• Krátkometrážní

Dvojka (2009)

Takové překvapení od filmu, jehož trailer mě vysloveně nebavil, jsem nečekal. Dvojka Veronika (Kristýna Nováková-Fuitová - režisérova manželka:) a Michal (Jakub Wagner) jedou na dovolenou, která úplně nedopadne - přibude totiž třetí do hry, Šimon (David Máj). I přes některé hloupější dialogy si myslím, že tenhle příběh o vyhořelé dvojici působí velmi uvěřitelně, proto neváhejte..

Dylan Moran Live: What It Is (2009) (TV film)

Kdybych měl porovnávat s jinými stand-up komediemi, dostalo by What it is plný počet hvězdiček. Tentokrát jsem se ovšem rozhodl porovnat s jeho předchozími vystoupeními.. a přišlo mi o něco slabší. Přesto je Dylan Moran jedním z nejlepších komiků současnosti a jeho vystoupení jsou nezapomenutelná!

Escape from City 17 (2009)

Fan kraťas z prostředí HL2. Takový průměr, dovedu si v několikaminutovém formátu představit zajímavější akci (a herecké výkony), přesto neurazí. Třetí hvězdička za 'crowbar'. :)

Falling for Scratte (2009)

Scrata z Ice age znají všichni. Ale jak vznikal jeho něžnější protějšek pro třetí díl série? Více o Scratte se dozvíme z tohoto bonusu.

Fanoušci (2009)

Hříčka jak z dílny Kevina Smithe či Judda Apatowa doplněná spousty camey v podobě Carrie Fisher (Leia), Williama Shatnera (Kirk), Jasona Mewese (Jay) nebo samotného Kevina Smithe (Silent Bob). Fanoušky potěší určitě i Seth Rogen, Kristen Bell, Danny Trejo a Ethan 'Randy' Suplee. Nudit se nebude žádný nerd veškerého geekovství okolo Star wars či Star treku. Jediným problémem je to, že vše působí jako sešité horkou nití, takže spojující příběh jde tak trochu do kytek a tím i celkové hodnocení - pokud však ne zcela fungující děj překousnete, budete se bavit nadprůměrně. ;) "What if the movie sucks?" :D

Fantastický pan Lišák (2009)

Wes Anderson je podivín - ale to je i Roald Dahl, řekl jsem si, a na pana Lišáka se neskutečně těšil.. Škoda, že se na něj netěšili i čeští distributoři a ochudili nás o možnost jít se podívat do kina. Od čeho jsou ale jiné možnosti.. :) Animace je úžasná, dabing postaviček jakbysmet. Jsou to vlastně takoví zvířecí Ocean's eleven s jemně hořkou příchutí.

Finální hra (2009)

Poměrně zajímavý politický snímek, který se snaží diváka vtáhnout do děje pomocí polodokumentaristické kamery (vysoká zrnitost a roztěkanost) - ta my však místy přišla až moc rušivá. Pokud nevíte nic o Mandelově okolí a apartheidu v JAR, jistě stojí za zhlédnutí. Jen upozorňuji, že se však víceméně jedná o konverzační záležitost, která je místy trochu zdlouhavá.

Fm (2009) (seriál)

Jak jsem říkal kamarádovi, který mi FM doporučil, dal bych 3,5*. V těchto případech dělám většinou to, že se podívám, zda je na ČSFD film/seriál dle mého spíše podceňovaný (v tom případě jdu o půl nahoru), nebo přeceňovaný (v tom případě o půl snížím). Tady se jedná spíše o druhý případ. Chris O'Dowd, Kevin Bishop a Nina Sosanya tvoří výborný tým, který svou peprnou mluvou s těžkým irským (O'Dowd) a britským (ten zbytek) akcentem drtí posluchače svého rádia Skin.. a jsou vážně vtipní. Dobrým nápadem je i to, že v každém díle se v rádiu objeví opravdová kapela, která tam zahraje či má alespoň nějaké cameo (Guillemots, Marianne Faithfull, The Wombats, The Subways či The Charlatans). Je to příjemné a jak řekl můj výše zmíněný kamarád, "myslím, že 'dobré' je to správné slovo - stálo zato to vidět".

Forest, The (2009)

Malá holčička se rozhodla snít o lese, který jí vzali. Ale ve světě, kde žije, jí nechtějí dovolit ani to snění..

Futurama: Fialový trpaslík (2009) (video kompilace)

Nejslabší Futurama film aneb vezměte průměrný díl Futuramy s průměrnou dávkou humoru, natáhněte jeho stopáž na 90 minut a humor z dvacetiminutovky se vám v té hodině a půl ztratí úplně lehce. Škoda - chtělo by to důstojnější rozloučení s touto partou, tak jen doufám, že se tvůrci ještě překonají.