Una111

Danuše Ch.

okres Beroun

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11
    • 20.4.2018  14:16

Film, na který dlouho nebudu moci zapomenout! Velkou měrou k výslednému dojmu přispívá i vynikající výkon obou hlavních hrdinů a jejich šarm. Neumím si film představit v jiném obsazení a tak to asi u dobrého filmu má být!

• 15.4.2018  23:26
    Ostrov (2006)

Kdybych byla režisérem, chtěla bych natočit jeden jediný film, takový jako je film Ostrov. Nádherný film o pokání, pokoře a bázni před Bohem. Ostatně i po umělecké stránce je to krásný film: scénář, hudba, kamera - všechno je tak, jak má být, všechno je "na svém místě" a spoluvytváří dokonalé dílo! - - - PS. Miluju Rusko a vidím v něm velikou naději!

• 4.4.2018  22:58

Divák od začátku dobře ví, jak to skončí. A přesto se rád podívá, jak se ti človíčkové v tom tlučou a plácají. (A kromě toho na Hedy Lamarr se moc dobře kouká!) Ale buďte bez obav! Všechno musí skončit dobře, když máte takovou skvělou babičku jako Bill.

• 4.4.2018  20:19

Dobře jsem se bavila. Stačí na komentář?

• 4.4.2018  20:18

Zasloužené čtyři *.( Možná by se slušelo i trochu víc.) Vkusný, decentní film, skvělé zpracování, rok vzniku ho nijak nepříznivě nepoznamenal. Ovšem: To je pan Moskalyk! PS. Moje soukromá poznámka: Co je to za národ ti Němci, kteří už způsobili tolik bolesti a utrpení druhým a stále působí další a další? Může být národ prokletý? https://www.youtube.com/watch?v=0va8pMFYV9M&t=4380s

• 3.4.2018  18:34
    Marie Terezie (TV film) (2017)

Protože jsem si ani za svět nemohla vzpomenout, proč jsem dala filmu 2 (!) hvězdičky, tak jsem dnes pro jistotu jednu ubrala. A ta jedna je... asi za snahu! Podrobněji viz "800 slov - ne právě pochvalných - k filmu Marie Terezie (2017)" v mém Deníčku.

• 1.4.2018  18:01

Nevím, jak jsem to zvládla vidět tenhle film podruhé! Ne že by byl špatný! Právě naopak! Je skvělý, precizní až do nejmenších podrobností! Ale právě proto se nedobře na tuto sondu do duše jednoho AGRESIVNÍHO a CHLADNOKREVNÉHO hráče (nejen tenisu) dívá. Z příběhu, který není v literatuře nebo ve filmu ojedinělý, se Allenovi podařilo vytvořit tragédii, která si nezadá s tragédiemi antickými. A zpracování je i v detailu dokonalé: operní arie coby hudební složka, šťastná ruka při výběru herců do hlavních rolí a jejich civilní, skvělý projev, no prostě filmová lahůdka. Nervy deroucí filmová lahůdka!

• 21.3.2018  14:17

Byl by to pěkně, vkusně udělaný film, ale.... Neměla bych žádných podstatných připomínek, kdyby nebylo jedno velké ALE... Děj vypráví Máří Magdaléna, takže určitý důraznější akcent na ženský prvek celkem chápu. Jenže zde podle mého mínění přebujel až do jakési nezdravé míry, a to zcela v dnešním pokřiveném feministickém chápání žen. Apoštolové musí ustoupit do pozadí a člověk by málem řekl, že Pán Ježíš sestoupil z nebe výhradně kvůli ženám a jejich společenskému osvobození. Marie Magdaléna je zde chápána jako jeden z evangelistů, je to vlastně tzv. Mariino evangelium, které nám hlavní hrdinka vypráví. Nevím, ve které denominaci je přijímáno, ale katolickému pojetí to neodpovídá! Je to škoda, protože tenhle film měl určitě našlápnuto na vyšší hodnocení. Nejsem velký příznivec filmů tohoto typu, filmů, které jsou pro některé diváky prvním a často i posledním setkáním s Novým zákonem, čtení Písma svatého nahradit ovšem nemohou. Pro nevěřícího diváka svůj smysl asi mají. Film Magdaléna: Zbavená hanby však ani těmto divákům na základě výše uvedeného doporučit nemohu!

• 17.3.2018  22:46
    Až bude padat hvězda (TV film) (1976)

Pravda, není to žádný velkofilm. Obsazení hlavní postavy T. Medveckou bylo dost nešťastné, zatímco Daně Medřické ta role semetriky vysloveně seděla! Filmu jsem odpustila jistou míru schématičnosti, na druhou stranu mne potěšilo vidět aspoň trochu něčeho pozitivního jak ve vztazích mezi lidmi (osazenstvo pánského pokoje), tak i ve vztahu k svému povolání! Všechno, co se dnes jaksi "nenosí". Jo, a vůbec mi nechyběly postelové scény a vulgarismy. Prostě takový "trapný" film z poloviny sedmdesátek. :-))

• 10.3.2018  21:51
    Monty Python v Hollywoodu (divadelní záznam) (1982)

Ubohé, ubohé, ubohé! Nebo snad jen "americké"? Nebudu hodnotit, musela bych dát odpad! Nechápu, jak se to může někomu líbit, jak se tomu může někdo smát?!

• 1.3.2018  19:32
    Maska (1985)

Prastarý konflikt mezi vnějším a vnitřním v člověku, mezi ušlechtilostí a odpudivým zjevem (Quasimodo). Žádné zrušení kouzla se zde ovšem nekoná, do pohádky Kráska a netvor má příběh Rockyho hodně daleko. Herecký výkon Erica Stoltze (Rocky) i Cher (matka), její nevšední krása, psychologicky propracované, věrohodné charaktery postav, dokonalá maska hlavního hrdiny i písně Bruce Springsteena dostávají film vysoko do nadprůměru. Čtyři hvězdičky a snad ještě i malounko víc. (Ráda bych ještě upozornila na skvělý komentář od uživatele ScreamJay https://www.csfd.cz/uzivatel/2723-screamjay/)

• 11.2.2018  00:00

Sešla se samá zvučná jména a výsledek stojí za to!

• 10.2.2018  23:23

Tak tohle se paní režisérce Vančíkové opravdu moc povedlo! Sice jsem zpočátku naletěla na to zařazení mezi pohádky, ale brzy jsem se vzpamatovala a vychutnala jsem si až do dna tu krásnou pověst o topolčanském hradu. Pozor spoiler! A pověsti? Ty nekončí žádným happyendem! Odcházím tedy spát s lítostivým pocitem, že se svatba nekonala a zlo sice bylo potrestáno, ale tak nějak mimo obrazovku. - - - Ale zpátky k filmu: Trochu mi vadil ten hudební doprovod. Proč pro pána krále musela být ta zpěvačka tak ošklivá?

• 23.1.2018  02:02
    Lež na procházce (2016)

Předpokládám, že je tenhle animák - mimochodem vytvarně strašně ošklivý! - na objednávku a dobře zaplacený. Snaží se moralizovat o pravdě a lži a přitom se dopouští jednostranného zkreslování, stručně řečeno - lže! (Ale zato je politicky korektní!) - Závěrečné poučení jsem si vzala k srdci a pravdu jsem hledala. Nevím, milá Pravdo, jestli jsem tě našla, ale tenhle film tě ve skutečnosti ani nehledal, ten se ti jen vysmál do očí!

• 20.1.2018  17:07
    Hrbáč (1959)

"Já si pořád říkala, že to dobře dopadne..." :-)))

• 19.11.2017  20:27

Téměř 40 let od vzniku filmu. Je to dlouho? Ano, je to dlouho, ale ne tak moc, aby se hodnoty převrátily zcela naruby a aby tahle sonda do života jednoho advokáta, který to myslí se spravedlností poctivě a vážně, působila dnes na diváka přinejmenším jako pohádka! Říci, že neexistuje malá nebo velká nespravedlnost, že všechny jsou stejné nebo odmítat v boji proti darebákům použít darebácké metody - no, řekněte, umíte si něco takového tady a teď představit? Já ne! Potěšil mne tenhle film i s jeho poněkud hořkým koncem. A to ani nemluvím o vynikající práci herecké! Vůbec neváhám: 5*.

• 17.11.2017  17:08

Překrásná pohádka, moje nejmilejší! Mohu ji vidět stále znovu a vůbec nechápu, co mají všichni s tou ovčí maskou. Naše děti ji viděly nesčetněkrát a nikdy z toho žádnou újmu neměly. Po všech stránek je tahle pohádka naprosto bezchybná: Vynikající scénář, skvělé herecké výkony, hlavně pana Čenského a Lindy Rybové, ale i všech ostatních, takže casting velmi šťastný, poetická výprava, hudba - ne, nic nemohu vytknout! A hlavní téma? Síla lásky, láska a věrnost sesterská - to jsou obecné hodnoty stále platné!

• 12.11.2017  09:08
    Úsměvy (TV pořad) (1997)

Kultivovaný pořad stejně jako je milý a kultivovaný i jeho moderátor Jaromír Hanzlík. Není možné hodnotit stovky jeho dílů, ale už jsem viděla těch dílů opravdu mnoho a všechny potvrzují výše napsané. - - - Divák se dozví z úst samotných herců mnoho nového a zajímavého, bohužel i to, co by o nemravném životě mnohých z nich raději nevěděl. Ale tak už to je s veškerým věděním.

• 2.11.2017  10:33
    Rozvod (TV film) (1975)

Skvělý námět, perfektně zahrané včetně dětské role. Bolestně dojemné je prožívání manželské krize dítětem. Tenhle krátký film bych dala jako povinný pro všechny, kteří tak bezstarostně ukončují svá manželství bez ohledu na děti, nevinné oběti jejich sobeckosti! Film je možné vidět zde: https://www.youtube.com/watch?v=ANIe0xr0X9s

• 29.10.2017  19:52

Příběh vedoucí odnikud nikam, děj předvídatelný, napětí veskrze žádné. A naprosto mi uniká pointa. Možná že byla až příliš jednoduchá, snad by se dala shrnout takto: Zaplést se do špionáže jednomu moc klidu a pohody nepřidá!

• 16.10.2017  01:40
    Homo Faber (1991)

Nádherný film, tragédie, která si v ničem nezadá s řeckými tragédiemi. - - - Tolik pro tuto chvíli, pár minut po shlédnutí filmu. Třeba se ke komentáři ještě znovu vrátím po přečteční předlohy.

• 7.10.2017  18:25

Být ve třetím patře aneb Jak vyléčit rýmu. Svižné a povedené!

• 7.10.2017  17:50
    Přijdu hned (1942)

"Víš, ono je to moc hezký udělat dobrý skutek", říká pan Barvínek a ty dobré skutky dělá jaksi mimochodem, protože má dobré a nezištné srdce. Trochu naivní prvorepubliková komedie. Bodové hodnocení zvedám za vynikající herectví Saši Rašilova a pro tklivý projev Vlasty Matulové. Pro ni mám obzvláštní, soukromou slabost...

• 26.9.2017  00:12

"Poručíku, sex je celý můj život!" - "Ó, pro Boha živého!" - - - Může člověk (a ženská k tomu) tohohle Columba nemilovat, byť se právě nejednalo o nejlepší díl?

• 25.9.2017  10:37

Už dlouho jsem neviděla takovou slátaninu!

• 25.9.2017  10:35
    Tunisko, hvězda Afriky (TV film) (2011)

Tušíte-li někde nějaký problém, nejlépe ho obejít v bačkorách z velbloudí kůže, po špičkách a ještě k tomu na míle daleko! Ale cílem bylo ukázat islámský ráj a toho bylo dosaženo. (Nutno ovšem podotknout, že film byl natočen r. 2011, tedy teprve na počátku tzv. arabského jara. Dnes by mohl takový dokument vypadat trochu jinak. Mohl...)(1)

• 24.9.2017  21:02
    Čierna madona (TV film) (2017)

"Tento dokumentární film je věnovaný těm, kteří byli v 16. a 17. století násilně zajati a odvlečeni do otroctví, pronásledováni, mučeni a zabiti pro svou víru nebo zahynuli v boji při obraně území a identity Evropy. Dej jim, Pane, věčnou slávu!" - - - Jaké žalostné srovnání! Dnes slyšíme, že islám patří do Evropy a stejní muslimové nás dnes dobývají bez boje! Žádný div: na počátku všeho je odvrácení současné společnosti od Boha a padesát let trvající a stále se prohlubující krize katolické Církve! Dokument slovenské televize není bez chyb (proč to "oživování" obličeje Panny Marie a jeho nahrazování dívčí tváří?!), ale je velmi informativní, sdělný a katolicky poctivý. Díky za něj! (1)

• 7.9.2017  00:06
    Vanishing Act (TV film) (1986)

VŘELE DOPORUČUJI!!!

• 1.9.2017  23:26
    Lea (1996)

Velmi zdařilý film, vkusný, do vínku obdařený zvláštní, působivou atmosférou... A přesto s velkou pihou na kráse! Co se nepovedlo, podrobně popsala ve svém komentáři hedka. Je skutečně škoda, že pan režisér měl potřebu zařadit děj na nějaké konkrétní místo, pro něj zřejmě dostatečně exotické, protože nepoznané: "... kdesi na východním Slovensku".- - - Možná by pro příště stačilo, pane režisére, zvednout zadek ze svého pohodlného křesílka lhostejno, jestli v Praze nebo Los Angeles, a vypravit se do lokality, do které svůj film zasazuji, co říkáte? (Slabé 4*)

• 29.8.2017  14:36

Tak to je tedy slátanina! Od všeho trochu a ještě k tomu většina uváděných skutečností a vzpomínek nemá se zmizelým židovským ghettem nic společného! Škoda slov! Dobrý komentář honajz.

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11