GigaPudding

GigaPudding

Giga Pudding

Velká Británie
How can you challenge a perfect, immortal machine?

54 bodů

Můj deníček

<< předchozí 1 2 3 4 5
 • 4.7.2016 v 11:25

  treefiddy shades

  :D

 • 30.1.2012 v 13:50

  bla

  s malýma miminkama není čas na dívání se na filmy a ani psaní komentářů, takže tu nic není a nejspíš tu nějakou dobu ani nic nebude :)

  bla
 • 18.12.2011 v 19:04

  SUPERKALIFRADŽILISTIKEXPIJALIDÓZNÍ

  Tak ještě jsme před odjezdem teda stihli číst trochu návrat temného rytíře a to bylo docela fajn, ale uvdíme co bude v dalších dvou třetinách, ale hlavně jsme ještě dneska viděli brněnskou adaptaci Mary Poppins a bylo to pěkný a tak, hlavně pro děti a taky to mělo občas fajn nápady se světlama a dobrý bylo to lítání na závěr. 

  A příště do divadla půjdem úplně jinde a za úplně dlouho :).

  SUPERKALIFRADŽILISTIKEXPIJALIDÓZNÍ
 • 30.11.2011 v 00:16

  tralala

  Jsem nejlínější a nechcou se mi psát deníčky, takže to vezmu jenom zkratkovitě.

  Dragon age 2 - výrazně lepší než první díl, nápaditější a zajímavější děj, konečně normální dabovaná postava a vedlejší postavy mají konečně vlastní charakter a jsou mezi nimi i opravdové rozdíly a není jedno koho si člověk vezme s sebou, hlavně Varric a Isabella jsou dobří :), zábavnější boje a lepší využití schopností, o dost lepší závěr (ikdyž epilog je snad ještě prázdnější než v jedničce), takže zábava :)

  Death note - konečně vychází, vůbec žádné změny oproti tomu co známe ze seriálu zatím s druhým přečteným dílem, takže zábava taky :)

  Red faction guerilla - velmi zábavné akční "gta", kterému ale chybí pořádné autorádio, ale to se vyrovnává zajímavým prostředím Marsu a především vynikajícím fyzikálním enginem destrukce, který je to největší lákadlo na téhle hře, protože tu jde zničit i obří visutý most, velké budovy a vůbec cokoli co stojí a hlavně při zábavných rychlých miniúkolech s demoliční náplní a taky to má nanopušku se kterou se boří lépe a radostněji :)

  Naruto - překvapivě vtipný na bojovnickou klučičí mangu, a i když se tam v těch dvou dílech, co jsem zatím četla, nic moc nestalo, tak aspoň tam byly zábavné chvilky se sexy technikou a novým učitelem narutova týmu

  Gray Matter - velmi působivé i když jsem to ještě nedohrála a jsem snad ještě pořád někde na začátku, sice to má docela dost pomalý rozjezd, ale hlavní postava je sympatická a hned ze startu je tam zábavná hádanka kouzelnického klubu, takže Jane Jensen pořád ví jak na to :)

  Star Wars force unleashed - zábavné silové souboje hlavně s ostatními uživači síly a celé to házení stormtrooperů a všeho ostatního po okolí je zábava a zvlášť když člověk může rozdrtit AT-ST walkera na malou kostku, ale co je na tom k vzteku je příšerné ovládání pro klávesnici a myš, které nedělá potíže většinu hry, ale při té asi nejzásadnější scéně způsobí to, že se to prostě nedá rozumně dohrát! :p ale aspoň hráč může převlíct starkillera třeba na C3PO a lítat tam tak :)

  Prince of persia komiks - zajímavý příběh o další variaci perského prince s takovou zajímavou dvojsmyslnou dohrou, ale co bylo na něm nejlepší krom závěrečného pohledu na vznik celé téhle série bylo velmi pěkné výtvarné zpracování celé knížky :)

  a někdy mezitím jsem si zase hrála Bloodlines a už po milionté pořád zábava :)

  a miminka už se tam taky pěkně melou :)

  tralala
 • 6.10.2011 v 14:23

  blabla :)

  Byla jsem líná psát pokaždé do deníčku když se něco stalo, takže napíšu všechno ve zkratce až teď. Třeba o tom, že jsem si zahrála dragon age a byla to docela zábava, ale hodně táhlé a strašně takové přiblble fantasy :). Taky na to jak se to proklamovalo za děsně dospělou hru a kdesicosi, tak nějaký jiný než černobílý moment v té hře přišel až s blížícím se koncem, protože jinak to bylo většinu času dost čistě černé nebo bílé i s občasným maskováním, že to snad tak není :). Jinak ale zábava na celých asi 60 hodin, i když to bylo většinu hry málo nápadité a málo prokreslené pokud jde o příběh i postavy, když to bylo celou dobu rozdělené jen na zlouny a hodné a opravdu pořádně zpracovaná postava byl snad jen Alistair, no a Loghaina aspoň daboval Kain, ale mělo to jinak fajn prostředí a tak :).

  Dál nějaké, že jsem nahromadila a trošku četla další knížky jako třeba první díl do češtiny přeloženého Death Notu, který zatím docela věrně kopíruje to co už jsem viděla v seriálu, takže jsem zvědavá nejvíc teprv až na to, co v komiksu je a do seriálu se to nedostalo :). Mezi dalšíma je asi druhý díl Lucifera a další nepřestavitelná hora titulů obsahující úžasné knížky pro děti, ale taky třeba knižní podobu Ghost writera nebo jakousi záhadnou knížku jménem Baltimore na které pracoval Mike Mignola a vůbec jsem o její existenci nevěděla.

  No a samozřejmě taky po půlroce další výlet do číny, kde jsem krom pracovních věcí a schůzí taky dobře jedla v úžasných restauracích a seznamovala se s číňany a tak. Co jsem tam ale viděla především byl ten fakt, že za půl roku tam stihli udělat tolik práce, co by v české republice trvalo asi miliardu let vzhledem k tomu, že tam nespočívá náplň práce v tom, že jeden člověk doopravdy něco dělá zatímco dalších deset se válí na zadku a pije pivo v domnění, že beton se sám naleje, panely naskáčou samy na sebe a dílo se udělá samo. Takže taky se výlet povedl :).

 • 6.9.2011 v 00:13

  We will help you explore your talents in ways you've never dreamed possible

  No jsem nadšená jak dopadl nejnovější příběh předcházející věku nanozlepšovátek za časů JC Dentona, toho času začínajícího agenta protiteroristické organizace UNATCO na liberty islandu :). Má to výborný příběh, i když maličko přímočařejší a ne tak komplikovaně propletený jako v prvním díle, ale se spoustou skrytých odkazů pro fanoušky série, kteří hráli předcházející díly :). Hlavní postava je správně badass, ale přitom pořád na té správné straně, i když je na hráči jestli bude využívat svoje schopnosti ve stylu účel světí prostředky nebo jako ten "hodnej" :).

  Je tu plno možností jak se dostat k cíli, různé výsledky hráčových činů a dokonce i možnost projít celou hru bez zabití kohokoli krom "bossů", což se mi ale napoprvé nepodařilo, protože jsem asi někde nechtěně někoho sejmula, ikdyž jsem jinak většinu hry prošla jen s uspávacími šipkami a ručním omračováním protivníků. Hlavně je tu ale napínavý a našlápnutý příběh ve správném cyberpunkovém stylu a ke všemu s osobitým vizuálem dalšího věku znovuzrození lidstva krásně odlišným od předchozích dílů série a do detailů propracovanými lokacemi, kde se hráč podívá zase jako obvykle do různých měst světa, charaktery i módním stylem té doby a taky pochopitelně i několika variantami zakončení, jinak by to prostě nebyl Deus Ex :), takže prostě úplně super a tento rok už se asi žádná lepší videohra neobjeví :). A Adam Jensen je frajer schopný se v klidu vyrovnat i takovým formátům jako je JC Denton :).

  Chceme víc takových videoher a příběhů jako je tohle :).

 • 27.8.2011 v 13:09

  Father figure

  Udělala jsem si pěknou dovolenou zpátky doma (doma jinde než v ČR a každej kdo mě zná tak to ví kde to je úplně :)) a nedělala jsem nic zajímavého a jen jsem se v klidu válela a bavila se s návštěvami a rodinou a vybírala si nábytek a takový věci a mezitím jsem si skočila zpátky do prahy, kde byl úžasný koncert ve státní opeře, který měl fakt dobrý zvuk, což by se taky slušelo pro jednoho z nejlepších zpěváků vůbec a navíc tam měl i moc pěkné videoprojekce, dokonce jednu i s ditou von teese :). A pak jsem se na pár dní zase v klidu vrátila na dovolenou :).

  Father figure
 • 10.8.2011 v 00:28

  Spiknutí

  Na komiks "Spiknutí - Tajný příběh protokolů sionských mudrců" od Willa Eisnera jsem narazila úplně náhodou a pak jsem si to teda přečetla a jako nedá se to moc ani brát jako normální komiks, protože je to spíš historické probádání pozadí vzniku jednoho nechvalně proslulého padělku v dějinách lidstva a akorát je to dělané komiksovou formou a jinak je tu i bibliografie a poznámky a podobně. Takže to hlavní, co z této knížky asi člověk zjistí, že lidi jsou prostě ve své podstatě špatní, jak už tvrdil klasik Markýz de Sade, a sama se divím proč to vlastně máme dělat a snažit se pomáhat v nějakém pokroku lidem, kterým prostě jen stačí vybouřit svoje nenávistné sklony tím, že jim prostě někdo ukáže prstem kdo je momentálně "nepřítelem" a postaví se do čela "obrany" a to je všechno. Lidi prostě snad asi nedokážou existovat bez nenávisti a "nepřátel", proti kterým se musí jakože vymezit, protože to asi mají za svou hlavní životní náplň. A hlavně se tu potvrdí ta stará pravda, že stokrát omletá lež se stává pravdou. Takže zajímavé čtení a to zvlášť pro naivky, kteří jsou přesvědčení o lidské dobrotě :). A tady aspoň jeden spirit, když mi google najde spíš Teri Hatcher než pořádný obrázek Willa Eisnera nebo stránku ze Spiknutí :).

  Spiknutí
 • 25.7.2011 v 00:49

  Nonstop

  U filmu Pandorum tak mocně připomínali, jak jim ten film připomněl knížku Nonstop, kterou jsem kdysi před milionem let koupila v knihkupectví a pak jsem na ni nechala sedat dlouho prach, aby se uležela a pak jsem si ji o víkendu přečetla teďka a bylo to docela fajn :). Prvních asi padesát nebo tak stránek byla docela nuda a začala jsem se bát, jestli náhodou mě to nějak nehodlá zklamat, když námět multigenerační vesmírné lodi, kde posádka za tu dobu už očividně ztratila i základní představu o smyslu své výpravy, vypadal velmi zajímavě, ale naštěstí ve chvíli, kdy se hlavní hrdina Roy Complain z Greenova kmene rozhodne s partou dalších opustit Ubikace a vydat se do Pustin lodi, o které do té doby ani neuvažuje jako o lodi, se to změní ve velmi napínavou a hlavně zajímavou četbu, protože se v ní pěkně popisuje jak vcelku primitivní lidé odhalují tajemství prostor, která čtenářovi přijdou úplně běžná i dnes, třeba plavecký bazén, a hlavně se snaží odhalit, kde vlastně jsou hranice jejich světa a co vůbec jejich svět je. Obzvlášť mě ale potěšil závěr knihy, kdy se odhalilo o co vlastně celou dobu šlo a docela to fungovalo i jako takový ten zvratový konec, protože to autor ještě stihl pěkně zamaskovat a taky se mi líbilo, že v závěru se tak trochu otočila představa o tom komu vlastně fandit a proč, nebo spíš by si člověk mohl trochu zapřemýšlet nad tím co je člověk a lidstvo i dnes :). Takže zábava na krátké čtení s velmi zajímavou myšlenkou. 

  Nonstop
 • 15.7.2011 v 17:54

  Daddy cool

  Se mi tak zdá, že bioshock 1 i 2 je celý nějaký zahraný na rodinnou notu :). Celý děj se točí okolo big daddyů a takových a kdo je čí příbuzný a kdo má jakou rodinu a vůbec strašně se tam točí už jen to slovo "rodina" :). Všichni pořád točí o tom jak Atlas Shrugged a jak je to děsně filosofické a blablabla a ještě jsem nikde neviděla, že by někdo vůbec zmínil ten fakt, že se v obou hrách tak strašně moc řeší hlavně rodina a to mnohem víc než objektivismus nebo designové retro a podobně, kterých si člověk všimne hnedka i když jsou jen takovou slupkou pro Rodinná pouta pod mořem :). 

  Každopádně ten bioshock 2, co jsem si teď dohrála, byla zábava a dokonce možná i svižnější než jednička, která má takový natáhlý rozjezd. Tady to všechno pěkně plynulo, navíc hlavní hrdina je big daddy, takže všechno umí hned od začátku úplně rozbít :) a taky se objevilo i pár nových maličkostí jako noví spliceři a zbraně, nějaké maličkosti ubyly, jako hackovací minihra a hlavně taky ve hře čekají zajímavé scénky, zvlášť ke konci a dokonce má hráč i maličko větší možnost volby než v jedničce, kde to s volbama z pochopitelných důvodů nebylo moc horký. A taky to zase mělo zajímavý příběh, který byl tentokrát trochu celistvější a zvláštní věc na něm byla, že když už je to teda dvojka, tak měl pár společných prvků se system shockem dvojkou. Třeba hlavní "zloun" má rád koncept "rodiny" a "jednoty" a blabla, hlavní pomocník je nenasytný hamoun, co by rád vydělal, je tu dokonce i taková parafráze na Xerxes :). Ale hlavně teda pochopitelně to má všemožná rozšíření původních reálií bioshocku atd., takže zábava :).

  A multiplayer jsem si zatím moc neužila díky velmi zvláštnímu fungování Games for windows live, které je celé nějaké na hlavu a taky mi tam nějak blbnul zvuk ještě ke všemu, ale během té chvilky jsem zjistila, že to má docela zajímavé prvky ve hře a otevíratelný obsah a tak a dokonce to má i "příběh" :).

  Daddy cool
<< předchozí 1 2 3 4 5