Návrat do Cold Mountain (2003)

Souhlasím s některými recenzemi, že úvodní část, kde se má vytvořit osudové pouto mezi postavami Nicole Kidman a Juda Lawa, úplně tenhle dojem nevytváří. Prostřední pasáž s putováním Inmana by šla trochu zkrátit, nicméně to jsou asi jediné výtky, které k tomuhle filmu mám. Jinak je to krásně natočené, výborně zahrané, s několika skvělými scénami, z nichž hlavně ta zahrnující Natalie Portman vyčnívá. Spokojenost a 4 hvězdičky. P.S.: Film, který by si rozhodně zasloužil 4k remaster! (Blu-ray, orig.)

Mělas to vědět (2020) (seriál)

Něco tomu chybělo. Pokud minisérie nedokáže 100% zaujmout po dobu pouhých 6 dílů, tak je prostě něco špatně. A to tu je moje milovaná Nicole, která by měla vše zachránit, ale tady to nestačí na víc jak 3 hvězdy. (HBO Max, orig.)

Sedmilhářky - Série 2 (2019) (série)

Do už tak fantastické herecké sestavy přibyla hvězda nejzářivější Meryl Streep a jako vždy exceluje. Nechápu některé výtky, že je to moc ukecané, o tom prostě ten seriál je a dialogy jsou fakt dobře napsané. Ale Jean-Marc Vallée na režisérské židli chybí, není to tak konzistentní a přímočaré jako 1.série. I tak ale pěkné 4 hvězdy. (HBO Max, orig.)

Jako Fénix z popela (2022) (seriál)

Je dobře, že tenhle dokument vzniknul a že Evan Rachel Wood vyšla na světlo s tím, co se dělo mezi ní a psychopatem Mansonem. Není ale dobře, že to mělo 2 části dohromady přes 2 hodiny dlouhé. Půlka stopáže by bohatě stačila a možná by to mělo ještě větší efekt. (HBO Max, orig.)

Batman (2022)

Po prvních dvou hodinách nejnovějšího Batmana jsem byl naprosto nadšen a unešen - hudbou, atmosférou, nápaditým a inovativním podáním a dokonce i Pattinsonem, kterej tu roli zvládnul perfektně. Čistých 5 hvězd. Jenže pak přišel poslední akt (nechci spoilovat) a já začal bejt smutnej, že to totálně rozbilo vyznění filmu, jeho atmosféru a vlastně to ani nebylo moc zábavné. Takže výsledné hodnocení je o hvězdičku nižší a budu hodně doufat, že poslední třetině filmu při další projekci přijdu na chuť. (kino Premiere Cinemas, orig.)

Rozkoš (2021)

Zajímavé téma, poměrně explicitní podání a respekt představitelce hlavní role, která se toho celkem nebála. Dějově takový průměr a stejně tak i moje hodnocení. (HD, orig.)

Po životě - Série 3 (2022) (série)

Ricky udržel i ve 3. sérii laťku vysoko, a tak tu máme zas 6 svižných dílů se známým ansámblem, který se opět potýká s běžnými i méně běžnými životními starostmi. Pokud to je série poslední, tak za mě ok. (Netflix 4k, orig.)

Moonfall (2022) odpad!

Snesnu hodně, ale tohle byla tak ultimátní píčovina, že i když jsem byl v IMAXu tak trochu omylem a zadarmo, tak mě prostě jen sral promrhanej čas. Emmerichovi definitivně asi přeskočilo. (kino Cinema City IMAX 2D, orig.)

Solo: Star Wars Story (2018)

Velmi milé překvapení, tvůrci se tentokrát nepuštěli do žádných komplikací a nesmyslných zvratů a naservírovali jednoduchý a zábavný příběh ze světa, který všichni máme rádi. Navíc Ehrenreich se role Hana Sola zhostil dobře a i zbylý casting byl fajn. Takže celkově spokojenost a 4 hvězdy. (4k UHD blu-ray, orig.)

Na špatné straně (2018)

Zahler mě předchozím počinem Blok 99 moc nezaujal, takže jsem neměl přehnaná očekávání, ale zejména díky Melovi tohle byl určitě lepší film. 2 a půl hodiny bylo možná trošku moc, ale nenudil jsem se. Logika v jednání postav moc neexistovala, ale kompenzovaly to dobře natočené scény, hlavně v poslední části filmu. Solidní průměr za 3 hvězdy. (HD, orig.)