Alenka v říši divů (2010)

Veľmi krásna rozprávka. Presne podľa mojich predstáv, aj tie efekty tomu svedčali :) Keď to človek pozerá v HD kvalite, má lepší pohľad na tvorbu ;) 4 z 5

Americká krása (1999)

Značkový film bez štítku. Bohužiaľ som šiel do filmu stým, že som ho ešte nevidel, no náramne som sa "sklamal". Netvrdím, že to bola sračka, práve naopak - dalo sa nadtým zamyslieť i udiviť. No nevidel som bohužiaľ nič, čo by ma bolo prekvapilo. Dokonca som si istými frázami z filmu spomenul, že som film videl aj ako dieťa, keď mi ho doma zakazovali pozerať a ja som mohol len za dverami počúvať !! :D Presnejšie išlo o scénku: "Ja som tu kráľ ! Kto je tu kráľ? Vaše veličenstvo ..." :D Vzhľadom na to, že film netvorilo nič silnejšie ako táto scénka, rozpory u vojensky založených susedov a arogantnejšie správanie ku koncu filmu zo strany Kevina Spaceyho musím hodnotiť len za biedne 3*

Americký sniper (2014)

Som muž, ktorý od malička dáva prednosť tématike II. sv. vojne vo filmoch i v knihách. Čo je vlastne akési menšie zaujatie voči dejinám ako takým. Ako chlapec som mal rád dejepis, priznávam :D Nuž, tento film je vojenského rázu, no má to od čias II. sv. vojny veľmi ďaleko. Dosť dlho som sa vzpieral a odolával pokušeniu pozreť si tento film, no keď k tomu konečne došlo, nemôžem povedať, že ma nezaujal. Práve naopak ... je to príjemná zmena nahliadnuť do terajšách čias, čo sužujú krajiny na juhu. Viditeľne mentalita, ktorú ovláda teroristická propaganda (na istých miestach) má čo ponúknuť i vo filme. Nikdy som sa nezaoberal a ani sa neplánujem zaoberať myšlienkou modernej vojny, no vidieť čo sa deje v skutočnom svete v modernej dobe nie je na škodu. Je to tak trochu ako keby si zapnem správy o siedmej hodine večer.

Annabelle (2014)

Sklamanie najväčších rozmerov v poslednom čase. Tak, ako som sa tešil na tento film, v takom rozsahu ma aj sklamal. Úplne odfláknutý scenár a nevídaná drzosť pustiť do kín taký hnoj, akým je Annabelle. V skutku, ten kto si príde na svoje pri tomto horore ešte nevidel fakt dobré horory. Z filmu bolo cítiť lacný materiál na kilometre a to som usúdil už takmer na začiatku, pretože scény boli na na seba nalepené ako hajzlový papier a jednotlivo sa trhali od podstaty, ktorá bola až niekde za horami dolami. Ak čakáte zmyslenosť a prekvapivé momenty, nečakajte to. Prišlo mi to také, akoby niekto tento scenár napísal do rána nad krabičkou cigariet a flaškou vína, ale to už je jedno - som rád, že som nepodľahol a nešiel na to do kina, lebo zjavne chceli producenti vyťažiť z bábiky čo sa len dalo, no vyťažili akurát podpriemerný horor. 2*

Ano, šéfe! (2009) (pořad)

Áno, vždy si rád pozriem túto reláciu, ale niekedy mi už ide poriadne na nervy ten Pohlreich. ! :-)

Argo (2012)

Toto fakt nieje moja šálka kávy. Celé som to nedopozeral, ale ani nebolo treba. Scénky i celý film je predvídateľný a je to akási národná "česť" natočiť taký film a zaradiť ho do kinematografie. Spomienky na iránsku revolúciu v r. 1979. Tým sa aj vysvetľuje, prečo film dostal oscara. Hodnotím 1*

Avatar (2009)

Mega rodinné dobrodružstvo sprevádzané mega klišé, ktoré som objavil až po viacerých prehováraniach, typu : "Naozaj si to pozri, neolutuješ!". Nuž, predsa sa tak stalo, pozrel som si Avatara a neoľutoval som. Najprv v anglickej kino verzii + titulky, potom v ošemetnom českom kinoripe, neskôr už v DVD verzii, ktorá už stála za niečo a na koniec v 3D kine. Všetok čas, čo som venoval vyše 2,5 hodinovému dobrodružstvu teda neľutujem ! Zážitky, aké mi tento film predložil na zlatom podnose som prijal s otvorenou náručou, ale predsa vznikla otázka : "Ako môže niekto vymyslieť niečo, tak dobré?".... Od Titanicu až po Avatara, no a neskôr v budúcnosti Avatara 2. James C., ďakujeme Ti za perfektný film takých rozmerov. Efekty, výprava, herecké výkony, réžia, prostredie a dôvtip ! 5 z 5 - najlepší film r. 2009

Avatar: Stvoření Pandory (2010) (TV film)

Veľmi objektívny dokument. Ten kto si neužil bonusy, alebo sa ešte dosť nenasýtil všeliakymi novinkami / perličkami z filmu Avatar, vrelo mu odporučam tento dokument. Ja ho mám v HD MKV a som veľmi spokojný a taktiež som sa niečomu priučil zo zákutia režisérskeho kresla. Naozaj to nemajú ľahké a je veľa krát je veľmi nepresné povedať, kedy by mal veľkofilm prísť na strieborné plátno, už len vďaka tomu, že ľudia na ňom pracujú takú dobu. Keď som si to pozrel, pochopil som, prečo je Avatar tak dobrý film. Celá skupina ľudí pracovala na filme, podotýkam = od detajlu k detajlu. Od modelu ku kolosu. Všetko v jednom :-) Veľká spokojnosť 3*

Avengers (2012)

Mal som tú česť pozrieť si všetky filmy patriace k oným hrdinom. (Hulk, Iron Man, Captain America, Thor - dúfam som nezabudol na nikoho). Povedal by som, že tie filmy sú istým základom ku tomuto filmu. Každý má svoju minulosť a príbeh, z ktorého pochádzajú. Avšak spojenie týchto hrdinov v jedno spravilo príbeh zase iný - taký, kde sa spoja v jedno a bojujú vo vojne proti zlu, ktoré nakoniec potlačia. Boj sa odohráva v New Yorku - takmer celé mesto zdevastujú, no i tak gradiózne zvíťazia nad Lokym a jeho armádou. Mňa to trochu nebavilo; až na ten koniec, ten bol v skutku výborný. Ale inak celý film som sa dostatočne nudil. 3*

Babadook (2014)

Vcelku vtipný horor, ktorý prerástol v nutkavé usmievanie sa (hlavne ku koncu). Scénky boli podľa mňa dosť nanútené a podané na silu. Jeden z najnudnejších hororov, aké som kedy videl a tá druhá strana mince je asi taká, že mi dosť vadilo správanie matky i jej decka a na tom celom bola postavená akože tá celá psychológia hororu. Detskú knižku pretransformovať v detský horor s praštenou matkou je dosť klišé a tiež to aj tak dopadlo. Takže pani matka - bež a zožer si svoje hovno ! :D