktérů, které jste potkávali na začátcích dílů samotného seriálu. Víceméně se jedná o shrnutí postupu 2. praporu 506. parašutistického pluku 101. vzdušné výsadkové divize Armády Spojených států ode Dne D až po kapitulaci nacistického Německa.

• 19.6.2019  23:01
    Bratrstvo neohrožených (TV seriál) (2001)

Nepopsatelná záležitost vypovídající o postupu amerických spojeneckých vojsk, přesněji řečeno o Easy Company, tedy o 2. praporu 506. parašutistického pluku 101. vzdušné výsadkové divize Armády Spojených států. Tento seriál nesledujete, ten žijete.

• 19.6.2019  22:58
    Černobyl (TV seriál) (2019)

Výborná HBO minisérie se skvělým obsazením a hlavně vysokou výpovědní hodnotou. Především poslední díl, který vysvětluje, oč Sovětům v testu jaderné elektrárny šlo, k jakým chybám došlo a co se uvnitř reaktoru při tomto pochybení dělo.

• 19.6.2019  22:55
    Sebastian a Marie Morgana (TV seriál) (1970)

Nejslabší série této trilogie. Přesto je zajímavé sledovat dobrodružství malého Sebastiána u svého strýce.

• 19.6.2019  22:54
    Sebastián mezi lidmi (TV seriál) (1965)

Příjemné pokračování, které je dle mého o něco lepší, než předchozí díly. Nádherné prostředí, Sebastián, Bella a koně.

• 19.6.2019  22:51
    Bella a Sebastián (TV seriál) (1965)

Tento seriál mě v dětství kupodivu minul. Manželka na něj však ráda vzpomíná, tak jsme se spolu na něj podívali. Těchto prvních třináct dílů je příjemných ke zhlédnutí, krásná krajina a hudba, přesto musím objektivně posoudit, že zápletka je trochu plytká.

• 12.6.2019  09:10

Nechápejte mě špatně, nenávidím "šmejdy" a je mi tuze líto, že náš systém jednak dovoluje jejich existenci, a zároveň zabraňuje jejich potrestání. Ovšem dokumentárně je tento díl cyklu Infiltrace prakticky bezobsažný. Zopakování známého, pár minut natočených nových záběrů, u kterých někdo dostal nápad, že by bylo parádní, kdyby postupně vždy přešly do záběru, kde je "specialista na slovo vzatý" sleduje na obrazovce laptopu a následně zhlédnuté dění erudovaně okomentuje (psycholog, právník etc.) - omlouvám se, ale tento díl je prakticky zbytečný (při existenci dokumentu Šmejdi) a dovedu si představit, že kdyby se jednalo o desetiminutovou reportáž v nějakém pořadu, tak bychom dostali stejnou výpovědní hodnotu.

• 12.6.2019  09:03

Existence tohoto dílu cyklu Infiltrace je, myslím si, důležitá. Zobrazené případy jsou alarmující, možná ne zcela ojedinělé (mám namysli jakýsi nezájem lékaře, který jsme snad každý občas zažili), ale určitě ne (doufám) standardní. Obchod se svědomím, a především pak kamerové záběry krvácejícího dítěte, jsou téměř na hranici lidského chápání. Ta arogance (stran lékařů), neschopnost (stran sester) a bezmoc (stran rodiče) se vryjí pod kůži a nedělají dobře. I když se mi úplně nechce, tak ale musím okomentovat i dokumentární stránku, která je velmi plytká a nebýt těch 3 případů jako takových, tak vlastně není nač koukat. Nevidím nic progresivního, řekl bych, že nechtěnou pointou je démonizace našeho zdravotnictví, což si protiřečí třeba právě s dalším dílem cyklu, kde tvůrci jdou za lékařem pro odborné posouzení jistého doplňku stravy (to jen na okraj). Dokument nemá žádný zásadní přesah, vnímám ho jako rešerši tvůrců, kteří pak své poznatky sestříhali do 52 minut. Na závěr bych se ještě rád pozastavil nad ministrem zdravotnictví Adamem Vojtěchem. Ten úsměv nad záběry, ze kterých jde mráz po zádech... a jeho chladné okomentování, že "tohle by se asi stát nemělo" - to mě vážně dostalo. Jasně, chápu, nechce si srát do vlastního hnízda, ale nikdo ho samozřejmě neobviňuje, že se jedná o jeho chybu (i když částečně systémová je). Doufal jsem v lidštější reakci...

• 1.6.2019  23:09

Poslední série pro mě byla veskrze zklamáním, přesto jsem si nenechal ujít tenhle dokument z natáčení a všeho, co se dělo kolem... Zajímavá tečka za nevšedním seriálem.

• 1.6.2019  23:03

Něco končí s povzdechem, něco se slzou v oku. Tenhle seriál mi přirostl k srdci v průběhu mého studia fyziky... a tam se udržel až do závěru, který byl příjemně nostalgickým zakončením. Tento krátký dokument, kterým provázejí Kaley Cuoco a Johnny Galecki, nám ukázal, jak se s posledními epizodami museli emočně vypořádat i samotní herci a štáb. Farewell...

• 11.2.2019  20:26

Doplňkový animovaný kraťas k Planes. Oproti Cars - stejně jako Planes - trochu slabší, ale stojí za to se podívat.

• 30.1.2019  20:43

Krátkometrážní doplněk k The Boss baby. Nic moc extra to není, ale má to 3 minuty, tak proč ne. :)

<< předchozí 1 2 3 4 30 59 87 116