Světová válka Z (2013)

Filmy typu "nákaza,infekcia,vírus" sú fajn, ale videl som už aj lepšie. World War Z patrí medzi tie priemerné a ničím ma neprekvapil, len som to v klude dopozeral :) Hodnotím teda za 3* i Keď tam hral B. Pitt

Podfukáři (2013)

Výborný film na štýl Dannyho parťáci (no aspoň tak trochu z profilu). Jednoducho chcem povedať, že je zlodejský a Krimi a to sa mi páči :) Navyše "Podfukári" majú i tempo a vysokú akčnú stránku so zápletkou a prekvapením na konci. Rozhodne film na ktorý sa oplatí ísť do kina, len škoda, že v poslednej dobe je ich tak málo. 4*

Hra (1997)

Fakt málokedy natrafím na niečo tak zaujímavé ako bol tento film. Je to niečo výnimočné, keď režisér i scenárista dokážu skĺbiť dokopy zmyselný film, ktorý dokáže diváka upútať a zároveň ponúknuť taký materiál na ktorý sa dá pozerať nepretržite bez pauzy ako v kine. :) Jednoducho klobúk dole. P.S.: Koniec bol super. 4*

V temnotě (2011)

Suchý film jak týždňové rožky ... Nevidel som v tom širšiu pointu a to, že sa počas celého filmu schovávali v kanáli neni výhra pre diváka 1*

Mrtví a neklidní (2013)

Očakával som oveľa horšie od tohto filmu, ako v skutočnosti predviedol. Už potom neskôr keď sa film rozbehol mi to prišlo trošku klišé, ale zo začiatku to malo výborný nábeh a všetko (ako ju doviedol do lietadla a nechcel ju pustiť naspäť domov). Ale v konečnom dôsledku môžem len poznamenať, že sa to konečne vyhlo hlúpemu Twilightu a Upírskym denníkom a tomu veciam podobným. Film bol dosť nekonvenčný, ale napriek tomu len priemerný. 3*

Velký Gatsby (2013)

Vidím len dve veci, ktoré sa mi na filme páčili - preexponovanie farieb cez počítač, čo dodalo filmu takú dynamickosť a zvláštnu fantáziu, na ktorú by sa človek vedel pozerať hodiny a snívať pri tom ako v sne. A druhá pozitívna vec bola konečná pointa, komu bol Gatsby najbližší a ako to celé bohužiaľ dopadlo. (ale o tom je predsa film, že?). Samozrejme herci boli na jedničku, DiCaprio si zase zahral úlohu v ktorej exceloval a tak isto aj T. Maguire a jeho kúzelný hlas v dialógu dával tomu atmosféru, ktorá ma bavila a zaniecovala do príbehu.4*

Útěk do divočiny (2007)

Skutočne dobrý námet na film a dobré prevedenie filmu. Nebolo z toho cítiť Beara Grillsa, ale to nevadí, pretože keby bolo film by nemal také postupujúce tempo, aké si sám udával. Chris postupom času zistil, že život nainvého mladíka bažiaceho po dobrodružstve nie je len tak ľahký ako si predtým myslel. Skupinky ľudí, čo stretával po ceste Amerikou, pokým ešte neprišiel na Aljašku mu dodávali veľa informácií a skúseností a tým sa z neho stal muž. Rozporuplný príbeh s nešťastným koncom - určite stojí za pozretie. 4*

Nepřítel před branami (2001)

Nakoľko moc nemám rád záporáka Eda Harrisa, tomuto filmu dal akčné tempo on sám. Výborný vojnový film, kde sa odohráva jedna z najväčších bitiek II.sv. vojny v Stalingrade. Už iba dodám, že máloktorý vojnový film sa natáča s vymyslenými postavami a tu to platí tak isto :) Vasily Grigoryevich Zaytsev - wikipedia 4*

Poslední vlak (2006)

Vo svojej kategórii poslabší film, ale čo sa týka toho, že celý film sa odohráva len a len v jednom vozni vlaku + nejaká tá krajina vôkol vlaku je to celkom slušné dielo. Film "Posledný vlak" je akási ukážka deportácie židov do koncentračných táborov. Poukazuje celkom detailne na to, čo všetko si prežili ľudia vo vlakoch cestou do "pracovných táborov". Ak ste zvedavý tak ako ja, tak odporúčam pozrieť, film je vkusný a na svoju tématiku slušne spracovaný. 3*

Já, padouch 2 (2013)

Pekný zážitok, inovatívne a veľmi sa mi páčilo, že Gruovi pridali aj ženu, aby to nebolo až také "drsňácke" a "zlodušské" ! :-) Dávam 4*