• Krátkometrážní

Visací zámek 1982 - 2007 (1993) (TV film)

Jaké události dokáže vyvolat zrušení koncertu populární punkové skupiny Visací zámek? Skvělý „dokument“ o mé oblíbené skupině, při jehož sledování jsem se válel smíchy. Takže nezbývá, než říct: „Punx not dead, vy volové!“

Strach a touha (1953)

Děkuji moc za zrestaurování tohoto snímku do alespoň dívatelné podoby, protože na tu hroznou verzi, která byla dřív v oběhu, jsem se odmítal dívat. Po shlédnutí celé Kubrickovi filmografie musím říct, že se jedná opravdu o jeho nejslabší snímek, ale že by ho musel před celým světem ničit…?

Warrior (2011)

Filmy o bojových sportech zrovna nevyhledávám, plný počet hvězdiček si ode mě vysloužily pouze Eastwoodovo a Scorseseho boxerské opusy a Aronofskyho Wrestler. A tento snímek se k nim právem okamžitě přidá! Už dlouhou dobu jsem u filmu nepociťoval tolik emocí, jako právě při sledování Warriora. Pochválit musím výběr herců, kteří podali skvělé výkony (zejména Tom Hardy byl neskutečný!) a výborný soundtrack.

The Art of Flight (2011)

Osmdesátiminutová reklama na helisnowboarding a všeobecně na snowboarding. Jsem sice vyznavačem lyží, ale tihle kluci na prknech si to umí užít, ať už je to v krásné divoké bílé přírodě Aljašky, Kanady, Chile nebo jen tak ve snowparku. Takže milovníci zimních sportů, není proč váhat!

Rozchod Nadera a Simin (2011)

Velmi zajímavý a silný příběh z exotického prostředí (první íránský film, který jsem měl možnost vidět). Co je to ale všechno platné, když se mi zdálo, že snímek je snad nekonečný. Proto nemůžu jít s hodnocením výš!

Vzorný kinematograf Haška Jaroslava (1955)

Výborné zpracování čtyř povídek Jaroslava Haška pod taktovkou Oldřicha Lipského, vtipně doplněné komentářem Jana Wericha. Hodnocení jednotlivých povídek: Vzorná škola mocnářství ***** (Pucholt byl skvělý už ve svých dvanácti letech!), Vzorné rodinné štěstí *****, Otec chudých ****, Vzorná láska lepších lidí ****.

Písečná žena (1964)

Velice zajímavé téma „uvěznění“ - kritiky režimů omezujících svobodu člověka. Celkový dojem ovšem značně sráží zbytečně dlouhá stopáž. Kdyby byl film tak o tři čtvrtě hodinky kratší (viděl jsem dvou a půl hodinovou verzi), tak s plným počtem neváhám!

Den před krizí (2011)

„Remember this day, boys! Remenber this day!“ Kluci kravaťáci si hrajou s číslama a z ničeho nic zjistí, že jim tam něco nesedí. Tak udělají rychlý výprodej, sleva jako prase, a to by bylo, aby nezadělali na malou světovou finanční krizi. Samozřejmě si za to dají tučné bonusy! Zajímavá sonda v bance, která celou krizi rozjela… „Vždyť jde jen peníze, jsou to jenom papírky s obrázky!“

Roztomilý člověk (1941)

Roztomilý snímek o sedmilhářích s nekonečnou fantazií Oldřichu Novém a krásné Nataše Gollové! Navíc mě vždy zaručeně rozesmála postava babičky Haškové v podání Elly Nollové.

Co je nového, kotě? (1966)

První film Woodyho Allena? Jen tak na půl. Vzhledem k tomu, že vzal již natočený japonský brak, sestříhal ho a předaboval, tak bych mu dal spíše titul režisér anglického znění. Ani to se však příliš nepovedlo – je zde pár pokusů o typický allenovský humor, ovšem je to ještě takové nijaké – jeho pravé komediální období má teprve přijít! Takže doporučuji spíše jen jako zajímavost pro milovníky tvorby Woodyho Allena.