Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Animovaný
  • Dobrodružný

Recenze (1 662)

plakát

Kung prásk: Smrtonosná smrt (2002)

V konceptu naprosto šílené, v realizaci naprosto perfektní, výsledek bohužel kdesi na půl cesty mezi geniální kultovkou a dalším počinem z řady podprůměrných a esteticky i motivově velmi problematických komedií z období přelomu milénia. Skoro si říkám, že čím víc je člověk filmově vzdělaný, tím víc si musí Smrtonosnou smrt užít, protože teprve v takovou chvíli si dovede v plném rozsahu představit, kolik práce, podotýkám, že naprosto precizně udělané, na tom filmu vlastně reálně je. A přitom taková blbost.

Tenet (2020)

Impozantní kus filmařiny, který nedá divákovi nic zadarmo. Je fascinující, jakým způsobem Nolan dosahuje naprosté impozantnosti skrze postupy zcela základní, až minimalistické. Fenomenální Branagh.

plakát

Birds of Prey (Podivuhodná proměna Harley Quinn) (2020)

Totálně rozsypaný bazmek, který by hrozně moc chtěl být Deadpoolem pro DCEU, ale nefunguje ani v jedné z poloh. Feminismus z toho sice číší na sto honů, ale nefunguje to jako komedie, jako policejní drama, jako gangsterka, ani jako horor. Mary Elizabeth Winstead je tady špatná a to je všechno, co o tom filmu potřebujete vědět. Ruce pryč!

plakát

Ghost in the Shell: Arise (2015) (TV seriál)

Hodnotím velmi post, jakožto jednotlivé 4 filmy (které byly rozsekány do seriálu). Je to takový Reloaded k seriálovému GitS. Pokračování (prequel), který je solidní a technický precizní, ale nikdo o něj moc nestál a je na něm velmi znát odklon od filosofické hloubky a mnohem větší důraz na efektní cool akci.

plakát

Ghost in the Shell: nový film (2015)

Platí zde v podstatě totéž, co pro celou Arise sérii. Je to cool, je to technicky na úrovni, ducha to ale poněkud postrádá. SAC / SSS to nesahá ani po kotníky. Je to spíš taková třešínka pro ortodoxní fajnšmekry. Což já ale jsem :)

Gentlemani (2019)

Další Ritchieho bezchybný zářez. Je neuvěřitelně znát, že jako tvůrce vyzrál a promítá se to i do scénáře a především postav. Stylový posun je markantní, současně ale obsahuje všechny klasické ritchiovské propriety, pracuje s nimi ale zase trochu jinak a výsledkem je neskuteně zábavný, inteligentní a rafinovaný film. Nejplnohodnějtší divácký zážitek v kině za hodně dlouhou dobu.

Na nože (2019)

Na nože nakonec nejsou taková pecka, v jakou jsem doufal. Oceňuji hravost a invenčnost scénáře a stejně tak způsob, jakým Johnson boří očekávání a kombinuje zdánlivě nekombinovatelné, ale ono to bohužel ne vždy funguje. Craig je ve své roli výtečný, ale současně se do ní absolutně nehodí a tak je to v tomto filmu prakticky se vším. Škoda poslední třetiny, kdy se scénář svoji vlastní vynálezavostí dostává do úzkých a chtě nechtě nemá jinou možnost, než se stát překombinovaným. Bojím se dvojky...

Rocketman (2019)

Ten nejhorší možný způsob životopisu, jaký si jen dovedete představit. Rocketman je na hranici koukatelnosti. Je schematický, banální, předvdítelný a prvoplánově slzopudný, jenže je tak mizerně odvyprávěný a neinvenční že namísto dojetí jsem brečel vzteky. Obrovský přešlap...