Una111

Danuše Ch.

okres Beroun

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10
    • 8.5.2017  10:33

Díky za ten zvláštní dáreček od naší veřejnoprávní k 72. výročí konce války. Jen je třeba dodat, že praktiky americké zahraniční politiky se nikdy nezměnily a pokračují ve stejném duchu dál. Film tak nějak průměrný, něco mu chybělo, aby byl opravdu strhující, jak by si tohle téma nepochybně zasloužilo. Nevím, kde je chyba. Předlohu jsem - zatím - nečetla.

• 7.5.2017  09:29
    Kapura (TV pořad) (2004)

Nejsem objektivní! Uvědomuji si, že kvalita jednotlivých relací se asi velmi liší. Nicméně dnešní díl se mi moc líbil. A pokud té čtvrté hvězdičce něco málo chybí, tak ji ráda dávám. Slovenský folklór je něco nádherného, zcela výjimečného a díky za každou snahu toto dědictví uchovat!

• 6.5.2017  18:02
    Děti úplňku (TV film) (2017)

Dokument chtěl upozornit na poruchu, o které se málo ví, a na osamocenost rodičů v péči o jejich takto těžce postižené děti. Neslyšíme sice od rodičů žádná jalová slova o lásce, ale vidíme ji v každém jejich kroku, v každém činu! Den za dnem, měsíc za měsícem, rok za rokem! Klobouk dolů před těmito rodiči a jejich obětavostí! - - - A že tyto děti není kam umístit, aby si rodiče a rodinní příslušníci alespoň trochu oddychli a mohli načerpat nové síly, to je neuvěřitelná ostuda celého zdravotnického systému! Díky režisérce za její dokument, který toto téma otevřel!

• 26.4.2017  20:28
    Útěk z polygamie (TV film) (2013)

Je mi dnes smutno, tak smutno! A tenhle film mi rozhodně náladu nezlepšil, spíš naopak. Ti dva mladí a všichni ti, kteří mají zlé zkušenosti s nějakou sektou - najdou cestu k Bohu? K Tomu, který o sobě prohlásil „Já jsem ta cesta, pravda i život. Nikdo nepřichází k Otci než skrze mne..." Je tolik slepých, falešných cest, které nikam nevedou, a dnešní modernisté prolhaně hlásají, že všechny jsou si rovny! Je to těžké hledání pro tyhle lidi a nejen pro ně, je to dnes velmi těžké pro každého!

• 7.4.2017  01:15
    8 MM (1999)

Tak to mám - natahované reklamami na Nově - konečně za sebou! Výhrad k filmu mám hodně, a to především k nevěrohodnému scénáři; těch nepřesvědčivých míst bylo prostě moc. Hlavní hrdina působil jako mladší brácha Fantomase, jinak si jeho roli opravdu neumím vysvětlit! První polovina filmu utahaná až k nevíře, druhá se trochu akčně rozjela! Co se námětu týče, nedozvěděla jsem se nic nového. To, že k elitě patří zvěrstva všeho druhu, už dávno není žádným tajemstvím! Ať už se jedná o vraždy, zneužívání dětí, sexuální zvrhlosti, obchodování s lidmi, globální vládu nad světem, ať se jedná o cokoliv, peníze to zaplatí a penězmi se všechno přikryje a zaretušuje a nazve se to "konspirativní teorií". Tady šlo o závažné téma, ale zpracování se nepovedlo! - - - -Tak co si dáme teď? Třeba tu o Červené Karkulce a o vlkovi, ne?

• 6.4.2017  20:31
    Blok (1982)

Hieronimu Neumannovi stačí pouhých 9 minut k tomu, aby nahlédl do 12 bytů v jednom paneláku, ve zkratce načrtl portréty jeho obyvatel v běžných i méně běžných situacích jednoho dne a tragickou smyčkou tento minipříběh vrátil do bytu, v němž začal! Mistrovské dílko! https://www.youtube.com/watch?v=aEoZVGlHo6s

• 6.4.2017  19:13

Že Franco Zeffirelli dokáže natočit film, který je pro diváka přitažlivý a poskytne mu pěknou podívanou, o tom asi nikdo nepochybuje. Od filmů ovšem očekávám něco víc než jen pouhou „vizuální pastvu“. To, co Z. tímto svým filmem divákům sděluje, poselství, které přináší, za vizuální stránkou silně pokulhává. Hlavní myšlenka filmu se dá shrnout přibližně takto: „Klášterní život postrádá jakýkoliv smysl, je to nedobrovolné vězení podobné hrobu, dobré tak leda pro děti, kterých se chcete zbavit. Opravdová láska je jen ta pozemská, lidská, to je ten ,poklad v srdci', který je třeba uchovávat po celý život“. Svár dvou lásek? Ale kdež! Jiná láska – láska Boží či láska k Bohu – té se ve filmu najde pramálo. Hlavní hrdinka, nevinná, křehká, rodinou odstrčená a v sedmi letech odložená za zdi kláštera, o svém povolání říká: „Musím se stát jeptiškou. Je to můj osud.“ Dlouho jsem nemohla pochopit tu scénu se psem, až mi došlo, že proti týrání psa se sice Marie vzbouřila, ale svému týrání rodinou se vzepřít nedokáže, svůj osud trpně přijímá a vrací se do kláštera. - Které oko by nad to zneužitou, týranou nevinností nezaslzelo?! Dlužno říci, že režisér a zároveň scénárista Zeffirelli nám předkládá dílo sice líbivé, ale banální a kýčovité. Krásná podívaná, krásné interiéry i exteriéry, a přesto musím přiznat, že jsem byla hluboce zklamaná. Dokonce natolik, že jsem i s tou třetí hvězdičkou tentokrát hodně váhala. Film Spoutaná láska mi totiž tak trochu připomíná krásné, lákavě červené jablíčko, nádherné na pohled - ale s červem uvnitř. - - - - (Dodatek: Podobným kýčovitým sentimentem vyniká i jiný film Zeffirelliho – Bratr Slunce, sestra Luna. Viděla jsem ho před mnoha lety a nejsem si vůbec jistá, jak bych ho posuzovala dnes.)

• 6.4.2017  17:25
    Preludia (1996)

Půvabné, milé propojení obrazů a hudby. Tenhle krátký film mne příjemně překvapil ! Budu si muset na pana režiséra Hieronima Neumanna "posvítit", těším se na jeho ostatní filmy.

• 3.4.2017  12:55

Skutečný ohňostroj vtipných dialogů, nádherných kostýmů, napínavých situací, automobilových honiček, překrásných záběrů Riviéry a dokonce i jeden opravdový ohňostroj! A já ohňostroje miluju! - - - Nečekané dopolední překvapení na ČT2. Moc by mne zajímalo, proč dvojka už dlouhodobě dává v hlavním vysílacím čase - a já za něj stále považuji večer od 20:00 - dokumentární filmy, ev. seriály? Filmu se divák večer dočká jednou za uherský rok, a to ještě tak nejdřív od půl jedenácté večer!? Anebo jako dnes dopoledne.

• 5.3.2017  23:40

Spíše než rodinný film je to film pro-rodinný. Druhá polovina 18. století. Felicity vyrůstá v krásné rodině, kde panuje nejen vzájemná láska, ale i autorita matky a především otce a poslušnost dětí. Mnoho dnešních dětí by jí mohlo takový domov závidět. Dnes, když se musí vést poněkud zoufalý a občas beznadějný boj za to, že rodina je máma, táta a děti, se takové rodině říká patriarchální :-)) Tenhle film má mé vřelé doporučení a velmi silné 4*.

• 3.3.2017  20:00
    Mlčení (2016)

Ráda porovnávám literární předlohu a to, jak se filmaři vyrovnali s jejím zpracováním. Tento film je své předloze naprosto věrný. Mé představy naplnil tak dokonale, že se mi při sledování filmu zdálo, že jsem kdysi při čtení knížky viděla právě tenhle film, právě toto prostředí, tyto postavy! Řekla bych, že Scorsese natočil film Mlčení s velikou pokorou k předloze, která není dnes u režisérů vůbec běžná, natož pak u režisérů zvučných jmen. A natočil ho mistrně. Jsou-li tedy na místě nějaké zásadní výtky vůči filmu, chyba bude někde jinde - jsou to vlastně výtky vůči knize Šúsaka Endo. Je až s podivem, jak tento film rozčeřil filmové vody a jak rozdílné reakce vyprovokoval! Mnozí diváci jsou zklamáni: Jsou zklamáni ti, kteří očekávali nějaký pouťový kýčový obrázek (takové ty levné, nabádavé křesťanské filmy, které se člověk trochu stydí nabídnout i předpubertálnímu dítěti), ti, kteří chtěli mít jasně a nesmlouvavě řečeno, že tohle je dobře a tohle špatně, stejně jako ti, kteří by chtěli vidět oslavný životopis mučedníků z martyrologia. - - - Daleko horší se mi ale zdá, že mnoho jiných diváků si do tohoto filmu promítá své vlastní projekce a subjektivní představy a podle svého zaměření jsou pak buď nadšeni nebo zklamáni. Někteří diváci jsou v něm schopni vidět dnešní populární chápání Božího milosrdenství, které jakoby všechno schvalovalo a ke všemu kývalo či se dokonce některým z nich zdá, že film přináší vizi rovnosti všech náboženství a tudíž i marnosti a zbytečnosti veškeré misijní činnosti, znehodnocení oběti těch tisíců japonských a jiných mučedníků. Relativismus zde opravdu zaznívá, ale pozor! Z úst postavy na výsost nedůvěryhodné, z úst japonského inkvizitora, toho na pohled tak milého, příjemného a ve skutečnosti tak nelidsky krutého člověka! - - - Toto všechno ale poselstvím filmu zřejmě není! Není to návod, jak žít, ale spíš podnět k sebereflexi. Není to vůbec jednostranný příběh a také v něm v žádném případě nelze vidět oslavu odpadlého kněze Rodriguese. Je to těžké a nepříjemné téma apostáze a co je důležité - i jejích neradostných důsledků. Film, kterému je naprosto cizí, aby nás vodil za ručičku a nabádal nás, co si máme myslet. Ale není to právě typické pro velká umělecká díla, že nenabízejí vše takříkajíc "po lopatě", ale nechávají prostor také pro čtenáře nebo diváka? Že nás nutí zamýšlet se a klást si otázky? A z rozbouřeného rybníka filmové kritiky laické i profesionální je vidět, že se toto Scorsesemu opravdu podařilo. Musím přiznat, že mi tento film ležel tak dlouho v hlavě jako žádný jiný. Donutil mne znovu si přečíst Šúsakovu novelu, shlédnout i její první japonské zpracování z r. 1971, přiměl mne o tomto filmu hovořit s lidmi vzdělanějšími, než jsem já a především jsem se musela hluboce zamýšlet nad sebou, nad svou vírou a statečností. (Více na téma japonských katolických mučedníků v mém Deníčku.)

• 26.2.2017  23:09
    Bastardi 3 (2012)

Dnes by tenhle film snad už ani světlo světa nesměl spatřit, neboť by nebyl dost korektní! Aniž bych snížila závažnost problematiky, kterou tato filmová trilogie řeší, ubírám v závěru 1* z jednoho prostého důvodu: Člověk nesmí vzít spravedlnost do svých vlastních rukou, neboť "má je pomsta, já odplatím, praví Pán." Žádné zlo se ještě nikdy žádným dalším zlem nevyřešilo. - - - Magnuskův projev je i zde velmi roztomilý, i když v tomto dílu se již nemohl tak naplno uplatnit. První třetina filmu se trochu vlekla, ale stále zůstává můj obdiv nad odvahou a poctivým přístupem k této závažné společenské problematice.

• 26.2.2017  22:16
    Bastardi 2 (2011)

No, půjdu proti proudu, co se dá dělat? Není to poprvé a není to jen na csfd. Bylo to více než dobré, bylo to smysluplné a bylo to i napínavé, o nic horší než první díl. Bez debaty stejné hodnocení jako první díl.

• 26.2.2017  21:27
    Husiarka a kráľ (TV film) (1983)

Takú prekrásnu rozprávku som už veľmi dávno nevidela! Neviem, kedy ma posledný raz nejaká rozprávka rozplakala. Neviem o inej, táto áno. Velmi ma potešilo stretnutie s týmto malým nedoceneným klenotom! https://www.youtube.com/watch?v=gF1pjOEKqww

• 24.2.2017  22:24
    Admirál (2008)

Jsem zklamaná, protože jsem nečekala, že to bude romance na způsob Doktora Živága a boje občanské války že zde budou pouze jako působivé pozadí k mimomanželské lásce! Mimochodem tento vztah nebyl tak idylicky nevinný, jak by se mohlo zdát, Anna Timirjovová nebyla naivní dívenka, jak je ve filmu líčena. V r. 1918 se rozvedla se svým manželem Sergejem Timirjovem a bezohledně ho opustila stejně jako jejich maličkého, teprve čtyřletého synka Vladimíra. S Kolčakovem nemohli uzavřít nový sňatek, neboť i on byl ženatý a také měl se ženou Sofií syna Rostislava. A tak odjeli Kolčakov a Timirjovová v témže roce aspoň na "svatební" cestu do Japonska. Admirál je ve filmu vylíčený jako velmi zbožný člověk, ale toto jeho nečestné jednání se bohužel se zbožností příliš nesrovnává!

• 23.2.2017  00:33

Na doléčení chřipky dokonalá medicína: Člověk ani nedýchá, natož aby kašlal... Nádherně jsem se bála, na několika místech od srdce zasmála a zapomněla na všechny trable. Na konci moc krásná honička! A to ostatní - jaký je scénář, jak je to zahrané etc. - už napsali jiní dříve a lépe, než bych to svedla já. Ode mne poctivé 4*.

• 19.2.2017  16:38
    Bastardi (2010)

Kdyby se v tomhle filmu vypípávala všechna sprostá slova, bylo by to jako na drůbeží farmě, kde se právě vylíhlo dvacet tisíc kuřátek... Nemám ráda vulgarity, nemám ráda rap a leccos dalšího v tomto filmu není zrovna mým šálkem čaje. Přesto všechna čest a chvála, že se někdo v českém prostředí odvážil sáhnout do vosího hnízda českého školství, už dlouhodobě nemocného a neustále zraňovaného nesmyslnými, zlovolnými zásahy shora! A co nás čeká v nejbližší budoucnosti? Raději nemluvit! Vím o tom, že už v 90. letech naprosto nezvládaly učitelky na zvláštní škole některé žáky!! Od té doby se i na "normálních" základních a středních školách prudce zhoršilo chování a stoupla agresivita. Vím také o tom, že mnohý učitel či spíše učitelka odchází ze třídy s utajovaným, přemáhaným pláčem! I v českém prostředí máme bohužel své četné případy fyzického napadení učitelů a je jen s podivem, že jich není víc s tragickým koncem jako byl případ ubodaného učitele ze Svitav. A do této situace přichází INKLUZE problematických žáků ze zvláštních škol! Potěš nás Pán Bůh! - - - Myslím, že film si celé 4* nezaslouží, ale ten chybějící kousek ráda dám Tomáši Magnuskovi, který byl skvělý!

• 18.2.2017  15:59

Nesmrtelná pohádka pro romantické duše každého věku o tom, že spravedlnosti je možné dosáhnout už zde na zemi, že pomsta je možná a sladká, zvláště má-li mstitel k dispozici neomezené prostředky, takže je něco jako sám Pán Bůh... Krásné a věrné zpracování Dumasova románu, některé detaily jsem však ve filmu postrádala. (To je ta nevýhoda všeobecně známé a oblíbené předlohy, že divák se pak chová jako tříleté dítě, které se dožaduje, aby pohádka byla i po padesáté vypravována stejně jako poprvé!)

• 16.2.2017  22:26
    Remeslá pod Tatrami (TV film) (2013)

Velmi zajímavý dokument! Raději bych ho však viděla při jiné příležitosti, než je smrt Petera Michaláka. Tento mladý, nadějný člověk, otec 4 dětí, z nichž nejmladšímu je teprve 10 let, byl velkým ctitelem významného etnografa a folkloristy Karla Plicky a sám šel v jeho stopách. Kromě toho, že opravoval dům a dělal také kostelníka, byl šéfem muzea tradiční lidové kultury v podtatranské obci Ždiar, sbíral články, fotografie i staré filmy o goralech. Tento dokument připomíná další z mnoha aktivit tohoto mimořádného člověka - šití mužských kalhot, součásti goralského kroje. https://www.youtube.com/watch?v=IGW_ysU8XKk (1)

• 12.2.2017  18:33
    Dlouhá bílá nit (TV film) (1970)

Taková vesnická balada s pochmurnou atmosférou a výbornými hereckými výkony. Jen ten vypravěč, který četl každý záchvěv vnitřních myšlenek a viděl všem postavám až na dno duše, mi jaksi neseděl. Bylo to dost dlouhé a beznadějné podívání! Co zbylo z víry, kdysi zde naplno žité jako v mnoha jiných českých a moravských vesnicích? Snad jen ty svaté obrázky nad manželskou postelí! Ta duchovní zbídačelost vesnice jistě odpovídala realitě po více než dvacetiletém budování socialismu. Film sice ukazuje bezútěšnost a vyprázdněnost vesnického života 70. let minulého století, ale o příčinách cudně mlčí. Ba právě naopak: Snaží se nám namluvit, že každý, kdo má co do činění s vírou, je více či méně pošuk a směšná karikatura. Pro tohle "ujetí" nemohu hodnotit více než 3 *.

• 12.2.2017  17:37

Celkem dobře udělaný dokument. - - - Ale upřímně řečeno, nemám ráda tyhle filmy o soukromí filmových hvězd. A když se zcela výjimečně na nějaký takový podívám, znovu si potvrdím, že není o co stát. Všechny ty přecitlivělé duše, které bez popularity za každou cenu, bez milostných afér, alkoholu, drog, antidepresiv a nevím, čeho všeho ještě, nemohou žít, strhávají svými excentrickými životy na sebe pozornost médií a pro mnohé své fanoušky pak představují ideál, jak by člověk mohl/chtěl/měl utvářet svůj vlastní život. Jaká bída!

• 8.2.2017  21:41

P. Juraj Vojenčiak působil v Indonézii jako jeden z deseti slovenských misionářů Společnosti Božího Slova. Slovenská misie zanechala za sebou v Indonézii (převážně na ostrově Flores) skutečně obdivuhodné dílo! Poslední z nich odešel z Indonézie v r. 1999. Od té doby převážně muslimská Indonézie katolické misionáře nepřijímá a v zemi přibývá útoků proti křesťanům. https://www.youtube.com/watch?v=I-snSQQYO3A (1)

• 2.2.2017  18:09

Dietl - Ráža - Hanzlík. Snad díky téhle trojici vzniklo tak pěkné a svěží dílko! Mám ráda Stroupežnického Furianty, to české "rodinné stříbro". Ale jeho nejlepší nastudování jsem neviděla na prknech ND, ale na festivalu ochotnických souborů v podání českého ochotnického divadla z Daruvaru v Chorvatsku. S takovou vervou ti lidé hráli! Přála bych Stroupežnickému, aby byl býval viděl tohle tohle strhující provedení. Určitě by měl velkou radost!

• 2.2.2017  15:58

Asi jsem natvrdlejší než sám Harvie (a předesílám, že lebku zatím operovanou nemám!). Vůbec jsem totiž nepochopila poselství tohoto kraťasu. Neholduji ani kouření, ani nemám chorou zálibu v nahotě, autorův humor mi vůbec nepřipadá vtipný a animace, no, někomu se třeba líbí, mně ne. Poslední ťafkou divákovi je závěrečné "moudro", že život je jako cigareta a je třeba si ho vychutnávat až do konce. (A když už ti nechutná a máš třeba rakovinu jako Vilma, nu co, je tady dózička tabletek a adié, milý světe!) Že film dostal Oskara mne naprosto nepřekvapuje! PS. Pořád přemýšlím, za co dát aspoň jednu hvězdičku? Aha, už vím! Za plastelínu, je to takový příjemný materiál dětem na hraní, ale Elliotovi bych ho už víckrát do ruky nedávala

• 2.2.2017  00:30

Je velice těžké hodnotit tenhle povídkový film, a to nejen proto, že jednotlivé povídky mají velmi rozdílnou úroveň a výpovědní hodnotu, ale především a hlavně proto, že u zrodu tohoto díla stál kromě jiného i UNICEF. Tato organizace je známá svou charitativní činností a pomocí dětem na celém světě. Méně už je známo, že tato organizace minimálně od konce 90. let na celém světě také podporuje a propaguje potraty, což samozřejmě popírá, stačí se ovšem podívat do jejích dokumentů. Všichni ti dobromyslní a naivní podporovatelé UNICEFu a jeho projektů, všechny ty významné osobnosti, které v dobré snaze přispívají na činnost UNICEFu, zároveň financují zabíjení těch nejnevinnějších a nejbezbrannějších - nenarozených dětí! (A to nemluvě o dalších aktivitách UNICEFu jako je skandální sterilizace žen v Keni a nejnověji i prosazování práv homosexuálů.) Z těchto všech důvodů film nebudu hodnotit a přispívat tím k jeho propagaci.

• 30.1.2017  21:48

Zatloukat, zatloukat, zatloukat... občas si ale zatlučeš hřebík do rakve vlastního štěstí. - - - Chtěla jsem vidět nějakou krimi, snesla bych i trochu té psychologie, počítala jsem s tím. Ale tohle mne prostě nechytilo a obávám se, že vina nebyla (jen) na mé straně. První třetina se vlekla fakt nezáživně, pak sice přibylo trochu toho napětí, ale všechno bylo zase tak zoufale předvídatelné! Ráda bych se mýlila, ale myslím si, že filmy s opravdu vygradovanou kriminální zápletkou, filmy skutečně napínavé, neřku-li thrillery, v české kinematografii prostě chybí!

• 28.1.2017  16:26
    Paní Bída (1984)

Po všech stránkách dokonalé! Nenechte si ujít: https://www.youtube.com/watch?v=LWLwmnmxd4s&t=6s

• 28.1.2017  14:45
    Technické pamiatky (TV seriál) (1990)

Nebudu hodnotit celý seriál po shlédnutí jednoho dílu (Koňka). Ale chci se vyjádřit k "hudbě", jejíž tvůrce by zasloužil... při nejmenším pořádný výprask. Kdybych povolila svým sadistickým choutkám, nechala bych ho do nekonečna poslouchat ten jeho unikátní výtvor!

• 27.1.2017  20:15

"Heda je mladá, vypláče se, zapomene a Panenka Svatokopecká jí dopomůže k jinýmu." - - - Příjemná veselohra pro klidné domácí odpoledne, míra naivity snesitelná.

• 27.1.2017  17:58

Když je Bůh na prvním místě, jsou všechny ostatní věci na správném místě, říká sv. Augustin. Tahle země se na cestu vlastní zkázy vydala už velmi, velmi dávno! Katolictví -> protestanství -> bezvěrectví. A vzniklé vakuum jako prostor pro experimenty sociálních inženýrů. Z tohohle filmu běhá mráz po zádech!

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10