TomStall

okres Praha
nevolník

<< předchozí 1 2 3 4 6 7
    • 2.4.2017  18:57

V tomhle filmu nefunguje nic, přestože řemeslně to na odpad není. Jason Segel velký kandidát na malinu. Ten konec ve stylu Inception je fakt epický - teda pokud se chcete dobře zasmát. Béčko jak vyšité

• 16.10.2016  23:53

Už dlouho mě žádný film takhle neurážel. Nedokoukal jsem..

• 12.9.2015  17:48
    Chappie (2015)

Divný, první půlka naprosto nesnesitelná hlavně díky všem postavám, druhá koukatelná. Chtěl jsem to Chappiemu trochu osolit, pak jsem ale neodolal a na druhou půlku kouknul s přítelkyní, která předchozí večer u filmu usnula. No a byl jsem nadšenej a v závěru jsem měl málem slzy v očích. Zvláštně se to někdy rozleží..

• 11.8.2015  20:09
    Osmý smysl (TV seriál) (2015)

Seriál s vizí, který tu ještě nebyl. Nejednou jsem měl stejný pocit, jako když se Neo v metru zvednul z prachu a oklepal pláštík. Navíc je to odvážné, sexy, vtipné a vlastně ani neřeším, proč jak a kdo komu. O to tady nejde. Celé je to o prožitku.

• 27.10.2014  22:49
    Rohy (2013)

Znáte to, jak vám někdy film totálně sedne a okamžitě se zařadí do vašich oblíbených? No, tak tohle je pro mne ten vzácný případ. Vlastně ne nijak originální příběh vytahuje z průměru originální premisa, skvělý Radcliffe, nabušený soundrack a tmavší humor.. A nakonec se to poskládalo tak slušně, že jsem se ke konci dojal a přitom mám pořád na jazyku, jak to bylo neskutečně cool. Za pět. P.S: Juno Temple po Mr. Nobody už podruhé perfektně v roli "Osudové"!

• 16.4.2014  21:12

Promarněná příležitost, nepřineslo mi to na bulvár žádný nový pohled - nic, co bych doteď nevěděl nebo si nebyl schopen domyslet. Novotnému jsem třetinu času nerozuměl a ve zbytku předváděl svojí obvyklou hru. Záběry na dětská hřiště a rotující umělé penisy doprovázené dramatickými dechy dokumentární kvalitu nepřidaly.

• 13.4.2014  20:19

Jiří Mádl v podstatě natočil ty naše Hřebejky a Vejdělky kterak kakají.. Možná trochu nekriticky plný počet, ale takhle nějak má vypadat absolutní vítěz v kategorii kvalita/cena.

• 26.3.2014  10:18

První sezonu jsem si dal 2x hned po sobě, naprosté nadšení, k soundtracku se neustále vracím, boží Taissa Farmiga Druhá sezona solidně vystrašující, bavil mne koncept stejných herců, kteří se zhostili jiných postav, jeptiška Lily Rabe tuhle sezonu ovládla.. No a trojka - nutím se abych to dokoukal. Zbytečně moc motivů, přeplácaný příběh, spousta postav do počtu (jen aby se využili herci z předchozích sezón). Jessica Lange to neutáhne. Za zmínku snad stojí parádní úvodní titulky..

• 26.1.2014  15:59
    Lásky čas (2013)

Ohyzdný hloupý zrzek se pokouší sbalit normální solidní dívku. Už to samo o sobě je pořádné sci-fi a pokud tomu připočteme jeho nekonečnou stupiditu jak ve využívání svých schopností, tak ve snaze netvářit se jako tupé retardované štěňátko, musí nám zákonitě vyjít nesnesitelná záležitost. Párkrát jsem sice pochopil, že "tady bych se měl asi zasmát", nebo "tady bych měl být dojatý", ale i tak mne to minulo z emociálního hlediska neuvěřitelně dlouhým obloukem. O nějaké chemii mezi postavami nešlo vůbec mluvit a opravdu jsem se těšil až to skončí. Přesto mi bylo líto, když film skončil takovou tragédií - narozením dalšího zrzavého dítěte :(

• 24.12.2013  18:14

*** za úctu k řemeslu, protože poctivý přístup k němu se zde ukazuje naplno. Na můj vkus jsem se u trháku s takovým rozpočtem až podezřele často díval na hodinky.

• 20.12.2013  18:40
    Insidious 2 (2013)

A zase jsem tomu Wanovi naletěl, Insidious all over again.. Nejstrašidelnější zážitek z filmu byl fakt, že nám v obýváku probleskuje žárovka :( Teď mi ještě vysvětlete, kdo za Wana natočil Conjuring!

• 20.12.2013  16:16

Otravná televizní inscenace s kulisami z Kavčích hor, kde se za neustálého tlachání dočkáme na konci LED chobotničky. Nějakou "reálnost" jsem filmu neuvěřil ani na vteřinu. Za zmínku ještě stojí nesympatické postavy a také fakt, že se mi podařilo u filmu za večer dvakrát usnout. (Usnout jednou, probudit se, přetočit zpět cca o 15 minut a usnout znovu).

• 5.10.2013  19:06
    Gravitace (2013)

Whole new level of cinematography !

• 3.3.2013  21:17
    Nevinné lži (TV seriál) (2013)

1. díl 75%, 2. díl notykráso! 0% - ten groteskní hudební motiv z hlavy asi jen tak nedostanu!

• 28.1.2013  22:26

Bylo to barevný, hejbalo se to a hrálo to. Ale jinak to byl podobnej kýč jako Lovely Bones

• 3.11.2012  23:08
    Skyfall (2012)

Protože snažit se vyvracet fámy o "nebondovosti" Skyfallu je ještě větší klišé než tyto fámy šířit (zdravím kvalitní recenzenty iDNES), ponechám toto téma stranou a dále se nebudu věnovat touhám zarytých fanoušků pohonit u "protřepat ,nemíchat" . Skyfall je lepší než QoS, lepší než CR a lepší než všechny filmy s gayem Piercem (v barevné a sluníčkové Mamma Mia mu to sedne víc). Craigovi jeho roli věřím, záporák byl přesně na té hraně šílenství, kdy ještě neparodoval sám sebe a Mendes nabídl vyváženou chytrou akci. A k tomu pohled na krásnou Skotskou krajinu v IMAXu = k nezaplacení. Obávám se, že další díly kvality tohoto nedosáhnou. Rád bych se mýlil.

• 10.8.2012  23:40

Dlouhá, vleklá a ospalá nuda. Tvůrci onanují nad jednou jedinou myšlenkou, na které je celá ta nuda postavená a zapomínají na všechny ostatní aspekty filmu. Asi z té nudy začnu unášet malé cigoše z Chánova a exportovat je do bohatších rodin. Nudil jsem se až do úplného konce a proto kdybych měl najít jedno slovo, které film dokonale vystihuje, byla by to nu.. - vlastně píčovina.

• 26.7.2012  23:52

Pokud bych měl jedním slovem popsat uzavření této Nolanovy (teď už můžu říct) geniální trilogie, bylo by to asi "důstojný". Přestože jsem se snažil veškerá přehypovaná očekávání upozadit, prostě to nešlo. Na TDKR jsem šel s vidinou možná nejlepšího životního filmového zážitku, čímž jsem pozdější hodnocení postavil na neférovou startovní pozici. Dá se říct, že chápu všechny, jejichž touhy podobné mým po 164 minutách transformovaly do zklamání a frustrace. Nejčastěji zmiňované výtky (lehce přepálené vatové dialogy, problublávající patriotismus, čitelně prvoplánové odkazy na nefungující politicko-ekonomický systém a trošku přestřelené megalomanské ambice nacpat do filmu VŠE) jsou taktéž pochopitelné. Ale co naplat, když po *SPOILER ALLERT* pečlivě budované zkáze, depresi, smrti - postupně přijde RISE, kulervoucí duel B vs. B, který je jedním z nejlepších soubojů na filmovém plátně a to vše za mistrného Zimmerova doprovodu, při němž se ježí všechny chlupy na těle. Twistované zakončení filmu neublíží, naopak ještě umocní celkový dojem. Proto i přes nepatrné zklamání nemůžu jinak než hodnotit plným počtem, protože podobný filmový zážitek v současnosti neumí připravit žádný jiný režisér. Nakonec díky IMAXu, audiovizuální zážitek neopakovatelný. ---- vzkaz pod čarou: Mirko Spáčilová, odejdi prosím do důchodu.

• 26.3.2012  22:47
    Farmář hledá ženu (TV pořad) (2010)

guilty pleasure

• 11.1.2012  23:21

Knížku jsem nečetl, švédy jsem neviděl, ale - I think I'm in love with her, dude !!!!

• 5.1.2012  22:34

A zase ten otravnej cikánskej soundtrack, doprovázející taškařice na plátně. První polovina naprosto vyzívaná, naštěstí se po půlce film zhoupne ke trochu temnějšímu stylu vyprávění, scény v opeře a v lese berou dech. V podstatě mám z toho stejný pocit jako z jedničky, takže silné ***.

• 4.12.2011  21:41
    Santiniho jazyk (TV film) (2011)

trojúhelník -> 3 -> šifra musí být A=3 nebo +3 ! A když se mi stane vražda před očima, mrtvolu odtáhnu, hodím přes zídku nebo pro jistotu přikryju víkem rakve! Bláznivá Viktorka může klidně dál pobíhat po světě, svinskej buržoaz bude pykat v žáláři a hlavní hrdina našel svou vyvolenou, která přicupitala přímo z pouště. Veskrze geniální dílo. Po delší době jsem dal šanci českému televiznímu filmu a pláču nad svojí naivitou.

• 11.8.2011  22:04

No vida! Kvalitní, chytrý, technicky brilantní a formálně téměř dokonalý blockbuster - a pak že to nejde. Děj příjemně odsýpá, potěší absence hluchých míst a zbytečného patosu. Po dlouhé době jsem si v průběhu filmu říkal, ať to proboha ještě nekončí - vždyť se na to tak skvěle kouká. Zbožně doufám v pokračování.

• 30.7.2011  17:07
    Super (2010)

Od prostoduchého (a nutno říci zábavného) mlácení hasákem lidí předbíhajících ve frontě přes ksicht až po tragédii, kde ty cool komiksové grafické výrazové prostředky získávají trochu jiný rozměr. Komorní a lidsky přístupný příběh si mě získal a i díky skvěle zahraným postavám Super stavím ještě o kousek výš než Defendora.. Ke konci jsem zamačkával slzu..

• 29.4.2011  11:38
    Insidious (2010)

Všeobecné nadšení bohužel příliš nechápu, po kvalitním hodnocení jsem se těšil na pořádný horror, při kterém mi zhnědnou gatě. Nakonec se z Insidious vyklubala nehorázná nudná slátanina. V domě to vrže, bublá, mluví se deformovanými hlasy, zavírají se dveře, otevírají se dveře, občas někdo stojí strašidelně v koutě - to vše v první půlhodině. V tu chvíli jsem ještě stále čekal, kdy na mě Wan vybalí všechny trumfy. Po další půlhodině mi začínají neuvěřitelně lézt na nervy přehrávající hlavní představitelé. Chvíli nato mi padají víčka a místo mrazivého strachu si pro mě přichází můj kamarád spánek. Nevzdávám se, protože chci dát Insidious ještě šanci a chci se bát! Bohužel film se do konce vzmůže jen na lekačky typu: Bílá paní otevře strašidelně pusu, bílá paní otevře strašidelně oči, někdo se otočí a za ním stojí bílá paní, někdo se otočí a za ním stojí démon s rudou hlavou, kopyta běží strašidelně po podlaze, po chodbě proběhne skřítek a podobně. Design "démona" je vyloženě chudý a nahnal by mi strach možná tak v osmi až deseti letech - ale to jsem se bál i pana Třísky v Želvích ninjech. Závěrečná scéna, kdy dochází k propletení "snu" a reality je vyloženě směšná. Atmosféra je za celý film téměř nulová. Obrovské zklamání, pod pojmem "horror" si asi bohužel představuji naprosto jiné věci, než tvůrci a asi i většina zdejších diváků. Za komentář pána s nickem verbal díky, místo při filmu jsem se posral až po přečtení jeho komentu.

• 1.4.2011  13:08

Zajímavé téma zpracované tak strašně banálně a povrchně, že mne nedonutilo se zamyslet a bohužel mě ani nějak výrazně citově nezasáhlo. Což bych tak trochu od filmu tohoto typu očekával..

• 27.3.2011  18:06
    Fighter (2010)

Koncept viděný tisíckrát, ale přesto slzy v očích..

• 20.3.2011  23:21

Alan Wake je proti tomu geniální audiovizuální dílo..

• 10.3.2011  23:37

Nejdříve jsem byl po trailerech totálně natěšený, pár hodin před csfd projekcí (díky) mě zchladila sprcha negativních komentářů, takže jsem se smířil s dalším zklamáním a nic jsem nečekal. O to víc mě potěšilo to, čeho jsem se dočkal. Prvních třicet minut téměř na absolutní hodnocení, skvělá atmosféra, dokonale se podařilo přenést ten zmatek když nikdo pořádně neví co se děje na plátno.. Po půlce film trochu ztratil tempo, rozblemcal se nezbytnou dávkou patosu (ovšem v ještě snesitelné míře), ale po pár minutách se nadechl k solidnímu finále. Trochu mě štval obvyklý důraz na civily, i když snad všichni musí chápat, že v takové situaci jde o podstatně jiné věci (než že se dítě přestane v noci pomočovat apod...) I když dialogy někdy působily trochu hloupě, v rámci žánru nevybočovaly z průměru.. Přesto se na CSFD projekci našlo pár hloupě se pohinňávajících blbečků.. Aktuálních 56% je pro tento film naprosto neadekvátních - zejména proto, že se jedná prostě o lepší akční podívanou než nabízí otřesná sračka 2012 nebo třeba Transformers 2. I proto sahám po 4*.

• 5.3.2011  18:40

Popravdě, celkem mě to bavilo - Damon se mi líbil ještě víc než Bridges - ale co si budeme povídat, čekal jsem, že z té holčiny vyroste něco sympatičtějšího než nesnesitelná jednoruká feministka.. Trochu mi její kyselý ksicht zkazil konec filmu..

<< předchozí 1 2 3 4 6 7