ujec

ujec

záchranár

<< předchozí 1 2 3 4
    • 5.5.2012  07:03
    10,5 stupně (TV film) (2004)

Zaujímavé, že v týchto filmoch sa vždy nachádza len jeden človek, čo tomu rozumie. Z tohto filmu museli mať islamskí radikáli veľkú radosť. Neboli náhodou aj sponzori? Titulky som už nečítal.

• 11.2.2010  07:44
    Air Force 2 (2006)

Strašný film, strašní herci... Na filme zaujalo snaď len to lietadlo.

• 29.1.2011  08:53

Filmu predchádzali televízne šoty nakrútené v priebehu expedície, ktoré boli zasielané pomocou satelitného telefónu a vysielané v spravodajstve TV. Film bol doplnený výpoveďami zúčastnených horolezcov. Žiaľ veľmi nepriaznivé počasie nám nedovolilo vystúpiť na vrchol, a tak sme sa otočili vo výške 7680 m, asi 2 hod. od vrcholu.

• 1.5.2011  08:38

Hodnotenie prihliada aj na rok vzniku. Herecké výkony hlavnej hrdinky, ale aj vedľajších postáv sú veľmi dobré. Kratšia stopáž filmu nemohla toto dielo Tolstého ukázať v plnej šírke, preto však môže byť zaujímavé aj pre dnešného diváka.

• 25.11.2010  08:38
    Apokalypsa (2007)

Na tomto filme bolo len jediné pozitívne - záverečné titulky.

• 11.2.2013  14:38
    Bialy slad (1932)

Jeden z prvych lyziarskych filmov na svete. Vo filme mozeme obdivovat krasnu zimnu atmosferu polskych Tatier a Zakopaneho. Vykony lyziarov - hercov su na vysokej urovni. Vidime sutaz v skokoch na lyziach, skijoringu a zjazdu na lyziach. Na zaver zachrannu akciu TOPR { Tatrzanskie ochotnicze pogotowie ratunkowe -Horska sluzba{ pri pade laviny. Fantasticky zazitok.

• 11.7.2011  23:54

Niet tu čo vyčítať austrálskej produkcii, ba naopak poblahoželať.

• 5.10.2011  22:19

Ako aj v iných prekladoch názvu filmov, aj tu je chyba. Film sa volá Saška. Bitka o Ržev tu nie je hlavným motívom. Je to skôr pohľad do duše radového vojaka.

• 28.7.2010  09:56

Jaj, jaj, jaj. Tak toto bolo utrpenie. Škoda každého groša na natočenie takéhoto nezmyslu.

• 28.4.2011  08:24
    Bílé maso (2008)

Kvalitne natočený thriller. Čo možno vyčítať tomuto príbehu je zobrazenie juhokórejskej polície ako totálne neschopnej, ba až mentálne postihnutej.Hádam to tak nie je.

• 8.10.2011  17:59

O chlapíkovi, ktorý sa chcel oženiť s dcérou profesora hudby, ale nevedel hrať na husle. Kamarát mu nahral skladbu na platňu a predal gramofón. Ten potom v prezlečení predviedol skvelú hru a záskal profesorovu dcéru. Pri svatobnom obrade sa všetko prezradilo, ale profesor, ktorý chcel mať v rodine pokoj už manželstvo nezrušil.

• 13.8.2011  08:42
    Casablanca (1942)

Pre mňa najkrajšia scéna filmu - spievanie Marseilleisy v kaviarni pred nemeckými dôstojníkmi.

• 27.9.2011  23:07

Začiatky grotesky, ktorá sa neskôr naplno usadila vo vtedajších kinách.

• 18.10.2010  11:39

Napriek tomu, že ide o dokumentárny seriál, mnoho scén je zohraných podľa skutočnosti. Chýba mi však viac scén z priamej záchrany napr. pri páde do ľadovcovej trhline, vyprostenie zo stien a iných. Tie sú zohrané len náznakovite. Aj tak však ide o super profesionálne výkony leteckých záchranárov v oblasti Zermattu.

• 11.8.2011  22:42
    Divoký grizly (TV film) (2000)

Žiaľ, ďalší z nepodarených filmov o prírode a zvieratách.Jednanie niekttorých osôb hraničilo s demenciou.

• 27.4.2010  08:32

Veľmi slabá roadmovie, navyše s názvom, ktorý absolútne nesedí. V originále je to Danteho výhľad alebo vyhliadka. Zrejme režisér prekladu chcel tento film vylepšiť aspoň názvom.

• 12.4.2010  19:20

Skôr komédia alebo až paródia na Sherlocka Holmesa. Film má tak ďaleko ku atmosfére starej Anglie a charakteru Angličanov ako ja ku vesmírnym letom. Exteriéry a interéry sú úplne jasne ruské. I keď ruskú kinematografiu uznávam, tak toto je hrozné.

• 7.3.2012  20:07
    Elitní jednotka (2007)

Nefandím ani elitným jednotkám ani neelitným. Bol by som rád keby všetky išli do čerta. Film ma len utvrdil komu slúžia.

• 17.6.2012  14:34
    Expedice smrti (TV film) (1997)

Hrôza z antilogiky tohto filmu sa valí takmer každou scénou ako lavíny v horách. I keď sú tu asi 2 zábery z Nepálu, hlavne z Kathmandu, ďalej sa ocitáme na Aljaške uprostred krásnych ihličnatých lesov. S výstrojou našich hrdinov by sme mohli ísť nanajvýš k spomínanej riečke na ryby a nie na 6189 m vysoký končiar Himalájí. Sherpa, ktorý doprevádza skupinu pochádzal asi z pralesov Bornea, ked nemal páru o ničom. Hľadať cestu do údolia a prechádzať jeden hrebeň za druhým a pokračovať dnom potoka, ktorý lemovali 2-3 metrové snehové brehy v mesiaci September, keď je v Himalájach v údoliach +30 stupňov, to hovorí za všetko. Poradcovia tohto veľdiela museli byť na úrovni všetkých ostatných laikov, ktorí priložili ruku k dielu. Nebudem už ďalej počítať chyby vo filme. Isto by vyhral v tomto smere súťaž o jeden z najchybnejších filmov. Záujemcom o trekking a expedície v Himalájach doporučujem vyhnúť sa tomuto filmu na min. 3000 m.

• 24.8.2011  19:21

Poctivá filmárska robota, pri ktorej asistovali vtedajší členovia Horskej služby z Vysokých Tatier. Film nám priblíži hniezdište orla skalného, život svišťa a kamzíka, ale aj hry malých medvieďat, či výskyt glaciálneho reliktu - žiabronôžky arktickej vo Furkotskom plese. V ďalšej časti je to putovanie filmárov za kvetmi, ktoré nám ostali po dobe ľadovej v severných odľahlých častiach Vysokých Tatier - v Ľadovej dolinke. V poslednej časti je to horolezecký výstup západnou stenou Lomnického štítu - cestou cez Hokejku, ktorú brilantne prelieza neskorší kameraman STV a režisér niekoľkých filmov - Juraj Weinziller a Julo Kertész. Vo filme môžeme vidieť známe tváre HS i slovenského horolezectva ako Ivana Gálfyho, Urbanoviča, J. Andráššiho, Arna Puškáša, Juraja Weinzillera, Paľa Vavra a ďalších.

• 20.5.2010  12:08

Zostrih z koncertov - Stockholm 1967 a 1969, Paríž 1967 a videoclipov.

• 18.2.2011  20:17

Typicky americky spracovaný dokument s množstvom zbytočných rečí. Koncom 90-tych rokov aj u nás v TV snowboardisti predpovedali zánik lyžovania. O čo je však skutočnosť iná. Skialpinizmus a freeriding otvorili pre lyžiarov široké možnosti. Vôbec nikto u nás necíti potrebu bojovať proti lyžiarom, či snowboardistom ako to predstavuje časť tohto filmu, ktorá sa venuje histórii snowboardingu. Ukážka lavínového výcviku a školenia bola úbohá, ale asi na to nebol čas. Pozitívom tohto filmu tak len boli zjazdy aljašských vrcholov a dovolil by som oponovať filmu o tom, že tieto svahy boli už predtým zlyžované.

• 7.3.2010  09:04
    Gag (2006)

Keby bolo ešte nižšie hodnotenie - tak ho má. Absolútna kravina. Takmer všetko bolo dopredu jasné.

• 27.9.2011  23:37
    Glu, La (1908)

Talianska groteska s chlapcom - výmyselníkom a lepidlom.

• 8.4.2010  23:05
    Gran Torino (2008)

Klobúk dole, pán Eastwood.

• 30.4.2013  08:21
    Hangár 18 (1980)

Celkom slušný film, v ktorom sa odhaluje, že oveľa dôležitejšie ako havária a smrť kapitána raketoplánu, pád cudzieho vesmírneho telesa na Zem, výskum a možné odhalenie vzniku ľudstva nie je tak dôležité ako voľba prezidenta.

• 8.7.2010  10:50
    Herkules (TV seriál) (1995)

Grécka mytológia na americký spôsob. Vtipné scény sú veľmi bledé a herecký výkon Kevina Sorba je naozaj biedny. Škoda reči.

• 4.10.2010  11:12

Herecké výkony sa približujú hraniu detí z materskej škôlky, a to nielen u hlavného hrdinu. Rok vzniku tohto filmu je síce 1964, ale aj v týchto rokoch sa to robilo lepšie.

• 11.3.2012  14:29
    Holocaust (TV seriál) (1978)

Veľmi slabo zobrazené povstanie vo Varšavskom gete, na potlačenie ktorého bolo poptrebných viac ako 7000 vojakov!!!

• 26.11.2011  10:23
    Jeanne d'Arc (1900)

Hodnotenie vychádza z hľadiska doby vzniku filmu. Georges Méliés bol kúzelník - režisér, scenárista, kreslič i herec.

<< předchozí 1 2 3 4