Una111

Danuše Ch.

okres Beroun

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11
    • 7.9.2017  00:06
    Vanishing Act (TV film) (1986)

VŘELE DOPORUČUJI!!!

• 1.9.2017  23:26
    Lea (1996)

Velmi zdařilý film, vkusný, do vínku obdařený zvláštní, působivou atmosférou... A přesto s velkou pihou na kráse! Co se nepovedlo, podrobně popsala ve svém komentáři hedka. Je skutečně škoda, že pan režisér měl potřebu zařadit děj na nějaké konkrétní místo, pro něj zřejmě dostatečně exotické, protože nepoznané: "... kdesi na východním Slovensku".- - - Možná by pro příště stačilo, pane režisére, zvednout zadek ze svého pohodlného křesílka lhostejno, jestli v Praze nebo Los Angeles, a vypravit se do lokality, do které svůj film zasazuji, co říkáte? (Slabé 4*)

• 29.8.2017  14:36

Tak to je tedy slátanina! Od všeho trochu a ještě k tomu většina uváděných skutečností a vzpomínek nemá se zmizelým židovským ghettem nic společného! Škoda slov! Dobrý komentář honajz.

• 7.8.2017  21:44

Chodsko, moje milé Chodsko, kam až moje paměť sahá, bylo jsi v mém srdci, milovala jsem tě, miluji tě a milovat tě budu po celý zbytek svého života! - - - "Pane na nebesích, hlédni milostivě na všechny starostě i radostě svýho lidu. Požehnání tvý ať vejde pod každú střechu v náší zemi. Svornost nám dyj, haby sme společně ha bratrsky pracováli ha svou prací proslavili náši vlast mezi národama. Pane Bože, ochraň náše města, dědiny ha pole před válečnou hrůzou ha dyj nám mír, mír všem lidom dobrý vůle ha jejich dětom. Amen." - - - - Film je možno vidět zde: https://www.youtube.com/watch?v=cch1woZjFp0 (1)

• 24.7.2017  16:41

Skrytým pramenem je pro mne hluboká křesťanská víra, která inspirovala nádherné dílo mistra Pavla i díla dalších umělců k oslavě Boha. Tato díla přetrvala věky a i dnes před nimi stojíme v němém úžasu! Ale v Bahnově filmu je tento pramen tak dokonale skrytý, že ho člověk musí doslova dolovat jako Aquaviva zlato z roztaveného olova... Co také jiného čekat od filmu z let normalizace? Nechci tvůrcům filmu křivdit, místy se zdá, jako by už už chtěli sdělit něco hlubšího, ale pak... Vše zase vyzní do prázdna. Např. v závěru filmu, když mistr Pavel brání sochu Madony s Ježíškem, je vzápětí naznačeno, že vlastně brání jen svoje dílo, to, co po něm zůstane. Co se týče mistra Pavla z Levoče, ten je tak trochu zneužit, v lepším případě využit k popularizaci filmového příběhu, až příliš plného renesanční rozpustilosti a nevázanosti. Za pěknou výpravu a zdařilé herecké výkony a pro mou lásku k Levoči, k tomu čarovnému městu, které se člověku navždy nesmazatelně vtiskne do duše, doplňuji na 4 *.

• 20.7.2017  12:47
    Horákovi (TV seriál) (2006)

To je ale... ! (Doplňte si sami. Já vhodné, veřejně publikovatelné slovo marně hledám.)

• 15.7.2017  23:19
    Čingischán (1965)

Hollywoodsky nasládlé, kýčovité zpracování a co horšího - nepravdivé! Nazvat tenhle film historickým je vskutku troufalost!

• 15.7.2017  23:09
    Zlatý copánek (TV film) (1988)

Šišlavé Regině to mimořádně slušelo a Marta Vančurová mi připadala fádní a nemastná neslaná jako vždy. Časté téma v pohádkách, bohužel zpracování se ničím nevyšvihlo nad slabý průměr!

• 15.7.2017  23:01
    Nevěsta z obrázku (TV film) (1983)

Socialismus z toho páchne na sto honů! Neužitečné knížátko se musí naučit tahat těžké pytle s obilím, jinak by byl jen nespolehlivé budižkničemu a vyžírka. A Rozárka se mi nelíbila, ale proti gustu...

• 13.7.2017  23:20
    S Hudbou Vesmírnou: Je nám teplo! (hudební videoklip) (2015)

Příjemné překvapení: Bujné, vtipné, dovádivé, ba i rozpustilé, a přesto vkusné a slušné!

• 8.7.2017  19:39
    Illusion (1975)

Závěr filmu - čistá iluze! Chápu autora, řešení není v lidských silách a Boha společnost už dávno odvrhla jako nepotřebnou veteš, kanadská společnost stejně jako česká! https://www.youtube.com/watch?v=dxkketlwkgo

• 8.7.2017  19:14
    Kdyby byly ryby (TV film) (2014)

Kam až klesla česká pohádka, u nás kdysi tak vytříbený filmový žánr? Na tomhle škváru vyrůstají dnešní děti? Nemám slov! - - - Pěkný komentář honajz.

• 8.7.2017  18:44
    Istanbul, věčná Byzanc (TV film) (2007)

Ta "věčná Byzanc", tak slibně uvedená v názvu, se objevila jen kratičkou zmínkou na začátku filmu a jednou nesmyslnou větou na konci. Dokument byl roztříštěný, nesystematický a nelze mu to ani vyčítat, zjevně měl jediný cíl: přilákat turisty. - - - Film je starý deset let a je to na něm vidět. Dnešní Turecko se stále víc islamizuje a vzdaluje se tak sekulárnímu politickému zřízení Mustafy Kemala Atatürka, svého zakladatele. V dokumentu se objevilo i pár nesmyslů jako např. pojmenování Modré mešity "katedrála", což už přede mnou i v jinak výborném komentáři zmínil uživatel anatheman. A úplně nejslabomyslnější větu, která v dokumentu zazněla, si dovolím ocitovat: "Druhů náboženství je mnoho, víra však je jen jedna!" (Jen tak pro zajímavost: Turecko se nepřibližuje Evropě, jak by si EU zbožně přála, ale my se přizpůsobujeme Turecku. V Praze se prodává kebab takřka na každém kroku a v hospodách se smí kouřit pouze vodní dýmky. Zábavné zjištění? Ani ne.)

• 4.7.2017  14:18
    Pamětnice (2009)

Realismus až do morku kostí, místy přecházející v karikaturu. Generace poválečných maturantů je skvěle vystižena, herecké výkony skvělé. (Až na Vlastu Fialovou, ale ta přehrává vždycky, všechno a všude!) Hlavní hrdinka Miluška Bínová v podání Libuše Švormové snad nemusela být až tak moc originální, moje sympatie tím sice nezískala, ale "proti gustu žádný dišputát", jak už s oblibou říkával pan mlynář v Babičce. A co se týče statečnosti a odvahy zastat se člověka, který je u vládnoucí moci v nemilosti, takového hrdinu abys hledal i v poledne s lucernou! Včera, dnes i zítra!

• 27.6.2017  18:07
    Heydrich - konečné řešení (TV seriál) (2011)

Celý život jsem slyšela či četla diskuze o tom, jestli byl atentát na Heydricha nutný a potřebný či ne, zda tato akce řízená z Anglie byla v českém zájmu či nikoliv, zda atentát nebyl příliš draze zaplacen krví českých lidí apod. (Stejně tak i všechny ty diskuze o kapitulaci po Mnichovu, která údajně zachránila Prahu před vybombardováním, před srovnáním se zemi... Vždycky si na tyto úvahy vzpomínám, když se na tu naši Stověžatou dívám. Je Praha skutečně naší nejvyšší hodnotou, kterou je potřeba chránit i za cenu újmy na charakteru a morálce národa? Nevím.) Když se ale rozhlédneme po tehdejší Evropě, mnohé národy na tom nebyly s morálkou o moc lépe, ba co víc, některé se otevřeně přidaly na stranu Hitlerova Německa ve snaze zajistit své zemi mír a bezpečí - morálka nemorálka! - Za sebe mohu říci, že jsem hrdá na český protifašistický odboj, který alespoň částečně vyvrací názor, že Češi jsou tak pragmatičtí, že za každého režimu jen mlčí, dokáží se přizpůsobit - a tak jakžtakž přežívají! Díky za tento dokument, který nechává promluvit dosud žijící pamětníky a připomíná jména všech těch statečných lidí, kteří si uvědomovali, že bez obětí se boj proti okupantům neobejde a dobrovolně riskovali a ve většině případů i položili za svobodu své životy. Jaká obdivuhodná statečnost!

• 12.6.2017  01:24
    The Swan (1956)

Na filmu je patrné, že vznikl podle divadelní hry. Má svižný spád, vtipné dialogy a humorné scénky se střídají s lyrickými pasážemi. Úvodní scéna s donáškou ranního pečiva do zámku - no, to mne tedy dostalo! - - - Film byl pro mne nečekané, ale o to ještě víc milé překvapení!

• 11.6.2017  22:47
    Neporažená (1947)

Film z doby, kdy se ještě nepodsouvalo divákovi, že za všechno může bílý, heterosexuální muž, a nikdo se tudíž nemusel cítit provinile, že nefandí Indiánům. - - - Ani já jsem to neřešila a sledovala jsem film se zatajeným dechem a i přes tu délku na jeden zátah!

• 8.5.2017  10:33

Díky za ten zvláštní dáreček od naší veřejnoprávní k 72. výročí konce války. Jen je třeba dodat, že praktiky americké zahraniční politiky se nikdy nezměnily a pokračují ve stejném duchu dál. Film tak nějak průměrný, něco mu chybělo, aby byl opravdu strhující, jak by si tohle téma nepochybně zasloužilo. Nevím, kde je chyba. Předlohu jsem - zatím - nečetla.

• 7.5.2017  09:29
    Kapura (TV pořad) (2004)

Nejsem objektivní! Uvědomuji si, že kvalita jednotlivých relací se asi velmi liší. Nicméně dnešní díl se mi moc líbil. A pokud té čtvrté hvězdičce něco málo chybí, tak ji ráda dávám. Slovenský folklór je něco nádherného, zcela výjimečného a díky za každou snahu toto dědictví uchovat!

• 6.5.2017  18:02
    Děti úplňku (TV film) (2017)

Dokument chtěl upozornit na poruchu, o které se málo ví, a na osamocenost rodičů v péči o jejich takto těžce postižené děti. Neslyšíme sice od rodičů žádná jalová slova o lásce, ale vidíme ji v každém jejich kroku, v každém činu! Den za dnem, měsíc za měsícem, rok za rokem! Klobouk dolů před těmito rodiči a jejich obětavostí! - - - A že tyto děti není kam umístit, aby si rodiče a rodinní příslušníci alespoň trochu oddychli a mohli načerpat nové síly, to je neuvěřitelná ostuda celého zdravotnického systému! Díky režisérce za její dokument, který toto téma otevřel!

• 26.4.2017  20:28
    Útěk z polygamie (TV film) (2013)

Je mi dnes smutno, tak smutno! A tenhle film mi rozhodně náladu nezlepšil, spíš naopak. Ti dva mladí a všichni ti, kteří mají zlé zkušenosti s nějakou sektou - najdou cestu k Bohu? K Tomu, který o sobě prohlásil „Já jsem ta cesta, pravda i život. Nikdo nepřichází k Otci než skrze mne..." Je tolik slepých, falešných cest, které nikam nevedou, a dnešní modernisté prolhaně hlásají, že všechny jsou si rovny! Je to těžké hledání pro tyhle lidi a nejen pro ně, je to dnes velmi těžké pro každého!

• 7.4.2017  01:15
    8 MM (1999)

Tak to mám - natahované reklamami na Nově - konečně za sebou! Výhrad k filmu mám hodně, a to především k nevěrohodnému scénáři; těch nepřesvědčivých míst bylo prostě moc. Hlavní hrdina působil jako mladší brácha Fantomase, jinak si jeho roli opravdu neumím vysvětlit! První polovina filmu utahaná až k nevíře, druhá se trochu akčně rozjela! Co se námětu týče, nedozvěděla jsem se nic nového. To, že k elitě patří zvěrstva všeho druhu, už dávno není žádným tajemstvím! Ať už se jedná o vraždy, zneužívání dětí, sexuální zvrhlosti, obchodování s lidmi, globální vládu nad světem, ať se jedná o cokoliv, peníze to zaplatí a penězmi se všechno přikryje a zaretušuje a nazve se to "konspirativní teorií". Tady šlo o závažné téma, ale zpracování se nepovedlo! - - - -Tak co si dáme teď? Třeba tu o Červené Karkulce a o vlkovi, ne?

• 6.4.2017  20:31
    Blok (1982)

Hieronimu Neumannovi stačí pouhých 9 minut k tomu, aby nahlédl do 12 bytů v jednom paneláku, ve zkratce načrtl portréty jeho obyvatel v běžných i méně běžných situacích jednoho dne a tragickou smyčkou tento minipříběh vrátil do bytu, v němž začal! Mistrovské dílko! https://www.youtube.com/watch?v=aEoZVGlHo6s

• 6.4.2017  19:13

Že Franco Zeffirelli dokáže natočit film, který je pro diváka přitažlivý a poskytne mu pěknou podívanou, o tom asi nikdo nepochybuje. Od filmů ovšem očekávám něco víc než jen pouhou „vizuální pastvu“. To, co Z. tímto svým filmem divákům sděluje, poselství, které přináší, za vizuální stránkou silně pokulhává. Hlavní myšlenka filmu se dá shrnout přibližně takto: „Klášterní život postrádá jakýkoliv smysl, je to nedobrovolné vězení podobné hrobu, dobré tak leda pro děti, kterých se chcete zbavit. Opravdová láska je jen ta pozemská, lidská, to je ten ,poklad v srdci', který je třeba uchovávat po celý život“. Svár dvou lásek? Ale kdež! Jiná láska – láska Boží či láska k Bohu – té se ve filmu najde pramálo. Hlavní hrdinka, nevinná, křehká, rodinou odstrčená a v sedmi letech odložená za zdi kláštera, o svém povolání říká: „Musím se stát jeptiškou. Je to můj osud.“ Dlouho jsem nemohla pochopit tu scénu se psem, až mi došlo, že proti týrání psa se sice Marie vzbouřila, ale svému týrání rodinou se vzepřít nedokáže, svůj osud trpně přijímá a vrací se do kláštera. - Které oko by nad to zneužitou, týranou nevinností nezaslzelo?! Dlužno říci, že režisér a zároveň scénárista Zeffirelli nám předkládá dílo sice líbivé, ale banální a kýčovité. Krásná podívaná, krásné interiéry i exteriéry, a přesto musím přiznat, že jsem byla hluboce zklamaná. Dokonce natolik, že jsem i s tou třetí hvězdičkou tentokrát hodně váhala. Film Spoutaná láska mi totiž tak trochu připomíná krásné, lákavě červené jablíčko, nádherné na pohled - ale s červem uvnitř. - - - - (Dodatek: Podobným kýčovitým sentimentem vyniká i jiný film Zeffirelliho – Bratr Slunce, sestra Luna. Viděla jsem ho před mnoha lety a nejsem si vůbec jistá, jak bych ho posuzovala dnes.)

• 6.4.2017  17:25
    Preludia (1996)

Půvabné, milé propojení obrazů a hudby. Tenhle krátký film mne příjemně překvapil ! Budu si muset na pana režiséra Hieronima Neumanna "posvítit", těším se na jeho ostatní filmy.

• 3.4.2017  12:55

Skutečný ohňostroj vtipných dialogů, nádherných kostýmů, napínavých situací, automobilových honiček, překrásných záběrů Riviéry a dokonce i jeden opravdový ohňostroj! A já ohňostroje miluju! - - - Nečekané dopolední překvapení na ČT2. Moc by mne zajímalo, proč dvojka už dlouhodobě dává v hlavním vysílacím čase - a já za něj stále považuji večer od 20:00 - dokumentární filmy, ev. seriály? Filmu se divák večer dočká jednou za uherský rok, a to ještě tak nejdřív od půl jedenácté večer!? Anebo jako dnes dopoledne.

• 5.3.2017  23:40

Spíše než rodinný film je to film pro-rodinný. Druhá polovina 18. století. Felicity vyrůstá v krásné rodině, kde panuje nejen vzájemná láska, ale i autorita matky a především otce a poslušnost dětí. Mnoho dnešních dětí by jí mohlo takový domov závidět. Dnes, když se musí vést poněkud zoufalý a občas beznadějný boj za to, že rodina je máma, táta a děti, se takové rodině říká patriarchální :-)) Tenhle film má mé vřelé doporučení a velmi silné 4*.

• 26.2.2017  23:09
    Bastardi 3 (2012)

Dnes by tenhle film snad už ani světlo světa nesměl spatřit, neboť by nebyl dost korektní! Aniž bych snížila závažnost problematiky, kterou tato filmová trilogie řeší, ubírám v závěru 1* z jednoho prostého důvodu: Člověk nesmí vzít spravedlnost do svých vlastních rukou, neboť "má je pomsta, já odplatím, praví Pán." Žádné zlo se ještě nikdy žádným dalším zlem nevyřešilo. - - - Magnuskův projev je i zde velmi roztomilý, i když v tomto dílu se již nemohl tak naplno uplatnit. První třetina filmu se trochu vlekla, ale stále zůstává můj obdiv nad odvahou a poctivým přístupem k této závažné společenské problematice.

• 26.2.2017  22:16
    Bastardi 2 (2011)

No, půjdu proti proudu, co se dá dělat? Není to poprvé a není to jen na csfd. Bylo to více než dobré, bylo to smysluplné a bylo to i napínavé, o nic horší než první díl. Bez debaty stejné hodnocení jako první díl.

• 26.2.2017  21:27
    Husiarka a kráľ (TV film) (1983)

Takú prekrásnu rozprávku som už veľmi dávno nevidela! Neviem, kedy ma posledný raz nejaká rozprávka rozplakala. Neviem o inej, táto áno. Velmi ma potešilo stretnutie s týmto malým nedoceneným klenotom! https://www.youtube.com/watch?v=gF1pjOEKqww

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11