Claude Speed

Česko

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9
    • 29.11.2015  22:37
    Ant-Man (2015)

Co na to říct. Po té sveřepé vymývárně mozků jménem Iron Man 3 a tomu vředu Avengers 2 je tady po dlouhé době zase koukatelný výplod z Disneho přívalu pohádek. Ant Man si nebere servítky a se svojí armádou havěti se vydává zabránit světovému chaosu (ne, tentokrát se nezachraňuje svět). Navíc, závěrečná a epická bitva navěky vstoupí do dějin kinematografie!

• 25.10.2015  22:31
    Labyrint (TV seriál) (2015)

Není pro mě úplně zcela běžné, že bych u něčeho, co vyprodukovala tahle země dával tak vysoké hodnocení, protože jsem ve svém okolím známý tím, že naší audiovizuální tvorbou vyloženě pohrdám, V tomto případě však musím svůj postoj změnit, protože jde zřejmě o jednu z nejlepších kriminálek, s jakou tahle země kdy přišla a rozhodně nejlepší seriál posledních let. Konečně někdo vzal svý koule do hrsti! Strach se toho nebál a konečně udělal kriminálku, ve které se detektivové nehoní za smažkama z ulice a řeší opravdu něco nevšedního. Langmajer se svým charisma v pohodě přečůral své kolegy z New Yorku i Las Vegas (ne, na Horatia nemá nikdo), a jeho kolegové nejsou žabaři, kteří by mu dělali křoví, jak je u tohoto žánru zvykem. Zuzana Kanócz už sice není středobodem vesmíru, ale tady to zahrála v plné nahotě se vší parádou. Ani ta hudba nakonec není takový průser.. Závěrečné rozuzlení se taky vymyká klišé a hlavně mi vy erudovaní frajeři neříkejte, že jste už od začátku věděli, jak to skončí!

• 21.5.2015  01:53
    Hacker (2015)

Stopáž přes dvě hodiny, kdy jsem musel sledovat, jak plážový polobůh Hromosvod během okamžiku nahekuje ultratajný, přísně chráněný software NSA s herkou s celeronem z Alzy... Ale no tak! Vždyť i stáhnutí Angry Birds trvá déle! Přes dvě hodiny trvající fraška, během níž jsem stihl bezvadně poklidit dům a do jednoho si vytrhat všechny chlupy na hrudi, abych se pak hned mohl cítit víc jako Hromosvod, (který by se měl raději vrátit ke zvedání svého těžkého kladiva, tam alespoň nepůsobí jak pěst na oko)..

• 26.4.2015  01:31

Našel jsem film svého života! Tedy, našel bych ho, kdybych na něj narazil o několik let dřív. Tenkrát by to bylo bez diskuzí jasných 5*. Bohužel, s věkem roste moudrost, takže se na celkový výsledek už dívám dospělejším okem, které už nedostatky a ve velké míře vyloženě trapné scény nepřehlíží. Ačkoli bych chtěl, přes tři hvězdy se přehoupnout nemůžu. Ani kvůli Robertsovic neteři.

• 3.4.2015  14:42

Další z mnoha Conanových dobrodružství, které se tentokrát nese v trochu dobrodružnějším duchu. Stále je to poutavé, své diváky si to bezesporu najde, ale na můj vkus už je to přespříliš překombinované, aneb do stopáže sta minut je nacpáno příliš mnoho událostí...

• 28.3.2015  19:32
    Interstellar (2014)

Interstellar se sám o sobě stává milníkem žánru sci-fi, a svou myšlenkou veškeré díla tohoto žánru, jako Star Wars, Star Trek, a podobné strčí s přehledem do kapsy. Aktuálně asi nejlepší režisér si pohrává s mnoha problémy a záležitostmi, mnohé z nich se týkají záhad vesmíru, časovými paradoxy, horizontem událostí, ale ve velké míře také rodinou a její důležitostí v životě jedince. Nezbývá mi nic, než potlesk géniovi 21. století a postesknout si nad tím, že jsem si tento skvost nemohl vychutnat kině. Film, který v člověku zanechá stopu i po závěrečných titulcích... P. S. Zimmer jako obvykle exceluje a jeho skvělý soundtrack dává celkovému dojmu z filmu zcela nový rozměr.

• 21.3.2015  23:39
    Temný případ (TV seriál) (2014)

Po shlédnutí celého seriálu musím své stanovisko z původních dvou hvězd přehodnotit na tři, to z důvodu, že až někdy v 5. epizodě se tomuhle skvostu jakž takž povede vtáhnout do děje, ale přetrpět to, co tomu předchází, to je dost silný kafe. Máme tady nejpřehodnocenější seriál všech dob. Ještě že ta znělka za něco stojí, a že je tady McConaughey takový borec.

• 21.3.2015  23:30

Jeden z těch opravdu lepších českých filmů. Nejeden si může myslet, že to bude další z těch přeceňovaných kravin z povinné četby, tady je ale sympatický příběh. Navíc je to dílko velmi hezky ohudebněno.

• 15.3.2015  21:05
    Iron Man 3 (2013)

Jasně, IM2 nebyl zrovna vzorový komiksový film, ale scénář u něj alespoň nepsal osmiletý harant. Tady ho psal Shane Black! Při první projekci se možná zdá, že se třetí díl navzdory dvěma předchozím povedl, ale pod zástěrkou solidní akce a něčemu, co je možné označit za jakž takž psychologický vývoj postavy se skrývá ještě něco dalšího, a sice že si z nás pan Černý dělá vyloženě prdel , protože staví publikum do rolí tupých ovcí, a podle hodnocení a tržeb v kinech mu to ty tupé ovce očividně žerou. Největší fail je samozřejmě totální zpackání záporáka, z brilantního teroristy a Iron Manova největšího rivala udělali šaška, Bene, to nebyl zrovna tvůj nejlepší tah. Mimo to, Iron Manova zbroj je tentokrát nejspíš poskládaná z lega, sotva foukne vítr, může začít znova stavět, navíc výdrž oproti třeba obleku z Avengers taky nic moc, netvrďte mi, že Tony Stark neumí vyměnit Duracellky... Jako sorry, ale když je tady i Pepper silnější než Iron Man, tak přes dvě hvězdy jít nemůžu. Mimo to, když mám doma dvacet dalších brnění, tak proč bych si měl zavolat nějaké jiné, které mě dostane zpátky domů během několika minut, když můžu jít přes půlku států pěšky a tahat za sebou to rozbité. Je unesen prezident USA (!!!), kde jsou sakra členové Avengers či SHIELDu? Neříkejte, že Captain šel někam chytat mravence?! A Fury si z hecu vrtal v nose, protože to tak asi bude + samozřejmě ten fakt, že Stark několik obleků zničil, a ty zničené obleky se pak z čista jasna objeví v závěrečné bitvě. Ale co, miliarda přitekla, tupouni to hltaj, není co řešit, uspěli jsme! V tomhle případě se snad víc povedl i ten vřed Green Lantern.

• 1.3.2015  13:37
    Sněhurka (2012)

Sněhurka a sedm hláskujících borců z lesa, v čele s jednou z nejkrásnějších hereček současnosti a kouzelnou Julií Roberts, která snad nestárne. Podle hodnocení je akorát vidět, že se zase projevila tlupa konzervativců, kteří nesnesou jinak neotřelé a nové vychytávky, které v daném žánru nejsou zrovna běžné, ale rozhodně prospěšné. Potěšil dokonce i závěr společně s krásnou orientální písničkou.

• 26.2.2015  18:07
    Městečko Twin Peaks (TV seriál) (1990)

Tohle je ten kultovní seriál, ze kterého byli všichni tak odvázaní? Pochopil bych, kdyby z toho v době uvedení pár #CSFDguru cákalo různé tělní tekutiny, ale nejlepší a nejoblíbenější seriál v první stovce? Ne, tohle asi není ta správná dimenze... Za zmínku stojí akorát zvláštní agent MacLachtan a většina ženského osazenstva. Kde je ale zbytek z těch blábolů, co tady všichni ti "vyvolení" píšou? Podobně jako ostatní retardi, odpověď budu hledat u staré ropuchy, která mluví s polenem!

• 16.2.2015  17:17
    Sabotáž (2014)

Ať už Švarcík chtěl nebo ne, octl se v zásahové jednotce, jejíž členy tvoří smažky a zpitvoření vyvrhelové. Už od první minuty je vidět, že je velká snaha hrát si na těžké eRko, ale ve výsledku vzhledem k přiblblému příběhu to celé vypadá jako tragikomedie, když se oddíl poldů, kteří vypadají, že zrovna odešli z Mírova, snaží o neustálé kůl hlášky. Arni by se měl podobným projektům raději vyhýbat, ideálně by se mohl zase chytit nějaké role maloměstského šerifa, která mu šla daleko lépe.

• 14.2.2015  14:01
    Fargo (TV seriál) (2014)

There are no saints in the animal kingdom. Only breakfast and dinner. Fargo se může hrdě řadit po bok toho nejlepšího, co lze v seriálové tvorbě vidět. Nekompromisní soundtrack ruku v ruce s obdivuhodnými hereckými výkony a doslova, co si budeme povídat... perfektním prostředím vytáhly z daného žánru takřka maximum. Vytknout můžu snad jen to, že v atmosféře chybělo trochu jíšky, a některé činy některých postav byly, jednoduše řečeno, mimo mísu. Myslím, že tady máme nejlepší seriál letošního roku. Ne, rozhodně jím není ultranudná splácanina o Opravdových detektivech!

• 8.2.2015  18:23

Olsenky... Toť pojem, který mě během let mého života dočista míjel. A vzhledem k tomuhle filmu je to možná i dobře. Ve své podstatě to ale zas tak zlé nebylo, a jsem si jistý, že tyhle krásné dvojčata určitě vyprodukovaly i nějaký lepší film, tak jim dám ještě šanci.

• 6.2.2015  16:00

Těžká hodina, drama, utrpení, přičemž nemluvím o dění filmu, ale o mých pocitech během sledování téhle patetické sračky. Nevzhledná a vyloženě zpackaná patlanice Karate Kida , Mistra kickboxu a Cockyho . Jako když se svině spáří s mezkem a do počtu se přidá fretka. K Leemu se nemá ani smysl vyjadřovat... Když ujíždím na někom takovém, určitě začnu dělat zrovna karate... a Žán Klód Vandal tomu opravdu nepomohl. A dalších sedm dílů? To fakt raději ne, díky moc.

• 30.1.2015  23:52
    Hannah Montana (TV seriál) (2006)

Člověk má dobrou náladu, tak si řekne, že si zase trochu projede hlubokomyslné komentáře a hodnocení od zdejších erudovaných uživatelů - čerstvých absolventů FAMU, a nestačím se divit, co jsem se tu zas nedověděl za blitky. Velevážení uživatelé a hodnotitelé se zadkem otlačeným od gauče, tímto mým skromným komentářem bych Vás rád vyzval, aby jste si vytáhli ty zaražené klíny z Vašich nepochybně krásných zadnic, a zamysleli se nad tím, cože to vlastně hodnotíte. Ono je to hlavně sitcom jasně cílený na děti a mládež, takže se nedá očekávat, že zdejší existence, které se nabubřele povznesly nad pubertu budou pálit 5*. Nicméně je docela důležité dbát na to, že v sitcomu s touhle cílovkou prostě musí být vtipy takové, které odpovídají věku diváků, takže narážky na sex, drogy nebo chlast nečekejte. A nebuďte z toho smutní, je plno jiných projektů, kde je najdete! Hannah Montana ukrajuje trochu z koláče Přátel, trochu z Dva a půl chlapa, přitom si ale tvoří zcela vlastní příběh a specifický humor. Je to ze školního prostředí, je tam příjemná rodinná atmosféra, a hlavní postava se na konci poučí ze svých chyb. Příjemná rodinná oddychovka, kde nemusím rozebírat nejniternější pocity postav a nikdo mě xmrti neunudí nějakými filozofickými úvahami. Ne, opravdu se tady nedočkáte toho, že bude Hannah řešit komu dá nebo ne, se svýma kámošema se nebude rozhodovat, do jakého baru se půjdou ztřískat jako první, ani nikdo nebude hádat, jakou barvu kalhotek má hlavní hrdinka právě na sobě. Disney zkrátka spatřil ve vodách "sitcomu pro mládež" prázdné místo, a povedlo se mu ho tímhle dílem vyplnit, řekl bych že hodně dobře. O úspěchu nemůže pochybovat ani jeden zdejší #CSFDguru, když tahle sračka zvládla vyprodukovat i hodně úspěšný celovečerák + navíc nějaké 4 série, které si alespoň dovedly udržet nějaký svůj standard, ne jako tady všemi opěvovaný HIMYM. Tři hvězdy za příjemný a pohodový seriál, čtvrtá vyloženě z trucu.

• 24.1.2015  21:35
    Dárce (2014)

Dobře zpracovaný nechutný výtažek z toho, co soudruzi od osmačtyřicátého považovali za normální věc + něco málo z totáče. Co ale z toho, když cílovka bude akorát tak onanovat nad tím neklukem a úplně přehlédne ústřední motiv! Nezrobíš nic Louryjová... stejnak jsou dotyční už natolik zdegenerovaní Assbookem, že o takovém motivu ví tolik, co jim řekly jejich ještě napůl živé babičky, aneb jak nám tenkrát "bylo dobře".

• 22.1.2015  20:41
    LOL (2012)

Miley je tady pořád ještě ta krásná holka s krásnými vlasy, a ještě s více méně přijatelným vystupováním. Nicméně tím výčet kvalit končí. Všechno je pak jen o tom, že se iOvce bez iOhrzků a assbooku ani nevyserou. Čirá esence nudy se špatně zpracovaným nápadem a krásnou hrdinkou.

• 11.1.2015  20:11
    Vetřelci (1986)

Tohle byl jeden z nejlepších, ne-li nejlepší vesmírný horor, jaký jsem kdy viděl! Už bylo jasné, že film půjde s hodnocením na čistých 5*, ale ten konec, respektive zabití vetřelce mě tak namíchlo...! Zprznit takovou kravinou do té chvíle perfektní film, to bylo prostě neodpustitelné, takže nakonec silné 4*.

• 9.1.2015  23:49

Skvělý vesmírný horor v duchu Alienů. Rovněž doporučím fanouškům hororové videohry Dead Space, kde se tvůrci tímto filmem očividně v ledasčem inspirovali.

• 7.1.2015  16:44
    Já, Bruce Lee (TV film) (2012)

Bruce je vskutku legenda bojových filmů, o tom žádná. Z dokumentu se dozvíte spoustu nových věcí o jeho životě, ale především myšlení, jeho hodnotách a jeho citátech. Zbylou stopáž se pak k jeho životu vyjadřuje několik osobností a členové jeho rodiny, kteří vesměs jen omílají, že byl Bruce jedinečný, nikdy se už nenarodí nikdo další jako on, že nikdo nebude lepší než on, a tak dále - za tyhle bláboly jdou prostě 2* dolů (ale není to vada jen tohohle dokumentu). Vždycky je to akorát řečeno jinými slovy. Docela mě taky překvapilo, a pořádně nasralo, že je jeho boj přirovnáván k těm ultimátnímu bojovému neumění. Můžete zapomenout na něco jako kungfuciánský duch.

• 6.1.2015  23:16
    Sex Tape (2014)

To, že půjde o ultratrapnou komedii s ohryzkama v hlavní roli muselo být všem od uvedení první blbé ukázky jasné, ale že to bude tak nekoukatelná kravina, to snad nečekal ani ten nejfilozofičtější filmový kritik. Obě pornohvězdy se honí od ničeho k ničemu, a myslí si, že když se něco dostane na internet, že se jim to povede z něho i dostat. Ale jak už to v podobných Oscarových veledílech bývá, všechno nakonec dobře dopadne... Takže nakonec existuje jediný důvod se na film dívat - vidět Cameron na koksu.

• 5.1.2015  21:01
    Tekken (2010)

Od dnes už téměř kultovní hry bych čekal, že producenti vyrukujou s něčím pořádným... Ale jako kulisa k dloubání se v uších a nose to posloužilo dobře.

• 3.1.2015  00:14
    Karate Kid (2010)

Remake na "Karate se Kidá" nepovažuji ani tak za remake, jako samostatný film. Působí zcela jinak, a to nejen tím, že kung-fu není karate. Je škoda, že se tvůrci nevydali svou vlastní cestou a nenabídli nám něco trochu nového. Film má docela dobře propracovaný příběh, ale hlavně skvělé kulisy a výpravu. Jackie Chan v roli mentora hlavního hrdiny je myslím více než důstojná náhrada za Pata Moritu. Tímto se dostávám k hlavnímu neduhu filmu. Kdo tam k**** dostal malýho Zmise?! Zámožný fotřík se asi musel prohnout... Absolutně nejhorší výběr titulní postavy, i Hilary byla 10x lepší. Ale jde o mě velmi blízký námět, takže jsem filmu tento neduh částečně odpustil. První film ze série Karate Kid, který má konečně obstojný soundtrack, přesto mi ale na tomhle filmu něco chybělo, něco, co původní film má tím je pro mne nejlepším dílem série.

• 2.1.2015  23:56

Tak tohle byl teprve krok mimo. Rozhodně nejhorší díl z celé tetralogie, který je paradoxně lépe hodnocený než obstojný třetí díl. Došlo sice k zajímavému ozvláštnění, že byla do titulní role obsazena dívka, ale dovedl jsem si představit minimálně deset hereček, které by se tam hodily víc než Hilary Swank. A ani jsme se nedověděli, co se vlastně stalo s Dannym nebo s obchodem s bonsajemi. Karate jde hodně stranou, film nemá žádný cíl, kterým by směřoval, Pat Morita akorát napravil drzé děcko, ale na tohle téma vzniklo plno jiných projektů, tak proč to tahat sem?. Dvě hvězdy vyloženě pouze za pár situací, u kterých jsem se od srdce zasmál, a samo sebou za skvělého mentora. Zbytečný film, který nemá smysl vidět.

• 2.1.2015  20:19
    Karate Kid 3 (1989)

Nechápu, kdo tady rozpoutal tu vlnu nevole. Ti, kdo film náhodou neviděli, neplašte, rozhodně se zde nekoná syndrom třetího dílu! Kvalit předchozího dílu trojka nedosahuje, a už vůbec né kultovní jedničky, ale i tak jde o solidní podívanou a velmi důstojné pokračování. K vidění je zde více soubojů, více technik, což filmu hodně prospělo (být takové množství soubojů v jedničce, byl by to plný počet). Naneštěstí ani ve třetím díle soundtrack nezabodoval, což naneštěstí sráží hodnocení...

• 2.1.2015  13:30
    Karate Kid 2 (1986)

O malý kousek slabší, než dnes již kultovní první film, přesto ale stále příjemná a dobře koukatelná podívaná, s mnohem krásnějšími kulisami a o dost lepší výpravou. Neduh nějakého výraznějšího soundtracku se zde vyřešil, ale stále to není ono. Pat Morita se pro roli karate mentora narodil.

• 2.1.2015  12:10
    Karate Kid (1984)

První film o karate, který udělal díru do světa. První díl této tetralogie se mi velice zamlouvá, ať už jde o zpracování, nebo o téma bojových umění (a především karate), které je mi velice blízké. Sice jsem se nenarodil v době, kdy tato mánie propukla, přesto jsem neměl problém si snímek plnými doušky vychutnat. Přesto mi ve filmu něco chybělo, možná to bylo málo trénování, málo soubojů, a nějaký výraznější soundtrack... Pořád mi ale uniká podstata zdejšího srovnávání s Italským Hřebcem. Pat Morita v roli karate učitele exceluje, Ralph Macchio je snesitelný hlavní protagonista, a Elisabeth Shue je jeho velice sympatická přítelkyně.

• 31.12.2014  11:34
    Joey (TV seriál) (2004)

Určitě nejsilnější a i nejcharismatičtější článek Přátel dostal svůj seriál, který není natočen pro nic jiného, než aby ze zavedené značky ještě vytřískal poslední centy. Nutno však podotknout, že Joey není pro Přátele ostudou. Pochopitelně Joey odtržený od ostatních nebude mít takovou sílu, nová parta se samozřejmě té staré nevyrovná, ale rozhodně jí neudělá ostudu. A Drea de Matteo ...neříkám nic.

• 31.12.2014  01:10

Účinnější než uspávačka, aneb jak špatně namalovaná blond rozlouskne absurdní případ. Tři čtvrtiny stopáže se neděje nic... Za chvíli na povrch vypluje pár skutečností, a přechytřelá blond všechno vyřeší takovým způsobem, že i Sherlocku Holmesovi spadne čelist. Po takových letech jsem teda očekával velkolepější kambek!

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9