• Krátkometrážní

Hodný, zlý a opilý (2016) (amatérský film) odpad!

Ty vaky pod očima měl slušné, ale jinak to je teda záležitost, kterou bych spíchl za dva dny s kámošema - akorát já bych to měl vtipné.

Jason Bourne (2016)

I páni režiséři stárnou, případně jim jistá část technologické reality uniká, ale že bych od dlouho očekávaného "reunionu" Paula Greengrasse a Matta Damona, jejichž společné projekty z Ludlumova světa - The Bourne supremacy a The Bourne ultimatum - patří v mém filmovém světě k akční špičce, dostal takovou slátaninu, to jsem opravdu nečekal. Naprosto mi to připomnělo zklamání v podobě "hackerského" filmu Michaela Manna Blackhat, jenže tady to bylo ještě horší. Tuny nelogičností (z absolutně rozpixelovaného obrázku prostě "smooth image" neuděláte, je na čase přestat se dívat na CSI), hackerských "vychytávek" tak směšných, že jsem málem pukl smíchy, ŠPATNÁ recyklace již viděného ve zmíněných předchozích dílech (motorka v Aténách byla vyloženě špatná), davové scény smrděly komparzem na sto honů (ať už demonstrace v Aténách nebo davy lidí v Londýně - bylo zřejmé, jak "na povel" všichni najednou jdou doleva, doprava...), zcela zbytečná Julia Stiles, ale vlastně i Alicia Vikander (hrozná škoda) či Tommy Lee Jones jako šmoula. A co mě pobavilo nejvíc? Asi zašifrovaná flashka s obřím nápisem ENCRYPTED. :D

Kosmo (2016) (seriál)

I přes proměnlivou kvalitu jednotlivých dílů (a kvalitu vtipů v nich obsažených) je Kosmo tak trochu výjimečným počinem České televize. Jedná se vlastně o trefné vyzobrazení typického češství a stavu, v jakém se nachází a jak funguje česká politika.

Laskonka (2016) (amatérský film) odpad!

Já to říkám pořád - krátkometrážní snímek má mít koule a vymazlenou pointu - zvláště pak detektivka.

Limbonaut (2016) (amatérský film)

Vizuálně zajímavé, obsahově však nezajímavý pokus o artový kraťas.

Luxus na talíři (2016) (pořad)

Mikluš je tak řádně ulízlý a jeho recepty obzvláště dobře vypečené... dokonale. Drobný problém mám však s opakujícími se vtipy, které provází každý díl. Přesto dávám za tenhle projekt Romanu Vaňkovi palec nahoru.

Me and My Monkey (2016) (amatérský film)

Docela povedená westernovo-tarantinovská krátkometrážní záležitost s několika vtipnými momenty.

Městečko Pines - Série 2 (2016) (série)

S pokračováním bohužel přichází i propad. Tajemno je pryč, k moci se dostává mladá garda protivných parchantů a nádech mysteriózního městečka, potažmo seriálu, se žánrově mění v něco, co spíše připomíná World war Z.

Mimoni jsou sekáči (2016)

Předfilm k animáku The Secret life of pets. Pár úsměvných vtípků, ale vesměs pouze jen recyklace již viděného.

Oscar 2016 (2016) (pořad)

Sice to i s těmi 50 reklamami docela uteklo, přesto mě Chris Rock svým fňukáním nad nedoceňováním negrů v hollywoodské kinematografii dosti sral. Řekl bych - vtípky vhodné jen pro černé publikum. Jinak Leo konečně zaskóroval... a o to tady šlo, ne? :D