• Krátkometrážní

Frankenweenie (1984)

Taková drobná Burtonova předzvěst toho, co teprve mělo přijít. :) Vtipné a svěží.

Jesus Camp (2006)

Další z mnoha religiózně zaměřených dokumentů, ze kterých se mi zvedá kufr. Takový brainwashing, za to by se ani leckterý politický demagog nemusel stydět. Ty "stěžejní" děti jsou podle mě trénovány na tahle kázání / brečení / kývání / epileptické "záchvatování" - a pak to na povel předvádějí na přednáškách - a ostatní děti (jak tomu je zvykem) zkrátka dělají to, co vidí. Odporné, zvrácené - žel pravdivé...

Stvořeni pro lásku (2000)

Takhle chutná asijská kinematografie. Skvělá kamera a podmanivý soundtrack vytvářejí háv pro hru emocí a herecký koncert ústřední dvojice. Film nabitý erotikou.. bez erotiky.

Žlutý (2006)

Žlutí crash test dummies se vymknou kontrole aneb jak Neill Blomkamp natočil efektní reklamu. :) Mmm mmm mmm mmm...

13 duchů (2001)

Spíš pobaví, než vystraší - neskutečně špatné CGI a zmatené pobíhání z filmu dělá těžký podprůměr.

Hlídač č. 47 (2008)

Renč naprosto přestřelil, nedaří se mu vyvolávat jakékoliv emoce (ač se Roden, který je jediným světlým bodem filmu, snaží sebevíc), přestože by to hrozně chtěl. Nezajímavá kamera a hudba vše podráží, a tak tu zůstává opravdu jen postava Josefa, kolem které se točí zbylé postavičky (dobrá, ještě Dlouhý a Lichý stáli za to).

Cesta do lesa (2012)

Takové hodně volné pokračování Cesty z města. Snímek má zajímavou poetiku a výbornou kameru, ale občas mi nešla přes zuby jakási přestřelená teatrálnost (či jak to nazvat) některých hereckých výkonů (takové sklepácké mi to přišlo, což lze na druhou stranu chápat). I tak ale příjemné překvapení. :)

Pacific Rim - Útok na Zemi (2013)

Začátek a akce fungují bezvadně. I když 3D bylo zbytečné, nijak sledování neškodilo (a to i přesto, že se většina snímku odehrává v noci). Některé srandy byly trapné schválně (myslím), ergo opravdu vtipné - o jiných si nejsem tak jistý. Panoptikální duo doktůrků bylo rovněž myšleno s nadsázkou, ale působili na mě tak trochu jako Scrat z Ice age, což se sem nehodilo - jde sakra o záchranu světa, tak přece tu vědeckou část nesvěřím dvěma gegoušům. Ale teď k tomu hlavnímu - vzhledem k tomu, že se režie ujal Guillermo del Toro (kterého všichni máme rádi za oba Hellboye a El Laberinto del Fauno), každý se na Pacific rim z mnoha důvodů těšil. Musím říct, že jsem se ty dvě hodiny docela bavil, ale vezmu-li to kriticky, jsem zklamán. Režisér se totiž neubránil tunám a tunám klišé, které se v takových filmech vyskytují, ale NEPATŘÍ do nich. Duo doktorů už jsem zmínil, ale nedá mi nezmínit další posádky Jaegerů - šedě a přehnaně stereotypní dvojice ruských sourozenců a čínská trojčata. Naopak musím vyzdvihnout cameo Rona Perlmana, který si svou miniroli skvěle užil. Ale i tak to prostě byla nadprůměrná zábava, kterou v poslední třetině bohužel srazila k zemi halda nesnesitelného patosu (v tu chvíli jsem vypnul a nastartoval se zase až při akci). A hlavní hrdina? Tak nezajímavý a gay, že už teď si nepamatuju, jak vypadal. Rinko Kikuchi byla oproti Hunnamovi za hvězdu. Co dodat závěrem? "Go go Power rangers!"

Den před krizí (2011)

Přestože z prostředí mně vzdáleného - výborné konverzační finanční drama se skvělým hereckým obsazením.

Batman (1989)

Asi nejklasičtější klasika v batmanovském žánru. Těžko srovnávat s trilogií od Nolana, resp. s The Dark knight a Jokerem v podání Heathe Ledgera - tady je místo něho prostě Nicholson, místo Balea Keaton a světe div se, Harvey Dent je černej jak bota. :) Je to vlastně mnohem komiksovější a mnohem vtipnější. Ale co byste taky čekali od konce devadesátek? ;)