2012 (2009)

Ímrich! Neumí tvořit (když stavěl pyramidy, byl z toho jeden z nejtrapnějších okamžiků kinematografie), umí ničit. A aby mohl ničit, musí stranou vše, včetně logiky a zdravého rozumu. A kdo dneska od jeho filmů ještě čeká logiku je nenapravitelnej a nevyléčitelnej snílek. Roland když dostane volnou ruku, urve se ze řetězu a jako hurikán (někdy) nebo jako vlna tsunami (jindy) běsní a ničí a vy sedíte a bavíte se i přesto že si celou stopáž říkáte že "si snad dělá prdel" a "na co to zas koukám?". Jako Godzilla se vřítí do vašeho kina, vy jen nevěřícně zíráte jako emzák o dni nezávislosti a přemýšlíte se jestli máte požadovat zpěv vstupné a odeslání tvůrce hvězdu bránou někam, kde už nebude moct škodit. Jenže poze do té chvíle kdy si uvědomíte, že vám dvě a půl hodiny utekli jako voda a že jste se vlastně celou dobu náramně bavili. Osobně mám čas od času na podobný film prostě chuť...a teď si uvědomuji že nikdo tyhle věci netočí líp než Emmerich. Když se bude držet svého kopyta, na jeho příští film zas nejspíš do kina půjdu. To vstupné v kině můžete v tomto případě (narozdíl od 10 000 b.c.) s klidným svědomím nechat. PS: Woody Harrelson = wow, yeah!!!

Propast (1989)

Shlédnuta režisérská verze. Tak ono ke konci už je to docela hradcore sci-fi, ale proč ne. Jako děr to má spoustu, ale má to taky spoustu jedinečnejch momentů. Takže doporučuju hodit nohy na stůl a vychutnat si akční ponorkovou honičku a neřešit otázky související s hloubkou 20 000 stop a následným vystoupením na hladinu = a co sakra dekomprese? Kdo řekne že je to kravina, bude mít pravdu. Kdo řekne že skvělý vizuálně napínavý trhák, pravdu bude mít taky.

Zombieland (2009)

Je překrásné žít v Zombielandu! A to i přesto že jste poslední lidé po zombie apocalypse. Proč? Protože je to neskutečná jízda!!! Už dlouho jsem se tolik nebavil u takový blbosti. Uvažuju dokonce o čtyřech hvězdách. Ale je tu PRAVIDLO #1: Nepřeceňovat filmy - a tak pouhé tři hvězdy, přesto v žánru a tématu není příliš filmů které by dosáhly nebo překonaly zombieland.

Milk (2008)

Tak sem šly oskary, narozdíl od Milionáře z chatrče, zcela zaslouženě! Pennovi musíte od první vteřiny zobat z ruky...možná životní role.

Všude dobře, proč být doma (2009)

Film stojí na dialogách a postavách. A to je v tomhle případě šílenej průšvih, protože dialogy i postavy se nepovedli. Tak zaprvé postavy. Ať dělám co dělám, nemůžu se do nich vcítit. Ploché, nepropracované, těžko uvěřitelné "osobnosti" které prožívají jakýsi obyčejný příběh, zatížený obyčejnými lidskými problémy a řeší ho svím těžko uvěřitelným způsobem. Zadruhé dialogy - spoustu sraček o ničem, víc netřeba dodávat. Nuda, nuda, šeď šeď. Semtam ze skloubení těch postav a dialogů něco vyleze, ale přesto pro mne bylo dokoukání tohohle díla málem nadlidský výkon. Přijde mi že Mendes s každým dalším filmem víc a víc tápe.

Pařba ve Vegas (2009)

Děkuji na stotisíckát tvůrcům této komedie, že když už to tedy není příliš vtipné, není to alespoň trapné, tak jako drtivá většina současných pokusů. Co se hodnocení týče, obávám se že mi nějak ujíždí vlak...komediální pecky posledních let - Tropická bouře, Zack a Miri točí porno a teď Pařba ve Vegas. Slyším chválu, nechám se přesvědčit, horkotěžko dokoukám a jsem zklamán. Chybí mi inteligentní humor a nebo naopak ten s kamenou tváří naprosto ulítlej (Bláznivé střely, Žhavé výstřely). Dostává se mi pouze nemastného neslaného scénkování baleného na obehraný nosný motiv. A ještě poznámečka k dokola vyzdvihovanému "zářivému klenotu" mezi záplavou teen komedií - je to slabí a jen proto že v žánru je tři prdele trapných a ubohých sraček to nebudu nadhodnocovat, krom toho o teen komediích přehled nemám, nebudu se na ně dívat jen abych tomu mohl dát odpad.

District 9 (2009)

Vlastně pěkně klišovitý béčko. Ale zábavné a díky kameře a dokumentárnosti také prosté pocitu že tohle vidíte každý den. Což z něj činí nadprůměr. PS: Emzáci jsou k sežrání!

Hanebný pancharti (2009)

Říkal jsem si - Tarantino a válečnej film? To bude buď strašnej propadák a nebo totální pecka. No a je to pecka lidičky, ale uplně jiná než jsem čekal...je to prostě - Tarantino! A to tak že po Sračkoidním Kill Billovi je zpět v plný parádě! Krucinál to byl zase úlet!

Doba ledová 3: Úsvit dinosaurů (2009)

Nic nového...vůbec nic. Až na to že je to mnohem větší zábava než dvojka. Člověk se prostě chláme od začátku do konce i když některý situace jsou vyloženě debilní...a o tom to je.

Veřejní nepřátelé (2009)

Šest věcí mi vadilo. 1) kamera, 2) kamera, 3) kamera v akčních scénách, 4) Bale, 5) Depp a za 6) Bale/Depp. Vysvětlím: 1) kamera - ne, digitální kamera se k filmu ze třicátejch let opravdu nehodí. V jablkovém sadu například si přijdete že sledujete home video z maškarního plesu. Působí to těžce nepřirozeně. 2) kamera - zase příklad: honička v lese, záběry na běžícího člověka z úrovně jiného běžícího člověka, kamera roztřesená - vpořádku, dokážu překousnout že je roztřesená trochu moc. Ale! Na v téže honičce lesem jsou i záběry "ze stromů", "ze skály" a dalších statických pozic a tam už to přehnané roztřesení vyloženě znechutí. Bolej voči a hlavně, působí to težce nepřirozeně. 3) kamera - běh, přemisťování, jízda autem, vše příliš roztřesené a snímané z divných úhlů tak, že to nepůsobí zajímavě, ale těžce nepřirozeně. Nejhorší jsou však zdaleka přestřelky. Záběry přes rameno, záběry od podlahy a podivné švenky na stojícího střelce působí jak z PC her (což se k téhle gangsterce co? Nehodí!). Konkrétně pro představu, jak to vypadá. Když hraju Mafii, mám pohyby pohledu (nahoru, dolů, do stran) na myši. Občas se mi stane že svou neohrabanou pazourou myší pohnu špatně a pak se nestačím divit na co koukám. A takhle působí přestřelky ve Veřejných nepřátelých. Speciální případ přestřelek je, když se někdo pohybuje po v místnosti a střílí. Tyhle záběry jsou jak vystřižené z televizního filmu ČT, co se zabírání a "lacinosti" týče. Působí to těžce nepřirozeně. 4) Bale - jednak jeho role - zcela nevýrazná až nudná s nulovým propracováním. Samotný herecký výkon dost nevýrazný (to je ten z Dokonalýho triku?). 5) Depp - hraje skvěle, ale stále tytéž ksichty, stejná mimika, stejný pohyb a konkrétně u něj jsem toho už nějak trochu přejedenej. Muj problém, asi. 6) Bale/Depp - zkoukněte tohle a zkoukněte nelítostný souboj. Pominuli herecké výkony, byť výrazné nebo nevýrazné, tohle duo se prostě tomu rovnocenému z nelítostného souboje nemůže rovnat. Od začátku fandíte Dillingerovi a ten druhej je obyčejnej polda, protože někdo to dělat musí. Celý problém budu 6 se odvíjí od bodu 4. Škoda. A nakonec co se mi líbilo? Začátek (chvilku) a závěr (dlouho) mě bavili. Závěr od vstupu Dillingera na policejní oddělení až do konce. Jsem na mafiánský a gangsterský filmy, a tenhle film je gangsterka z krize, takže to je plusem. A na úplný závěr jedno srovnáníčko dvou emerických gangsterů -- Johna Dillingera a Jesseho Jamese = palec pro Jesseho .o)