Una111

Danuše Ch.

okres Beroun

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 12 16
    • 3.5.2020  19:26

Můj první dojem byl, že mi tenhle film tzv. nesedl. Všechno se mi zdálo tak nějak přehnané. Hned po jeho skončení jsem si vyhledala literaturu, kterou mám v knihovně i informace na internetu a ponořila jsem se do čtení životopisu sv. Ignáce z Loyoly. Musím přiznat, že to málo, co jsem o tomto světci kdysi věděla, jsem už dávno zapomněla. S překvapením jsem zjišťovala, že si tvůrci filmu příliš nevymýšleli a ani neohýbali násilně světcův život podle svých představ a potřeb. Dokonce zpracovali i takové detaily jako je jeho rada prostitutce Anně, aby si představila Boží přítomnost. On sám to tak dělával, když se chtěl Bohu klanět a adorovat. Bylo šťastné rozhodnutí vybrat si z pestrého světcova života jen malý úsek a utnout vypravování v nejlepším? Všechno, co soudu v Salamance předcházelo, se divák dozvídá vlastně jen z útržků obhajoby svědků. A nebylo toho málo: Cesta do Říma před papeže Hadriána VI., pěšky do Benátek, do Svaté země. A znovu pěšky do Benátek, do Janova, do Barcelony... A co teprve po jeho studiích a vysvěcení na kněze! Bylo by toho na seriál! A tak jsem to musela vzdát a uznávám, že život tohoto světce je tak velké sousto, že se prostě do dvouhodinového filmu nevešel. - - - KDYBYSTE SLYŠELI BOŽÍ HLAS, DRŽELI BYSTE TO V TAJNOSTI?

• 18.4.2020  20:08

Film, který potěšil a dovolil zapomenout na každodenní strasti. Předlohu jsem nečetla a jiné zpracování jsem také neviděla takže nemohu srovnávat. Mimořádně krásná kamera, byla to opravdová pastva pro oko! Také výprava je skvělá! Prostě za mne bez váhání 4*!

• 18.4.2020  11:01

Asi jsem trochu neobjektivní, ale kdo by se nezaradoval při chvále svého kraje, komu by neposkočilo srdce radostí, když vidí v pěkném dokumentu milovaná místa, která má mnohokrát prošlapaná a která uchovává hluboko ve svém srdci? Díky za tento krásný dokument! (1)

• 18.4.2020  10:50

Filmařina určitě dobrá, o tom není pochyb... Výkon R. Hrušínského špičkový... A přece nejsem nadšená, proč? Snad proto, že takových primitivních individualistů se svérázným pojetím svobody, kteří ctí a uznávají jen a jen sebe, vidím v poslední době kolem sebe až příliš mnoho! Hlavní hrdina je politováníhodný i se svou tolik proklamovanou svobodou! Když se ohlédne za svým životem, nemá za sebou nic, vůbec nic! Rodinu, děti, trvalé vztahy, výsledky své práce - prostě zhola nic! A pak ještě další drobné vady na kráse: Např. ta striptýzová scéna tehdy teprve sedmnáctileté Veroniky Jeníkové (sic!) mne vůbec neuvádí v nadšení, spíš naopak!

• 12.4.2020  17:01

Chválím počin tohoto španělského režiséra, který jistě v nejlepším úmyslu natočil film o otci Piovi z Pietrelciny, sám konvertita, ctitel P. Pia a ve Španělsku velmi známý novinář, autor třiceti děl o dějinách náboženství. Svatý Pio z Pietrelciny (1887 - 1968) byl italský kněz a světec, který byl známý zejména pro svá stigmata. Je mu taktéž přisuzováno mnoho zázraků, např. jasnovidectví nebo bilokace (nadpřirozená schopnost vyskytovat se v jeden okamžik na dvou místech současně). Narodil se jako Francesco Forgione a přijal řádové jméno Pius. Byl svatořečen 16. června 2002 papežem Janem Pavlem II. Ve filmu je použito mnoho dobových záznamů a svědectví těch, kteří otce Pia osobně poznali. Film však má některé nedostatky, které působí dojmem určitého amatérismu. Vysvětlení se nabízí: Toto je vlastně filmový debut šestapadesátiletého José Marii Zavaly, až doposud známého spíš jako novinář a spisovatel. https://www.youtube.com/watch?v=K6bnX2es8G0 (1)

• 30.3.2020  22:30
    Ilja Muromec (1956)

Boj s Tatary, s pohany, kteří si chtějí podmanit Rus - to je tedy téma, které na ČT hned tak neuvidíš! Ačkoliv od natočení filmu uplynulo už více než 60 let, i dnes mne film potěšil! Vlastně PRÁVĚ DNES, kdy je Rusku nasazována psí hlava a násilím je nám vnucována nenávist k této pozoruhodné zemi! Ještě se na něj musím podívat z učebních důvodů v ruštině! Ve své době to musel být skutečný velkofilm! - - - ZEMĚ RUSKÁ SE POKOŘIT NENECHÁ!

• 5.3.2020  22:02

Tohle bylo dost velké sousto a zpracování rozhodně nebylo vyčerpávající. Kromě toho se leccos i opakovalo z předchozích částí a byť je opakování matkou moudrosti, zde zbytečně ubíralo z krátkého času, který byl k dispozici. Takže slabší 4*. (1)

• 4.3.2020  22:09
    Přelud (1965)

Mám takový dojem, že první polovina filmu toho hodně naslibovala a druhá? Druhá toho moc nesplnila. Všechno se poskládalo dohromady poněkud naivně, zjednodušeně. Jsem ráda, že se film, v němž hrají dva moji oblíbení herci (Gregory Peck a Walter Matthau), jiným uživatelům líbil. Já jsem čekala víc a odcházím od obrazovky poněkud zklamaná.

• 29.2.2020  21:56

Stále hustší a hustší atmosféra strachu a napětí! Ke konci už jsem počítala každou minutu! Co minutu! I vteřiny mi byly dlouhé, jak moc jsem toužila, aby to dobře dopadlo!

• 25.2.2020  15:18
    Georges Bizet: Carmen (divadelní záznam) (2017)

Divadlo jako zdroj zvrhlostí, semeniště dekadence! V současnosti mezi divadly žádná výjimka! - - - Samozřejmě, že se inscenace neobešla bez trans- a homo-postav, bez hnusných kostýmů a nudné scény. To poslední bych vzhledem k přírodnímu divadlu nejsnáze odpustila, to ostatní už nikoliv! Kalhoty a šortky u dělnic z tabákové továrny jsou úplně mimo, všechny kostýmy jsou podobně nehezké - něco mezi uniformami Hitlerjugend a hadry osazenstva koncentračního tábora Mauthausen... Že se v závěrečné scéně herci brodí ve vodě a že José v závěru Carmen utopí, je sice originální, ale to je tak všechno, prostředí a době to neodpovídá! Ale holt, když už tam je to jezero... Kudlu by snad nějakou našli, ale to by bylo moc drsné, současné elity jsou, ó bóžínku, tak změkčilé a tu originalitu spíš ocení, že? Celkové vyznění: JEDNA VELKÁ UBOHOST! Za hudební stránku: * (Jsem opravdu hodně naštvaná!)

• 24.2.2020  22:12

Aha! Konečně už vím, co to znamená, když se řekne "praní špinavých peněz"! :-)))

• 22.2.2020  18:31

Tak tohle mi úplně vyrazilo dech!

• 22.2.2020  17:20

Už ani nevyzdvihuji filmařské kvality a exkluzivní podívanou, to se od prvního dílu stále drží na vysoké úrovni, ale tentokrát bych ještě chtěla pochválit mimořádně pěkný komentář. (1)

• 22.2.2020  16:23

Některé díly se tak trochu prolínají a částečně opakují, a některé "srdcovky" každého z nás tam zase nutně musejí na druhou stranu chybět, což je asi pochopitelné. Já jsem třeba očekávala, že u F. M. Kaňky bude zmíněn klášter na Karlově. Ale neviděla jsem ještě zbývající díly.

• 22.2.2020  15:45

Jako když se otevře pokladnice a vyndavají se ven na světlo nádherné rodové šperky! Ani tento díl nezklamal. Také komentář je stále velmi dobrý - snad až na tu "nejtragičtější dobu české historie", to staré a obnošené klišé, to si mohli autoři odpustit.

• 22.2.2020  15:05

Nádherné obrazy, kouzelné putování krajinou! To, že jsou využity záběry z dronu, považuji za velké plus a jen lituji stavitele, že svá díla takto nemohli vidět! Mnohá známá místa byla pro mne objevena znovu a mnohá z nich jsem zatoužila opět vidět. A stejně jako po prvním dílu i tentokrát patří Petru Krejčímu můj obdiv a dík!

• 22.2.2020  14:31

Mohlo by to být na 2 a mohlo by to být na 3. Co teď? Takže: - Nesedí mi sice obsazení Forbasové do role školáka, ale žasnu, že to zahrála aspoň tak, jak to zahrála ve svých šestadvaceti letech! - Potutelně se usmívám, když pomyslím na tehdejší a což teprve dnešní feministky. - Je jasné, že film si nehraje na žádnou vysokou filozofickou, ale má jediný cíl, a to pobavit! A tak musí být i hodnocen. - U mne k té třetí hvězdičce pomohla hned úvodní scéna: dlouhý, potemnělý pohled na panorama Hradčan... My si vůbec neumíme představit atmosféru, v jaké tenhle film vznikl a byl uveden do kin!

• 21.2.2020  20:34
    Vítejte v Podivínově (TV seriál) (2011)

Ošklivá animace, hloupý námět, poslání či poučení veskrze žádné! Ještě jsem na něco zapomněla? - - - Máme takovou tradici krásných animovaných filmům pro děti, má ČT zapotřebí něco takového kupovat? A jinak by mne opravdu zajímalo, pro jakou věkovou kategorii je tohle veledílo míněno! (1)

• 21.2.2020  15:24
    Malé ženy (TV seriál) (2017)

Když srovnám všechna tři zpracování románu Louisy May Alcottové, vychází mi z nich vítězně právě tahle britská minisérie z r. 2017. Jaké přednosti na ní vidím? Především se jí povedlo velmi dobře obsadit všechny role, zvláště maminka je v podání Emily Watson skutečně přesvědčivá - je to ustaraná, možná i unavená, ale obětavá maminka tří skoro dospělých dcer čili žádná modelka jako v jiných zpracováních. Podobně je tomu i s ostatními osobami a jejich představiteli nebo představitelkami: např. profesor Baer zde není nesmyslně "omlazen" jako v nejnovější verzi apod. Nic se zde neaktualizuje, neopravuje podle současných kritérií. Např. škola, kterou Jo a prof. založí, je určena chlapcům, nikoliv jako v posledním filmu z r. 2019 chlapcům i dívkám, což neodpovídá realitě - koedukace v USA v té době ještě zdaleka nebyla. Tvůrci se také ze všech tří mnou hodnocených adaptací nejlépe vyrovnali s kapitolou Údolí stínů, v níž umírá Beth. Dá se říci, že se scénář a režie držely předlohy a to se vyplatilo! Nic se zde nedomýšlí, divákovi nenapovídá a končí se stejně jako v románu chválou a oslavou maminky coby pilíře celé rodiny a poděkováním jí za všechno.

• 21.2.2020  13:00
    La Révolte des innocents (TV film) (2018)

Film, který se opravdu vydařil! Cením si zvláště pěkných dobových reálií, poctivých hereckých výkonů, dobrého obsazení. K tomu ještě i nosné téma spočívající na skutečné události. Je zde také krásně vidět role, kterou už tehdy měl tisk na veřejné mínění. Škoda, že film vidělo tak málo uživatelů, ale takový už je osud TV filmů. K nám se dostává - jako poslední dobou kvalitní filmy často - prostřednictvím slovenské televize. Tak díky! Na Uložto je pod slovenským názvem Vzbura nevinných: https://uloz.to/hledej?q=Vzbura+nevinn%C3%BDch - - - "JUSTÍCIA NEMÁ PÁKY NA TÝCH, ČO MAJÍ V RUKÁCH MOC...".

• 13.2.2020  19:32

Uživatel kobejn napsal: Myslím, že líp by to natočit ani nešlo.- A já se s tímto výrokem plně ztotožňuji. Zde opravdu není co vytknout. Film, který jsem viděla opakovaně a určitě se k němu ještě vrátím!

• 13.2.2020  17:15

Jeden z mých nejmilejších filmů! Dokonce mu odpouštím i to, že se nedrží věrně předlohy, na což jsem jinak dost citlivá! Ale chápu důvody, jistě jsou ovlivněny i dobou vzniku a autoři vyzdvihli, co bylo v tu dobu právě nejvíce zapotřebí! Představuji si, jaká to musela být radost a jaké osvěžení, povzbuzení, když jej lidé v době okupace viděli v kinech! - - - Že je selské prostředí uchovatelem čistoty, víry a tradičních hodnot, to je jedna z mála myšlenek našeho národního obrození, s nimiž se mohu jako katolička bez váhání ztotožnit! Na filmu jsem nenašla nic, co bych mu mohla vytknout! Scénář, herci - všechno bez vady a hany. A přesto bych ještě vyzdvihla nádhernou kameru! Obrazy, které si oko vychutnává a které duši lahodí, ať už přírody nebo reálií vesnického života. A tady bych se ještě zastavila: Když jsem viděla selskou vesnici nebo zápraží, sad či náves, připadala jsem si jako na našem jihočeském rodovém statku, který tolik miluju a kam se stále vracím! Jak mi ten film nemá být milý?! Film je t.č. k viděni zde: https://www.youtube.com/watch?v=MR8h5wsRYyM

• 8.2.2020  20:59
    Znamení čtyř (TV film) (1983)

Opravdu jsem se dobře bavila, ačkoliv příběh znám. Výkon Iana Richardsona byl excelentní a myslím, že i trochu vyčníval nad své herecké kolegy, ale budiž. A kromě toho bych chtěla pochválit také skvělé exteriéry se vším všudy i s pravou, nefalšovanou londýnskou mlhou! :-)))

• 8.2.2020  17:28
    Matilda (1996)

Tohle nejspíš promítají na svých sezeních zájemcům o práci v norském Barnevernetu! - - - Protože nejsem zvyklá hodnotit filmy po pár minutách, protrpěla jsem si tuhle slátaninu až do konce! Opravdová ubohost! Laciná klišé a nevkus, něco tak příšerného se hned tak nevidí! Nevím, jak tohle může soudný rodič nabídnout dítěti - jakéhokoliv věku! A přitom to ani není tak nevinné, jak by se na první pohled mohlo zdát! To štvaní dětí proti rodičům, jejichž karikatury jsou vykresleny v co nejodpornějších barvách, to už je dávno trendem dnešní společnosti! Nic nového pod sluncem! Děti jsou dnes nad rodiče, jejich úsudek je nezpochybnitelný, děti nastupují do politiky, děti jsou krásné a nevinné, děti jsou takřka svaté, děti udávají své rodiče... no, to fakt není nic nového! - - - A k tomu ještě malé post scriptum: Je strašně levné a falešné ukazovat, že zlo je odporné a ošklivé, odpudivé, že je na první pohled patrné. To přece není pravda! Všichni z vlastní zkušenosti víme, že Zlo všeho druhu se dokáže zahalovat do velmi líbivého, velmi svůdného pláštíku!

• 1.2.2020  17:44

Nepátrám po detailech a nedokonalostech, užívám si roztomilosti hlavního představitele i jeho společníka a přiznávám bez mučení: tenhle díl se mi mimořádně líbil! - - - SPRÁVNÝ PROFESIONÁL ... NOSÍ RUKAVICE!

• 31.1.2020  21:04

Tenhle díl mne prostě nadchl! Santini měl mimořádný dar od Pána Boha, ale musel být i neskutečně pracovitý, vždyť zemřel tak mladý - v pouhých 46 letech! Poprvé jsem nad jeho architekturou užasla na Zelené hoře, vyrazilo mi to dech. Chodila jsem stále dokola a nemohla se té podívané nabažit!! Krystalicky čistá krása!

• 26.1.2020  20:13
    Nahý mezi vlky (TV film) (2015)

Drsný, surový film, špatně se na něj kouká! Ale nejde to jinak, není možné natočit o Buchenwaldu sladkou, sentimentální limonádu, to je snad jasné. Ano, Němci se dnes kají, ale způsob, jak to dělají - nemyslím teď filmy o válce - není dobrý, přináší jen ostatním národům další neštěstí, zase jiným způsobem. Poslušnost a pořádek především! Ordnung muss sein! Němec, to je prostě diagnóza! - - - "ALE AŽ PŘIJDE ROZKAZ, BUDOU STŘÍLET JAKO DOBŘÍ NĚMCI!"

• 24.1.2020  20:07

Ano, je v té pohádce "samé zlo", jak zaznívá v mnoha komentářích, ale... Je tam také Vasilisina obětavá láska a kajícná touha napravit, co nevědomky způsobila. Jinak bohužel dobu vzniku pohádka samozřejmě nezapře.

• 9.1.2020  22:12

Očekávala jsem trochu jiné pojetí. Dokument nepřináší žádné vyčerpávající informace, žádný ucelený přehled, spíš je to takové přelétávání z místa na místo, ale díky nádheře barokních děl a pěkné kameře je výsledný dojem přinejmenším příjemný. Především jsem ale vděčná za vkusný, pěkný komentář. Uvidíme, co ve zbývajících dílech ještě uvidíme.(1)

• 8.1.2020  23:28

Nic moc. Provedení je zdařilé, exteriéry atraktivní, ale scénář na děj chudý a zápletka sama je nezajímavá. Ne, tahle epizoda zůstává někde hodně dole pod laťkou. Slabší 3*. P.S. Jak Hercule Poirot poznal, že Gold je katolík?

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 12 16