Zločiny Velké Prahy - Nedohraná etuda (2021) (epizoda)

První díl tohoto seriálu, který jsem viděla a asi ne poslední. Zbytečné psát komentář, protože všechno, co jsem měla na srdci, už naprosto přesně, výstižně a dokonale napsal honajz!

V síti (2020)

Téma je víc než závažné, sama jsem byla šokovaná zjištěním, jak moc jsou sociální sítě prolezlé podobnými úchyly! Otázkou ovšem je, jestli se varovné upozornění dostalo až k těm rodičům, kteří toto nebezpečí podceňují, nechci věřit, že by o něm vůbec nevěděli! Přesto své děti v mnoha případech nechrání, nevarují, neinformují! A především nechávají děti napospas jim samotným, zahrnují je materiálním blahobytem všeho druhu, ale jim samotným se dlouhodobě nevěnují a nenamáhají se vybudovat si se svými dětmi důvěrný vztah. To samozřejmě něco stojí - čas, námahu, sebezapření, trpělivost a velkou lásku! Znám takové případy i ve svém okolí, kdy si rodiče žijí jako by byli svobodní, volní, věnují se svým zájmům, zálibám, přátelům a dospívající dítě je pro ně jenom nepříjemným přívažkem.... Teď k samotnému filmu: Režisér Vít Klusák rád aranžuje kulisy, ať už jsou to stěny dívčích pokojíčků nebo neexistující hypermarket! To bylo docela zábavné sledovat. Výkony hereček byly překvapivě dobré, pro jednu z nich - Terezu Těžkou to zase tak těžké být nemuselo! Jsem dost znechucená jejím nemravným přístupem k životu, kterým nadělá coby idol mládeže stejně tolik škody co sexuální predátoři v tomto filmu! A celkové vyznění filmu mi přišlo tak trochu ploché, jako by autoři najednou nevěděli, co s tím materiálem? Co dál? To by asi už bylo na jiný film...

Naděje a sláva (1987)

Nechápu ta vysoká hodnocení! Pro mne velké zklamání! Myšlenka - válka viděná očima malého chlapce - zůstala naprosto nevyužitá, leda tak zparodovaná. Výsledný dojem: ubohé až trapné!

Nikomu to neříkej (2006)

Thriller? Drama ? Krimi? Mysteriózní? - - - No, jako thriller bych to neviděla, drama snad, kriminálka bídná a v čem spočívá ta mysterióznost, to fakt nevím. Přehnaně dlouhá stopáž, zmatenost situací a nepřehlednost postav a na závěr se nám rozuzlení vysvětlí a převypráví jako ve večerníčku. Hotová bída s nouzí! Ty dvě * za ten úprk hlavního hrdiny, ale to je tak asi všechno... (A to bych nejraději ještě jednu ubrala za tu lesbu a ty nevkusnosti v ateliéru - mimochodem zcela nepotřebné a bezúčelné! - takový ten úplatek naší pokleslé době, že!?)

Ospalá díra (1999)

Ačkoliv to není můj nejoblíbenější žánr, musím říct, že film měl úžasnou atmosféru, gradaci a představitelé hlavních rolí odvedli výbornou práci. Především se mi líbila kamera. Ta šeď, bezbarvost scén zesiluje účinek a film skoro působí jako by byl natočen černobíle a pak jen spoře kolorován. Ale to platí jen do té doby, než je zlo poraženo! Trochu slabší čtyři *.

Agatha Christie's Poirot - Poslední víkend (2004) (epizoda)

Hercule Poirot je ten správný tip, když chce člověk něco lehčího, ale žádnou blbost. Ale to, co mi vadilo, přesně vystihl CSSML! Bylo takových záběrů nutně třeba? Stále tvrdím jedno a totéž: Jestli neumí režisér vyjádřit, že "k něčemu došlo", aniž by to řekl - s odpuštěním - "na plnou hubu", tak ať jde laskavě od řemesla a živí se něčím jiným!

Mlha v srpnu (2016)

Naprosto skvělá recenze od LeChouan, ale i Volodimir2 a Big Bear . Napsali všechno, co se k filmu dá říct a já bych to tak určitě nedokázala! Moc děkuju, že všechno, co bylo třeba, vyjádřili za mne! Těžko se mi o tom filmu píše. Musela jsem film dvakrát (!) přerušit a doslova jsem od něj utekla, nemohla jsem prostě snést tu lítost a bolest, tu bezmoc! A stále stejné otázky, na které nelze najít odpověď...

Až tam nezbyl žádný (2015) (seriál)

Skvělý komentář CSSM, naprosto s ním souhlasím. Já ovšem právě pro ty nedostatky, které uvádí CSSML, ubírám ještě o jednu hvězdičku víc. Dost mne to znechutilo!

Pochybná žena (1946)

Vynikající filmařina a pěkný pohled na krásnou dvojici - Bergmanová a Grant. A ačkoliv zápletka působí poněkud naivně, není nouze o napětí... Příjemná a kvalitní podívaná!