Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny (2016)

Po vysokém hodnocení jak na čsfd tak na imdb jsem teda čekal něco mnohem lepšího. Je to klasická hollywoodská překroucená pohádka plná naprosto nezáživných postav, ke kterým si nejde vytvořit jakýkoliv vztah (vlastně jediná postava, která mi utkvěla v hlavě byl Hollywood díky jeho cool účesu). Navíc je to strašně tuctově natočené a bojové scény mě vyloženě nudily. Jediné, co se jim fakt povedlo, jsou mrtvoly, které tady vypdají fakt mrtvě... BTW To, že z útesu, který v reálu měl cca 7 metrů udělají 300m vysokou nedobitnou stěnu, jsem fakt nečekal. Už mi tam chyběl jen John Wayne

Idris Elba: bez omezení (2015) (pořad)

Idris Elba alias nezapomenutelný Stringer Bell je sice velmi dobrý herec, ale zato naprosto příšerný řidič. Nějak mi pořád nejde do hlavy, proč má potřebu točit dokumenty o tom, jak se snaží něco dokázat se závodním autem. King of Speed byl velice pěkný dokument, ale už v části, kde Idrise učí řídit rallyový velikán Ari Vatanen, bylo jasné, že Idris na to prostě nemá. Z nějakého důvodu se pak pustil do dalšího projektu, kde si stanovil větší cíl - s Fordem Fiesta R1 dokončit rally Circuit of Ireland (mimochodem pěkně zákeřná rally) ... Nemohlo to samozřejmě dopadnout jinak, než že si tam trhnul pěknou ostudu, když vyletěl v první záludnější zatáčce a když pak opravili auto, tak to zahodil zase... A když se mu podařilo dojet aspoň jednu rychlostní zkoušku bez havárky, tak to ještě prezentovali jako velký úspěch :D Natočené je to hezky, ale sledovat, jak Idris ani pořádně neví, jak se drží volant, natož jak jet rychle, je dost otrava.

Železná srdce (2014) odpad!

Fury: Brad Pitt, ačkoliv jeho postava nese to nejdementnější jméno v historii válečných filmů, je drsnější než šmirgl papír v rukou Johna Wayna, navíc s účesem na Beckhama, aby všichni ostatní v tanku vedle něj vypadali jak retardi z pravěku. Nosí u sebe MP44, protože je velmi praktické, aby si člověk do tanku, kde se člověk sotva pohne, vzal ten největší kvér, který najde. Jeho záliba je mluvit drsně a podřezávat hrdla náckům, nejlépe ve skoku. Řidič tanku je mexičan, protože je potřeba vyhnout se dyskrymynaci. Chybí tu ale Asiat, který by měl dělat aspoň radistu nebo počítačového experta, který by uměl přes rádio hackovat německé tanky. Němci (v tomto případě prej Waffen SS) jsou naprostí idioti. Idioti tak velcí, že z dokonalé palebné pozice s dvěma Pak40 ani jednou netrefí Shermany, kteří jedou přímo na ně a neví o nich. Velitel Tigru je asi ten největší dement, když opustí své skryté palebné postavení a prostě udělá kamikaze tím, že se rozjede proti Shermanům a začně po nich střílet za jízdy - samozřejmě se opět téměř nikdy netrefí a když už jo, tak Pittův tank to prostě ustojí, protože Sherman byl přece známý jako velký zabiják Tigrů a němci před ním utíkali... Finální přestřelka je jedna velká komedie, 300 SSáků s desítkami panzerfaustů není schopno zničit jeden nehybný tank. Všichni střílí vedle a všichni nabíhají jen zepředu, aby je v klidu mohl kosit palubní kulomet... A jako vyvrcholení tu máme SSáka, který se slituje. WTF? Ayer musel prodělat několik mozkových mrtvic, jestliže scénář k takovému braku psal několik let! A ani Tiger z Bovingtonu a sbírka Bruce Comptona to nezachrání.

Na život a na smrt (2013)

Když už někdo točí film, který prezentuje jako "příběh podle skutečné události", tak by se aspoň mohl držet faktů a ne si tam cpát, co se mu hodí. Jednak počet Talibanců tam oproti reálu snad zdesetinásobili, z Wahlberga udělali supermana (ve skutečnosti byl po přepadení tak v hajzlu, že už se mohl jen plazit) a ten konec byl celý vymyšlený - jednak se nikdo nepokusil Luttrellovi useknout hlavu a hlavně neproběhl žádný velký útok na vesnici jako ve filmu, který tam je zase vecpaný jako taková prezentace síly americké armády. Sečteno a podtrženo, zase je to jen pohádka, i když celkem dívatelná. Předpokládám, že ty změny faktů jsou tam kvůli podpoře americké armády, která by jinak neposkytla svou drahou techniku pro natáčení - ono je potřeba jim jít na ruku, měnit scénář podle toho, jak si usmyslí a hlavně tam vždycky dát nějakou šťavnatou náborovou scénu... Kdyby smrt každého člena SEALS nebyla roztahána na 5 minut a nenutila diváka ronit slzy při smutné hudbě a zpomalených záběrech, hned by se na to dívalo líp. Rejža by si měl pustit Black Hawk Down, zjistil by pak, že jde udělat nadupaný válečný film i bez neustálého oplakávání dokonalých a nevinných amerických vojáků... 3/5. Nebýt dobré práce s kamerou, bylo by to ještě o hvězdu míň

Simpsonovi (1989) (seriál)

Od 4. série do 15. je to za 5 hvězdiček, zbytek je spíš na odpad :-(

Sanitka 2 (2013) (seriál) odpad!

Musím říct, že původní Sanitku jsem nikdy neměl rád (a to mám jinak seriály z té doby docela v oblibě), ovšem Sanitka 2 je úplný vrchol odpadové tvorby ČT. Režie se ujalo české velekopyto Renč, který snad ani nesleduje, co se mu děje na place. Styl natáčení tak nějak hapruje na pomezí staré venezuelské telenovely (rodinné scény, vztahy), seriálu 24 (když někdo volá na pohotovost) a amatérských videí z youtube, které jsou točené na kalkulačku (akční výjezdy sanitek)... Scénář jakoby vypadl z ruky nějakého duševně zaostalého tragéda, který v životě nepotkal skutečného člověka, protože všechny postavy (které jsou brutální karikatury) se chovají jako z jiné planety. A jako vrchol tu máme paní Ruzyňovou, která si řekla, že už hrála krávy dost dlouho a teď si zahraje na veleinteligentní, dokonalou primářku - do role sedí asi tak, jakoby Milada Ježková hrála prezidentku USA

Cirkus Bukowsky (2013) (seriál)

Nějak nechápu názory typu "na české poměry něco neuvěřitelného". Zas tak špatně na tom nejsme a už tu pár dobrých věcí vzniklo, každopádně tento seriál na mě působí, že nijak nevybočuje z průměru. Po filmařské stránce není co vychvalovat (flashbackové scény vypadají jakoby je natočil někdo, kdo drží kameru poprvé v ruce), herecky celkem ok až na Klepla, kterému k herectví nepomůže ani tuna paruk a makeupu ... ten kriminalista se nechová ani trochu jako kriminalista, ale spíš jako karikatura policaja a co se příběhu týče - ta poslední scéna to fakt zabila - wtf kdo dokáže vymyslet něco tak debilního, aby postava vyskočila z auta po selhání brzdy na velmi klikaté silnici, navíc aniž by se aspoň pokusila auto přibrzdit motorem? omg...

Ulice (2005) (seriál) odpad!

Je to barevné, hýbe se to a je to na pokračování. To je tak vše.

Evropa, Evropa (1990)

Výborný film, který od pěti hvězdiček odděluje jen velmi mizerná režie některých scén (např. ten sex ve vlaku, to bylo jedno velké WTF?).

Nirvana Live and Loud (1993) (koncert)

Teprve až když člověk shlédne celý koncert, tak si uvědomí, proč některé songy MTV vynechala (navíc to předtím probrali s kapelou) - prostě se moc nepovedly. Celkově je Live and Loud solidní koncert, jehož vrcholem pro mě vždycky bylo Scentless Apprentice, které zahráli úžasně, zbytek "jen" ujde na poměry jiných koncertů In Utero tour. 3.5 / 5 ... BTW poslouchat Cobaina, který snad po každém songu přelaďuje Ečko podle sluchu (a navíc to pak stejně zní blbě) je fakt opruz - to neměl ladičku?