• Krátkometrážní

Parallel (2016) (amatérský film)

Že by krátkometrážní hra na The X-files? :P

Pearl (2016)

360 Google Spotlight Story... prostě zajímavě provedený animovaný kraťas o příběhu jednoho auta a jeho "obyvatel".

Penny Dreadful - Série 3 (2016) (série)

Hned na začátku třetí a poslední série se naši hrdinové rozdělují, aby se jejich cesty v závěru zase protnuly. Zatímco sledujeme tíživé osudy Johna a Lily, nového Victorova kolegy, doktora Henryho Jekylla, staronovou tvář v postavě doktorky Sewardové či nové postavy, které se budou snažit pomoci (Kaetenay a Catriona), vše se schyluje k závěrečnému rozuzlení. Podaří se Vanesse Ives prolomit prokletí a vymanit se z tenat temnoty a shledat se šťastně s Ethanem Chandlerem, nebo její zpustlé srdce bude navždy patřit doktoru Sweetovi alias Drákulovi?

Pravidla podnikání (2016) (amatérský film)

Hodně amatérské (čímž se autoři netají), ale místy docela pobavilo. :)

Ptáčátko (2016)

Sympatický animovaný kraťas, ve kterém jsem kromě milého příběhu (ano, i já pookřál:)) obdivoval především animaci vody a peříček - opravdu neskutečná práce.

Semestr (2016) (seriál)

Musím se přiznat, že napoprvé jsem seriál zavrhl po zářijovém díle. Přišlo mi to takové nemastné-neslané a forma vítězící nad obsahem (tak mi to vskutku zprvu připadalo) mi vadila. Semestr mi však neustále vězel v hlavě a já se nemohl zbavit dojmu, že mi něco uniklo, že to je vlastně mnohem víc... Tak jsem zabrouzdal na stream ještě jednou a nechal se unášet těmi tak trochu sympatickými, tak trochu nesympatickými - hlavně docela reálnými postavami. Výpověď dnešní doby, potažmo generace? Možná. Respektive se trochu bojím, že tomu tak je. Sám jsem si seriál často pauzoval, abych prozkoumal plochy počítačů dotyčných, během sledování shazamoval, abych zjistil, co za vypalovačku to poslouchám, případně bez zastavení přehrávání rozklikl google, abych zjistil význam nějaké pop-kulturní hlášky. Autorům bravo!

Sherlock: Přízračná nevěsta (2016) (TV film)

Tak dlouho jsme čekali alespoň na tento speciál v podobě jednoho viktoriánského dílu... a dočkali jsme se sice místy efektního (jako vždy), ale hlavně hektického guláše, který tak trochu neví, čím chce být. Pevně věřím, že tvůrci si svou chybu uvědomí (lynč fanoušků jim snad naznačí) a navrátí se k původnímu vyznění a kvalitně vystavěným epizodám.

Stranger Things (2016) (seriál)

Kde se vzalo, tu se vzalo - Stranger things. Mysteriózní, místy až hororový seriál s prvky sci-fi, který brilantně navozuje atmosféru 70. a 80. let v USA (mnoho narážek na válku ve Vietnamu, Studenou válku, špionáže, tajné vojenské pokusy na lidech...), a to jak prostředím, ve kterém se odehrává, tak popkulturními odkazy, kterých nám servíruje nepočítaně. Solidní tajemná zápletka, kterou seriál rozvíjí do několika větví, scénář prost stupidit a nelogičností a hlavně skvělé herecké výkony, přičemž bych vyzdvihl především ústřední dětskou čtveřici, se kterou jsem vše neskutečně prožíval a fandil jim. Nemůžu nezmínit i další... šerifa Hoppera, "zamilované trio" Jonathan-Nancy-Steve či Willovu mámu Joyce, učitele Clarkea a v neposlední řadě Dr. Brennera a Demogorgona. :D K tomu všemu parádní odkazy na filmy v podobě plakátů v pokojích kluků (Jaws, The Thing či The Evil dead), nebo prostě a jednoduše zřejmé odkazy na filmy jako E.T.: The Extra-Terrestrial, Alien, Close encounters of the third kind, A Nightmare on Elm street, Poltergeist, Star wars, ale třeba trochu i The X-files či neodvratitelné pomrkávání tvůrců na fanoušky Stephena Kinga. :) Je toho hodně a výše zmíněné je jen můj rychlý nástřel a vůbec na tom ani nezáleží, protože jediné, co stačí, je zasednout a nechat se pohltit.

Vaříme s Mírou (2016) (pořad)

Míra jede v protipólu proti Miklušovi a jeho pořadu Luxus na talíři. Dozvíme se zde několik skvělých receptů nejen na jídlo, ale v pokračování s názvem Paříme s Mírou i pár skvělých drinků. :D

Volejte Saulovi - Série 2 (2016) (série)

Ačkoliv se Jimmy místy i snaží jednat férově, začínáme pomalu sledovat jeho přerod v Saula Goodmana - a i když se děj přehrává v minimalistickém tempu, já se neskutečně bavil. Nemluvě o jeho vztahu s Kim, který nervózně sleduju a čekám, co dalšího se mezi nimi stane. I když vím, že Jimmy dělá vše pro Kim, často to bohužel dopadá opačně. A Mike? No, jsem zvědav, jak se Hector Salamanca dostane ke zvonečku... ;)