ujec

ujec

záchranár

<< předchozí 1 2 3 4
    • 11.7.2011  23:54

Niet tu čo vyčítať austrálskej produkcii, ba naopak poblahoželať.

• 6.12.2010  09:44

Skvelá vizualizácia, výborne zahrané hlavné i vedľajšie postavy, skvelá hudba. Prekrásna príroda Pienin sa len tak mihla v tomto filme, snáď aby neodvrátila pozornosť od sondy do duše človeka, ktorý bol zbojníkom i pytliakom, aby sa neskôr prerodil do učeného mnícha. Cyprián veľmi túžil po slobode. Získal ju len vnútorne, lebo prísne pravidlá mníchov ju inak neumožňovali. Krásna pieseň k filmu v podaní Zuzky Smatanovej len dovršuje kvalitu tohto u nás ťažko uznávaného diela.

• 15.1.2013  17:22

Blahoželám scenáristovi i režisérovi k tak fantastickému dielu. Zaraďujem ho do svojej TOP 20 najnezmyselnejších filmových diel.

• 31.1.2011  18:45

Tragický príbeh Malloryho a Irvine s rekonštrukciou ich výstupu na Everest. Je takmer isté, že 2. výšvih v ceste v tomto období a s danou výstrojou nevyliezli. Oceňujem hlavne použitie dobových záberov, ktoré sú veľmi cenné na predstavu vtedajšej situácie. Prečo chcete liezť na Everest? Preto, lebo tu je. Malloryho citát zo stretnutia s novinármi v USA pred odchodom na expedíciu.

• 31.3.2011  22:51

Keby autor Shelocka Holmsa a nebodaj aj samotný fiktívny Mr. Holmes videl tento film, tak dá návrh, aby autorov tohto shitu uvrhli do najhoršieho blázninca. Dej absolútne nemá líniu. Obrazy deja skáču ako žaba sem a tam bez absolútnej logiky, ktorá je povestná u fenomenálneho detektíva. Tento film môžem chápať ako pomstu profesora Moriartyho voči fanúšikom Sherlocka Holmesa, ale bezradnú. Nech teda víťazí medzi totálnym odpadom filmového umenia - v zabudnutí.

• 10.4.2012  17:04
    Super Mac (2010)

Blbosť na n-tú, ale so super hudbou.

• 12.9.2011  21:58

Skvelá zábava, množstvo zaujímavých postáv skvele zahratých. Adele Blanc-Sec to sekne.

• 25.4.2011  23:08

Steve Martin ako inšpektor C... má k inšpektorovi C... Petra Sellersa ďaleko ako z Popradu do Nagasaki.

• 16.8.2012  07:50
    Vraždící buldozer (2009)

Tento film a jemu podobné patria priamo na smetisko kinematografie, a to ešte čo najhlbšie, aby ich nikto nemohol nájsť.

• 29.1.2011  08:53

Filmu predchádzali televízne šoty nakrútené v priebehu expedície, ktoré boli zasielané pomocou satelitného telefónu a vysielané v spravodajstve TV. Film bol doplnený výpoveďami zúčastnených horolezcov. Žiaľ veľmi nepriaznivé počasie nám nedovolilo vystúpiť na vrchol, a tak sme sa otočili vo výške 7680 m, asi 2 hod. od vrcholu.

• 28.4.2011  08:24
    Bílé maso (2008)

Kvalitne natočený thriller. Čo možno vyčítať tomuto príbehu je zobrazenie juhokórejskej polície ako totálne neschopnej, ba až mentálne postihnutej.Hádam to tak nie je.

• 8.4.2010  23:05
    Gran Torino (2008)

Klobúk dole, pán Eastwood.

• 29.11.2012  17:24
    Krvavý sníh (2008)

Množstvo dementných situácií v tomto filme ma núti dať toto super hodnotenie.

• 18.6.2010  09:39
    Mrazivé peklo (TV film) (2008)

V poslednej dobe mám pocit, že Kanaďania točia neuveriteľné hlúposti. Majú úžasnú krajinu a námetov na tisíce.Teraz tu máme krajinu vydávanú za Himaláje, ktorá je úplne odlišná od skutočnosti. Chyba za chybou sa valí týmto filmom ako hlúpa lavína na jej konci. Vyberiem len zopár chýb na dokreslenie tohto filmového guľášu: "Tu nás vysadia a odtiaľ musíme ísť pešo" povedal čudný záchranár v krásnej zrubovej chate, ktorú by ste iste v Himalájach nikde nenašli. Neviem prečo pešo, veď najvyššie výsadky pri záchrane boli v Himalájach až vo výškach nad 6100 m. V Pakistane bežne sadá vrtuľník nad 5000 m a vysadzuje nad 6000 m a prelety sú dokonca nad 7000 m a to vrtuľníkmi vyrobenými pred rokom 1972. Horolezcký čakan, ktorý záchranári vo filme používajú v roku 1972 je" Stubai extreme"- vyrábaný v druhej polovici 80 r. Film použil za základ skutočnú udalosť - stroskotanie futbalového tímu v Andách, kde sa stroskotanci zachránili kanibalizmom. Bol o tom natočený aj film. Celá skupinka stroskotancov vyzerá ako hlúpe deti, ktoré nemajú takmer ani základné vzdelanie, preto film by sa mohol považovať za paródiu, ktorou žiaľ nie je.

• 16.6.2010  09:47
    Ohnivá řeka (TV film) (2008)

Film s 5 hercami, ak nerátame fotografie babičky. Scenár - nezmysel, réžia - nezvládnutá, trikové zábery - jedny z najslabších aké som videl, výkony hercov - slabé, dialógy - mnohokrát úplne zbytočné. Tento film mohol byť kĺudne nemý - nemal čo povedať.

• 25.11.2010  08:38
    Apokalypsa (2007)

Na tomto filme bolo len jediné pozitívne - záverečné titulky.

• 18.10.2010  11:39

Napriek tomu, že ide o dokumentárny seriál, mnoho scén je zohraných podľa skutočnosti. Chýba mi však viac scén z priamej záchrany napr. pri páde do ľadovcovej trhline, vyprostenie zo stien a iných. Tie sú zohrané len náznakovite. Aj tak však ide o super profesionálne výkony leteckých záchranárov v oblasti Zermattu.

• 7.3.2012  20:07
    Elitní jednotka (2007)

Nefandím ani elitným jednotkám ani neelitným. Bol by som rád keby všetky išli do čerta. Film ma len utvrdil komu slúžia.

• 27.12.2010  21:32
    Kaw (2007)

Scenár - katastrofa, triky taktiež, jednanie osôb vo filme - úplne dementné. Jediná svetlá stránka - postava šerifa.

• 11.11.2010  19:48
    Legenda o upírech (2007)

Hudba - Gábor Presser - člen známej maďarskej rockovej kapely - Locomotiv GT. Žáner filmu treba doplniť o komédiu - viď súboje Lamberta s návštevníkmi hradu. Zaujímavý krajoobraz Maďarska v pozadí Alpy.

• 4.4.2012  20:37

Ľahko podpriemerný thriller s nelogickým konaním niektorých postáv.

• 10.4.2011  14:48

Začiatok sľubný, neskôr film nadobúda nelogičnosť a stráca na kvalite. Polície je úplne mimo. Doktori sú fascinovaní zmŕtvychstaním hlavného hrdinu. Možno pochváliť dobrú kameru.

• 20.6.2010  12:51

Nevyužitý potenciál filmu. Škoda.

• 11.2.2010  07:44
    Air Force 2 (2006)

Strašný film, strašní herci... Na filme zaujalo snaď len to lietadlo.

• 7.3.2010  09:04
    Gag (2006)

Keby bolo ešte nižšie hodnotenie - tak ho má. Absolútna kravina. Takmer všetko bolo dopredu jasné.

• 1.12.2011  18:42
    Kde je Fred? (2006)

Nemci a fanúškovia basketbalu - zaujímavé, ale dalo sa n& to pozerať.

• 14.9.2011  18:47

Filmu sa dá vyčítať kade čo, ale práca kamery je dobrá.

• 11.4.2012  23:04
    Černovous (TV film) (2006)

Dvojdielny film televízie BBC, v ktorom mi chýbala pravá pirátska atmosféra. Obal sľubuje akciou nabitý film, ale nie je to tak.

• 18.2.2011  20:17

Typicky americky spracovaný dokument s množstvom zbytočných rečí. Koncom 90-tych rokov aj u nás v TV snowboardisti predpovedali zánik lyžovania. O čo je však skutočnosť iná. Skialpinizmus a freeriding otvorili pre lyžiarov široké možnosti. Vôbec nikto u nás necíti potrebu bojovať proti lyžiarom, či snowboardistom ako to predstavuje časť tohto filmu, ktorá sa venuje histórii snowboardingu. Ukážka lavínového výcviku a školenia bola úbohá, ale asi na to nebol čas. Pozitívom tohto filmu tak len boli zjazdy aljašských vrcholov a dovolil by som oponovať filmu o tom, že tieto svahy boli už predtým zlyžované.

• 4.12.2011  18:08
    Na útěku (2005)

Žiadna nuda, akcie je neúrekom. Vadilo mi len, že pri automobilovej naháňačke stačili policajné UVAZY na pomerne silné osobné auto. To sa však často stáva aj pri iných filmoch z dielní vážnych producentov.

<< předchozí 1 2 3 4