Zelená zóna (2010)

Dobry, super, jen mi tam chyběla ta "greengrassovská" vyhrocená a velice napjatá několikaminutovka, kdy člověk jen sedí a nemůže popadnout dech. (.. jak v Letu 93 tak v Neděli).

Drive (2011)

Film, který má v sobě kousek poetiky od několika mých oblíbených tvůrců Lynche, Kaurismakiho, Jarmusche, Antonioniho, Wenderse..... a dalších.

Behind the Mask: The Rise of Leslie Vernon (2006)

Mám rád když někdo vezme klasické schéma a zpracuje ho jinak, tak trochu vzhůru nohama. A ještě raději mám, když se to zadaří a nevznikne z toho paskvil. Tenhle film se tvůrcům celkem povedl, jen mi přišel trošku nevyváženej. Ale jinak doporučuju shlédnout (a to včetně závěrečných titulků :) ).

Grave Encounters (2011)

Prvni cast celkem v pohode. Atmosfera blazince uzasna. Jenze postupne to jde pekne do sracek. Omlouvam se za nevybiravy vyrazy, ale tady si je neodpustim. Celej film se totiz zmenil v absurdni komedii, a to pocinaje okamzikem kdy se (zacina trosku spoilerovani) objevi chodba tam, kde by nemela byt, pokracuje to pres debilni a trapny hratky s casem, a co me nejvic nasralo a vytocilo, tak okamzik kdy se poradne objevil prvni duch. Na tenhle okamzik jsem cekal neco pres hodinu, a konecne jsem citil, ze aspon nejaka spokojenost bude. Jenze pak ten duch udelal tu vec s tlamou, kdy se podiva do kamery a trikem se mu rozsiri a zvetsi cela drzka a tak debilne zarve. Proste ten stupidni kycovitej efekt, kteryho je plnej youtube. V tuto chvili si to u me Vicious brothers nebo jak si rikaji hodne ale hodne podelali. A ti blbecci po lobotomii-skoda mluvit. To uz do prdele neumi nekdo natocit strasidelnyho ducha? Proc by mel kristepane duch delat takovy dementni usklebky a rvat jak idiot? To nikdo nemuze udelat poradnej ducharskej horor? Predsstavuju si pruhlednou siluetu, postavu, jak se vznasi 20 cm nad zemi, projde zdi a zmizi. To by teprv bylo sakra strasidelny. Chce to proste jinou strategii, atmosferu, plizivej des,ale nemusi to byt jen hruza z nevideneho, klidne at je to i videt. Ale ne trapnej vzor nic-lekacka-nic-lekacka-nic-lekacka. Jako taky jsem se nekolikrat lekl, to nepopiram, ale uz to cloveka ani tak nevydesi. Proste se lekne a pak zas nic, pak se zas na vterinu lekne a zas nic. Chce to atmosferu, ktera bude trvat a bude gradovat, a houstnout a ne postavit film jen na lekackach a mezi ne vlozit nejakou vatu. A taky mi nejde na rozum dalsi jev-proc se duch objevi vzdycky kdyz to cekam. Proc se vzdycky objevi v tech nejvypjatejsich okamzicich? To je tak pruhledny, tak predvidavy. Byla tam jedna scena kdy chlap mluvil do kamery a pozadi byla osvetlena chodba do dalky, a ja jsem presne vedel ze tam prebehne nejaka postava. A opravdu se tak stalo. Kdyby se ti duchove objevovali v nejneocekavanejsich okamzicich (treba ve fazich klidu, kdy hrdinove jen nekde sedi a premitaji co budou delat dal) tak by to byl opravdu strasidelnej horor. Jenze v dnesnich hororech se hraje jen na lekaci sceny. Proste nejaka vec se tam objevi tak najednou,proste BAF, skoro jakoby dostala pokyn od rezisera, ze ted je jeji cas, a nekdy se to doplni jeste tim hloupym zarvanim, u kteryho mi mimochodem prijde, ze je to jeden vzorovej zvuk, kterej se pridava ke vsem vecem, at uz je to duch muze, duch zeny, duch ditete ci demon... Tyhle veci mi hrozne vadi. Ale to neni je tento film. To jsou skoro vsechny ducharsky filmy poslednich par let (cest vyjimkam-insidious). To je proste jak podle sablony. Nevim jak to chapou ostatni fanousci hororu, ale ja si proste ducha predstavuju jinak a tyhle vrestici dlouhovlasy nesmysly s protahovaci tlamou me uz prestavaj bavit. P.S. jeste jednou pardon za vyrazy, za absenci interpunkce, carek, chyby a podobne-pisu to ve vzteku.. Davam jednu hvezdicku za interiery blazince... To prostredi sice pusobi taky uz trochu neoriginalne nicmene ma obrovskej potencial a slo by z toho vytriskat sakra desivou podivanou.

Tenkrát v Americe (1984)

Vypadá to, že jeden z filmů v mé osobní TOP 10 bude muset udělat místo tomuto veledílu.

Past (2007)

Síla...a ten konec !!

Ctihodný občan (2009)

No ze začátku paráda, postupně se to stupňovalo. Vypadalo to, že se z Clydea vyklube nějaký mix Johna Doea a Jokera z Temného rytíře. Ty jeho řeči o tom, jak to bude "biblické" (v tu chvíli mi proběhla husí kůže na těle, protože jsem si vzpomněl právě na řádění Jokera) slibovali, že bude následovat něco velkolepého......Odvílejo se to pak až do konce docela jiným způsobem než bych čekal (a než jsem doufal). Škoda. Konec mi přišel opravdu trochu odfláklej. Ale jinak jako celek, výborný film, který se sleduje jedním dechem.

Pod kůží (2008) odpad!

Stačí pouze jedno slovo: SHIT!

Adamova jablka (2005)

Skvělý film, plný buňuelovských "wtf" momentů.

Cvičíme s Míšou (2007) (pořad)

Nechápu, kde se bere tak strašný hodnocení. Pro děti je to krásny. Nevidím na tom naprosto nic špatného. Chápu třeba rozporuplny Telletubies-ti jsou fakt prazvláštní. Na tomhle ale nevidím důvod udělení ODPAD. Moje maly sestřičky se na tom v podstatě naučily mluvit a tancovat.