messiah

messiah

Anonymous Inkognito

Burundi

23 bodů

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
<< předchozí 1 2 3 4 7 10 13
  • 17.2.2019  15:05
  MOST! (TV seriál) (2019)
  *

  Po šesti epizodách končím, víc fakt nedám! Občas celkem vtipný, ale scénář blbej, postavy debilní a navrch ta příšerná korektnost.

  • 18.12.2017  16:50

  Coby výplň mezi E7 a E8 super! Alespoň se zkrátilo čekání na plnohodnotný díl a určitě se na to podívám podruhé...jednou...možná.

  • 26.5.2015  21:06

  A mobil jdu spláchnout...yeaah! :o))) Jízda!

  • 9.3.2015  21:50
  Röyksopp: What Else Is There? (hudební videoklip) (2005)
  *****

  Tak to je mocný! Dík -bad-mad-wolf- za tip!

  • 1.11.2013  09:41
  Enderova hra (2013)
  ****

  Nechápu co na tomhle filmu kdo nechápe (viz. některé komentáře), ale možná mám jasno díky tomu že jsem četl obě předlohy - Enderovu Hru a Enderův stín. Pro mě nejočekávanější film roku ale přesto trošku zklamal (mohl nezklamat?). Zvláštní na tom je že vlastně opravdu jen kvůli očekávání. Z něčeho tak famózního jako Enderova hra a Enderův stín nejde beztrestně vyškrtnout ani větu. Bohužel film škrtat musí...a hodně. Vizuálně perfektní, herecky OK, hudba skvělá a ani ve scénáři nevidím nějaký zásadní problém (jako třeba u Promethea, že). Takže rozporuplný pocit je možná způsoben opravdu jen očekáváním. Jednu věc ale vím jistě, byla by veliká škoda zničit si dojem (a překvapení z konce) z geniální knihy Enderova hra shlédnutím lehce nadprůměrného filmu před přečtením. Ale rozhodně musím doporučit přečíst nejprve Enderovu hru a až potom film nebo Enderův stín (pořadí film/Enderův stín už není důležité, protože Enderův stín od cca půlky počítá s tím že čtenář zná konec Enderovi hry). Přál bych si více prostoru pro část v bitevní škole a mnohem více prostoru pro Fazolka. Ale film je film a ten je nekompromisně omezen časem. Berme to jako dárek pro fanoušky knihy a takový bonusový materiál k Enderovské sérii.

  • 29.8.2013  22:31

  Nečekal jsem, že se kniha jako Pravidla moštárny dokáže úspěšně dostat na plátno, ale přesto jsem zklamán. Možná jsem film shlédl až příliš brzy po přečtení knihy, ještě pln dojmů, emocí a její vyjímečné atmosféry. Za těchto okolností mi film připadal prázdný, jako pouhý výcuc, nebo výpisky z knihy. Chybějí mi dějové linie, stýská se mi po postavách a filmové zpracování ve mě zanechává dojem zbytečnosti. V nejlepším případě bych to mohl brát jako trailer ke knize, ale to by se muselo knihy aspoň držet. Scénář který Irving napsal je zcela jiný příběh než kniha a je paradoxně největším problémem filmu. Celá část filmu odehrávající se v Ocean View zcela pozbyla významu a dala by se shrnout do "Kluk odjel, chvíli česal jablka a pak se vrátil". Těžko říct jaký dojem bych si odnesl kdybych nečetl knihu, takhle ale mám pocit, že to není zrovna štastně uchopeno.

  • 7.7.2012  11:36

  Nuda! Jen občas jakoby prozářená vtipnými momenty, kterých je ovšem velmi poskrovnu. Film jsem přetrpěl a značnou část stopáže se těšil na konec. Dokonce i Zimmer zde působí velmi obehraně a nudně. Kde jsi, Ritchie z Podfucku nebo Rocknrolly? Největší sračka = kamera (hlavně protivné trhání, zpomalování a zastavování). Největší plus = ústřední dvojice.

  • 7.6.2012  23:05
  Prometheus (2012)
  ****

  Dokonalé, dokonalé, dokonalé...až na ten scénář! A problém není v mezerách v ději a souvislostech, ale ve výskytu klišovitých sraček, armageddoňáckejch keců, nelogičností, překombinovanosti a tuposti. Něco z toho bych byl schopen tolerovat, ale první dvě věci rozhodně ne. Herecky mne překvapili téměř všichni, ale nejvíce Noomi Rapace a Michael Fassbender. Oba velice pozitivně. Hudeba perfektně sedí, to je další plus. Největší předností filmu je ale stránka vizuální - na koukání se mi zkrátka tohle líbilo dokonce víc než Avatar. Patina věcí, ušmudlaná okna, to jsou detaily které dotvářejí celkový obraz jemuž dominuje veledílo H.R.Gigera. K druhé stránce věci musím SPOILERovat: Jak je v dnešní době vůbec možný, že ještě někdo může dostat do scénáře věci jako padající loď zastavivší se pár centimetrů nad hlavní hrdinkou, odpočet "za 30 vteřin vám dojde kyslík" a nebo půlka posádky zemře a druhá půlka posádky vede dialog "letíme domů...ok, tak poletíme...hm, letíme domů, vyrazíme hned.........jo, letíme...................nelétejte!!! Zachraňte svět!....ehmmmmhmmm OK jdem se zabít...jo, ale ten dluh stále platí...jasně, dám ti ho na druhé straně." Jak je možný že takovej scénář nějakej mentál může ještě splodit, jinej blbec ho schváli a sorry Ridley, můj největší oblíbenče...další vocas to dokonce natočí??? Tohle ten film tak pohřbívá a sráží! Po shlédnutí to začne překrývat pocity nadšení z vizuální stránky a dá to rychle zapomenout na to, že během sledování jsme zažil napětí jako minimálně u Vetřelců, možná dokonce Vetřelce. Co bych odpustit dokázal je to, že je z naprosto plochého břicha hlavní hrdinky vytažena bestie velikosti dospělého člověka, která následně vyroste v uzavřené místnosti do velikosti slona. On Chestburster taky asi žral skelnou vatu z izolace rozvodů Nostroma že z něj během pár hodin byl třímetrovej parchant. Takovejch věcí je víc a toleroval bych je kdyby to bylo jediné. Ale co překombinovanost místní fauny? Tak třeba z "vázy" nebo jak se to má jmenovat se nám dokáže jednak narodit ten pre-facehugger, druhak se může nakazit a změnit člověk kapkou "svinstva?" (doteď OK, to ce je ve vázách dokáže měnit různé organismy a dokáže je to měnit různě, ale) načež ten nakažený oplodní ženu a v ní vyroste jinej typ ve sví podstatě facehuggera kterej naklade vejce do inžinýra a z něj se vyklube chestbursterovským stylem dospělý pre-alien. Pak tu máme samotné pre-facehuggery který se omotaj kolem pazoury a pak zalezou do člověka a místo aby do něj něco nakladli, tak chvíli dělaj mrtvý pak z něj je zombík kterej je zničitelnej jen ohněm. Choval jsme naději že díry ve scénáři spraví režisérská verze, ale blbosti nespraví nic, takže je to vlastně ta horší varianta. Dostal jsem vizuální orgie a dostal jsem pořádnou dávku napětí, to je především to na co jsem se těšil. Ale aby to byl kult (v což jsem tajně doufal) musel by mít scénář drobet jinou úroveň. Konec SPOILERU. Mimochodem příští týden, se chystám na to zajít znovu.

  • 4.2.2012  16:11

  Na rozdíl od Oplevovi verze se to více drží předlohy, necpe to do filmu bezdůvodně věci, které v knize nebyly a především oproti ní, ačkoli samozřejmě spoooousta věcí z knihy chybí, dává to smysl a je to natočeno tak, že to příliš nevadí. Crieg i Mara super, co se týče hereckých výkonů, přesto by postavě Lisbeth slušelo jít ještě dál, alespoň o kousek, myslím scénáristicky...zejména v souvislosti s tím že se to jmenuje Girl With the Dragon Tattoo. Výraznější chybu film nemá, v porovnání s Oplevovým pazdrátem vítězí na celé čáře snad ve všem včetně srovnání s předlohou. Mám však pocit že jde o výborně a přitažlivě zfilmovanou knihu...bohužel nic víc. Co víc bych chtěl? Fincher umí něco víc. Klub rváčů nebyl jen zfilmovanou knihou, byl tam také kus Fincherova ksichtu, což je věc která mi zde chybí nejvíc! Hvězdu dolů posílám právě proto. A v rámci srovnávání Fincherovi filmografie (ať nezaostávám za ostatními) bych to umístil bez váhání vysoko nad Benjamina, lehce nad Social Network...a velmi hluboko před žánrově kolegiální Sedm a Zodiac. Závěrem ještě dodám že podruhé to vidět nemusím, ale třeba 20x klidně ještě zkouknu trailer (ten dlouhej) a úvodní titulky, odkazující na Klub Rváčů a samotné Fincherovi klipařské začátky.

  • 21.1.2012  20:09

  Uf, tak tohle je neskutečné zklamání a už se vůbec nedivím že se Fincher nebál pustit do toho znova. Tady je totiž všechno špatně. Tíživá, depresivní atmosféra knihy je fuč. Zajímavost a zvláštnost Lisbeth z knihy fuč (Lisbeth nemá bejt cool rebelka co to umí s počítačema, ale na hardware má někoho jiného...Lisbeth má bejt uzavřená asociální navenek zakřiknutá a pomatená, ve skutečnosti ale geniální hackerka), veškeré boční linie příběhu ořezány a spláchnuty do hajzlu a ponechána jen hlavní linie, která je nejenže značně překroucená a osekaná na dřeň, ale to krácení a osekávání by nebylo nejhorší...asi je to pro zfilmování této knihy nutné, ale mnohem horší je že tam jsou ZBYTEČNĚ a neúčelně nacpané věci které v knize nebyly. Také nepokládám za šťastné nechávat prohlásit za mrtvou hned v úvodu postavu, která má v knize velice důležitou roli. Také věřím že kromě Lisbeth šlo lépe propracovat i Mikaela. Nedělám si iluze že by se do filmu vešlo takové rozpracování postavy, jejího chování, motivů a hloubky, jako v knize, ale tak trestuhodně ploše jako působí zde, to je trochu moc. Povinně k Darabontovi na kurz "jak zfilmovat knihu"!!! Prachbídně uchopeno a skoro lituju že jsem s tím ztrácel čas. Začínám se bát i Fincherovské verze, aby to nebyl průšvih jako tohle.

  • 23.6.2011  22:55

  Proslulý sračker Aronofsky konečně dostal do rukou tak silný scénář a tak schopné herce, že to nedokázal pohřbít, ač se snažil sebevíc. Shlédl jsem první Aronofského film u kterého jsem se od prvních deseti minut stopáže nezačal modlit ať už ten hnůj proboha skončí. Černá labuť není tak vizuálně onanistická jako * (*dosaď libovolně zejména Requiem za sen nebo Pí, ale i Fontánu), což ovšem nahrazuje konečně alespoň trochu obsahem. První Aronofského film (nehodnotím Wrestlera kterého jsem neviděl), kde forma zcela drtivě nevítězí nad obsahem. Předchozí snahy byly knihou, psanou zlatým inkoustem a ozdobným písmem, popisující průběh vylučování nemytého bezdomovce. Pokud bych se měl držet přirovnání - černá labuť popisuje ozdobným písmem a tiskařskou černí všední den sociálně slabého spoluobčana. O hvězdu výš film vyzdvihuje Natlie...a o další hvězdu Vincent...jejich výkon by se mohl skrývat pod kapotou sportovního speciálu Laborghini.

  • 13.12.2010  21:18

  Francie a Španělsko jsou velmocemi evropského filmového dramatu, avšak v tomto případě jsem lehce zklamán. Čekal jsem trošku silnější příběh, což je také jediná věc se kterou nejsem úplně spokojený, ale věc dost podstatná. Ke shlédnutí ale doporučit musím, stejně jako nespočet dalších evropských filmů jež hodnotím mnohdy třeba stejným počtem hvězdiček jako filmy hollywoodské, které bych nijak zásadně nedoporučoval.

  • 21.11.2010  20:29

  Původní film nebyl kdovíjaký terno. Ale banda puberťáků byla alespoň víceméně vtipná. Bohužel, po pětadvaceti letech se nám na hory sjíždí partička zakomplexovanejch individuí, abychom plných 100 minut museli sledovat jak na plátně řeší svoje problémy a mindráky. Sorry, ale trapný, křečovitý a značně nudný...

  • 1.11.2010  21:40

  Předně děkuji ČSFD za skvělou premiéru! K filmu: Říkal jsem si, je to sice Fincher, ale to téma neni silný. Pokud z toho vytříská film na 3*, bude to obdivuhodný. A hele, ono to zas tak slabý téma nebylo. A všechno klaplo skvěle, takže dávám max. co můžu, protože ten film je super!

  • 27.10.2010  12:52

  Vizuální podívaná je to u všech třech dílů naprosto velkolepá, ale již u Dvou věží se začala nenápadně projevovat jakási rozvleklost a změna sympatií k hl. postavám. U Návratu krále to dosahuje vrcholu, rozvleklost pohřbívá úplný konec filmu do nechutného a nekoukatelného bahna. Sypatie k hlavním hrdinům se definitivně mění v antipatie a zatímco donekonečna vtírajícího se Sama by jste zaškrtili na potkání, Frodovi by stačilo jen říct "Jetsli tě to nebaví, tak se na to vys**!". Pro mě nejočekávanější díl série, ale zároven i nejslabší. Škoda...

  • 3.10.2010  19:47

  Mnohem lepší než jednička!!!

  • 9.9.2010  08:36

  Povedený i zábavný. Ale poctou a pomníkem akčních filmů pro mě zůstávají pravdivé lži...a ve srovnání s tím Expendables zůstává na půli cesty.

  • 23.7.2010  22:24
  Agora (2009)
  ****

  Jde o moc v první řadě, zase...a náboženství je pouhý nástroj, zase.

  • 16.7.2010  22:47
  Predátoři (2010)
  ***

  Nostalgie. Ale v druhé půlce trošku ztrácí dech. Taky Indián, černoch, ženská, asiat, pianista...ehm...no je to hollywood no.

  • 1.6.2010  20:55
  Kick-Ass (2010)
  **

  Tak co to teda je? Není to vtipný, takže to není parodie. Pouhá nadsázka z filmu parodii neudělá. Vážně to taky brát nejde, to by byla neskutečná sračka. Do půlky vim co to je...do půlky je to čistá nuda. Pak je to lepší. Ale proč? Kvůli velmi slabému příběhu ne, sice trochu graduje, ale neupoutá. Upoutá hudba, bezesporu. Upoutá i malá Chloe. A právě v tý druhý půlce pár světlých technických okamžiků - jako vymlácení skladiště viděno přes brejle na noční vidění. Asi tedy celkově vzato proto, že ta druhá půlka je prostě akčnější a konečně se něco děje. Přiznávám že jsem čekal parodii. A tak jsem teď zklamanej, protože jsem dostal chromýho a retardovanýho kočkopsa kterej sám absolutně neví co je, ale pevně si za tím stojí.

  • 20.5.2010  20:31
  The Pacific (TV seriál) (2010)
  **

  Uuuuf, tohle jsme si po bratrstvu nezasloužili. Poctivě jsem zkouknul všech deset dílů. Občas dokonce přetrpěl. Ale tak jako u Bratrstva jsem se nebavil ani jednou.

  • 15.5.2010  20:29
  Robin Hood (2010)
  ****

  Scénář je problém. Zbytek je super. Nejvíc super je vizuálno (nečekaně)...to se Scottovi opět povedlo. Crowemu to sluší a není mu co vytknout, je jednozančnej klaďas. Strong je odpudivej a slizkej - jednoznačnej záporák. Krále Jana máme šedýho, nejednoznačnýho, vyčuranýho a takového...typického a uvěřitelného. Richard na své bezhlavé útočení v první linii jednou dojede, což je taky plus. Pár výhrad k soubojům, hlavně tomu závěrěčnému (proč se dementi pitomí vylodili pod útesama, jak angláni věděli že se vyloděj zrovna tam, proč se bránili jízdě štítama a kopiníci nikde?). Slaďárny tam není přehnaně. Hrdina Robin nemá nadpřirozené schopnosti. Je to zábavný od začátku do konce (dobře, tak pár slabších minut to má, ale nic vyloženě nudnýho). Co proboha měli znamenat ty vyloďovací bárky jak v normandii, ale dřevěný? No, klady/zápory - na těch 75% to je, takže čtyři... **** PS: Tak nám to začíná vypadat že Scott se stává režisérem který se zdaleka nezavděčí všem. Jeho filmy jako zcela geniální a hlubokomyslný Labyrint lží většina lidí nedocenila, protože na to jejich chápání nestačilo. A tihle lidi pro který je natočenej Hood, u kterého by si měli dřepnout na prdel, vypnout mozek a kochat se, tak kritizujou jak je to jednoduchý a bez poslání. Ridley, nedej se! Vetřelcema, Stones a Brave New World posadí na prdel i ty největší zpátečníky...v to věřím!

  • 15.5.2010  20:19
  Little Ashes (2008)
  **

  Je to bída, je to bída...

  • 13.5.2010  10:49

  Stále se nemůžete zbavit dojmu že tomu dochází dech...už od začátku .o)

  • 13.4.2010  23:20

  Nutno podotknout že nějak neustříkávám a mezi kulty neřadím ani původní verzi. Každopádně byl to příjemě strávený večer a za to díky především lidem kteří tam se mnou byli a Pomovi (i ostatním, co jí vím kdo všechno ještě to pro nás organizoval) za možnost ten večer příjemně strávit.

  • 14.3.2010  22:18
  Bratři (2009)
  **

  Nedobře uchopeno. Myšlénká a nápad dobrý, však vyznívající do ztracena tak, že to ani Natálka nezachrání...

  • 7.2.2010  00:02

  Věta "Dobrý den, jsem Sherlock Holmes, agent 007 19. století na volné noze." celkem obstojně nastiňuje cože je tohleto pojetí Holmese zač. Perfektní herecké obsazení s novým DeNirem (Strong) rozhodně nezklame. Zábava, akce, vtip, hudba. Přesto si myslím že klasické pojetí je přecejen zajímavější a originálnější než toto, zejména vedle všech Bondů a Bourneů co jich v kině můžete vidět.

  • 21.12.2009  20:23
  Avatar (2009)
  *****

  Sen lze natočit a promítnout každému člověku na světě který o to bude mít zájem. Cameron to právě všem dokázal. Mé očekávání zcela naplněno (ať pozitivní - dokonalost serepetiček od zbraní přes ksichty Na´vi, kytičky, zvířátka a kdejakej prevít co na Pandoře roste a žije až po stroje a letadýlka, a nebo negativní - dnes již trochu nepřekvapivý příběh) takže to na těch pět hvězd je s přehledem. Určitě půjdu znovu...do kina. A nejspíš na 3D a nejspíš opět IMAX. Na 2D s titulema bude ještě času. Zvláštní věc, nečekaná u tohohle typu filmu se mi děje v hlavě teď, několik hodin po návratu z kina. Čekal bych že lesk té nádhery co jsem viděl bude blednout, ale ono je to právě naopak...vybavují se mi jednotlivé momenty a zraje to ve mě...že bych nakonec přidal šestou hvězdu? Třeba po druhém shlédnutí...

  • 19.12.2009  20:15
  Antikrist (2009)
  ****

  Hodně těžký film, krásně výtvarně ztvárněný, přesto mě jaksi dost minul ač přesně nedokážu popsat v čem konkrétně. Zřejmě jde o to jakým směrem se vyvíjí zhruba od poloviny dále. Přesto je v něm něco nezapomenutelného...je to víc než deprese, je to víc než zvrácenost, je to víc než šílenství a víc než beznaděj. Každý tento aspekt je zde doveden do nového rozměru. Liška požírající sama sebe je jedním z oněch nezapomnutelných chvil...několikavteřinová scéna zanechá v člověku hluboký dojem a zřejmě v každém jiný. Rovná se záblesku v hlavě, vizi čehosi co ovlivní život. Vize která ukáže prstem - podívej, takhle vypadá beznaděj, takhle vypadá šílenství, tohle je konec všeho co máš rád...až to skutečně uvidíš, víš co to znamená. Dalším skutečně silným zážitkem je hned úvod s jeho tragičností i vizuální omamností. Celý prolog by mohl fungovat jako samostatný film který by po vizuálně-akustické a psychologické stránce hravě strčil do kapsy třeba celou slavnou fontánu od pana Aronofského. Po pár nádherných a romantických minutách, vás to co sledujete vymáchá v citovém bahně a uvědomíte si co je to bezmoc, samozřejmě celé v duchu předchozího.

  • 18.12.2009  22:33
  Lesní duch (1981)
  **

  Tak nevím jestli vůbec mám sáhnout po opěvované dvojce. Jo, bylo to tak strašidelný a nechutný až to bylo vtipný. Bylo to tak blbý až to bylo dobrý...ale nějak mě to nevzalo.

<< předchozí 1 2 3 4 7 10 13
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace