• Krátkometrážní

Půlnoční kovboj (1969)

Naivní káuboj Joe Buck přijíždí do Velkého jablka pln nadějných očekávání. Jenže nedaří se nedaří - a setkání s lúzrem Ratsem taky není to nejlepší, co ho mohlo potkat. Drama s psychedelickými pasážemi bylo místy zajímavé, místy zábavné a občas docela nuda - dá se říct, že nechápu tu nadílku Oscarů, nejspíš se jednalo o výpověď doby (v té době) - mě to bohužel minulo.

Nic nás nerozdělí (2012)

Nebudu si hrát na žádného tvrďáka - ano, mohl bych tady rozpitvávat všechny ty nánosy bahna (rozuměj patosu), ale tentokrát se tomu vyhnu. Protože film, jak je známo, má především bavit. Bayona naservíroval něco, co mě bavilo (napnulo a udrželo napnutého až do konce) moc. Především začátek a tsunami intro se záchranou Marie s Lucasem. Bravo!

Game Page (1998) (pořad)

Kdysi jsem to s nadšením sledoval, abych viděl alespoň nějaké útržky z nových počítačových her. A největší sranda byla vždy na závěr, když tam nějaká známá osobnost hrála hru. :D Lame!

Světová válka Z (2013)

Obával jsem se, že se naplní oficiální text distributora a tento nový film Marca Forstera bude absolutní sračka. Naštěstí funguje nejspíš pravidlo "musíme potenciálního diváka co nejvíc odradit" a World war Z stojí za to! Začátek je naprosto excelentní a Brad Pitt s Mireille Enos (která v jedné scéně vypadá jako Glum :-X) a jejich dvěma holčičkami vytvořili dojem hezky fungující rodinky. Potom už ale přichází neznámé něco, které dělá z lidí hladové neživé a intro končí záchranou této čtveřice (a hispánského bonusu k tomu) ze střechy paneláku (to je ale zvrat - z cesty do školy na střechu paneláku). Pak už film sklouzává k přímočařejšímu žánrovému filmu (s adventurními prkvy "jedeme do A, tam se dozvíme, že musíme do B, aby nám tam řekli, že to, co hledáme je možná v C") říznutému politikou. Akční scény jsou točeny na můj vkus až moc epilepticky a nepřehledně - a i když by to mohlo vypadat, že je to schválně kvůli autentičnosti (člověk by se v tomhle zmatku asi nedokázal moc orientovat) - nemyslím si, že to byl účel. Závěr se nám mění ve stealth akci s předvídatelným koncem. Jen mi vrtala hlavou jedna věc.. SPOILER Když si Gerry píchne Ebolu, tak se stává pro zetka "neviditelným". Pokud by se stal neviditelným doslova, tak by ho zombíci neobíhali, ale vráželi by do něj. A kdyby se stal neviditelným jen obrazně, tak by do něj stejně vráželi - když v cestě za potravou jsou schopni rozbíjet čelní skla aut hlavou, tak proč by prostě nesrazili k zemi člověka a neušlapali ho?! Ale to je jen taková drobnost, která mě napadla. Jinak jsem byl velmi spokojen - po delší době konečně blockbuster, který se mi líbil (sorry, Supermane). A co mě pobavilo - nemotora a zbrklík Fassbach! :D

Krása divokých koní (2000)

Tento film hlavně neví, čím chce být. Začíná jako dobrodružný film s nádechem westernu, sklouzává k romantice, aby byl následně přerušen naturalistickým vězením. A když to pomine, tak je tu opět romantika, jenže slib je slib, a tak si polib, Matte Damone. A ten závěr.. to je opravdu Thornton tak špatný režisér, že si nedovede poradit s jednoduchou zápletkou? Snímek je zmatený stejně jako tenhle komentář. Třetí hvězda za ten slibný začátek.

The Last Exorcism Part II (2013)

První díl měl aspoň netradiční pojetí, tady sklouzáváme ke klasičtějšímu (co se poslední doby týká) hororovému zpracování, kterému vévodí hlavně nuda. Škoda, na nový kvalitní horor si zkrátka budu muset dál počkat..

Millennium (2010) (seriál)

Mnohem komplexnější a výživnější nežli samotné filmy. Výborná série.

Supervivientes de los Andes (1976)

Je kupodivu, že tento snímek vznikl již čtyři roky po oné nehodě. Musím se ale přiznat - a nestává se to často - že americký remake (vlastně těžko říct, zda se jednalo o remake) z roku 1993 mi přišel o něco lepší. Tady mi ten sníh často přišel jako polystyrenové kuličky (a myslím, že byly) a herecké výkony mi občas přišly velmi vtipné (nevím, možná to bylo tou španělštinou). Přesto stojí za to vidět - ale pak si pusťte Alive s Ethanem Hawkem.

Animowana historia Polski (2010)

Zajímavá prezentace jednoho národa - Tomek Bagiński tímto představil svou vlast široké veřejnosti na světové výstavě EXPO 2010 v Šanghaji. Člověk se z tohoto krátkometrážního počinu může dozvědět základní linii vývoje Polska a třeba si pak podrobnosti dohledat.