GMVajgl

Česko

3 body

<< předchozí 1 2 3 4 5
    • 20.1.2019  22:44

Film o muži, co mu tak chybí jeho žena. Manželství pro něj bylo nebe na zemi. Je z toho celý emocionální v živém radiovém přenosu a tisíce žen mu potom píšou dopisy a chtějí ho. Taky je to film o ženě, která to taky slyší, a přesto že je zasnoubená, dobře ví, že její snoubenec není ten pravý, ale tenhle chlápek z rádia je. A navíc to ví i na konci, když už jsou spolu. Zkrátka je to NEBEZPEČNEJ ulhanej film, kterej by se měl brát velmi nevážně - protože je to pohádka pro soyboye a holky v období menstruace

• 19.1.2019  20:35
    Truman Show (1998)

Přestože je dost přitaženej za vlasy, tak ten námět je prostě jedinečnej a původní. V záplavě filmů o pomstě a "Romeo&Julie stokrát jinak" je tohle něco jinýho. Pojednání o hledání pravdy. Přirovnal bych to k Matrixu, kdy červená pilulka je vstřebávána velmi pomalu, ale stejně účinně. Člověk už se nemůže vrátit zpět, když už zná pravdu. A i přesto, že je zde hodně modro-pilulkovejch filmovejch lží (Trumanova soulmate na něj venku čeká a ke konci je naznačeno, že spolu budou šťastně až do smrti), tak je to povznášející film.

• 18.1.2019  23:42
    Wall Street (1987)

V dnešní době má tenhle film cenu jen jako sonda do 80. let a to jen ve smyslu: jak moc "pretentious" film v tomhle roce dokázali vypotit. Protagonisti nepřesvědčivý, příběh nuda. Cenim, že se Charlie Sheen nenechá manipulovat nějakou blonďatou courou. Jinak bych mu ale nesvěřil ani porcelánové prasátko.

• 18.1.2019  23:32
    O chloupek (1995)

Animace je vymakaná, to se musí nechat, ale z ostatních stran už se to tak netřpytí. Příběh je holý a celkovej dojem neslanej/nemastnej. Taková prázdnota a minimalismus. Nejvíc mě dostal konec, kde je Wallace odmítnut jako ten nejsprostší beta-samec. Tomu říkají v Británii happy-end?

• 14.1.2019  19:52
    Maratónec (1976)

Člověk by si řekl, že to je povedený napínák, kde má každý prvek svůj význam a na konci je skládanka hezky složená. Ale není to tak. Já vidím skrz tuhle roušku. Je to ve skutečnosti velice rafinovaná reklama na bezpečnostní dveře. Ten člověk by se totiž vyhnul vrtání svého zdravého zubu, nemusel by složitě unikat svý jistý násilný smrti a dalších několik lidí by zůstalo naživu a stačilo by, kdyby nebylo tak lehký se dostat do jeho bytu. Film znázorňuje 4 !! vloupání, z toho 3 bezhlučné, protože náš protagonista je při nich v místnosti a při vědomí. Teď čistě spekuluju, ale po uvedení filmu do kin museli mít výrobci dveří žně!

• 12.1.2019  11:35
    Liberace! (TV film) (2013)

Tak především to není žádný životopisný film. Tenhle film je adaptací knihy jeho milence, takže je to pohled za oponu jejich vztahu - což nakonec není tak zajímavý, jako když si člověk pustí pár IRL videí na youtube. Protože to asi fakt byl génius a mistr bavič, ať si píchal koho chtěl, ať si nosil kožichy a prstýnky, dělalo mu to radost a on dělal radost světu, bez nadsázky.

• 5.1.2019  23:51

Je to vlastně o ničem. Po pár dnech si pamatuju jen pumpování železem a to, jakej je Arnold charismatickej borec. On je skutečně neuvěřitelně charismatickej borec.

• 5.1.2019  23:49
    Firma (1993)

Jako mladý muž po vejšce jsem se dokázal do situace protagonisty dobře vztáhnout. Jsou to samý ambice a prachy. Příběh je docela vymakanej, chytrej, Tom Cruise hodně utíká - v tom je nejlepší. Nicméně je to zbytečně dlouhý. Já bych vyhodil všechny scény s manželkou, byly jeden velkej cringe a nesmysl. Mimoto kdo je dnes už na vejšce ženatej? Leda exot.

• 26.12.2018  15:50

8/10 Tarantino je pošuk a dobrej režisér.

• 5.12.2018  23:35

Jako jo, je tam hodně testosteronu, hodně činu, méně slov. Ale zas tak alfa ten film neni, protože Artuš nepřefiknul svoji kouzelnici. Každopádně je to hodně efektní, stylový, s pobavením jsem přijal i rasovou "vyváženost" středověké anglie.

• 1.12.2018  20:25

Má to povedenej nápad, řemeslně super odvedenej film. Jen mě mrzí pár příběhových děr - na začátku náš protagonista skáče z autonomního "vozidla" na druhé, aby utekl a později odjede v nově smontovaném autě a nikdo ho najednou nedokáže vystopovat. Nebo příběhová linka s výměnou očních sítnic. Ale každopádně pobavilo.

• 1.12.2018  20:05
    Jurský svět (2015)

Nestydatej cash-grab co se nese v duchu typicky módního hollywoodskýho GENDER-EQUALITY - silná hlavní ženská postava, co řídí celej ostrov a "nepotřebuje žádnýho chlapa, aby ji zachraňoval" - sterilní nuda. Spousta scén, co jsou jen VATA a příležitost nacpat před kameru nějakej PRODUCT PLACEMENT. Zbytečný CGI, který si ve snaze být pořád lepší větší úžasnější, nevidí do držky - což ocení hlavně malí kluci. Ale hlavně CHYBÍ NAPĚTÍ. Tvůrci si z originálu vypůjčili skoro všechno včetně znělky, ale uplně vypustili hlavní ingredienci. Tady si Chris Pratt hraje s velociraptorama jak se štěnátkama. ORIGINÁL JE LEPŠÍ.

• 29.8.2018  20:03
    Bumerang (1992)

Jako mladý muž věřím, že je v tomhle filmu hodně pravdy co se týče psychologie vztahů a obecně dynamiky randění. Věci jsou tu často řečeny narovinu a na plnou hubu, no PC-culture shit. Prostě svěží vítr z minulosti. Nicméně i sem museli naroubovat skoro disneyovskej happyend.

• 12.8.2018  23:14

Naivně jsem v první polovině věřil tomu, že se konečně americký náhled na válku trochu změnil, možná trochu dozrál i s respektem k životu a smrti. Túdle! Závěrečný souboj hlavních protagonistů proti třem stovkám vojáků jednotky SS to vše srazilo zpět na úroveň Ramba 2. Prostě Žhavé Výstřely 2 a scéna z dobývání zajateckého tábora tenhle fenomén vystihly dokonale už před lety.

• 12.8.2018  23:03

Řemeslně sice moc pěkně zpracovaný, ale pod slupkou až příliš jednoduchý film. Pohádka. Jde tu v podstatě jen o efekt, ne o nějakou stimulaci šedých buněk mozkových jako u sutečných detektivek - spíš naopak, divák je veden za ručičku, takže je vidět, pro koho je film určen.

• 22.7.2018  20:28

Takový filmy se už dnes nedělají! Dnes se dělají filmy, u kterých člověk uteče před realitou. Smrt se v nich romantizuje, všichni jsou mladí, krásní, vysocí a štíhlí. Tady ne. Tady je Amerika zobrazena dost nevábně - taky asi proto se tento film dostal i na plátna československých kin, kam na něj tehdy šel můj táta se svým tátou. A včera ho pouštěl mě. "Tak takový filmy už se nedělají", řekl jsem. "To protože jich natočili už moc", odvětil táta.

• 12.7.2018  22:22

Docela zapomenutelná komedie, jejíž místo je v jedenáct večer na Nova Cinema.

• 1.7.2018  23:11

Tenhle film byl tak špatnej, že jsem musel odejít z projekce, odejít z Thermalu, odjet z Karlových Varů a vysrat se na letošní Filmovej Festival. A ti ostatní tady, kteří tento film hodnotí 3-5 hvězdičkami, jsou důvod, proč si příště výběr filmu dobře rozmyslím a jestli vůbec nějaké příště bude. Protože na KVIFFu je strašidelný převis poptávky nad nabídkou. Skutečnost je taková, že z tohohle filmu se hojně odcházelo a jen v mém okolí 4 lidi spali.

• 21.4.2018  13:43

Je to art jako blázen. Chvílemi prosvítá nějaká hlavní příběhová linie. Třeba hned ze začátku filmu se dozvídáme od náhodného pána na večírku, že je režisér a film pro něj znamená hlavně emoce. Takže budiž, emoce nás provází celým filmem, ale jsou to často dost zmatené a zoufalé emoce. Ovšem Belmondo je Belmondo. Oblíbená scéna: sehrané divadýlko pro američany na pláži "Suuuure. Yeaaaah, Suuuure, Communist."

• 21.4.2018  13:29

Příběh to byl trochu zvláštní, těžko pochopit člověka, co dobrovolně opustí rodinu. Přece je to ta nejdůležitější věc v životě, otřepaně řečeno. Ale pořád je to film s Belmondem a s ním by byl dobrej snad i Kameňák nebo Waterloo po česku.

• 18.3.2018  12:24
    Pokoj (2003)

Podle mého je tento film, víc než jaký jiný, jako ledovec. To nevyřčené, to naznačené. Jaký je životní příběh Tommyho Wiseaua? Co se mu stalo, že natočil takový film? Ano, některé repliky ve mně vyvolaly bouřlivý smích. Ale celkově mám z toho znepokojivý dojem. Na tom obdivném kultu je něco zlého a škodolibého. Spíš mám pochopení pro ty, co hodnotí "odpad". A doufám, že si to Tommy se svou IRL Lisou vyříkali.

• 24.2.2018  23:26
    Crumb (1994)

Inspirativní povídání o úspěchu obrovského nerda, jeho díle a rodinném zázemí. Vše je krásně sestřiháno, jsou tu zaznamenány často protichůdné názory, takže si člověk může udělat vlastní názor. Líbí se mi, že před kamerou panovala uvolněná atmosféra a mluvilo se otevřeně o choulostivých věcech. Na film jsem narazil díky profesoru Jordanu Petersonovi. Prostě i ten největší loser může dosáhnout svýho štěstí.

• 18.2.2018  22:07
    Leon (1994)

Co se dalo napsat o genialitě Gary Oldmana, kouzlu Jeana Reno, zručné režii, dynamickému příběhu, to bylo napsáno. Co bych ale ještě chtěl dát na stůl je: přepálenost, nereálnost, braní smrti na lehkou váhu, úchylnej vztah hlavních protagonistů. Dětští herci jsou pro film vždycky risk a i když je talent Natalie Portman očividný, tak mě stejně pár cringe momentů překvapilo.

• 10.2.2018  21:14

Je to docela dobrá kaše, jen je hodně nastavovaná vulgaritou a trapnostmi. Stejně jako u celovečeráků Sachy Barona Cohena se střídají scény, které diváka rozesmějí (některé vtipy hodně povedené) s těmi, co diváka šokují a znechutí.

• 21.1.2018  07:48
    Tetička (1941)

Pojal jsem podezření, že nemá moc cenu hledat originalitu v současných kinech, nýbrž ve filmech starých několik let, v tomto případě 80. Jak zpívají Beatles: Co lze být uděláno, už bylo uděláno. Jen kroutím hlavou nad tou inbrední romantikou mei bratrancem a sestřenicí - i když svůj příběhový účel plní.

• 14.1.2018  22:27

Ve své době určitě rozvířil vody, ale z dnešní perspektivy je to řídké a pomalé. Je tu sice dost dobrých vtipů, ale často jsou neuměle podané nebo mají zbytečně rozmazanou pointu. Řekl bych, že se tu Woody Allen teprve rozkoukával. Jeho další filmy jsou rozhodně lepší.

• 14.1.2018  20:28
    Vrtěti psem (1997)

Je jasné, proč je tento film v české současnosti tolik citovaný. Nabízí úplně jinou perspektivu na mediální politickou kampaň. Kvůli poselství doporučuju.

• 29.12.2017  18:30

Hodně věcí se tu povedlo. Povedlo se kvalitativně navázat na sedmičku a je tu spoustu nových věcí, které mi sedí. Ale kromě všech těch hovadin ve jménu social justice, zbytečné délky, neprobarvených postav a nadbíhání skalním fanouškům (v originále "fan service") je tu jeden hlavní problém, společný i pro prequels. Tenhle příběh je zbytečný a nikdy ho neměli vyprávět.

• 23.12.2017  17:59
    Grinch (2000)

Určitě je podle nejednoho měřítka mnoho lepších filmů. Kamera, střih, masky žádnej zázrak... spoustu jednotlivých částí je "over-the-top". Vedlejší postavy jsou dost plochý - až snad na jedinou výjimku - Cindyina otce, který na konci prozře a pochopí Cindyino poselství a neskryté hlubší poselství celého filmu. Doplní tak snad jeden z nejhezčích "character arců" - Grinche, který je pro mě jeden z nejvíc "relatable" fiktivních postav vůbec. S každým rezonuje něco jiného a pro mě je Grinch taková vánoční pohádka, že nepotřebuju vidět žádnou jinou.

• 12.11.2017  16:44
    Warriors (1979)

Silná amosféra, šarm nočního New Yorku, rebélie proti establishmentu. Řekl bych, že je to taková americká Foglarovka. Rozhodně dobrodružství, který, po zhlédnutí filmu, jako bych sám prožil. Cenim si taky komiksový stylizace, ten film vlastně moc nezestárnul.

<< předchozí 1 2 3 4 5