Skejpr

Skejpr

Karel Ondrka

okres Písek
Střihač, Redaktor na Fandíme Filmu, Whovian, Blázen do mobilních technologií

homepage

Twitter: Skejpr

217 bodů

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
<< předchozí 1 2 3 4 15 28 42 55
  • 14.3.2018  13:03

  Chirurgicky přesné, ale ani ťuk navíc. Pefektní, dokonale vycizelovaný blockbuster, profesionálně natočený, perfektně napsaný a zahraný, u něhož někdo přemýšlel, než ho pustil do výroby (práce s přízvuky postav je skvělá) a někdo si mimořádně vyhrál s výpravou, kostýmy, designem... Ale ANI ŤUK navíc.. Chybí mi právě riskantní drzost třetího Thora, Ant-Mana, nebo Strážců Galaxie. Čímž neříkám, že jsou nezbytně lepší, ale mají hmatatelnější duši. Black Panther je "jen" precizní produkt.

  • 21.2.2018  12:33

  V koncovce tomu chybí nějaká hlubší katarze, celá soudní část filmu je řešená víceméně šmahem. Schematičnost a zjednodušení celého tématu je celkově asi jediným zásadním kamenem úrazu. Jinak je to ale Spielberg - řemeslně precizní, herecky bezchybný, na konci trochu sentimentální ... Na The Post je radost se dívat. Pod kůži se ale nezaryje.

  • 31.1.2018  09:51

  Čím dříve divák akceptuje fakt, že Phantom Thread je pro Andersona něco jako encyklopedie evropské Nové vlny, tím dříve se pro něj stanou čitelnými jednotlivé motivy typické pro filmy tohoto období - Sebedestruktivní vášeň, cynické partnerské hry, ale také pracovní i partnerské rituály popisované až s posvátnou úctou... Hlavní síla snímku spočívá v hypernaturalismu všeho, z něhož se čas od času vynoří čistě filmový moment, o to silnější pak ale je zážitek. Práce se zvukem je fascinující. Není to dokonalý film, ale jeho čistota je odzbrojující..

  • 31.1.2018  09:42

  Řadový britský televizní film s výrazně vyšším rozpočtem. Pro Wrighta představuje jen takové kamerové cvičení na napravení reputace pochroumané snímkem Pan. Je to solidní, řemeslně precizní film, ale není sám o sobě vůbec ničím výjimečný. Výjimečným jej dělají pánové Oldman a Mandelsohn.

  • 26.12.2017  00:53

  The Force is strong with this one.. Epizodu 7 považuji za fiasko a nejhorší snímek J. J. Abramse a současně nejhorší epizodu SW. Hype okolo ní pak připisuji především nostalgii a neschopnosti objektivní kritiky ze strany ortodoxních fanoušků. Přeji jim to, ale zúčastnit se nedokáži. Epizoda 8 díky bohu napravuje většinu zásadních lapsů a problémů, které jsem se sedmičkou měl. Příběh je o něco originálnější, opět se vrací mystický prvek, humor nádherně funguje, akce je zajímavá a dobře choreografovaná a narozdíl od prachsprosté a předvídatelné vykradačky tentokrát dostáváme spoustu nečekaných situací. Už dlouho se mi nestalo, aby mě dokázal nějaký blockbuster opravdu překvapit a šokovat (s čestnou výjimkou třetího Thora). Škoda motivové přeplácanosti a celé jedné absolutně zbytečné dějové linie. Mám mnoho objektivních výtek, ale faktem je, že jsem si Epizodu 8 upřímně užil.

  • 26.11.2017  21:48
  Wind River (2017)
  ****

  Intenzivní mrazvá kriminálka, která se v poslední části podivně rozsype a ztratí v podstatě všechno, čím byla zajímavá. Namísto katarze se dostavuje pocit otrávenosti. Škoda..

  • 15.11.2017  22:45

  Film sype, nestihne nudit a funguje situační humor (obecně je hodně znát, co dělal Snyder a co dělal Whedon, na scénáři i záběrování filmu) a je to jediná klika, protože postavy mají jen základní charakteristiky, příběh drží pohromadě silou dobré vůle a logika si již tradičně bere dovolenou. A ano, v porovnání s v postatě čímkoliv od Marvelu je to pořád mimořádně lame. Veškeré postavy kromě hlavních hrdinů jsou vedlejší a mají maximálně tři scény.Boj o záchranu lidstva symbolizovaný jednou čtyřčlennou rodinkou je jen třešínka na dortu. Stopáž do dvou hodin je naprosto zásadní rozhodnutí, které film dělá snesitelným.

  • 14.11.2017  19:40
  Stranger Things (TV seriál) (2016)
  *****

  Naprosto perfektní, skvěle napsaná, zahraná i natočená atmosférická lahůdka, což platí jak pro první, tak pro druhou sérii.

  • 13.11.2017  22:29

  Absolutní galymatyáš zcela nesouvisejících několika vteřinových úseků, z nichž je poskládán dvou a půl hodinový crazy komediální PlayStation 3 digifest, ve kterém nic nedává smysl a Anthony Hopkins jede na koksu. Otázek se nabízí víc, než relevantních odpovědí a bohužel nezbyly žádné mozkové buňky, které by si s nimi dokázaly poradit...

  • 3.9.2017  01:00

  To teda potěš koště... Inhumans jsou od pohledu levná televizní řezničina, která šetří kde může. Čas od času se objeví moment, nebo motiv, který není úplně špatný a ke konci druhé části (druhého dílu) se dokonce začalo objevovat cosi, jako humor, stěží ale soudit, zda se jedná o skutečný náznak postupně se probouzejícího trendu, nebo naprosto nahodilé záblesky. Svým způsobem mě to asi bavilo, ale že bych to někomu mohl doporučit, to se skutečně říci nedá.

  • 12.5.2017  07:08

  Objektivně​ to nemá prakticky žádný děj a green screen z toho trčí možná až nepříjemně často. Pořád je to ale mimořádně zábavná a pomilování hodná úchylárna plná skvělých postav, výborných fórů a intenzivního bad ass feelingu. Takže za mě ano, otěhotněl jsem...

  • 29.3.2017  23:10

  Sterilní kastrovaný pohrobek fenoménu GitS, který předvádí řemeslnou rutinu, z níž jen občas vykoukne světlejší moment, který se ale málokdy zmůže na něco sofistikovanějšího, než doslovnou citaci. Před 18 lety se Matrix původním GitS inspiroval a odstartoval nový typ akčního filmu, na jehož konci teď stojí hraný Ghost in the Shell a není v žádném ohledu lepší. Kruh se uzavřel a nic z toho. Jen spousta prohřešků vůči filmovému i seriálovému vesmíru, které jen dokazují, že autoři látku absolutně nepochopili..

  • 4.8.2016  11:42
  Mělčiny (2016)
  ***

  Řemeslně solidní exploatace s nádhernými obrázky a skvělou Blake Lively, která ale nejde na dřeň a ani zdaleka nevyužívá svého plného potenciálu. K intenzitě 127 hodin se ani nepřiblíží...

  • 10.7.2016  23:19

  Za mě teda oproti druhému dílu výrazný krok zpět. Nevidím žádný progres po stránce charakterové, mytologické, ani filmařské. První polovina filmu je dokonce tak strašná, že mám pocit, že se snad jelo na druhou dobrou. Scénář bolí, postavy nejsou nijak zajímavé a vrcholem jsou neskutečně levné rekvizity.. Simulovat ovládání zabezpečení baráku mobilním telefonem přilepeným ke zdi a scanování otisku prstu přes nativní androidí zamykací obrazovku? Levnost přímo tluče do očí. Nepomáhá pak ani snaha o jakýsi psychedelický přesah a comisovou stylizaci "čističů". Výsledkem je v lepším případě průměrné béčko. V případě horším nefunkční póza...

  • 10.7.2016  17:38
  Hra peněz (2016)
  ****

  Ne zrovna originální, ani bůhvíjak nečekaný, nicméně stále velmi intenzivní film, skvěle oscilující na pomezí intimního minimalistického dramatu a velkolepého akčního thrilleru. Ženské postavy vesměs výrazně silnější, než mužské (což vzhledem k Jodie Foster na režisérské sesli překvapí jen málokoho) a celkově velmi příjemný adrenalin, který dává vzpomenout na Telefonní budku..

  • 25.6.2016  14:51

  Překvapivě funkční a zábavný mix letní komedie a found footage experimentu, který velmi spoléhá na toleranci cílového diváka, nicméně má jistý potenciál stát se králem skupinových dýchánků. Až se trochu stydím za to, jak jsem si jej užil...

  • 3.3.2016  18:57
  Polednice (2016)
  ****

  Řemeslně precizní a skvěle uchopená zánrovka, která skvěle buduje atmosféru, opírá se o bezchybné herecké výkony a, byť zasazená do českých a moderních reálií, si v ničem nezadá se zhraniční produkcí, z níž mě jako první srovnání napadá Žena v černém. Skvělá práce.

  • 13.2.2016  21:54
  Deadpool (2016)
  ***

  Hned na úvod musím říct, že jsem mírně zklamaný, nebo, lépe řečeno, nejsem až tak nadšený, jak jsem doufal, že budu. Velmi mě mrzí především absence nějakého širšího dějového rámce (film je skutečně pouze strohá origin story, jemně okořeněná nelineárním vyprávěním, kde ohromnou část děje zabírá jedna lapálie na dálnici), oproti očekáváním výrazně menší počet akce a na můj vkus vlastně i docela dost velké rozčačování z toho, že na každou scénu, která je čistě prdel (a že jich je míň, než bych čekal) připadá scéna, která není prdel ale vůbec (a že jich je nepříjemně mnoho). Vypíchnout naopak musím precizní scénář, plný narážek, referencí, easter egů a samozřejmě prolomení 16 stěny, naprosto skvělý střih a technické řešení akce jako takové (především prvních cca dvacet minut filmu je jako z jiného světa, zbytek filmu se jim bohužel nezvládne ani přiblížit) a samozřejmě Reynoldse, který si tady plní vlhké sny jako na běžícím pásu. Jo a Morena Baccarin je HOT HOT HOT SEXY SHIT FUCK MOC SEXY

  • 17.12.2015  02:53

  Je velmi příjemné, že Abrams ctí atmosféru původní trilogii a velmi příjemně ji upgraduje. Absolutně ale selhává ve vývoji hlavních postav a nedokáže využít ty vedlejší, příběh je neskutečně předvídatelný, hlavní záporák zabitý a finální souboj je nejenom neskutečně dementní, ale především režijně i choreograficky absolutně nezvládnutý. Ve finále bohužel spíše zklamání. Jsem velmi zvědavý na finanční výsledky...

  • 16.6.2015  22:00
  Godzilla (2014)
  *****

  Za mě totální NERDgasm, kdy jsem v očekávání klasického restartu / origin story dostal hned s prvním filmem v sérii (protože dvojka bude) ultimátní Crossover Godzilly a Mothy. Jediným klasickým problémem tohoto filmu (a jemu podobných - Pacific Rim, Transformers 3, Gappa, ..) je tak fakt, že přibližně od poloviny filmu přestávají být lidské postavy jakkoliv zajímavé, protože krucinál CGI MONSTRA EVERYWHERE!!!! Jakékoliv logické nedostatky u tohoto typu filmů absolutně odmítám řešit.. Jo a cca hodinový prolog (v podstatě veškeré dění až po Havaj) patří mezi to nejintenzivnější, co jsem v poslední době měl možnost vidět.

  • 30.4.2015  11:22

  První dojem po shlédnutí druhých Avengers je takový, že to není lepší než jednička. Místy je to příliš uspěchané a jindy naopak roztahané. Počínaje bitkou Hulk vs. Hulkbuster se ale na plno rozpoutávají bombastické orgie, kde naplno začíná fungovat jak brilantní chemie mezi postavami (a s tím související humor), tak parádní technická stránka a to nejenom, pokud jde o triky, ale především práce s kamerou a střihem je precizní... Poslední cca hodinu jsem prakticky nedýchal. Takže ano. Za mě rozhodně palec nahoru a v kině ještě minimálně jednou...

  • 9.2.2015  16:07

  Svým způsobem neuvěřitelně přepálená splácanina všeho možného, která ale nepřestává bavit a odzbrojuje nejen pohádkovou atmosférou a krásným designem, ale především pevným režijním uchopením, hravostí, nápaditou akcí, sociálním přesahem (byrokratická epizoda je parádní) a sympatickými postavami. Wachowští prostě umí, i když si zrovna točí jen tak pro radost. Tatum je výborný...

  • 9.1.2015  06:40

  Skvěle vyvážený superhrdinský animák, kterému se daří hrát na emoce, být epický a akční a ještě polechtat Marvelovské universum. Šlape jako hodinky..

  • 11.12.2014  05:36

  Zklamání na celé čáře... Samostatně naprosto nefunkční film, který, namísto aby zaplácl zbytečnost a nataženost druhého dílu, z něj vlastně dělá majstrštyk, když sám přebírá tuto úlohu. Ignoruje jakoukoliv dramaturgickou výstavbu filmového díla a je jen nezkoordinovaným sledem na sebe nenavazujících scén. Jackson pořád zvládá psychedelii a dokáže udělat zajímavé situace, nicméně jednotlivé scény u sebe drží jen silou dobré vůle a v důležitých momentech se zabývá naprosto bezpředmětnými situacemi, které nemají nic společného s předlohou a v horších případech ani s emocemi, nebo nedej bože nějakými charaktery. Katarzi nečekejte... Sorry... Bitva pěti armád není dobrý film...

  • 17.9.2014  03:30
  V bolestech (2013)
  *****

  Bože Bože Bože!!!! Neuvěřitelný masakr!!!!

  • 23.7.2014  01:13
  Čtvrtá hvězda (TV seriál) (2014)
  ****

  Za mě jednoznačně body k dobru. Lidi okolo Prušinovského prostě dokáží dělat nekorektní a přitom inteligentní a především civilní srandu. Něco takového u nás chybí (s čestnou výjimkou Okresního přeboru, což je ale také Prušinovský, že ano..)

  • 19.6.2014  17:06

  Velmi příjemná oddechovka bez vyšších uměleckých ambicí, ale s úchvatně podchycenými charaktery a překvapivě funkčním humorem.

  • 4.5.2014  18:11
  Hany (2014)
  ****

  Hany je technický majstrštyk a herecká Oneman Show Jiřího Kocmana, které poněkud podráží nohy příběh , který není ani tak příběhem, jako spíše konsekvenčním řetězcem, což je samo o sobě zcela v pořádku, nezbývá v něm ale prostor pro motivace postav, díky čemuž zásadní "zvrat" postrádá motivační pozadí. Předzvěst a neustálá všudypřítomnost konfliktu je ovšem precizní... Mike Samir by měl natočit čistou žánrovku... Za mě každopádně thumbs up a velký respekt všem členům štábu, těm co jsou vidět i těm, kteří stáli v pozadí tohoto projektu, který nemá obdoby nejenom v kontextu českého filmu...

  • 24.4.2014  17:46

  Technicky (kamerově, střihově, třikově) o něco usazenější a tedy lepší, než jednička. Jinak ale k uzoufání prázdné, nudné, se spoustou zbytečných odboček a zoufale nevyužitými záporáky. Takhle se s příběhem nepracuje. I třetí Spidey od Sama Raimiho, který je obecně považován za přeplácaného je mnohokrát lepší, než tohle... Potěší pár momentů, které jsou jako samostatný výjev impozantní. Jako celek ale těžce dysfunkční..

  • 14.4.2014  14:52

  Proč... jde veškerá počáteční atmosféra v druhé polovině do kopru a film se zvrtne v nepřehledný a nudný guláš?

<< předchozí 1 2 3 4 15 28 42 55
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace