• Krátkometrážní

Akce Bororo (1972)

Překvapivě originální československá sci-fi, ze které když si odmyslíte normalizační prvky, je poměrně kvalitní - a to i bez větších efektů. "'To vždycky létáte tak pomalu?' 'Víc z toho nedostanu.' 'To nevadí, mám ráda historii.'" :)

Wolverine (2011) (seriál)

Tak vyloženě špatné to není, celkem to i vysvětluje, proč byl Wolverine později tak zatrpklý (i když to už měl v povaze od počátku). Bohužel jsme se dočkali klasického japonského rámce obdobných anime, tzn. co díl, to jiná překážka, ta se překoná - a je tady další díl s překážkou novou. Ale jako výplň mezi učením na zkoušky to je příjemné. :)

Adelheid (1969)

Vyhořelý voják Viktor přijíždí po válce zpět do své země, kde však nenachází nic jiného, než prázdnotu. Drobnou jiskru naděje pro navození pocitu domova v něm však paradoxně vykřesala jeho německá služka, tehdejší dcera největšího nácka v kraji. I když si k sobě postupně nacházejí cestu, není nic tak černobílé a tento jejich vztah je snad již od počátku odsouzen k záhubě. Vláčilovi se podařilo mistrovsky navodit atmosféru za pomoci hudby a skvělých hereckých výkonů (Čepek a Černá vytvořili neskutečně uvěřitelnou dvojici postav), vše s minimem dialogů - hybateli děje jsou totiž emoce..

Bitch Slap (2009)

Jedna hvězdička za kozy, hrozné dialogy a zábavná camea od Xeny až po Herkula (mám namysli celá seriálová obsazení, ne jen hlavní postavy) - ale jinak teda pi-čo-vi-na..

Brutal Relax (2010)

Já si u toho teda brutálně zarelaxoval a nasál letní atmosféru až až! :)

Anton Špelec, ostrostřelec (1932)

"Já nechci pivo.. a nenuť mě do piva - liguééére!" :) Vlasta Burian to válí.. i ze záhrobí. :D

Tian xia wu zei (2004)

Žádná sláva se nekoná - tento snímek sice zpočátku nadchne trochu jiným tempem než je u asijských filmů zvykem. Film také zaujme originálním vizuálem, ten je však prakticky v totožné podobě (mám namysli především souboje) reprodukován v celém filmu, vždy za stejné poeticky dojemné (nehodící se) hudby. Jako celek to nepůsobí vyloženě špatně, ale opravdu nemám potřebu ho ještě někdy vidět znovu.

Město (2010)

Od roku 1993 (krátkometrážní debut) uběhla spousta let a je k neuvěření, jak se Ben Affleck (jakožto režisér) vypracoval. Velice zajímavý scénář dělá z The Town (viděl jsem rozšířenou verzi) - a to především v jeho první hodině - výborný (sic v klasickém rámci) snímek.

Dealer (1996)

Na tenhle režisérský debut Refna jsem dlouho čekal a jeho naprostá surovost a reálnost (debutu, ne režiséra) je jeho největší zbraní. Prostředí, ve kterém se potácejí hlavní postavy, na diváka dýchne a vymanit se z něj zkrátka nedá.

I Killed My Lesbian Wife, Hung Her on a Meat Hook, and Now I Have a Three-Picture Deal at Disney (1993)

Název rozhodně není to jediné zajímavé - ale bohužel je to nejzajímavější. :P Dalo by se říct, že se tímto kraťasem prolínají tři roviny - opravdová vražda, zfilmování této vraždy samotným vrahem a konkurz na roli oběti - není to nezajímavé, a přestože mají herci hrát přehnaně kýčovitě, působí to otravně. Je zajímavé vidět, kam se Ben Affleck jako režisér dostane za více než deset let od natočení tohoto projektu.