• Krátkometrážní

Chlapec a netvor (2009) (TV film)

Harovi rodiče se rozešli a my můžeme vidět strašidla, která ovládla jeho mámu. Ta je zcela bez života, smutná a podrážděná - jenže každý smutek jednou přejde a časem u ní dojde k proměně zpět na tu starou dobrou a starostlivou mámu.

Gruffalovo dítě (2011) (TV film)

Mně se tohle pokračování líbilo o něco více, než původní snímeček. Vtipnější a svižnější. Jen by mě zajímalo, kde je paní Gruffalová...? :)

Gruffalo (2009) (TV film)

Roztomilá pohádka připomínající bajku, která je určená především dětem, ale neurazí ani dospělého. I když se jedná o sympatickou animaci - nepřekvapivý repetitivní postup dějem nijak neoslní.

Film o filmu: Hořící keř (2012) (TV film)

Rozhodně zajímavý film o filmu k televizní minisérii Hořící keř. Žádné nepřiměřené poplácávání po zádech, jen skromné a pravdivě vyznívající pohled některých protagonistů či štábu (včetně režisérky Agnieszky Holland) na danou problematiku. K tomu jako bonus objasnění některých záběrů vyžadujících filmové triky. Skvěle!

Hořící keř (2013) (TV film)

"Vzhledem k tomu, že naše národy se octly na pokraji beznaděje a odevzdanosti, rozhodli jsme se vyjádřit svůj protest a probudit svědomí národa. Naše skupina se skládá z dobrovolníků, kteří jsou odhodláni se dát za naši věc upálit. Já jsem měl tu čest vylosovat si jednotku, a tak jsem získal právo napsat první listy a nastoupit coby první pochodeň. Naše požadavky jsou: 1) okamžité zrušení cenzury 2) zákaz rozšiřování „Zpráv“. Jak viděno, naše požadavky nejsou přemrštěné, spíše naopak. Jestliže naše požadavky nebudou splněny do pěti dnů, to jest do 21. 1. 1969, a nevystoupí-li lid s dostatečnou podporou (časově neomezenou stávkou) našich požadavků, vzplanou další pochodně. Pochodeň č. 1 P.S. Věřím, že naše národy víc světla potřebovat nebudou. Leden 1968 začal shora, leden 1969 musí začít zdola (má-li začít)."

Jack Ryan: V utajení (2014)

Jedna z těch absolutních blbostí, kterým nelze dát vyšší hodnocení, ale nudit se u nich rozhodně nebudete. Bez debat zatím nejhorší film s postavou Jacka Ryana. Jo.. a Keira je tady úplně odporná.

12 let v řetězech (2013)

Steve McQueen se mírně posunul k Hollywoodu a rozhodně to není na škodu. Další kroky bych si už ale rozmyslel. Chiwetel Ejiofor je v roli "svobodného otroka" výborný a celý film víceméně stojí a padá na něm. Na něm a na Michaelovi Fassbenderovi, ze kterého jsem měl pocit, že se do "Mastera Eppse", ničitele negrů, vžil. Mám snad jen výtku k tomu, že jsem ve filmu neviděl těch avizovaných 12 let - možná by neškodilo naznačení časové osy, vůbec jsem totiž místy netušil, zda se děj odehrává druhý den ráno nebo za rok.

Julie a Julia (2009)

Tak nevím, jestli se mi tenhle film Nory Ephron tak trefil do nálady, nebo jestli to prostě bylo tou skvělou Meryl Streep.. ale bavilo mě to od začátku do konce. Včetně jídel, dialogů a obou časových rovin. "Bon appétit!"

Probudím se včera (2012)

Časová rovina současnosti je hrozná (včetně té sci-fi továrny), ale v tom devětaosmdesátém to je docela vtipné, až mě to překvapilo.

Špinavý trik (2013)

Až příliš mnoho nominací na Oscara vzhledem k tomu, jak nudný film je. Přiznávám, že všichni herci hrají - dalo by se říct až oscarově - to ale nestačí. Příběh je velice neoriginální a všechno se neskutečně vleče. Herecky mi přišel výborný hlavně Bradley Cooper (sorry, Batmane s tlustým břichem) a překvapivě Jennifer Lawrence (normálně ji neshledávám jakkoliv herecky výjimečnou ani hezkou). Jenže to je málo, sorry.