Una111

Danuše Ch.

okres Beroun

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11
    • 19.11.2017  20:27

Téměř 40 let od vzniku filmu. Je to dlouho? Ano, je to dlouho, ale ne tak moc, aby se hodnoty převrátily zcela naruby a aby tahle sonda do života jednoho advokáta, který to myslí se spravedlností poctivě a vážně, působila dnes na diváka přinejmenším jako pohádka! Říci, že neexistuje malá nebo velká nespravedlnost, že všechny jsou stejné nebo odmítat v boji proti darebákům použít darebácké metody - no, řekněte, umíte si něco takového tady a teď představit? Já ne! Potěšil mne tenhle film i s jeho poněkud hořkým koncem. A to ani nemluvím o vynikající práci herecké! Vůbec neváhám: 5*.

• 17.11.2017  17:08

Překrásná pohádka, moje nejmilejší! Mohu ji vidět stále znovu a vůbec nechápu, co mají všichni s tou ovčí maskou. Naše děti ji viděly nesčetněkrát a nikdy z toho žádnou újmu neměly. Po všech stránek je tahle pohádka naprosto bezchybná: Vynikající scénář, skvělé herecké výkony, hlavně pana Čenského a Lindy Rybové, ale i všech ostatních, takže casting velmi šťastný, poetická. Výprava, hudba - ne, nic nemohu vytknout! A hlavní téma? Síla lásky, láska a věrnost sesterská - to jsou obecné hodnoty stále platné!

• 12.11.2017  09:08
    Úsměvy (TV pořad) (1997)

Kultivovaný pořad stejně jako je milý a kultivovaný i jeho moderátor Jaromír Hanzlík. Není možné hodnotit stovky jeho dílů, ale už jsem viděla těch dílů opravdu mnoho a všechny potvrzují výše napsané. - - - Divák se dozví z úst samotných herců mnoho nového a zajímavého, bohužel i to, co by o nemravném životě mnohých z nich raději nevěděl. Ale tak už to je s veškerým věděním.

• 2.11.2017  10:33
    Rozvod (TV film) (1975)

Skvělý námět, perfektně zahrané včetně dětské role. Bolestně dojemné je prožívání manželské krize dítětem. Tenhle krátký film bych dala jako povinný pro všechny, kteří tak bezstarostně ukončují svá manželství bez ohledu na děti, nevinné oběti jejich sobeckosti! Film je možné vidět zde: https://www.youtube.com/watch?v=ANIe0xr0X9s

• 29.10.2017  19:52

Příběh vedoucí odnikud nikam, děj předvídatelný, napětí veskrze žádné. A naprosto mi uniká pointa. Možná že byla až příliš jednoduchá, snad by se dala shrnout takto: Zaplést se do špionáže jednomu moc klidu a pohody nepřidá!

• 16.10.2017  01:40
    Homo Faber (1991)

Nádherný film, tragédie, která si v ničem nezadá s řeckými tragédiemi. - - - Tolik pro tuto chvíli, pár minut po shlédnutí filmu. Třeba se ke komentáři ještě znovu vrátím po přečteční předlohy.

• 7.10.2017  18:25

Být ve třetím patře aneb Jak vyléčit rýmu. Svižné a povedené!

• 7.10.2017  17:50
    Přijdu hned (1942)

"Víš, ono je to moc hezký udělat dobrý skutek", říká pan Barvínek a ty dobré skutky dělá jaksi mimochodem, protože má dobré a nezištné srdce. Trochu naivní prvorepubliková komedie. Bodové hodnocení zvedám za vynikající herectví Saši Rašilova a pro tklivý projev Vlasty Matulové. Pro ni mám obzvláštní, soukromou slabost...

• 26.9.2017  00:12

"Poručíku, sex je celý můj život!" - "Ó, pro Boha živého!" - - - Může člověk (a ženská k tomu) tohohle Columba nemilovat, byť se právě nejednalo o nejlepší díl?

• 25.9.2017  10:37

Už dlouho jsem neviděla takovou slátaninu!

• 25.9.2017  10:35
    Tunisko, hvězda Afriky (TV film) (2011)

Tušíte-li někde nějaký problém, nejlépe ho obejít v bačkorách z velbloudí kůže, po špičkách a ještě k tomu na míle daleko! Ale cílem bylo ukázat islámský ráj a toho bylo dosaženo. (Nutno ovšem podotknout, že film byl natočen r. 2011, tedy teprve na počátku tzv. arabského jara. Dnes by mohl takový dokument vypadat trochu jinak. Mohl...)(1)

• 24.9.2017  21:02
    Čierna madona (TV film) (2017)

"Tento dokumentární film je věnovaný těm, kteří byli v 16. a 17. století násilně zajati a odvlečeni do otroctví, pronásledováni, mučeni a zabiti pro svou víru nebo zahynuli v boji při obraně území a identity Evropy. Dej jim, Pane, věčnou slávu!" - - - Jaké žalostné srovnání! Dnes slyšíme, že islám patří do Evropy a stejní muslimové nás dnes dobývají bez boje! Žádný div: na počátku všeho je odvrácení současné společnosti od Boha a padesát let trvající a stále se prohlubující krize katolické Církve! Dokument slovenské televize není bez chyb (proč to "oživování" obličeje Panny Marie a jeho nahrazování dívčí tváří?!), ale je velmi informativní, sdělný a katolicky poctivý. Díky za něj! (1)

• 7.9.2017  00:06
    Vanishing Act (TV film) (1986)

VŘELE DOPORUČUJI!!!

• 1.9.2017  23:26
    Lea (1996)

Velmi zdařilý film, vkusný, do vínku obdařený zvláštní, působivou atmosférou... A přesto s velkou pihou na kráse! Co se nepovedlo, podrobně popsala ve svém komentáři hedka. Je skutečně škoda, že pan režisér měl potřebu zařadit děj na nějaké konkrétní místo, pro něj zřejmě dostatečně exotické, protože nepoznané: "... kdesi na východním Slovensku".- - - Možná by pro příště stačilo, pane režisére, zvednout zadek ze svého pohodlného křesílka lhostejno, jestli v Praze nebo Los Angeles, a vypravit se do lokality, do které svůj film zasazuji, co říkáte? (Slabé 4*)

• 29.8.2017  14:36

Tak to je tedy slátanina! Od všeho trochu a ještě k tomu většina uváděných skutečností a vzpomínek nemá se zmizelým židovským ghettem nic společného! Škoda slov! Dobrý komentář honajz.

• 7.8.2017  21:44

Chodsko, moje milé Chodsko, kam až moje paměť sahá, bylo jsi v mém srdci, milovala jsem tě, miluji tě a milovat tě budu po celý zbytek svého života! - - - "Pane na nebesích, hlédni milostivě na všechny starostě i radostě svýho lidu. Požehnání tvý ať vejde pod každú střechu v náší zemi. Svornost nám dyj, haby sme společně ha bratrsky pracováli ha svou prací proslavili náši vlast mezi národama. Pane Bože, ochraň náše města, dědiny ha pole před válečnou hrůzou ha dyj nám mír, mír všem lidom dobrý vůle ha jejich dětom. Amen." - - - - Film je možno vidět zde: https://www.youtube.com/watch?v=cch1woZjFp0 (1)

• 24.7.2017  16:41

Skrytým pramenem je pro mne hluboká křesťanská víra, která inspirovala nádherné dílo mistra Pavla i díla dalších umělců k oslavě Boha. Tato díla přetrvala věky a i dnes před nimi stojíme v němém úžasu! Ale v Bahnově filmu je tento pramen tak dokonale skrytý, že ho člověk musí doslova dolovat jako Aquaviva zlato z roztaveného olova... Co také jiného čekat od filmu z let normalizace? Nechci tvůrcům filmu křivdit, místy se zdá, jako by už už chtěli sdělit něco hlubšího, ale pak... Vše zase vyzní do prázdna. Např. v závěru filmu, když mistr Pavel brání sochu Madony s Ježíškem, je vzápětí naznačeno, že vlastně brání jen svoje dílo, to, co po něm zůstane. Co se týče mistra Pavla z Levoče, ten je tak trochu zneužit, v lepším případě využit k popularizaci filmového příběhu, až příliš plného renesanční rozpustilosti a nevázanosti. Za pěknou výpravu a zdařilé herecké výkony a pro mou lásku k Levoči, k tomu čarovnému městu, které se člověku navždy nesmazatelně vtiskne do duše, doplňuji na 4 *.

• 20.7.2017  12:47
    Horákovi (TV seriál) (2006)

To je ale... ! (Doplňte si sami. Já vhodné, veřejně publikovatelné slovo marně hledám.)

• 15.7.2017  23:19
    Čingischán (1965)

Hollywoodsky nasládlé, kýčovité zpracování a co horšího - nepravdivé! Nazvat tenhle film historickým je vskutku troufalost!

• 15.7.2017  23:09
    Zlatý copánek (TV film) (1988)

Šišlavé Regině to mimořádně slušelo a Marta Vančurová mi připadala fádní a nemastná neslaná jako vždy. Časté téma v pohádkách, bohužel zpracování se ničím nevyšvihlo nad slabý průměr!

• 15.7.2017  23:01
    Nevěsta z obrázku (TV film) (1983)

Socialismus z toho páchne na sto honů! Neužitečné knížátko se musí naučit tahat těžké pytle s obilím, jinak by byl jen nespolehlivé budižkničemu a vyžírka. A Rozárka se mi nelíbila, ale proti gustu...

• 13.7.2017  23:20
    S Hudbou Vesmírnou: Je nám teplo! (hudební videoklip) (2015)

Příjemné překvapení: Bujné, vtipné, dovádivé, ba i rozpustilé, a přesto vkusné a slušné!

• 8.7.2017  19:39
    Illusion (1975)

Závěr filmu - čistá iluze! Chápu autora, řešení není v lidských silách a Boha společnost už dávno odvrhla jako nepotřebnou veteš, kanadská společnost stejně jako česká! https://www.youtube.com/watch?v=dxkketlwkgo

• 8.7.2017  19:14
    Kdyby byly ryby (TV film) (2014)

Kam až klesla česká pohádka, u nás kdysi tak vytříbený filmový žánr? Na tomhle škváru vyrůstají dnešní děti? Nemám slov! - - - Pěkný komentář honajz.

• 8.7.2017  18:44
    Istanbul, věčná Byzanc (TV film) (2007)

Ta "věčná Byzanc", tak slibně uvedená v názvu, se objevila jen kratičkou zmínkou na začátku filmu a jednou nesmyslnou větou na konci. Dokument byl roztříštěný, nesystematický a nelze mu to ani vyčítat, zjevně měl jediný cíl: přilákat turisty. - - - Film je starý deset let a je to na něm vidět. Dnešní Turecko se stále víc islamizuje a vzdaluje se tak sekulárnímu politickému zřízení Mustafy Kemala Atatürka, svého zakladatele. V dokumentu se objevilo i pár nesmyslů jako např. pojmenování Modré mešity "katedrála", což už přede mnou i v jinak výborném komentáři zmínil uživatel anatheman. A úplně nejslabomyslnější větu, která v dokumentu zazněla, si dovolím ocitovat: "Druhů náboženství je mnoho, víra však je jen jedna!" (Jen tak pro zajímavost: Turecko se nepřibližuje Evropě, jak by si EU zbožně přála, ale my se přizpůsobujeme Turecku. V Praze se prodává kebab takřka na každém kroku a v hospodách se smí kouřit pouze vodní dýmky. Zábavné zjištění? Ani ne.)

• 4.7.2017  14:18
    Pamětnice (2009)

Realismus až do morku kostí, místy přecházející v karikaturu. Generace poválečných maturantů je skvěle vystižena, herecké výkony skvělé. (Až na Vlastu Fialovou, ale ta přehrává vždycky, všechno a všude!) Hlavní hrdinka Miluška Bínová v podání Libuše Švormové snad nemusela být až tak moc originální, moje sympatie tím sice nezískala, ale "proti gustu žádný dišputát", jak už s oblibou říkával pan mlynář v Babičce. A co se týče statečnosti a odvahy zastat se člověka, který je u vládnoucí moci v nemilosti, takového hrdinu abys hledal i v poledne s lucernou! Včera, dnes i zítra!

• 27.6.2017  18:07
    Heydrich - konečné řešení (TV seriál) (2011)

Celý život jsem slyšela či četla diskuze o tom, jestli byl atentát na Heydricha nutný a potřebný či ne, zda tato akce řízená z Anglie byla v českém zájmu či nikoliv, zda atentát nebyl příliš draze zaplacen krví českých lidí apod. (Stejně tak i všechny ty diskuze o kapitulaci po Mnichovu, která údajně zachránila Prahu před vybombardováním, před srovnáním se zemi... Vždycky si na tyto úvahy vzpomínám, když se na tu naši Stověžatou dívám. Je Praha skutečně naší nejvyšší hodnotou, kterou je potřeba chránit i za cenu újmy na charakteru a morálce národa? Nevím.) Když se ale rozhlédneme po tehdejší Evropě, mnohé národy na tom nebyly s morálkou o moc lépe, ba co víc, některé se otevřeně přidaly na stranu Hitlerova Německa ve snaze zajistit své zemi mír a bezpečí - morálka nemorálka! - Za sebe mohu říci, že jsem hrdá na český protifašistický odboj, který alespoň částečně vyvrací názor, že Češi jsou tak pragmatičtí, že za každého režimu jen mlčí, dokáží se přizpůsobit - a tak jakžtakž přežívají! Díky za tento dokument, který nechává promluvit dosud žijící pamětníky a připomíná jména všech těch statečných lidí, kteří si uvědomovali, že bez obětí se boj proti okupantům neobejde a dobrovolně riskovali a ve většině případů i položili za svobodu své životy. Jaká obdivuhodná statečnost!

• 12.6.2017  01:24
    The Swan (1956)

Na filmu je patrné, že vznikl podle divadelní hry. Má svižný spád, vtipné dialogy a humorné scénky se střídají s lyrickými pasážemi. Úvodní scéna s donáškou ranního pečiva do zámku - no, to mne tedy dostalo! - - - Film byl pro mne nečekané, ale o to ještě víc milé překvapení!

• 11.6.2017  22:47
    Neporažená (1947)

Film z doby, kdy se ještě nepodsouvalo divákovi, že za všechno může bílý, heterosexuální muž, a nikdo se tudíž nemusel cítit provinile, že nefandí Indiánům. - - - Ani já jsem to neřešila a sledovala jsem film se zatajeným dechem a i přes tu délku na jeden zátah!

• 8.5.2017  10:33

Díky za ten zvláštní dáreček od naší veřejnoprávní k 72. výročí konce války. Jen je třeba dodat, že praktiky americké zahraniční politiky se nikdy nezměnily a pokračují ve stejném duchu dál. Film tak nějak průměrný, něco mu chybělo, aby byl opravdu strhující, jak by si tohle téma nepochybně zasloužilo. Nevím, kde je chyba. Předlohu jsem - zatím - nečetla.

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11