Una111

Danuše Ch.

okres Beroun

<< předchozí 1 2 3 4 7 9 12
    • 26.11.2018  18:53

Řekněte mi, proč se umělci ve své ješitnosti neštítí žádných ubohostí, proč jim žádná trapnost není dost trapná? Musí se za každou cenu prosadit, kariéra nad charakter? Je to stejné za každého režimu, pořád jedna a tatáž písnička! Citát z Te Deum (komentář CSSML) je velmi výstižný. - - - Něco víc než jedna hvězdička, něco méně než dvě.

• 26.11.2018  18:44

Zábavné odpoledne s vynikajícími herci, jimž sedly role jako... no, škoda, že zde nemohu použít to jadrné lidové přirovnání! Opravdu jsem si to vychutnala!

• 20.11.2018  21:35

Nijak zvlášť napínavé, nijak strhující. Zato plně zrcadlící dnešní dobu, resp. dobu vzniku, tj. konec devadesátých let. (Dnes by to bylo mnohem, mnohem horší!) Incest, homosexualita na poklidném anglickém venkově?!! Chyběl tam už jen černoch, ale snad se dočkám v dalších dílech.

• 7.11.2018  21:16
    Mladý papež (TV seriál) (2016)

Odporná blasfémie! Ani tu jednu * za exteriéry nedávám, jsem dokonale zhnusená!

• 7.11.2018  21:07
    Mladý papež - Epizoda 1 (S01E01) (epizoda) (2016)

To je ale odporná blasfémie!

• 7.11.2018  19:44

Tak nakonec jsem ještě jednu * přidala, a to za to ponocného vytrubování: Odbila dvanáctá hodina, chval každý Hospodina! Ať nás chrání ve dne v noci, ochraňuje od zlé moci! - To, co bylo možné v r. 1955, by nebylo možné v roce 2018, dokonce ani u našeho "velkého katolíka" režiséra Jiřího Stracha!

• 23.10.2018  20:35
    Šťastný smolař (TV film) (2012)

Tak takhle tedy ne! Kam klesla česká filmová tvorba pro děti? Na panu režisérovi je hezké, že se prohlašuje být katolíkem, ale o víře a katolické věrouce neslyšel zřejmě ani z rychlíku! To, co jsem právě zhlédla, je doslova a do písmene ubohé! Bylo by také od věci, kdyby si tvůrci ujasnili, komu je pohádka vlastně určena, jaké věkové kategorii. Vtípky - velmi často trapné a nepovedené - střílí pro jistotu do všech stran! Zdá se, že tak chatrný, mizerný scénář neoslovil ani herce a neposkytl jim potřebnou jiskru! Už dlouho jsem neviděla tak slabé výkony!

• 19.10.2018  20:11
    Obecní dům, jak jej neznáte (TV seriál) (2018)

Pouhá zmínka o tom, že v Praze na Náměstí republiky stojí Obecní dům a kdo je jeho architektem. Víc se toho do těch tří minut nevešlo! :-((( Tohle je hloupý projekt, když to řeknu velmi slušně! Když už něco dělám, tak to dělám pořádně, no ne?

• 17.10.2018  16:49

"Láska je něco, co se musí udržovat, a my ji neudržovali..."

• 10.10.2018  20:13

Kdybych měla hodnotit jen uměleckou stránku filmu, vyšel by z takového hodnocení Příběh dušičkový velmi dobře. Ale bohužel je tu i obsah, poselství filmu k divákovi - a to už je o mnoho horší. Co vlastně tenhle film chce říci, s čím divák odejde od obrazovky? Že když se výběr životního druha nepovede, když je manželka satórie nebo manžel grobián, rozvod problém vyřeší a může se začít znovu a lépe? Obávám se, že tuhle radu nikdo nepotřebuje. Ta je praktikována dnes a denně, katolíky bohužel nevyjímaje. Že je film velmi krásně udělaný, že humor Ignáta Herrmanna je chápavý a laskavý, jeho jazyk vytříbený a staropražský život a prostředí jsou skvěle vystižené? Jako by to, že jablko je krásné, voňavé a láká k nakousnutí, eliminovalo "zanedbatelnou" skutečnost, že uvnitř je kapka jedu. - - - My katolíci k takovému filmu své ANO říci nemůžeme.

• 1.10.2018  20:50

Tenhle film se jaksi vymyká z ostatní české filmové tvorby raných let osmdesátých. Když byl někdo dobře zapsán v komunistických horních patrech, když s odpuštěním "držel hubu a krok" a občas dobře posloužil, mohl si takové malé vybočení z šedi soc-realismu dovolit - jako příklad může posloužit právě režisér Antonín Kachlík, jinak profesor na FAMU v dobách nejtužší normalizace. Přestože jsem knižní předlohu nečetla, domnívám se, že její atmosféru Kachlík asi vystihl dobře. Všechno, co jsem o Fournierově románu četla, by se dalo napsat i o tomto filmu: Melancholie, mlhavost, chaos, nejasnost. Musím přiznat, že můj celkový dojem z filmu ale není valný, ničím mne neobohatil, nic mi nepřinesl. Bohužel.

• 18.8.2018  15:00
    Konfrontace (TV film) (1971)

Jsem asi vděčným divákem detektivního žánru. Nechám se vodit za nos až do poslední chvíle, nikdy vraha neodhalím a často už někdy uprostřed děje ztratím nit a jsem pak dokonale zmatená. O to víc jsem pak překvapená, když se v závěru karty odhalí a zjistí se, že vrahem krásné mladé ženy je.... Ne, nebudu to vyzrazovat, ať si to užijí i ostatní. Byla jsem okouzlená spíše než samotnou zápletkou, která se rozvíjela zvolna, pro mne možná až příliš zvolna, výkony herců. A že to byli skuteční mistři svého umění: Jiří Vala nebo Otakar Brousek, z žen Slávka Budínová, Gabriela Vránová, Irena Kačírková. Z celé té plejády nezapomenutelných hereckých osobností žijí dnes už jen Josef Abrhám, Marie Drahokoupilová a Jana Šulcová.

• 25.7.2018  15:01

Chybělo mi v tom filmu jedno jediné slovo, jedno jediné pojmenování: zednáři. To tam nepadlo a je to škoda, protože jinak je celý ten filmeček jako střela, která míjí svůj cíl...

• 14.7.2018  18:31
    Mahárádžova dcera (TV seriál) (1994)

Orientální prostředí, přepychová sídla, intriky, honička na koních, střílení, jed a ten konec jako v Hamletovi - samá mrtvola! Doufám, že jsem toho moc neprozradila a že jsem nikomu nezkazila docela příjemnou zábavu, byť lehčího druhu, vhodnou třeba na 2x osmihodinovou cestu. Jak se říká - dobrý konec vše napraví - ale zde špatný konec dost pokazil. Hunter Tylo byla k nepoznání a z orientální krásky se jako mávnutím kouzelného proutku proměnila v tuctovou nandu. Skoro jsem nevěřila, že je to ona!

• 4.7.2018  22:28

Méně napětí, více snahy o humor. Možná jen té snahy.

• 1.7.2018  22:48

Toto je asi nejslabší díl, který jsem viděla. Randall málem ztratil mé sympatie, napětí veskrze žádné... Nebo že by se mi už ta kašička přejedla?

• 30.6.2018  22:19

"Všude samí Randallové! Musím k psychiatrovi!" - Podle mého názoru trochu slabší díl, ale pořád ještě skvělá a vtipná zábava. (1)

• 26.6.2018  23:46

Opravdu jsem se skvěle bavila, smála jsem se nahlas - zhypnotizovaný Randall byl k sežrání! (1)

• 26.6.2018  13:01
    Vítejte u Hartmannů (2016)

Jediným cílem tohoto filmu nejspíš bylo zpracovat diváka - pokud možno zábavnou (spíš "zábavnou") formou a přesvědčit ho, že zrůdná vítačská politika Angely Merkelové je správná, neřkuli nutná. Neslibovala jsem si od filmu příliš mnoho zábavy, protože mi německý humor nesedí, ale tohle bylo moc! Jedním slovem: UBOHÉ!!! Upozorňuji na výstižný komentář Enšpíglův.

• 25.6.2018  16:01

Zcela neobvykle místo komentáře k tomuto po všech stránkách vynikajícímu filmu přináším kopii článku z Lidových novin z 30. 09. 2002: NEW YORK - V roce 1992 se díky filmu Lorenzův olej (Lék pro Lorenza) obrátila pozornost veřejnosti k onemocnění nazývanému adrenoleukodystrofie (ALD). Jedná se o genetickou poruchu, která postihuje zejména chlapce. Nemocný postupně ztrácí schopnost pohybu, projevují se u něj poruchy paměti, apatie a dochází také k ohluchnutí a oslepnutí. Snímek režiséra George Millera natočený na základě skutečné události pojednával o snaze rodičů zachránit svého pětiletého syna Lorenza Odona, u něhož se symptomy ALD začaly projevovat. Lékaři byli bezradní a chlapci dali dva roky života. Zoufalí rodiče však prognózu odmítli přijmout a rozhodli se Lorenzovi pomoci sami. Studovali knihy o neurologii a biochemii a přišli s vlastním lékem směsí olivového a řepkového oleje. Vědci však tvrdili, že tato podomácku vyrobená medicína je zcela bez účinku. Přesto v roce 1989 odstartoval program, v jehož rámci odborníci z baltimorského institutu Kennedyho Kriegera zkoumali účinky přípravku. V sobotu uveřejnil vedoucí projektu Hugo Moser závěry dlouholetého bádání: Lorenzův olej má léčivé účinky. Odborníci začali svůj výzkum se 104 méně než šestiletými chlapci. U všech byla diagnostikována ALD, ale nebyly u nich ještě zjištěny žádné symptomy jejich motorika, sluch i snímky mozku byly normální. Osmašedesáti chlapcům vědci pravidelně podávali Lorenzův olej, 36 chlapců olej dostávalo nepravidelně. Po deseti letech zůstalo zdravých 76 procent dětí z první skupiny, zatímco ve druhé to byl jen každý třetí. Lidé postižení ALD mají porušenou oxidaci mastných kyselin s dlouhými řetězci. Kyseliny se hromadí v nervové tkáni, a dochází tak k poruchám. Lorenzův olej navrací hladinu mastných kyselin do normálu. "Začněte dítěti podávat olej co nejdříve. Nečekejte, až se projeví symptomy. Nejsme si jistí, zda olej pomáhá i dětem, u nichž se již příznaky nemoci projevily," citoval New Scientist vzkaz Lorenzova otce Augusta Odonea rodičům postižených dětí. Moser, který byl dříve vůči Lorenzovu oleji skeptický, nyní doporučuje, aby byl běžně předepisován pro léčbu ALD. Lorenzovi však olej již nepomohl. Začal ho pravidelně užívat až potom, co se u něj projevily příznaky nemoci. Lorenzo stále žije, ale dnes již 24letý muž nemůže chodit ani příliš komunikovat. (Klára Tylová)

• 14.6.2018  23:10

Jednoduchá zápletka. Opravdu to není film, kde by "se napětí dalo krájet", ale vynikající herecké výkony ho posouvají aspoň o jednu hvězdičku výš. Pro mne příjemné seznámení s Richardem Widmarkem.

• 29.5.2018  22:14

Smuteční slavnost - poslední cesta coby zadostiučinění za prožité bezpráví. A ačkoliv se smuteční slavnost de facto vydaří a hojnou účastí se stane jakýmsi protestem proti chřadnoucí vládnoucí moci, přesto se žádné zadostiučinění nekoná a v divákovi zůstává pouze pachuť hořkosti ze zmařených životů. Zmařených, poničených životů na obou stranách. Zároveň realistická ukázka české vesnice v těch "zlatých 60. letech". Jak je všechno ošuntělé, beznadějné, bez víry v Boha - všechno v troskách! - Film balada je pevně sevřený do tří částí, ani jedno slovo zde není zbytečné, ani jeden jediný obraz přebytečný. Jak forma, tak obsah bez hany a kazu! Vřele doporučuji! K vidění zde: https://prehrajto.cz/smutecni-slavnost-1969/5a97f0a515f2a

• 6.5.2018  11:17

Ten úžasný konec! (Nečetl pan režisér Svatopluka Čecha?)

• 3.5.2018  00:08

Proč jsem se s tímhle filmem nepotkala trochu dříve? Snad proto, že si nese jakési znamení hanby, béčko vedle svého titulu, odsouzení a opovržení, s nímž se setkává červená knihovna, ta laciná literatura kdysi pro služky a i dnes pro lidi bez literárního vkusu a bez úrovně? - - - Asi netušíte, jakým byl pro mne ten film osvěžením! Když divák odhlédne od jednoduché a mírně naivní zápletky, může už jenom sčítat pozitiva: čestnost (slib umírajícímu bratrovi), mírnost a pokora nastávající ženy Jiřího (žádný feminismus), vtipnost Elenina otce (Theodor Pištěk), milé pokoukání na Hanu Vítovou, vzácné pokoukání na R.A Dvorského, dojemná ukolébavka a tři křížky, které matka dítěti udělá, a to nevhod počaté dítě (ani slovo o možném potratu), kolem kterého se celý děj točí a které nejenže smíří tchyni se snachou, ale změní i její náhled na okolí... a samozřejmě happy end. Já už mám totiž dost všech těch současných moderností!!! Před pěti dny zabili Alfieho Evanse...

• 22.4.2018  23:02

Hlavní hrdinka mně byla tak, ale táák nesympatická, že bylo pro mne přímo utrpením dívat se na tenhle film. Jak mohl být někdo poblázněn její krásou? Nechápala jsem to a nechápu. Ne, Barbara Stanwyck skutečně není můj typ. Možná jsem proto nespravedlivá, ale její herecký projev mi připadá nemastný neslaný. Jo, to chlapci Fred MacMurray a Edward G. Robinson to bylo jiné kafe! Nejvíc mne oslovila poslední, závěrečná scéna! No a suma summarum: DOPORUČUJI!

• 20.4.2018  14:16

Film, na který dlouho nebudu moci zapomenout! Velkou měrou k výslednému dojmu přispívá i vynikající výkon obou hlavních hrdinů a jejich šarm. Neumím si film představit v jiném obsazení a tak to asi u dobrého filmu má být!

• 15.4.2018  23:26
    Ostrov (2006)

Kdybych byla režisérem, chtěla bych natočit jeden jediný film, takový jako je film Ostrov. Nádherný film o pokání, pokoře a bázni před Bohem. Ostatně i po umělecké stránce je to krásný film: scénář, hudba, kamera - všechno je tak, jak má být, všechno je "na svém místě" a spoluvytváří dokonalé dílo! - - - PS. Miluju Rusko a vidím v něm velikou naději!

• 4.4.2018  22:58

Divák od začátku dobře ví, jak to skončí. A přesto se rád podívá, jak se ti človíčkové v tom tlučou a plácají. (A kromě toho na Hedy Lamarr se moc dobře kouká!) Ale buďte bez obav! Všechno musí skončit dobře, když máte takovou skvělou babičku jako Bill.

• 4.4.2018  20:19

Dobře jsem se bavila. Stačí na komentář?

• 4.4.2018  20:18

Zasloužené čtyři *.( Možná by se slušelo i trochu víc.) Vkusný, decentní film, skvělé zpracování, rok vzniku ho nijak nepříznivě nepoznamenal. Ovšem: To je pan Moskalyk! PS. Moje soukromá poznámka: Co je to za národ ti Němci, kteří už způsobili tolik bolesti a utrpení druhým a stále působí další a další? Může být národ prokletý? https://www.youtube.com/watch?v=0va8pMFYV9M&t=4380s

<< předchozí 1 2 3 4 7 9 12