Bigrambo

" Jirka "

okres Zlín

<< předchozí 1 2 3 4 6 7
    • 22.8.2017  23:29

Kamil Fila ve své recenzi řekl, že takové filmy se už dneska netočí. A já říkám, že je to kurva velká škoda!!!

• 27.7.2017  10:57
    Job Interviews (divadelní záznam) (2016)

Taková chtělo by se říct „nezelenkovská“ divadelní hra, která ovšem trefně tepe nešvary a problémy dnešní uspěchané doby.

• 16.6.2017  09:54
    Fízlárna (TV seriál) (2017)

To je pokračování Policajtů z předměstí? Tam se dalo aspoň dívat na ty krásné velké .......... oči Dáši Dáškové, ale tady? Humor aby člověk pohledal, což je u komediálního seriálu trochu problém... A to jsem ho poctivě hledal až do konce...

• 1.6.2017  00:43

Nejsem si úplně jist, jestli jsem na správném profilu filmu nebo mi v kině pustili něco jiného... Vážně má Logan 86%?

• 31.10.2016  10:14
    Podfukáři (TV seriál) (2004)

Škubání hejla je prostě sranda. První tři série s původní partou jsou naprostá bomba, rošády během 4. a 5.série seriálu trochu uškodily, ale od 6.série si nová parta skvěle sedla a jede se ve starých kolejích! 1.série: 5*, 2.série 5*, 3.série: 5*, 4.série: 4*, 5.série: 4*, 6.série: 5*, 7.série: 5*, 8.série 5*

• 6.7.2016  16:03
    Vzkaz (TV pořad) (2008)

Vzkaz Arnošta Lustiga 5*

• 6.5.2016  00:16
    Luxus na talíři (TV pořad) (2016)

Český, ale dokonalý kulinářský zážitek v každém díle! :-) Robert Mikluš doslova rozvířil vody pořadů o vaření a přidal jim zcela nový rozměr! :-D

• 21.1.2016  22:18
    Evropa´51 (1952)

Rosselliniho nudně podané sociální drama, které nezachránila ani skvělá (a krásná) Ingrid Bergman.

• 15.1.2016  10:03

Po technické stránce dokonalý kousek, zejména kamera si zaslouží ocenění, ovšem po stránce obsahové docela "prázdný" film. A ta scéna s koňostanem jakoby z oka vypadla scéně z filmu O koních a lidech...

• 13.1.2016  19:16

Kříženec Jamese Bonda a Jerryho Cottona na norský způsob. Povedený, komediálně laděný kousek z období studené války, který disponuje celou řadou vtipných nápadů. A poprvé se mi stalo, že jsem byl v kinosále skoro sám, nakonec jsme tam byli dva :-)

• 19.11.2015  00:13

Nuda, nuda a ještě jednou neskutečná nuda. Poctivě dodíváno do konce jen s vypetím všech sil a nasazením vinné meducíny... Neglorifikovaný pohled do života v drsné tibetské krajině přináší sice vizuální krásu, ale opravdu je k ukousání rozvláčný, zdlouhavě zachycující náboženské rituály apod. Zkrátka, doporučit určitě nemohu...

• 7.6.2015  23:49

I přes nekonečný půvab Avy Gardner a nepopiratelné charisma Humphreyho Bogarta mě tento snímek nedokázal vtáhnout do děje a vytvořit si hlubší vztah ani k jedné ze zúčastněných postav. Zkrátka od režiséra Mankiewitczova formátu bych očekával propracovanější film. Proto je mi trochu záhadou, proč je zrovna tento snímek zařazen mezi 1001 filmů, které musíte vidět, než zemřete…

• 2.6.2015  00:59

Brutální hukot! Film, který disponuje plameným kytaristou na gumě oděným v červených podvlíkačkách nemůže dostat nic jiného, než bůra :-)

• 16.4.2015  21:05

Velmi pozvolně vyprávěný příběh o životě v chudé vesničce v předválečné Itálii. S blížící se válkou je krásně vykresleno formování charakterů místních obyvatel a také spisovatele Carla Leviho, který je sem z politických důvodů vyhoštěn - skvělým způsobem ho ztvárnil Gian Maria Volonté! Filmu ovšem velmi ubližuje neskutečně pomalé tempo, které sráží celkově pozitivní dojem z tohoto snímku. [Dubnová Challenge Tour 2015 - 30 dní, 30 filmů, 30 zemí]

• 16.4.2015  20:55
    Osama (2003)

Na příběhu mladé afghánské dívky nám film přibližuje pouhé střípky toho, jakých zvěrstev byli Talibanáni schopni vůči vlastním lidem a jak dobře víme, nejen vůči nim. Není to věru pěkná podívaná, ale rozhodně stojí za to, se na tento snímek podívat! [Dubnová Challenge Tour 2015 - 30 dní, 30 filmů, 30 zemí]

• 14.4.2015  10:12

Tato islandská komedie je jako sněhová koule padající ze svahu. Po pozvolném začátku film postupně přidává na obrátkách a graduje šíleným závěrem, při kterém jsem dostával záchvaty smíchu - prostě a jednoduše komedie, jak má být! Islanďané zkrátka umí a dokazují to každým dalším snímkem. [Dubnová Challenge Tour 2015 - 30 dní, 30 filmů, 30 zemí]

• 14.4.2015  09:48
    Falstaff (1965)

Spojení Orson Welles a komedie není příliš obvyklé, ale musím říct, že mě velmi příjemně překvapilo. Orson se, jak je u něj zvykem, obsadil do hlavní role a tato poloha bodrého rozložitého zloděje a bonvivána mu sedla naprosto parádně! Během celého snímku mě fascinovala neskutečná slovní ekvilibristika a kadence vtípků a hlášek, které většina zúčastněných střílela jako ze samopalu a já se skvěle bavil! [Dubnová Challenge Tour 2015 - 30 dní, 30 filmů, 30 zemí]

• 13.4.2015  09:30
    Ruská archa (2002)

Z filmově-uměleckého hlediska rozhodně zajímavý snímek – natočit celovečerní film na jeden jediný záběr je opravdu unikátní počin! Ovšem film mě po celou dobu nedokázal pořádně zaujmout a dost jsem se při sledování nudil… [Dubnová Challenge Tour 2015 - 30 dní, 30 filmů, 30 zemí]

• 8.4.2015  11:11

Chilská ultralevná gangsterská jízda, aneb za málo peněz hodně muziky - snímek nechá vzpomenout na Rodriguezův celovečerní debut. Zajímavá stylizace snímku (pojmout film jako počítačovou hru je super nápad), navíc velká dávka černého humoru, prostě ideální kousek na odreagování! A jako bonus Vám garantuju (teda alespoň chlapům), že se určitě zamilujete, protože Fernanda je fakt feš! [Dubnová Challenge Tour 2015 - 30 dní, 30 filmů, 30 zemí]

• 8.4.2015  09:42
    Wadjda (2012)

Saudskoarabská kinematografie je pro mě neprobádané prostředí a tak jsem se po hlavě vrhnul do této expedice. A musím říct, že se výprava povedla a já si užil velice milý snímek. Příběh o nevzdání se svého snu i přes nekončící překážky se objevil na plátnech kin nespočetněkrát, ale tento byl podán tak nenásilnou (skoro se nabízí napsat neamerickou) formou, že jsem se hlavní hrdinkou sžil a držel jí celou dobu pěsti. Holt to ty holky muslimské moc lehké nemají... [Dubnová Challenge Tour 2015 - 30 dní, 30 filmů, 30 zemí]

• 8.4.2015  09:25

Divoké historky jsou přesně mým šálkem čaje. Tento černý, mírně ujetý, druh humoru mám nejradši a můžu říct, že u některých historek jsem se fakt dosyta nasmál. Satanžel jako u každého povídkového filmu, ani zde se nevyhnete kolísavosti kvality jednotlivých příběhů, ale převažují hlavně ty lepší, nebál bych se říct skvělé! [Dubnová Challenge Tour 2015 - 30 dní, 30 filmů, 30 zemí]

• 2.4.2015  16:13

Filmová podobenství mám docela rád, ale tento „životopisný“ snímek o arménském básníkovi mě minul hodně velkým obloukem. Jedná se v podstatě o sérii symbolických a alegorických obrazů, jejichž význam mi zůstal naprosto neochvějně skryt a já se docela nudil... [Dubnová Challenge Tour 2015 - 30 dní, 30 filmů, 30 zemí]

• 11.3.2015  12:29
    Chappie (2015)

Nesourodý film s nesympatickými postavami, který se snaží být za každou cenu cool, ale nedaří se, nedaří... Tímto snímkem jsem s Neillem Blomkampem nejspíš nadobro skončil - příležitostí dostal si myslím více než dost (témeř celá jeho filmografie). Témata jeho filmů a zejména jejich vyznění mě naprosto míjí, čili bude pro náš vztah lepší, když se rozejdeme...

• 25.2.2015  22:06
    Sherlock (TV seriál) (2010)

Velice zajímavé "novodobé" pojetí případů nejslavnějšího detektiva světa (snad se na mě nebude Hercule zlobit). Ač jsem v tomto ohledu spíše konzervativní, tak mi toto pojetí kupodivu vůbec nevadí. Jediné, co mi k dokonalosti chybí, je vyrovnanost kvality jednotlivých epizod. K vidění jsou naprosto dokonalé díly (The Great Game, A Scandal in Belgravia či The Reichenbach Fall), ale zároveň nalezneme o něco slabší díly. No a třetí série už pomalu úplně rezignovala na to, o co u Sherlocka jde především, tj. o řešení případů a sklouzl k řešení vztahů, což je docela škoda. Jsem zvědav, kam se bude ubírat čtvrtá série...

• 21.1.2015  09:58
    Birdman (2014)

Alejandro Iñárritu mě ve svém novém snímku zhypnotizoval bubenickým soundtrackem, uhranul nádhernou kamerou, očaroval precizními hereckými výkony a navodil mi pocit štěstí, který mi vydržel ještě dlouho po projekci.

• 13.1.2015  13:48
    Zločin lorda Savila (TV film) (1967)

Suchým britským humorem prosycená komedie se skvělým ústředním tandemem Václav Voska – Svatopluk Beneš. Podařená adaptace předlohy Oscara Wildea, kterou doporučuji milovníkům suššího humoru!

• 9.1.2015  10:16
    Královská hra (TV film) (1980)

Naprosto famózní herecký výkon Rudolfa Hrušínského! Beze slov dokázal pouhým pohledem vyjádřit naprosto vše - pocit nadřazenosti, pohrdání lidmi i bezbřehou pýchu. Skvělý televizní film o jedné šachové partii opravdu stojí za vidění!

• 9.1.2015  10:06
    Poslední dopis (TV film) (1973)

Minimalistické, ale velmi silné drama z prostředí válečných zákopů. A pro mě jen další důkaz toho, že výborný film nemusí mít astronomický rozpočet a nemusí být přeplácán milióny výbuchů. Mrazivý zážitek navíc podpořily skvělé výkony pánů Třísky, Somra i Abraháma. Věřit či nevěřit, toť otázka…

• 10.12.2014  16:43

Výborný film o největší krádeži zlatých cihel v historii britského království aneb krást se dá i s noblesou a šarmem. Filmu, jenž je naplněn klasických anglickým humorem, vládne v hlavní roli skvělý Alec Guiness, jehož českého hlasu se skvěle ujal Oldřich Nový! Za zmínku stojí debut mladičké a krásné Andrey Hepburn, která se ve filmu asi na minutku mihla. Jestli máte, stejně jako já, rádi loupeže a britský humor, není nad čím váhat!

• 10.12.2014  16:29
    Interstellar (2014)

Nolanův tříhodinový vzkaz všem návštěvníkům kin: „Nežerte pořád ten popcorn, kukuřice je vzácná!“ Chris, jak je u něj zvykem, opět nezklamal, i když tentokrát ta podívaná nebyla zcela bezchybná. A tou chybou myslím zejména posledních zhruba 10 minut, které zkazily parádní dojem z celého filmu. Nebýt jich, tak s pětihvězdnou neváhám ani chviličku... A musím říct, že jestli mělo někdy cenu navštívit pana I. Maxe, bylo to právě na tento snímek – ty krásné záběry na obří stěně prostě neměly chybu! Jsem zvědav, jak na mě film zapůsobí při dalších zhlédnutích.

<< předchozí 1 2 3 4 6 7