• Krátkometrážní

Život je hra (2018) (seriál)

Festival trapnosti. :D Suchoš s Markem to drží, postava Havlise je fakt vlastně kokůtek, se kterým by asi nikdo nemohl být... ale o to asi jde, ne? :)

Return of the Ewok (1982)

Tenhle mockumentární kraťas potěší asi každého SW fanouška. O nic extra převratného se sice nejedná, ale některé momenty jsou opravdu úsměvné.

Zaklínač (2002) (seriál)

Když už se nám přiblížil The Witcher s Cavillem a já dočítám čtvrtou knížku, tak jsem si řekl, že bych mohl zhlédnout i původní seriál polské produkce. Żebrowski je rozhodně charismatický 'wiedźmin', a když si odmyslím na dnešní dobu vtipné digitální příšery, tak se vlastně jedná o docela příjemnou podívanou. Vůbec mě tedy nebavilo prvních pár dílů, ale když je divák přežije, zbytek je docela koukatelný.

Watchmen (2019) (seriál)

Zprvu jsem se nemohl do seriálu zakousnout, trochu jsem se ztrácel, snažil jsem se spojovat přetržené provázky s filmem (komiks jsem nečetl), ale potom jsem byl pohlcen. Vrchol seriálové tvorby roku 2019!

Mr. Robot (2015) (seriál)

Nejsem z prostředí IT, a možná proto mě zprvu tenhle seriál ani tak moc nelákal. Od všech mých známých jsem totiž neustále slýchal "Musíš se na to podívat, ty příkazy dávají smysl, takhle se opravdu hackuje..." apod. Začnu kriticky - ty dialogy (ať už mezi postavami, či mezi Elliotem a divákem) jsou prostě příliš toporné a hrozně šustí papírem. Možná je to prostě vypravěčský styl Esmaila, ale nutno přiznat, že po chvíli si na to člověk zvykne. Bude se mi dále těžko psát, protože nechci spoilerovat. Obecně... závěrečný twist první série jsem odhadl hned na začátku, což byl asi hlavní důvod, proč jsem z ní nebyl tak odvařený. Ale popravdě... další tři série krásně budovaly svět vytvořený Esmailem a gradovaly k cíli s tím, že některé epizody jsou opravdu klenoty seriálové TV tvorby. Rami Malek je svým vzezřením dostatečně "weird", aby postavě Elliota dodal patřičné atributy. Závěr seriálu je zvláštní, protože se dělí na dva díly. Katarze přichází už v desáté epizodě, a kdyby tvůrci seriál ukončili, tak by sice zůstalo milion nezodpovězených otázek, ale fungovalo by to také. Zde to však je trochu jinak, a následuje taková "minisérie", která vysvětluje, jak se věci vlastně mají. Jako celek je Mr. Robot výborný, "musíte se na to podívat..."

The Nurse (2017)

Nutno přiznat, že takových krátkometrážní hororových záležitostí existují stovky a tento se nijak zvlášť neodlišuje. Málo "creepy" a ta jediná lekačka na závěr byla dost laciná. Navíc takové krásné sestřičky najde člověk i v českých nemocnicích.

Nic než pravda (2008) (pořad)

Jako YouTube video to pobaví. Jinak si ten pořad matně pamatuji a byl to dost shit. :D

Společně vytrváme - členové Bratrstva neohrožených (2001) (TV film)

Dokumentární nadstavba k seriálu Band of Brothers, ve které můžete vidět některé z aktérů, které jste potkávali na začátcích dílů samotného seriálu. Víceméně se jedná o shrnutí postupu 2. praporu 506. parašutistického pluku 101. vzdušné výsadkové divize Armády Spojených států ode Dne D až po kapitulaci nacistického Německa.

Bratrstvo neohrožených (2001) (seriál)

Nepopsatelná záležitost vypovídající o postupu amerických spojeneckých vojsk, přesněji řečeno o Easy Company, tedy o 2. praporu 506. parašutistického pluku 101. vzdušné výsadkové divize Armády Spojených států. Tento seriál nesledujete, ten žijete.