• Krátkometrážní

Bratrstvo neohrožených (2001) (seriál)

Nepopsatelná záležitost vypovídající o postupu amerických spojeneckých vojsk, přesněji řečeno o Easy Company, tedy o 2. praporu 506. parašutistického pluku 101. vzdušné výsadkové divize Armády Spojených států. Tento seriál nesledujete, ten žijete.

Teorie velkého třesku: Rozloučení (2019) (TV film)

Něco končí s povzdechem, něco se slzou v oku. Tenhle seriál mi přirostl k srdci v průběhu mého studia fyziky... a tam se udržel až do závěru, který byl příjemně nostalgickým zakončením. Tento krátký dokument, kterým provázejí Kaley Cuoco a Johnny Galecki, nám ukázal, jak se s posledními epizodami museli emočně vypořádat i samotní herci a štáb. Farewell...

Mamon (2015) (seriál)

Kvalitní český seriál z produkce HBO, jehož předlohou byl norský Mammon. Kauzy, rodinné intriky, politika, novinařina, policie - to vše smícháno do nepříjemného koktejlu, který chutná sice trpce, ale nelze ho přestat pít. Vyzdvihuji především herecký výkon Matěje Hádka, který na českém poli začíná patřit k tomu lepšímu, co mohou česká brouzdaliště nabídnout.

Lifesaver (2013)

Rozhodně zajímavý britský interaktivní počin, který zajímavým způsobem ukazuje, jak bychom v případě potřeby měli pomoci lidem, kteří to v danou chvíli potřebují.

Kancelář Blaník (2014) (seriál)

Dokonalá politická lobbistická satira v podání Tondy Blaníka. Neskutečná smršť, u které se člověk zároveň skvěle baví i trochu bojí - co když je to až moc blízko realitě..?! :P

Proudy lásku odnesou (1969) (TV film)

Po Náhrdelníku melancholie přišel další recitál Marty Kubišové v režii Jana Němce - tentokrát v barvě. Mně se tento, o rok starší bratříček, líbil o něco více - možná i výběrem písní, který mi byl bližší.

Stranger Things (2016) (seriál)

Kde se vzalo, tu se vzalo - Stranger things. Mysteriózní, místy až hororový seriál s prvky sci-fi, který brilantně navozuje atmosféru 70. a 80. let v USA (mnoho narážek na válku ve Vietnamu, Studenou válku, špionáže, tajné vojenské pokusy na lidech...), a to jak prostředím, ve kterém se odehrává, tak popkulturními odkazy, kterých nám servíruje nepočítaně. Solidní tajemná zápletka, kterou seriál rozvíjí do několika větví, scénář prost stupidit a nelogičností a hlavně skvělé herecké výkony, přičemž bych vyzdvihl především ústřední dětskou čtveřici, se kterou jsem vše neskutečně prožíval a fandil jim. Nemůžu nezmínit i další... šerifa Hoppera, "zamilované trio" Jonathan-Nancy-Steve či Willovu mámu Joyce, učitele Clarkea a v neposlední řadě Dr. Brennera a Demogorgona. :D K tomu všemu parádní odkazy na filmy v podobě plakátů v pokojích kluků (Jaws, The Thing či The Evil dead), nebo prostě a jednoduše zřejmé odkazy na filmy jako E.T.: The Extra-Terrestrial, Alien, Close encounters of the third kind, A Nightmare on Elm street, Poltergeist, Star wars, ale třeba trochu i The X-files či neodvratitelné pomrkávání tvůrců na fanoušky Stephena Kinga. :) Je toho hodně a výše zmíněné je jen můj rychlý nástřel a vůbec na tom ani nezáleží, protože jediné, co stačí, je zasednout a nechat se pohltit.

Volejte Saulovi (2015) (seriál)

Výborný spin-off prequel seriálu Breaking bad, který si bere na paškál "vznik" Saula Goodmana a historii Mikea Ehrmantrauta.

Volejte Saulovi - Série 2 (2016) (série)

Ačkoliv se Jimmy místy i snaží jednat férově, začínáme pomalu sledovat jeho přerod v Saula Goodmana - a i když se děj přehrává v minimalistickém tempu, já se neskutečně bavil. Nemluvě o jeho vztahu s Kim, který nervózně sleduju a čekám, co dalšího se mezi nimi stane. I když vím, že Jimmy dělá vše pro Kim, často to bohužel dopadá opačně. A Mike? No, jsem zvědav, jak se Hector Salamanca dostane ke zvonečku... ;)

Barbora Poláková: Nafrněná (2015) (hudební videoklip)

Výborný text i videoklip k písni Nafrněná Barbory Polákové. Naprostý úlet, výjimečně zábavné. :)