Paříži, miluji Tě (2006)

Povídka Toma Tykwera je dokonalá! Škoda, že podobně povedených nebylo víc :(

Blade Runner (1982)

Táhlý a temný, deštivý film s povedeným prostředím budoucnosti, jejíž zpracování není ani po třiceti letech od vzniku filmu k smíchu. Naopak, atmosféra špinavého, přelidněného a stísněného města je skvělá a hudba ji skvěle podporuje. Jeden z filmů, který do sebe diváka vtáhne, a pokud má správnou zásekovou náladu, pak si atmosféru hezky užíje. Finální scéna na střeše je potom opravdovým filmovým zážitkem s hltáním každého slova. Rutger Hauer září.

Otravný chlap (2006)

Hledání štěstí ve světě bezduchých.

Imaginárium Dr. Parnasse (2009)

Trochu rozkolísané. V imagináriu, ve světě fantazie, je film perfektní a skvěle udělaný. Jenže venku v "normálním" světě občas lehce zadrhává. 4 hvězdičky jen tak tak.

Myslící moře (2000)

O přemýšlení, o "Já", o vnímání okolí, o iluzích, o ovlivnění nitra vnějškem, o hledání. Ani ne film, spíše sled myšlenek a stavů.

Valčík s Bašírem (2008)

Skvěle vizuálně provedené, dobrý hudební doprovod a celkově dobře zvukově podkreslené. Postraumatická válečná záležitost - o potlačených vzpomínkách a jejich postupném odhalování. S drsným koncem.

Crazy Heart (2009)

Sympaťák Bridges, ale jinak nic moc. Vlastně už ani nevim, o čem to přesně bylo.

Vévodkyně (2008)

Nejzajímavější je Ralph Fiennes. Odtažitého a "racionálního" vévodu ztvárnil skvěle.

Kung Fu Panda (2008)

Pěkný příběh pro děti. Jistě musí slintat. I já jsem párkrát uslintnul :)