Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Animovaný
  • Dobrodružný

Recenze (1 656)

plakát

Volejte Saulovi - Série 1 (2015) (série)

Spin-offy u mě většinou nebudí úplně důvěru, nicméně tady jsem se nechal "ukecat" vesměs velmi pozitivními recenzemi a nelituju. První série Saula má svoje nesporné kvality, zejména herecky je to přesné a Bob Odenkirk utáhne sám jakoukoli scénu. Není tu tolik akce, ale vůbec to nevadí, postavy jsou dostatečně zajímavé a nejednorozměrné, tuhle kvalitu už tvůrci ukázali u Breaking Bad. Jsem zvědav na další sérii, kam se to vyvine. (Netflix 4k, orig.)

Chicagský tribunál (2020)

Nadmíru zábavná, ale i myšlenkově podnětná konverzačka, u které ty 2 hodiny utečou jako voda. Nemám asi co vytknout - zajímavé téma, skvěle napsaný scénář, režie s drivem, herci fantastičtí. Sorkin to má v ruce, u psaní scénářů to potvrdil už dříve a teď ukázal, že i v režisérské židli je na pravém místě. (Netflix 4k, orig.)

Chlast (2020)

Velmi solidní sociální drama o zhoubnosti alkoholu. Dánsko je evidentně země, kde to je stejně jako u nás velké téma. Vinterberg k tomu přistoupil citlivě, se snahou nesoudit nikoho, s trochou nadhledu, ale přesto tam zařadil svoje typicky těžké a divácky nepříjemné momenty, které divákovi velmi rychle připomenou, kdo že sedí za režisérskou židlí. No a všemu tomu vévodí jako vždy famózní Mads Mikkelsen. Pár výhrad bych k některým pasážím v ději našel, kvalitativně se to předešlému Vinterbergově geniálnímu Honu neblíží, ale na 4 hvězdičky to i tak stačí celkem v pohodě. (HD, orig.)

plakát

Vikingové - Série 4 (2016) (série)

Tak po 4.sérii se dostavil pocit, jako po prvotním zhlédnutí série první - nemám moc motivaci a chuť sledovat seriál dále. 20 dílů bylo fakt zbytečně moc, skoky v letech jsou i přesto nesmyslně ukvapené a spousta dílů je fakt nuda, kde se toho stane pramálo. Ragnar je úplně mimo a moc nechápu, proč se tvůrci ubrali tímhle směrem. No, ve finále to je max na slabší 3 hvězdy, chybí tomu stále pevná ruka, vyšší rozpočet a lepší herci. (Netflix HD, orig.)

plakát

MEG: Monstrum z hlubin (2018)

Fakt jsem chtěl, aby se mi to líbilo a chvíli to i vypadalo na nadprůměrnej akční spektákl. Ale jak čas plynul, tak se začaly kupit nesmysly a patos víc a víc, až to nakonec spadlo do podprůměru i v rámci svého žánru. Škoda, potenciál na aspoň 3 hvězdy tam byl. (4k UHD blu-ray, orig.)

Velké vítězství (1992)

Takovej ten klasickej americkej film se všim, co k tomu patří. Nicméně pozitiva v tomto případě výrazně převažují, spousta vtipných momentů a skvělí a sympatičtí herci v čele s fantastickým ožralou v podání Toma Hankse. Takže i ten přehnaně sladký závěr tomu dokážu celkem bez problémů odpustit. (4k UHD blu-ray, orig.)

Frčíme (2020)

Docela mi trvalo, než jsem si zvykl na postavy, navíc tomu ani moc nepomáhá fakt hodně dětsky laděný začátek. Bohužel je zde vidět absence některého z top pixarovských režisérů (Bird, Stanton, Lasseter), při vší úctě k Danu Scanlonovi je to spíš béčko. Druhá půlka už je lepší, od návštěvy u manticory už to celkem odsejpá a je tu i pár vtipných okamžiků. Výsledek jsou takové standardní 3 hvězdy, přecijen od Pixaru mám už za ta léta nejvyšší očekávání. (Blu-ray, dabing)

plakát

Vikingové - Série 3 (2015) (série)

Tak bohužel 3.série má očekávání po výborné druhé řadě nenaplnila. Spousta vaty, dění v Kattegatu mě moc nebavilo a útok na Paříž nebyl špatnej, nicméně peníze tam očividně chyběly, aby to vypadalo fakt bombasticky. Back to 3 stars. (Netflix HD, orig.)

plakát

Vikingové - Série 2 (2014) (série)

Tak po opětovném zhlédnutí 1.série, tentokráte v necenzurované verzi na Netflixu, jsem se odhodlal k sérii druhé a rozhodně nelituju. Scénáristicky o level vejš než první série a i postavy tu jsou zajímavější, hlavně jarl Borg je skvělej. Pěkné 4 hvězdy a tentokrát další série bude bez váhání. (Netflix HD, orig.)

plakát

Vikingové - Série 1 (2013) (série)

Tak ani po pár letech mě to vyloženě nenadchlo v necenzurované verzi přímo na Netflixu. Je to docela dobrý, ale na seriálovou špičku současné doby to zdaleka nemá, na to je to moc jednoduchý dějově. No a pořád tu je faktor Travis Fimmel, alias nejnecharismatičtější hlavní postava ze všech seriálů, který jsem v poslední době viděl. Prostě neumí hrát a to je dost problém. Uvidím, jestli dám tentokrát šanci druhé sérii. (Netflix HD, orig.)