Skejpr

Skejpr

Karel Ondrka

okres Písek
Střihač, Redaktor na Fandíme Filmu, Whovian, Blázen do mobilních technologií

homepage

Facebook: Skejpr

218 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Fontána (2006)

  Netřeba se rozepisovat. Fontána je nejgeniálněší a nejlepší film, jaký jsem kdy viděl. Vizuální forma úžasná, scénář dokonale přesvědčivý, abstraktní (rozuměj "šílené") scény prostě berou dech, v životě jsem neviděl tak jiskřící romantiku, jako mezi Hugh Jackmanem a Rachel Weiszovou. Jestliže maximálním hodnocením je 100%, pak Fontána si zaslouží minimálně 160%. P.S Scéna ve vaně je nejcivilněji ztvárněný vztah dvou lidí, jaký jsem kdy viděl. Mé okamžíté osobní Top 1!! Jak to jen pujde, pudu na to znova. A znova. A znova!!!

 • poster

  Obchodník se smrtí (2005)

  naprosto strhující film ve všech směrech. Ať už se jedná o bezchybné herecké výkony, fantastické vizuální zpracování, dokonalou hudbu... naprosto skutečný film, který člověka donutí na konci uznalo pokývat hlavou a dát si panáka něčeho tvrdého... pro mě osobně nejlepší film roku 2005. Na poslední chvíli se zjevil skutečný král. Oscara pro Cage!

 • poster

  Ghost in the Shell 2: Innocence (2004)

  Naprosto úžasné.Důstojné pokračování fantastického filmu, které je možná ještě lepší.. O vizuální stránce netřeba mluvit, je dokonalá, stejně jako animace ( připočtětě dalších 5 hvězdiček za baseta). Film je rozdělen stejně jako první dil na tři pasáže, ale na rozdíl od prvního dílu, kde byla lepší první půlka, Innocence nabírá dech v druhé půlce a počínaje nedějovou pasáží okolo karnevalu nasazuje smrtící tempo, servíruje vizuálmí i filozofické orgie, trojnásobné repete a robotky, které strčí všechny zombie filmy hravě do kapsy. A ta hudba.... Zběsilá rytmika kombinovaná s japonskými Halekačkami, sem tam jazzík...

 • poster

  Constantine (2005)

  Naprostá bomba, která se ale musí vidět víckrát. (Já to zatím viděl 13x) Do nejmenších detailů promakaný film, vizuálně strhující, zahraný na výbornou, se zajímavým scénářem... Film se nedá pochopit na poprvé, mě třeba ještě na popáte docházely nové souvislosti, i důvod, proč udělal todle či támhlento... Keanu reeves je svým strohým projevem dokonalý antihrdina, maximálně životná a přesvědčivá postava, ale ani další nezaostávají (skvostná Rachel Weiszová), obsahuje mnoho skutečně famozních scén, které člověku zůstanou v hlavě... Je velice obtížné natočit film o hrdinovi, který bojuje s démony, aby film nebyl akční, a nebyl postaven převážně na tricích ale na atmosféře, a hercích, film, kterej přesto nenudí, a i úplné negramoty srozumitelně seznámí s problematikou okultismu, křesťánství a satanismu, jeho mytologií...Constantinovi se to povedlo, Francis Lawrence předvedl, že je více než zručný režisér a my všichni jsme si odnesli z kina přinejmením jedno důležité ponaučení... Kouření opravdu škodí vašemu zdraví..

 • poster

  Svět podle Prota (2001)

  Geniální konverzační film, který proletěl našimi kiny absolutně bez povšimnutí. Překrásná hudba, skvostní pánové Spacey i Bridges a detektivní druhá polovina má neuvěřitelné grády, ačkoliv se vlastně pořád jenom mluví... Jeden z mých TOP... Dabing ovšem neeee

 • poster

  Hulk (2003)

  Jednoznačně nejlepší comicsový film.

 • poster

  Akira (1988)

  Kapánek zklamání. Čekal sem něco bůhvíjak geniálního a to se mi bohužel nedostalo. První půlka je velice zdlouhavá a skoro by se dalo říct, že až vo ničem. Zajímavým prvkem je fakt, že žádný z hlavních hrdinů není žádnej svatoušek a scény bitek mezi gangy sou podány dost realisticky. Počínaje Tetsuovým útěkem z nemocnice a masakrem v baru se ovšem film přeorientuje na velice těžko definovatelný žánr, je zde spousta vizuálních vychytávek, který japonci přece jen uměj a finální pasáž na stadionu se nakonec přece jen dá nazvat "geniální". Je to skutečnej vrchol, kterej film zachraňuje. První půlka na slabší 3*, druhá suveréně na 5... P.S. Na podruhé zvedám hodnocení na rovných 5 hvězd. Ten film je geniální. Jen si na to každý musí přijít sám a někomu to holt chvilku trvá. Jsem ale přesvědčemn, že scéna výbuchu Neo Tokia a břinkavé rolničky už si budu pamatovat do koncde života.

 • poster

  Ratatouille (2007)

  Naprosto lahůdková záležitost. Prvotřídní animace, krásná prostředí, úžasná hudba... Rozkošný, ale jemný humor. Jednoznačně nejlepší Pixarovka. Na podruhé jsem si dokonce od srdce zabulel.

 • poster

  2001: Vesmírná odysea (1968)

  Zcela bez nadsázky milník v historii kinematografie a jedno z jejích vrcholných děl. Víc netřeba říkat, tuhle filmovou extázi si musí každý zažít sám.

 • poster

  Beowulf (2007)

  Fenomenální. Heroické až na půdu (k čertu s 300kou) a především formálně prakticky dokonalé. Líbí se vám videoherní intra k Warcraftovi trojce? Tady to máte na celovečerním formátu.. Že vám to celovečeráku nesedí? Trhněte si nohou.. Barbaři...

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace