Una111

Danuše Ch.

okres Beroun

<< předchozí 1 2 3 4 7 9 12
    • 14.7.2018  18:31
    Mahárádžova dcera (TV seriál) (1994)

Orientální prostředí, přepychová sídla, intriky, honička na koních, střílení, jed a ten konec jako v Hamletovi - samá mrtvola! Doufám, že jsem toho moc neprozradila a že jsem nikomu nezkazila docela příjemnou zábavu, byť lehčího druhu, vhodnou třeba na 2x osmihodinovou cestu. Jak se říká - dobrý konec vše napraví - ale zde špatný konec dost pokazil. Hunter Tylo byla k nepoznání a z orientální krásky se jako mávnutím kouzelného proutku proměnila v tuctovou nandu. Skoro jsem nevěřila, že je to ona!

• 4.7.2018  22:28

Méně napětí, více snahy o humor. Možná jen té snahy.

• 1.7.2018  22:48

Toto je asi nejslabší díl, který jsem viděla. Randall málem ztratil mé sympatie, napětí veskrze žádné... Nebo že by se mi už ta kašička přejedla?

• 30.6.2018  22:19

"Všude samí Randallové! Musím k psychiatrovi!" - Podle mého názoru trochu slabší díl, ale pořád ještě skvělá a vtipná zábava. (1)

• 26.6.2018  23:46

Opravdu jsem se skvěle bavila, smála jsem se nahlas - zhypnotizovaný Randall byl k sežrání! (1)

• 26.6.2018  13:01
    Vítejte u Hartmannů (2016)

Jediným cílem tohoto filmu nejspíš bylo zpracovat diváka - pokud možno zábavnou (spíš "zábavnou") formou a přesvědčit ho, že zrůdná vítačská politika Angely Merkelové je správná, neřkuli nutná. Neslibovala jsem si od filmu příliš mnoho zábavy, protože mi německý humor nesedí, ale tohle bylo moc! Jedním slovem: UBOHÉ!!! Upozorňuji na výstižný komentář Enšpíglův.

• 25.6.2018  16:01

Zcela neobvykle místo komentáře k tomuto po všech stránkách vynikajícímu filmu přináším kopii článku z Lidových novin z 30. 09. 2002: NEW YORK - V roce 1992 se díky filmu Lorenzův olej (Lék pro Lorenza) obrátila pozornost veřejnosti k onemocnění nazývanému adrenoleukodystrofie (ALD). Jedná se o genetickou poruchu, která postihuje zejména chlapce. Nemocný postupně ztrácí schopnost pohybu, projevují se u něj poruchy paměti, apatie a dochází také k ohluchnutí a oslepnutí. Snímek režiséra George Millera natočený na základě skutečné události pojednával o snaze rodičů zachránit svého pětiletého syna Lorenza Odona, u něhož se symptomy ALD začaly projevovat. Lékaři byli bezradní a chlapci dali dva roky života. Zoufalí rodiče však prognózu odmítli přijmout a rozhodli se Lorenzovi pomoci sami. Studovali knihy o neurologii a biochemii a přišli s vlastním lékem směsí olivového a řepkového oleje. Vědci však tvrdili, že tato podomácku vyrobená medicína je zcela bez účinku. Přesto v roce 1989 odstartoval program, v jehož rámci odborníci z baltimorského institutu Kennedyho Kriegera zkoumali účinky přípravku. V sobotu uveřejnil vedoucí projektu Hugo Moser závěry dlouholetého bádání: Lorenzův olej má léčivé účinky. Odborníci začali svůj výzkum se 104 méně než šestiletými chlapci. U všech byla diagnostikována ALD, ale nebyly u nich ještě zjištěny žádné symptomy jejich motorika, sluch i snímky mozku byly normální. Osmašedesáti chlapcům vědci pravidelně podávali Lorenzův olej, 36 chlapců olej dostávalo nepravidelně. Po deseti letech zůstalo zdravých 76 procent dětí z první skupiny, zatímco ve druhé to byl jen každý třetí. Lidé postižení ALD mají porušenou oxidaci mastných kyselin s dlouhými řetězci. Kyseliny se hromadí v nervové tkáni, a dochází tak k poruchám. Lorenzův olej navrací hladinu mastných kyselin do normálu. "Začněte dítěti podávat olej co nejdříve. Nečekejte, až se projeví symptomy. Nejsme si jistí, zda olej pomáhá i dětem, u nichž se již příznaky nemoci projevily," citoval New Scientist vzkaz Lorenzova otce Augusta Odonea rodičům postižených dětí. Moser, který byl dříve vůči Lorenzovu oleji skeptický, nyní doporučuje, aby byl běžně předepisován pro léčbu ALD. Lorenzovi však olej již nepomohl. Začal ho pravidelně užívat až potom, co se u něj projevily příznaky nemoci. Lorenzo stále žije, ale dnes již 24letý muž nemůže chodit ani příliš komunikovat. (Klára Tylová)

• 14.6.2018  23:10

Jednoduchá zápletka. Opravdu to není film, kde by "se napětí dalo krájet", ale vynikající herecké výkony ho posouvají aspoň o jednu hvězdičku výš. Pro mne příjemné seznámení s Richardem Widmarkem.

• 29.5.2018  22:14

Smuteční slavnost - poslední cesta coby zadostiučinění za prožité bezpráví. A ačkoliv se smuteční slavnost de facto vydaří a hojnou účastí se stane jakýmsi protestem proti chřadnoucí vládnoucí moci, přesto se žádné zadostiučinění nekoná a v divákovi zůstává pouze pachuť hořkosti ze zmařených životů. Zmařených, poničených životů na obou stranách. Zároveň realistická ukázka české vesnice v těch "zlatých 60. letech". Jak je všechno ošuntělé, beznadějné, bez víry v Boha - všechno v troskách! - Film balada je pevně sevřený do tří částí, ani jedno slovo zde není zbytečné, ani jeden jediný obraz přebytečný. Jak forma, tak obsah bez hany a kazu! Vřele doporučuji! K vidění zde: https://prehrajto.cz/smutecni-slavnost-1969/5a97f0a515f2a

• 6.5.2018  11:17

Ten úžasný konec! (Nečetl pan režisér Svatopluka Čecha?)

• 3.5.2018  00:08

Proč jsem se s tímhle filmem nepotkala trochu dříve? Snad proto, že si nese jakési znamení hanby, béčko vedle svého titulu, odsouzení a opovržení, s nímž se setkává červená knihovna, ta laciná literatura kdysi pro služky a i dnes pro lidi bez literárního vkusu a bez úrovně? - - - Asi netušíte, jakým byl pro mne ten film osvěžením! Když divák odhlédne od jednoduché a mírně naivní zápletky, může už jenom sčítat pozitiva: čestnost (slib umírajícímu bratrovi), mírnost a pokora nastávající ženy Jiřího (žádný feminismus), vtipnost Elenina otce (Theodor Pištěk), milé pokoukání na Hanu Vítovou, vzácné pokoukání na R.A Dvorského, dojemná ukolébavka a tři křížky, které matka dítěti udělá, a to nevhod počaté dítě (ani slovo o možném potratu), kolem kterého se celý děj točí a které nejenže smíří tchyni se snachou, ale změní i její náhled na okolí... a samozřejmě happy end. Já už mám totiž dost všech těch současných moderností!!! Před pěti dny zabili Alfieho Evanse...

• 22.4.2018  23:02

Hlavní hrdinka mně byla tak, ale táák nesympatická, že bylo pro mne přímo utrpením dívat se na tenhle film. Jak mohl být někdo poblázněn její krásou? Nechápala jsem to a nechápu. Ne, Barbara Stanwyck skutečně není můj typ. Možná jsem proto nespravedlivá, ale její herecký projev mi připadá nemastný neslaný. Jo, to chlapci Fred MacMurray a Edward G. Robinson to bylo jiné kafe! Nejvíc mne oslovila poslední, závěrečná scéna! No a suma summarum: DOPORUČUJI!

• 20.4.2018  14:16

Film, na který dlouho nebudu moci zapomenout! Velkou měrou k výslednému dojmu přispívá i vynikající výkon obou hlavních hrdinů a jejich šarm. Neumím si film představit v jiném obsazení a tak to asi u dobrého filmu má být!

• 15.4.2018  23:26
    Ostrov (2006)

Kdybych byla režisérem, chtěla bych natočit jeden jediný film, takový jako je film Ostrov. Nádherný film o pokání, pokoře a bázni před Bohem. Ostatně i po umělecké stránce je to krásný film: scénář, hudba, kamera - všechno je tak, jak má být, všechno je "na svém místě" a spoluvytváří dokonalé dílo! - - - PS. Miluju Rusko a vidím v něm velikou naději!

• 4.4.2018  22:58

Divák od začátku dobře ví, jak to skončí. A přesto se rád podívá, jak se ti človíčkové v tom tlučou a plácají. (A kromě toho na Hedy Lamarr se moc dobře kouká!) Ale buďte bez obav! Všechno musí skončit dobře, když máte takovou skvělou babičku jako Bill.

• 4.4.2018  20:19

Dobře jsem se bavila. Stačí na komentář?

• 4.4.2018  20:18

Zasloužené čtyři *.( Možná by se slušelo i trochu víc.) Vkusný, decentní film, skvělé zpracování, rok vzniku ho nijak nepříznivě nepoznamenal. Ovšem: To je pan Moskalyk! PS. Moje soukromá poznámka: Co je to za národ ti Němci, kteří už způsobili tolik bolesti a utrpení druhým a stále působí další a další? Může být národ prokletý? https://www.youtube.com/watch?v=0va8pMFYV9M&t=4380s

• 3.4.2018  18:34
    Marie Terezie (TV film) (2017)

Protože jsem si ani za svět nemohla vzpomenout, proč jsem dala filmu 2 (!) hvězdičky, tak jsem dnes pro jistotu jednu ubrala. A ta jedna je... asi za snahu! Podrobněji viz "800 slov - ne právě pochvalných - k filmu Marie Terezie (2017)" v mém Deníčku.

• 1.4.2018  18:01

Nevím, jak jsem to zvládla vidět tenhle film podruhé! Ne že by byl špatný! Právě naopak! Je skvělý, precizní až do nejmenších podrobností! Ale právě proto se nedobře na tuto sondu do duše jednoho AGRESIVNÍHO a CHLADNOKREVNÉHO hráče (nejen tenisu) dívá. Z příběhu, který není v literatuře nebo ve filmu ojedinělý, se Allenovi podařilo vytvořit tragédii, která si nezadá s tragédiemi antickými. A zpracování je i v detailu dokonalé: operní arie coby hudební složka, šťastná ruka při výběru herců do hlavních rolí a jejich civilní, skvělý projev, no prostě filmová lahůdka. Nervy deroucí filmová lahůdka!

• 21.3.2018  14:17

Byl by to pěkně, vkusně udělaný film, ale.... Neměla bych žádných podstatných připomínek, kdyby nebylo jedno velké ALE... Děj vypráví Máří Magdaléna, takže určitý důraznější akcent na ženský prvek celkem chápu. Jenže zde podle mého mínění přebujel až do jakési nezdravé míry, a to zcela v dnešním pokřiveném feministickém chápání žen. Apoštolové musí ustoupit do pozadí a člověk by málem řekl, že Pán Ježíš sestoupil z nebe výhradně kvůli ženám a jejich společenskému osvobození. Marie Magdaléna je zde chápána jako jeden z evangelistů, je to vlastně tzv. Mariino evangelium, které nám hlavní hrdinka vypráví. Nevím, ve které denominaci je přijímáno, ale katolickému pojetí to neodpovídá! Je to škoda, protože tenhle film měl určitě našlápnuto na vyšší hodnocení. Nejsem velký příznivec filmů tohoto typu, filmů, které jsou pro některé diváky prvním a často i posledním setkáním s Novým zákonem, čtení Písma svatého nahradit ovšem nemohou. Pro nevěřícího diváka svůj smysl asi mají. Film Magdaléna: Zbavená hanby však ani těmto divákům na základě výše uvedeného doporučit nemohu!

• 17.3.2018  22:46
    Až bude padat hvězda (TV film) (1976)

Pravda, není to žádný velkofilm. Obsazení hlavní postavy T. Medveckou bylo dost nešťastné, zatímco Daně Medřické ta role semetriky vysloveně seděla! Filmu jsem odpustila jistou míru schématičnosti, na druhou stranu mne potěšilo vidět aspoň trochu něčeho pozitivního jak ve vztazích mezi lidmi (osazenstvo pánského pokoje), tak i ve vztahu k svému povolání! Všechno, co se dnes jaksi "nenosí". Jo, a vůbec mi nechyběly postelové scény a vulgarismy. Prostě takový "trapný" film z poloviny sedmdesátek. :-))

• 10.3.2018  21:51
    Monty Python v Hollywoodu (divadelní záznam) (1982)

Ubohé, ubohé, ubohé! Nebo snad jen "americké"? Nebudu hodnotit, musela bych dát odpad! Nechápu, jak se to může někomu líbit, jak se tomu může někdo smát?!

• 1.3.2018  19:32
    Maska (1985)

Prastarý konflikt mezi vnějším a vnitřním v člověku, mezi ušlechtilostí a odpudivým zjevem (Quasimodo). Žádné zrušení kouzla se zde ovšem nekoná, do pohádky Kráska a netvor má příběh Rockyho hodně daleko. Herecký výkon Erica Stoltze (Rocky) i Cher (matka), její nevšední krása, psychologicky propracované, věrohodné charaktery postav, dokonalá maska hlavního hrdiny i písně Bruce Springsteena dostávají film vysoko do nadprůměru. Čtyři hvězdičky a snad ještě i malounko víc. (Ráda bych ještě upozornila na skvělý komentář od uživatele ScreamJay https://www.csfd.cz/uzivatel/2723-screamjay/)

• 11.2.2018  00:00

Sešla se samá zvučná jména a výsledek stojí za to!

• 10.2.2018  23:23

Tak tohle se paní režisérce Vančíkové opravdu moc povedlo! Sice jsem zpočátku naletěla na to zařazení mezi pohádky, ale brzy jsem se vzpamatovala a vychutnala jsem si až do dna tu krásnou pověst o topolčanském hradu. Pozor spoiler! A pověsti? Ty nekončí žádným happyendem! Odcházím tedy spát s lítostivým pocitem, že se svatba nekonala a zlo sice bylo potrestáno, ale tak nějak mimo obrazovku. - - - Ale zpátky k filmu: Trochu mi vadil ten hudební doprovod. Proč pro pána krále musela být ta zpěvačka tak ošklivá?

• 23.1.2018  02:02
    Lež na procházce (2016)

Předpokládám, že je tenhle animák - mimochodem vytvarně strašně ošklivý! - na objednávku a dobře zaplacený. Snaží se moralizovat o pravdě a lži a přitom se dopouští jednostranného zkreslování, stručně řečeno - lže! (Ale zato je politicky korektní!) - Závěrečné poučení jsem si vzala k srdci a pravdu jsem hledala. Nevím, milá Pravdo, jestli jsem tě našla, ale tenhle film tě ve skutečnosti ani nehledal, ten se ti jen vysmál do očí!

• 20.1.2018  17:07
    Hrbáč (1959)

"Já si pořád říkala, že to dobře dopadne..." :-)))

• 19.11.2017  20:27

Téměř 40 let od vzniku filmu. Je to dlouho? Ano, je to dlouho, ale ne tak moc, aby se hodnoty převrátily zcela naruby a aby tahle sonda do života jednoho advokáta, který to myslí se spravedlností poctivě a vážně, působila dnes na diváka přinejmenším jako pohádka! Říci, že neexistuje malá nebo velká nespravedlnost, že všechny jsou stejné nebo odmítat v boji proti darebákům použít darebácké metody - no, řekněte, umíte si něco takového tady a teď představit? Já ne! Potěšil mne tenhle film i s jeho poněkud hořkým koncem. A to ani nemluvím o vynikající práci herecké! Vůbec neváhám: 5*.

• 17.11.2017  17:08

Překrásná pohádka, moje nejmilejší! Mohu ji vidět stále znovu a vůbec nechápu, co mají všichni s tou ovčí maskou. Naše děti ji viděly nesčetněkrát a nikdy z toho žádnou újmu neměly. Po všech stránek je tahle pohádka naprosto bezchybná: Vynikající scénář, skvělé herecké výkony, hlavně pana Čenského a Lindy Rybové, ale i všech ostatních, takže casting velmi šťastný, poetická výprava, hudba - ne, nic nemohu vytknout! A hlavní téma? Síla lásky, láska a věrnost sesterská - to jsou obecné hodnoty stále platné!

• 12.11.2017  09:08
    Úsměvy (TV pořad) (1997)

Kultivovaný pořad stejně jako je milý a kultivovaný i jeho moderátor Jaromír Hanzlík. Není možné hodnotit stovky jeho dílů, ale už jsem viděla těch dílů opravdu mnoho a všechny potvrzují výše napsané. - - - Divák se dozví z úst samotných herců mnoho nového a zajímavého, bohužel i to, co by o nemravném životě mnohých z nich raději nevěděl. Ale tak už to je s veškerým věděním.

<< předchozí 1 2 3 4 7 9 12