Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Animovaný
  • Dobrodružný

Recenze (1 665)

Survive Style 5+ (2004)

Survive Style 5+ je bez jakékoliv nadsázky jeden z nejúžasnějších, nejnádhernějších a nejzábavnějších filmů, jaké jsem měl kdy možnost vidět. Je to opojný, povznášející zážitek a mrzí mě snad jen, že jsem neměl možnost vidět jej na velkém plátně.

K zemi hleď! (2021)

Je krásné sledovat, jak se McKay vrací k motivům a postupům, které mu málem vynesly Oscara za Big Short, ale jako autor za tu dobu obrovsky dozrál a vrací se ke konvenčnějšímu, byť stále rozhodně ne mainstramovému vyprávění. Perfektně vykreslené charaktery (což je impozantní, vzhledem k jejich množství) a do poslední chvíle budované napětí a nejistota společně s jemný a funkční humorem činí z Don't Look Up opravdovou lahůdku. A to jsem ještě vůbec nezmínil celou tu společenskou glosu a satirickou vrstvu, která to všechno posouvá ještě na úplně jinou úroveň. Jsem vděčný za filmy, jako je Don't Look Up.

plakát

Louskáček a čtyři říše (2018)

Stylový mišmaš, rozpadající se pod rukama, neschopně odvyprávěný, a v neposlední řadě také výkladní skříň odvrácené strany politické korektnosti, která je v brutálním protikladu k ukrutné spoustě záminek pro sexuální misinterpretace. Pravdpěpodobně nejhorší moderní Disneyovka.

plakát

Kung prásk: Smrtonosná smrt (2002)

V konceptu naprosto šílené, v realizaci naprosto perfektní, výsledek bohužel kdesi na půl cesty mezi geniální kultovkou a dalším počinem z řady podprůměrných a esteticky i motivově velmi problematických komedií z období přelomu milénia. Skoro si říkám, že čím víc je člověk filmově vzdělaný, tím víc si musí Smrtonosnou smrt užít, protože teprve v takovou chvíli si dovede v plném rozsahu představit, kolik práce, podotýkám, že naprosto precizně udělané, na tom filmu vlastně reálně je. A přitom taková blbost.

Tenet (2020)

Impozantní kus filmařiny, který nedá divákovi nic zadarmo. Je fascinující, jakým způsobem Nolan dosahuje naprosté impozantnosti skrze postupy zcela základní, až minimalistické. Fenomenální Branagh.

plakát

Birds of Prey (Podivuhodná proměna Harley Quinn) (2020)

Totálně rozsypaný bazmek, který by hrozně moc chtěl být Deadpoolem pro DCEU, ale nefunguje ani v jedné z poloh. Feminismus z toho sice číší na sto honů, ale nefunguje to jako komedie, jako policejní drama, jako gangsterka, ani jako horor. Mary Elizabeth Winstead je tady špatná a to je všechno, co o tom filmu potřebujete vědět. Ruce pryč!

plakát

Ghost in the Shell: Arise (2015) (seriál)

Hodnotím velmi post, jakožto jednotlivé 4 filmy (které byly rozsekány do seriálu). Je to takový Reloaded k seriálovému GitS. Pokračování (prequel), který je solidní a technický precizní, ale nikdo o něj moc nestál a je na něm velmi znát odklon od filosofické hloubky a mnohem větší důraz na efektní cool akci.

plakát

Ghost in the Shell: nový film (2015)

Platí zde v podstatě totéž, co pro celou Arise sérii. Je to cool, je to technicky na úrovni, ducha to ale poněkud postrádá. SAC / SSS to nesahá ani po kotníky. Je to spíš taková třešínka pro ortodoxní fajnšmekry. Což já ale jsem :)

Ovládací panel
95. nej uživatel Česko