Transcendence (2014)

Krapet rozvláčné. Ale vyloženě průser to pro mne nebyl. Nízké hodnocení mě docela překvapilo.

Hunger Games: Vražedná pomsta (2013)

Nic moc. Nevím jak přesně to nazvat. Celková atmosféra spíše taková komiksovsky dětská. Bez hloubky. První díl byl možná lepší. Ale asi jen tím, že uvedl do nového prostředí a představil nový svět.

Futurologický kongres (2013)

Film se promění v nečekaně velkou halucinaci. Dobrý výmysl budoucího světa za X let. Originální pojetí u kterého si člověk řekne "A proč by ne". Po většinu filmu jsem si říkal, že to je tak na tři hvězdičky, ale ke konci, možná i díky hudbě, jsem si řekl, že si zaslouží 4.

Donnie Darko (2001)

Film typu "Realita nebo fikce?" Konec ukáže.

Warrior (2011)

Né výjimečná záležitost, ale dobře se na to koukalo. Furt jsem nevěděl zda 3 nebo 4 hvězdy, ale díky konci - překvapivě dojemný a dobře dokreslený hudbou - dávám nakonec 4.

Medvídek Pú (2011)

Roztomile infantilní. Mile překvapil humor, vycházející z komolení slov.

Vynález (2004)

Tak trochu haluz. Teda né trochu ale dost. Myslím, že málokdo dokáže udržet orientaci v různých časech. Tedy pokud je to vůbec možné. Třeba je to záměrně natočeno nepochopitelně. Každopádně jsem se v logickém stopování a odvozování co, kdy, kde, kdo a proč ztratil a ke konci to prostě dokoukal. Beze snahy odhalovat časové paradoxy, které příběh znesmyslňují.

Enderova hra (2013)

Knihu jsem bohužel četl, nelze tedy neporovnat. Je jasné, že film na její kvalitu nedosáhne, nemá na to prostor. Kdyby ale v tomto stylu byla natočena alespoň minisérie, myslím, že by to bylo povedené, protože filmek se knihy držel co nejvěrněji a kvůli stopáži spíš vynechával, než aby si pro popdiváky vymýšlel popkravinky. Příjemný zážitek, ale nemám zdání, jaký pocit bych měl, kdybych předlohu nečetl. Předpokládám, že bych se s postavami tolik nesžil, jelikož film nemá čas rozebírat psychologické pochody. A Enderův postup školou mi přišel nepřirozeně rychlý. Jinak to ale logicky asi ani udělat nešlo. Každopádně jsem rád, že film vznikl, špatný nebyl a snad někoho navede na přečtení knížky.