GigaPudding

GigaPudding

Giga Pudding

Velká Británie
How can you challenge a perfect, immortal machine?

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 13 17
    • 25.3.2019  00:54
    Ex Machina (2014)

čtvrtá hvězdička je spíš za tu taneční scénu :D

• 2.12.2018  21:50

tři hvězdičky během prvních dvou třetin filmu, než se z toho stane blacksploitation commando :D. A je zvláštní a překvapivé, jak optimistický ten film je, když předpokládá, že by potřebovali falešné nácky k násilí na "nízkopřijmových" (jak to ve filmu výmluvně podali).

• 26.6.2018  00:38

Spíš ***, čtvrtá hvězdička je za tu zvláštní otočku na konci. :D

• 27.2.2018  17:32

Tak trochu hovadina, kde se scénárista naparuje a dělá jak kdyby napsal nejchytřejší scénář v dějinách lidstva, zatímco režisér předvádí, že má rád starý videoklipy Nine Inch Nails a Ministry. Cenobiti jsou v tom navíc prakticky úplně zbyteční, protože je to zamotaný do křesťanských představ pekla, ale na druhou stranu i s tím pidirozpočtem z toho udělali docela ok horor, takže i kdyby to měla být pitomost za dvě hvězdičky, tak je to pořád lepší než ta trapošina z předchozího dílu :D

• 27.2.2018  17:27

Bez podívání se na The Room a přečtení The Disaster Artist je to film spíš na ****, ale jako doplněk k těm dvěma je to jednoznačně ***** :D

• 5.1.2018  22:48
    To (2017)

Mezi *** a ****, nevím čí to byl nápad, že každé bafání musí být tak divně přestřelené :D

• 23.12.2017  00:29
    Bright (2017)

Že tohle dopadne hůř než netflixáckej Death Note by bylo jenom těžko k uvěření i přes ta varovná znamení z traileru, že je to o přitroublé kouzelnické hůlce :D

• 27.11.2017  17:38
    Pokoj (2003)

Po přečtení The Disaster Artist nelze jinak, než dát i pátou hvězdičku :D.

• 12.9.2017  22:59
    Death Note (2017)

LOL :D Pravděpodobně asi nejpitomější film světa. Jako Death note je to na jednu hvězdičku, jako ujetá parodie je to místama i fakt vtipný. Scénárista ani režisér tutově ani nedočetli na wikipedii o čem byla předloha, takže paradoxně si film drží solidní tempo i napětí, protože drží diváka v nejistotě, jestli je to ten film jako myslí vážně, nebo ne :D. K tomu navíc s každou další scénou se diváci můžou těšit na nová překvapení v podobě ještě větších nesmyslných blbostí než ve scénách předchozích. Stojí za kouknutí už jenom kvůli vřeštícímu hysterickému Lightovi a kvůli faktu, že to má ještě ke všemu blooper reel :D.

• 8.11.2016  18:02
    31 (2016)

Zajímalo by mě, jestli příště Rob Zombie se svou partou ten svůj výborný zvukový a obrazový talent vyplýtvají zase na nějakou jednoduchou blbinu jako je tohle :D

• 12.12.2015  19:06
    V (TV seriál) (1984)

Spousta vaty a v posledním díle už fakt nevěděli, co dál. Kdyby z toho ale udělali něco jako scifi Černou zmiji ve vesmíru s Dianou v hlavní roli, tak by to byl asi nejlepší seriál na světě :D.

• 6.12.2015  00:47

Kdyby tam bylo víc Paulíny Pořízkové, tak by to bylo ***** :D

• 19.1.2015  18:15
    Náš vůdce (2008)

Die Welle je očividně velmi populární film na csfd, tak proč dostal jenom **? Dokonce jsem uvažovala o *, ale protože jsem hrozně hodná, tak tomu dám ještě i tu druhou hvězdičku za skoro celou scénu z konce v posluchárně. Je to totiž čistě účelová a prvoplánová blbost. Hlavní myšlenku a smysl tohoto filmu nikdo nezpochybňuje, ale způsob jakým ji předává je přinejmenším trapnej. To podstatné v Die Welle je ustavení faktu, že učitel provádí pokus v rámci jakéhosi sociálněvědního semináře, a to druhé podstatné je zmíněná scéna v posluchárně na konci. Mezi tím je jen zbytečně účelová vata. Psychokluk hned první odpoledne, tak hodinu po oficiálním začátku experimentu, pálí svoje věci a vytahuje pistolku? Bordel v ulicích hned večer toho samého dne? Vztahové problémy některých postav na úrovni dawsonova světa už tomu víc škodit nemůžou. + Ještě deset milionů podobných věcí, které zaprvé slouží k účelovému hecování děje, a za druhé slouží jen k nějakýmu zabití času mezi první a poslední scénou, resp. předposlední scénou. Prvoplánovost pak podtrhuje už jen závěrečná "ulička hanby". Ta scéna v posluchárně je vynikající navzdory tomu, že na jejím konci začne být zase účelově přiblblá s tím psychoklukem, ale tak díky ní si tohle zaslouží i tu druhou hvězdičku.

• 6.1.2015  00:47
    Metrix - Legenda Hroznové Lhoty (amatérský film) (2012)

umbabá umbabá! Asi tak...

• 27.10.2014  23:33

Ono se to ze začátku nezdá jako taková katastrofa odpovídající 20% na csfd, ale čím dál to jde, tím horší to je. Rozpočet prý byl 300000 dolarů a předpokládám, že nejvíc padlo na pronájem vilky na kopci, část na těch pár herců, co si o plat říct můžou, zbytek byl catering na grilovačku ve vilce (protože proč si aspoň neudělat párty, když už nic) a na vykrmení pinheada. To je pravděpodobně důvodem, proč už nezbylo na herce hlavních rolí a tak někde na pláži naverbovali párek dudebros, co tam zrovna byli na prázdninách, s nabídkou honoráře v podobě piv a svačin z cateringu. Jinak si prostě nedovedu vysvětlit dva nejhorší herce v dějinách lidstva, takže prostě budem předpokládat, že to jednoduše nebyli herci a ani nevěděli, že doopravdy hrajou ve filmu. Každopádně i tak to byla blbost, která se stávala s každou minutou nesmyslnější, aby to nakonec byla momentka z běžného pracovního dne firmy Cenobit & syn s pantátou Pinheadem, co nám po těch letech trošku přibral a tak mu musel vypomáhat malej Pinďa junior.

• 27.10.2014  17:23

Nevím komu tehdy ruplo v kouli a rozhodli se z nesouvisejících scénářů udělat Hellraisery, ale v tomhle případě zjevně moc neřešili, že to nedává absolutně žádný smysl v kontextu předchozích hellraiserů a hlavně to ani vůbec nechápe smysl cenobitů. V čem si to ale zaslouží druhou hvězdičku je zaprvé kvalitní krev, sice je občas trochu moc marmeládová, ale pořád lepší hustější než vodovky se kterýma nejde ani napsat nápis na zeď. Za druhé pak za vtipný retro. Připomíná to chvílema hardcore záležitosti jako Howling 2, ale ten rozdíl je v tom, že Howling 2 si to mohl dovolit, protože to byl film z roku 1985. Tohle je film z roku 1990, ale překvapivě natočen v roce 2005 :D, ale aspoň to má všechno, co levnej horor z těchto let má mít. Je tu nehodící se hudba, sjetí raveři v nesmyslným hambatým metru s nahatýma holkama, výprodejovej napodobitel Kyla MacLachlana a Kari Wuhrer bez implantátů, co si neuvědomila, že už má věk na to, aby se neoblíkala jak grungeová patnáctka, které se nepodařilo sehnat pruhovanej svetr, a tak na sebe navlíkla pánskou koženou bundu z nadměrných velikostí. A do toho ty dialogy a hlášky - totální demence v zemljance, a to doslova vzhledem k prostorám, kde se to natáčelo. Jednoduše jako Hellraiser totální tragédie až do takové míry, že to vypadá, jak kdyby si doug bradley a parta lacinejch halloweenovejch masek spletlo scény s úplně nesouvisejícím filmem a produkce to neřešila, protože to stejně jde rovnou na dvd. Jako špatnej retro film s totálně přiblblýma hláškama a nápadama (viz ručník pod bundou nebo snaha neupoutat na sebe pozornost znuděnýho rumunskýho hlídače v metru) je to ale docela vtipné, i když by asi bylo lepší, kdyby si to uvědomili, a nesnažili se až do konce prezentovat ten film jako úplně vážný :D.

• 22.8.2014  15:31
    Proxy (2013)

Sice je úvodní scéna hnus, což ještě umocňuje odtažitý způsob jejího zpracování, ale zbytek filmu je totální tragédie. Nesympatické postavy v retardovaném příběhu + ještě navíc jsou hrozně zahrané. V tomhle opravdu exceluje ten chlápek co tam hraje toho manžela, protože ten jen odříkával text a v záchvatech improvizace dělal veselé cviky a vtipně prázdné obličeje. Všechno se to navíc táhne jak sopel, především pokud jde o nějakou pitomost typu scéna s manželem jak kouká z okna. Jediné, co to zachraňuje alespoň trochu je Kristina Klebe, protože ta jako jediná je schopná trochu zahrát a navíc očividně to nebere až tak vážně + navíc tam má masturbační scénu, jedinou zajímavou v téhleté hrůze.

• 11.8.2014  15:26
    V bolestech (2013)

Našlápnutý found footage, který rozumí tématům, se kterými chce točit, včetně současné popularity nejrůznějších youtube show o čemkoli, v tomto případě o cestování. Je to napínavé, velmi přirozené a taky je to i nečekaně překvapivé a v některých momentech, na rozdíl od něčeho jako Paranormal Activity, je to i strašidelné :). Překvapuje mě, že to má tak nízké hodnocení.

• 7.8.2014  15:04
    Evoluce (studentský film) (2011)

Autor si očividně odpovídá na otázku "Kde jsou v současnosti ve společnosti k vidění mezičlánky mezi opicí a člověkem?" právě vlastním dílem :D.

• 6.8.2014  13:01

Velmi zajímavý námět s docela zajímavými postavami, akorát v poslední čtvrtině filmu už fakt nevěděli, jak to ukončit nebo vůbec nějak dál směřovat, a ani co chcou od představitelky hlavní role aby hrála, protože od druhé třetiny filmu už jednoduše vypadá jako robot, co jede na setrvačnost. Závěr prostě byl docela neuspokojivý a prázdný, ale předchozí děj v klidu přebije i pro někoho třeba rušivé pozůstatky levné produkce, například v některých chvílích podivnou práci se zvukem. Mezi nezávislými horory jde o dost kvalitní kus :).

• 4.8.2014  00:32
    Lesní duch (2013)

Chtěla jsem dát třetí hvězdičku za to, že groovy, ale prostě když má film trošku náboj jen na úplném konci a celej předchozí děj je tak strašně lacinej až je to trapný, tak si to zaslouží jenom **. Ne že by to bylo vyloženě úplná nuda, ale zaprvé sází jen na krvavý scény, ovšem pořád v mantinelech filmů, co jdou do velkých kin, a za druhé sází na totálně provařený bafání, kdy nejtrapněji na tom je scéna v zatopeným sklepě. Takhle nenápaditý bafání s přibližováním, decentně hnusným makeupem a hlasitým zvukem jsem už dlouho neviděla. Navíc ten konec vypadal, že se vyvede, ale nakonec se moc nevyvedl, a sklouzl zase ke sluníčku.

• 1.8.2014  20:07

Plakát slibuje nějaký slasher, ale ve skutečnosti jde o nejvíc nepochopený film na světě, pravděpodobně :). Viděla jsem ho už mockrát, ale nikdy nepřestane bavit svou úplně geniální satirou a absurdně extrémním zobrazením wallstreeťáků z osmdesátých let. Nevybavuju si žádný jiný příběh, který by dokázal tak nadčasově trefně vyjádřit povrchnost a obsesi materialismem jako tenhle. Nechodí totiž kolem horké kaše, ale jde přímo na věc právě vyhnáním všech zobrazovaných vlastností do úplných extrémů, aby ukázal tvář lidí bezmyšlenkovitě se ženoucí za jakousi iluzí vytvářenou přílišným kapitalismem, či materialismem. Svět kde vnější obraz je všechno, doslova, až nakonec nikdo neví kdo je kdo nebo kdo co řekl. Konverzace mezi lidmi se neodvíjí od tématu hovoru, ale čistě jen od toho, že sedí dobře oblečení, dobře vypadající lidé v !drahé! restauraci a mají na stole to nejdražší v nabídce, a nikdo ve skutečnosti neposlouchá o čem ostatní u stolu mluví, protože to jednoduše není podstatné. A uprostřed toho všeho je Patrick Bateman, který si tohle všechno jako jediný uvědomuje, ale uvědomuje si to jen proto, že není tak úplně v pořádku. Nebo možná není v pořádku díky tomu, že si tohle uvědomuje :D. Co je na tom ale možná ze všeho nejlepší je herecký výkon Christiana Balea, který už nikdy nedostal tak výživnou roli, ve které by mohl předvést, co všechno doopravdy dokáže zahrát, tak jako tady. Všechny detaily, zvlášť v těch nejpamátnějších scénách jako jsou vizitky nebo hip to be square, předvádí, jak neuvěřitelně hluboce tvůrci filmu a Bale obzvlášť porozuměli postavě. Stačí jen to trhnutí, když si jde do koupelny pro valium a sekeru nebo zkontrolování jestli má vpořádku vlasy po vypjaté scéně, což je mimochodem detail, který ve filmu nijak zvlášť zdůrazněný není, ale v knize mají vlasy mnohem větší prostor :D. Ve všech dalších rolích už Bale předvedl jen to, že umí hrát a je velmi zodpovědný a bere to profesionálně (a od natáčení terminátora 4 už víme, že o jeho profesionalitě není pochyb :D), ale nikde už mu ty postavy nedávaly takový prostor a takové možnosti jako Patrick Bateman. Dalo by se o tom mluvit dlouho, včetně rozebírání toho, jak je to v knize a ve filmu ne, i když právě skrze porozumění předloze se i ty vynechané části vynořují jako detaily pro lidi, kteří knihu četli, ale jednoduše prostě tohle je neuvěřitelný zážitek, geniálně vtipná a především nadčasová satira, příklad krásného zvládnutí zfilmovat poměrně složitou předlohu (kvůli tomu jak je rozkouskovaná a šílená) a nakonec příklad úžasného herectví, které pravděpodobně už Christian Bale v takové síle nikdy nebude moci předvést díky tomu jaké dostává postavy obvykle a jak nezvyklá je postava v tomhle filmu.

• 6.6.2014  16:43

Vidím nosorožce!

• 6.6.2014  12:22

En Sabah Nur!

• 4.5.2014  19:21
    Robocop (2014)

Ze 121 minut je Padilha jen tak všehovšudy 15, zbytek je očividně producent, ať už to byl kdokoli. Z těch patnácti minut jsou to především první scéna, scény se Samuelem L Jacksonem a pak semtam někde, možná trošku v té přestřelce ve tmě a taky ta přestřelka v tom baru. Jinak je znát, že tohohle Robocopa producenti dost zkrouhli a všechny ty zajímavé motivy jsou tam vždycky jen tak nadhozené, aby je pak dál už nikdo neřešil. Prostě jak kdyby to měl být pilot k novýmu seriálu o Robocopovi, kdy se všechno to podstatné bude rozvíjet až v jednotlivých epizodách. Až na to, že to pilot není, takže přestože to není žádná hrůza, tak to taky není nic extra.

• 1.5.2014  23:47

Nejlepší film, který nikdy nikdo neuvidí. A taky přestože je to dokumentární film o konkrétních tvůrcích konkrétního filmu, tak je taky velmi informativní ohledně toho, čím se dneska doopravdy řídí umělecká tvorba, a na co se dneska spousta lidí ve skutečnosti zaměřuje. Hlavní škoda je, že Alejandro Jodorowsky věděl úplně přesně a do detailů bez nějakých improvizací za pochodu, jak to bude vypadat, a co od toho chce, a stejně tak to věděl celý jeho tvůrčí tým. A ke všemu navíc ještě ty těžko uvěřitelné náhody, o kterých mluví během vyprávění o tom, jak to s přípravou toho filmu bylo, značí, že doopravdy úplně všechno přálo tomuto filmu, ale i tak se to nevyrovnalo obsesi penězi.

• 1.5.2014  01:18

Tak jako "Nemyslíš - zaplatíš" šlo proti nedodržování dopravních předpisů a nebezpečné jízdě, tak The Tortured je skoro hodinu a půl dlouhý spot "Nemyslíš - zaplatíš" namířený proti nechození k očnímu lékaři. A i herecké výkony tomu odpovídají, i když možná naopak měli zahrát zmatený blbce a povedlo se jim to.

• 25.4.2014  12:54

Tenhle dokument dokumentuje jenom jedinou věc a tou je autorova obsese mrtvolama. Rozhodně se nezabývá osobou balzamovače Orozca proklamovaného názvem filmu, protože s ním autoři stěží mluví. Celé to totiž sestává ze tří věcí, které se mezi sebou střídají. První jsou krátké záběry na těžkou bídu města, kde se tohleto natáčelo. Druhá, výrazně delší část, jsou záběry z prvotního ohledání mrtvoly policií při nějaké autonehodě nebo jedné z množství místních vražd. Tady točí co to jde bez zájmu o cokoli než jen o tu mrtvolu. A poslední část je práce balzamovače Orozca. Tady to je skutečně od chvíle, kdy mu přivezou mrtvolu, až do chvíle, kdy ji Orozco dá do rakve a odvezou ji k pohřbu nebo kamkoli jinam. Takže jde jenom a pouze o detailní záběry na to, jak Orozco "vyvrhne" mrtvolu, očistí ji, vrátí vnitřnosti zpátky, oblíkne a nalíčí. Bez střihu, jednoduše půlhodinová dokumentace toho, jak balzamovač v jakési kolumbijské díře upravuje mrtvolu na pohřeb a autora očividně ani nezajímají postupy tohoto procesu nebo otázky na to, s čím vším se už setkal nebo vůbec cokoli ohledně té práce. Takhle je to ve filmu asi tak třikrát vzhledem k tomu, že má půl hodiny, takže tam zvládnou opravdu ty tři, čtyři mrtvoly a konec. Jednoduše autora zajímá jen natáčení mrtvol a ne ta samotná práce nebo osoby, které ji dělají, což dokládá i příprava mrtvoly jedním z dalších místních balzamovačů, který u toho autorovi vypráví nějakou pracovní historku a až ji dopoví, tak se mu řekne "Ptej se. Zeptej se na co chceš a já odpovím", na což autor reaguje mlčením a detailním zabíráním stehů, které balzamovač zrovna provádí na mrtvole. Jednoduše výpovědní hodnota tohoto dokumentu je doopravdy žádná, takže by se to kvalifikovalo i na odpad jako pouhý nekrofilní fetiš tvůrce tohoto filmu, ale dáme jednu hvězdičku za to, že alespoň minimálně dokládá realitu chudoby a násilí v jednom kolumbijském městě a existenci člověka, co dělá práci, na kterou se drtivá většina společnosti dívá skrz prsty, a o kterém by bez tohohle dokumentu nikdo nevěděl.

• 29.3.2014  00:01

Jednoduše prostě fuck comics, only read the Economist :D

• 3.3.2014  01:45
    Rambo III (1988)

Teprv až po pětadvaceti letech dostává třetí rambo zvlášť vypečený podtext :D

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 13 17