Babous

Babous

Radek B.

okres Třebíč
Student žurnalistiky na UK, který má rád staré filmy, jazz a pořád něco čte.

<< předchozí 1 2 3 4 8 15 21 28
    • 15.5.2018  12:45
    Já, Simon (2018)

Milý film zpracovaný na motivy totálně boží knížky. Ale tak už to bývá. Myslím, že v rámci možností film zachycuje atmosféru a poselství knížky přesně. Hrdinové jsou sympatičtí (dokonce i ten hrozný vyděrač Martin), i když v jednu chvíli chudákovi Simonovi dávají pořádnou čočku, kterou si nezasloužil. Konec prostě hollywoodský doják. Doporučuju!

• 13.9.2017  14:40
    To (2017)

Lekačky povedené, ale jinak spíš atmosféra rodinného filmu Stevena Spielberga než pořádného hororu. Hlášky, které během pátrání po Georgiem a následně při boji s Tím padnou, jsou výborné, místy připomínají spíš komedii. Rozhodně povedenější, než jsem čekal, já a Stephen King si k sobě ale zatím pořád spíš hledáme cestu. It není žádná pecka, ale jako film na rande obstojí (jenom pozor na rozdrcené klouby na rukou).

• 4.9.2017  21:19

Mrzí mě, že se z Disneyho, kdysi nejinovativnějšího a nejoriginálnějšího studia na světě, stal jenom kolos, který žije z recyklování a přežvykování sebe sama. V tomto případě skutečně nevidím důvod, proč animovaný film takřka doslova scénu po scéně převádět do hraného filmu. Kdyby se aspoň snažili to pojmout nějak nově a zajímavě... Z řemeslného hlediska nelze co vytknout - efekty jsou efektní, kráska je krásná, zvíře je zvířecí, hudba hraje, ale fakt kromě peněz nevidím jiný důvod, proč tenhle film vznikl.

• 13.8.2017  18:12
    Zakladatel (2016)

Dostal jsem z toho chuť na hamburger, ale jinak pocity žádné. "Zakladatel" byl tak trochu hajzlík, ale to od člověka, který založil největší korporaci na světě, tak trochu očekáváme. Atmosféra 50. let nulová a přitom tam pro ni bylo tolik příležitostí - při cestách pouští, dálnicí, městem, při střihové montáži stavby Mekáčů... Působí to na mě nedodělaně, jako kdyby to všechny v polovině přestalo bavit.

• 13.8.2017  18:03
    Baby Driver (2017)

Kromě zajímavého hlavního hrdiny, který trpí tinnitem, a proto bez sluchátek v uších nedá ani ránu (Ansel Elgort je výborný), je to zápletkou zcela průměrný akčňák plný přestřelek a automobilových honiček. Překvapilo mě (příjemně), že se tady nejezdilo tolik, jako bych to z názvu očekával. Práce s hudbou a se střihem je výborná, ale celkový dojem z filmu to bohužel nespraví, já ten dobrej a originální příběh prostě potřebuju.

• 3.2.2017  19:37

V podstatě úplně stejné jako originál, akorát natočené na lepší kamery a z více úhlů. A míň strašidelné, protože už jsme to všechno viděli.

• 29.1.2017  07:06
    Bohéma (TV seriál) (2017)

Postav je tady věru hodně, ale pokud se aspoň trochu orientujete v historii našeho filmu, nebude vám to dělat problémy sledovat. Mě osobně sledování těch velkých hvězd i neznámých osob ve chvílích těžkého rozhodování baví. Dialogy nejsou tak dlouhé a sloźité jako v Českém století, myslím, že pro většinového diváka to bude snáz uchopitelné. I díky těm pikantnostem. Těším se na další díly.

• 9.12.2016  21:51
    Semestr (TV seriál) (2016)

Spolu s Kosmo a Pustinou je tohle pro mě náznak toho, že česká televizní tvorba se snad pomalu začíná vzmáhat a aspirovat někam výš než jenom zaplnit čas mezi reklamními bloky.

• 4.12.2016  17:08
    Kosmo (TV seriál) (2016)

Díl od dílu lepší, takže doporučuju vydržet do konce (zas tak dlouhé to není). Povedená satira na současné Česko - od prezidenta ruské matrjošky přes podnikatele, který by nejraději z celé země udělal jednu velkou drůbežárnu, až po Televarieté, které prostě televize reprízovat bude, i kdyby Češi přistávali na Marsu. Vynikající!

• 5.11.2016  19:29

Krásně psychedelický film pro všechny milovníky kaleidoskopů. Ať už tvůrci při natáčení ujížděli na čemkoliv, film má úžasnou atmosféru LSD tripu a přitom drží pohromadě, má styl a slušné herecké výkony na to, že asi tak 90 % filmu bylo před zeleným plátnem. Svět Doktora Strange mě nadchl, rád bych se k němu připojil na quest na záchranu Multiversa. Asi nejlepší Marvelovka od dob prvních Avengers, skutečně výborné a má to šanci se stát kultem. Moc povedený soundtrack.

• 29.10.2016  09:37
    Mladý papež (TV seriál) (2016)

Trochu jako House of Cards, ovšem zatímco u Franka Underwooda od začátku víme, co je jeho cílem, u Mladého papeže nikoliv. A je zábavné to pozorovat a hádat.

• 6.10.2016  12:15

Kniha byla lepší, ale pořád velice slušně natočený thriller v originálním podání a s překvapivým závěrem. Líbilo se mi, že nic není stálé, od začátku do konce postavy prodělávají vývoj, stejně jako krajina za okny jedoucího vlaku. Emily Blunt je vynikající, doufám, že ji nominace na Oscara nemine.

• 1.10.2016  09:30
    Anthropoid (2016)

Objektivně je to spíš na tři hvězdičky, ale film mě přiměl si o atentátu na Heydricha nastudovat něco víc a já myslím, že když vás film donutí k zamyšlení a dalšímu průzkumu, něco na něm je. Přízvuky jsou hrozné, Aňa Geislerová hraje voskovou figurínu bez emocí, ale atmosféra strachu a očekávání tam je. Výslechy ukazují zrůdnost totalitních režimů. Vztah mezi hlavními hrdiny funguje, po vizuální stránce odboj nikdy nebyl víc sexy. Závěr je hodně drsný, ale jak správně podotknul kamarád: "Cos čekal, komedii?"

• 2.7.2016  22:28

Hrozné. Takto brutálně nevyužití všech možností, které námět tvůrcům dává... A ačkoliv to zpočátku vypadá nadějně jako politický thriller, nakonec to sklouzne k příšernému CGI béčku plnému příšer a výbuchů. Zklamání. Herecké obsazení super, hudba iritující, celkový vzhled není špatný - pokud si odmyslíme ty příšery, blesky a výbuchy.

• 26.5.2016  22:31

Klaním se a kaju se. Tolik jsem tenhle film podle trailerů odsuzoval a on mě nakonec neuvěřitelně dostal. Svižným příběhem (něco se děje od začátku do konce, člověk nemá čas se nudit), nádhernou hudbou, ale zejména zpracováním. Protože v jakém filmu uvidíte bohy jako celebrity na červeném koberci? "Thovt, bůh moudrosti!" -aplaus- A kde uvidíte egyptské mýty podané surrealisticky jako plošinovku z osmdesátých let, ale přitom s citem? Hravé a povedené. A já si odnesl lekci: nesuď filmy podle traileru.

• 2.4.2016  22:01

Jasně, zápletka je předvídatelná, ale scénář je navzdory tomu všemu vynikající a dokáže překvapit v drobných momentech a detailech. Některé hlášky jsou geniální ("Je tak nízký, že kdybych ho chtěla vykouřit, musela bych si vykopat jámu."). Postavy sympatické. Objektivně řečeno to není vrchol kinematografie, ale vše funguje jak má a dobře se na to dívá.

• 1.4.2016  08:49
    Carol (2015)

Po vizuální stránce dokonalé retro, ale ta evidentně uměle šroubovaná zápletka, která začne pomalým střetnutím pohledů v obchodním domě a pokračuje bezcílným cestováním sem a tam, slouží jen jako umělé natahování toho, co všichni už beztak vědí z anotace - ona miluje ji a ona ji miluje taky. V konzervativní Americe 50. let to ale dámy nemají snadné.

• 27.3.2016  22:21
    Enlisted (TV seriál) (2014)

Skvěle odlehčený seriál, který válkami vyčerpaná Amerika potřebuje. Ukazuje životy osazenstva jedné malé základny se všemi výstředními postavičkami, snaživostí, snahou o zdokonalování a zejména vztahy mezi trojicí bratrů.

• 18.3.2016  22:34
    Švadlena (2015)

Ty absurdní momenty (jako když návštěvnice přijede do vesničky a uvidí tam všechny ženy v nejluxusnějších modelech) v úvodu jsou parádní, vztah mezi Hemsworthem a Winsletovou (kdyby to člověk nevěděl, ani by neřekl, že je mezi nimi 15 let věkový rozdíl) taky ujde, ale ta závěrečná třetina je prostě špatná - ne vinou filmařů, ale kvůli předloze, která se zřejmě za každou cenu chtěla vydat jednodušší cestou patetičnosti a kýče.

• 11.3.2016  21:57

"Nechtěla jsem, aby si Miley Cyrusová myslela, že nenávidím lásku," je asi nejgeniálnější a nejabsurdnější věta desetiletí. A za tu - a za jako vždy sexuálně ambivalentního Jamese Franca si tenhle film zaslouží hvězdičku. Zbytek nestojí za komentář.

• 4.3.2016  20:03
    Ave, Caesar! (2016)

Dejte prosím někdo Channingu Tatumovi peníze na taneční muzikál o námořnících! Ta scéna byla - spolu se Scarlett Johansson coby mořskou akvabelou - naprostým vrcholem filmu. Bohužel jinak mě zklamaly dlouhatánské scény, zbytečné dialogy a podivná absence hudby - to ticho bylo místy až rušivé! Vadilo mi, že zápletka s kovbojem zůstala nedořešená (asi jako jediná - proč?!). Atmosféra filmového studia dobrá, ale šlo ji využít líp - Zpívání v dešti zůstává v tomhle nepřekonané.

• 19.2.2016  21:58

Působivý westernový horor, z kterého od samého začátku cítíte přítomnost prastarých přírodních duchů - a taky prastarého zla. Krásně natočené záběry krajiny - a oproti tomu brutální scény interiérů (mluvím hlavně o tom, co se dělo v té jeskyni - to z hlavy asi jen tak nedostanu). Byl jsem celou dobu v napětí, ve strachu a spolu s hrdiny jsem prožíval hodně nepříjemné pocity. Hodně zajímavý film, který ukazuje, že i s nevelkou výpravou (postavy by šly spočítat na jedné ruce) se dá natočit velká podívaná - řekněte to prosím někdo českým filmařům s megalomanskými vizemi.

• 19.2.2016  21:50

Hipsteřina! Ona je bláznivá dcera rozvedených rodičů, on je její gay soused a syn dvou leseb (to jako že je homosexualita dědičná?). Žijí v New Yorku v alternativní čtvrti plné sekáčů, obchodů s cupcakes (organickými, samozřejmě!) a všechno je jako z kytarové písničky od nějaké garážové kapely, kterou ještě nikdo neobjevil. Jenže pak on políbí jejího přítele a všechno je rázem vzhůru nohama. Ten námět je podle mě geniální, ale provedení značně slabé - v anotaci je např. uvedeno, že Naomin přítel se líbí i Elymu, ale v samotném filmu nic takového není ani naznačeno, natož nějak přímo zobrazeno. Žádné jiskření, žádné pochyby, žádné dilema - kamarádka vs láska. Prostě se políbí (celkem nečekaně, musím podotknout, protože chemie mezi herci prakticky žádná nebyla, nebyl na ni prostor) a je to. Film od tohoto ústředního motivu naprosto zbytečně sleduje vztah Naomi a dveřníka, místo toho, aby důkladněji rozebral to, co slibuje. Stejně tak ten "No Kiss List" má pouze štěk na začátku filmu a pak už není ani zmíněn. Celé to působí dojmem nedodělanosti, jako by scenárista režisérovi mailem omylem poslal první nepropracovanou verzi scénáře a režisér si toho nevšiml.

• 17.2.2016  22:04
    Deadpool (2016)

Nejlepší jsou interakce Deadpoola a stařenky, u které bydlí. Jejich konverzace o výrobcích IKEA je skutečně boží. Zbytek filmu mi splývá do šňůry bitek, puberťáckých narážek na sex a explicitního násilí. Ne že bych se při sledování vůbec nesmál, ale nenechalo to ve mně větší dojem. Obávám se, že superhrdinské filmy už nemají čím překvapit, protože podobnou parodii už před pár lety představil Kick-Ass a podle mě mnohem líp.

• 9.2.2016  16:41
    Trumbo (2015)

Nevím. Myšlenka, že komunisti jsou vlastně hodní, mi pořád nepřijde v pořádku. Líbilo se mi dobové zasazení i to, že se tam mihli John Wayne, Kirk Douglas nebo Otto Preminger, ale stejně jsem spíš byl na straně Heddy Hopper. Zobrazovat komunisty jako chudáky, kteří trpěli v kapitalistické Americe (večírky, vily s bazénem, nebetyčné honoráře - jak to mohli vydržet?), je nebezpečné.

• 8.2.2016  12:06
    V.I.P. vraždy (TV seriál) (2016)

Ten námět je dobrý a ústřední dvojice je sympatická, bohužel jsem vraha odhalil už asi tak v polovině epizody a zbytek filmu jsem tak jenom musel čekat, než to dojde i vyšetřovatelům. Což je chyba scénáře, který mimochodem obviňuji i z nepřirozených dialogů. Prostředí "pražské smetánky" je zajímavé, pokud budu mít čas, možná mrknu i na další díly.

• 31.1.2016  08:22

Celkem vtipný způsob vyprávění ("Co to jsou subprimes vám vysvětlí Margot Robbie ve vaně!"), který člověka úplně nutí k zamyšlení, jestli se krize z roku 2008 nemůže opakovat. Zajímavý střih, řada hereckých es (Brada Pitta jsem poznal jenom po hlase - vypadá teď jako George Lucas) a zápletka, která nutí škodolibě sledovat beznaděj bankéřů i regulátorů, kteří se hlavním hrdinům jenom vysmívali.

• 29.1.2016  17:40

Některé momenty jsou opravdu skvělé ("Uděláme módu ze zelených buřinek!") nebo realistické zobrazení novinářské praxe ("Co kdybychom si to prostě vymysleli?") a pár jich v paměti utkví (večírek v blázinci) kvůli dojemným motivům, veskrze tam ale je moc všeho - postav, dějových linií i večírků.

• 18.12.2015  08:08

Pro mě zklamání. Nic, co by mi vzalo dech - v každé předchozí epizodě nějaký takový moment byl, akorát si nejsem jistý, zda to bylo tím, že jsem je poprvé viděl v dětství. Všichni říkají, jak tam bylo málo počítačových efektů, ale ten obří záporák a ta stará bába na té listnaté planetě byli tak nerealističtí, že interakce s lidskými hrdiny působila strašně. I ten lidský - v černi oděný - záporák nebyl nijak děsivý, spíš prostě zmatený a člověk se ho nebojí. Projevil se sklon k megalomanství (zničení solárního systému, hvězda smrti přes celou planetu, dojení slunce atd.), ale ze všeho nejvíc mě asi zklamala jakákoliv absence originálního výtvarného pojetí. První záběr po titulcích, silueta křižníku proti hvězdám a planetě byla nádherná, ale zbytek filmu se vizuálně nijak neliší od většiny současných blockbusterů jako je Hobit, Marvelovky nebo Star Trek. Je to Star Wars, ale snížené k průměru.

• 30.11.2015  21:48

Ta italská letní atmosféra je skvělá, ten námět taky, ale hrozně mě iritovalo vystavění příběhu jako antické tragédie (s povinnou smrtí na konci), myslím, že větší nadhled a lehkost by tématu jedině prospěly.

<< předchozí 1 2 3 4 8 15 21 28