Bitva o Hill 60 (2010)

Niet tu čo vyčítať austrálskej produkcii, ba naopak poblahoželať.

Legenda o létajícím Cypriánovi (2010)

Skvelá vizualizácia, výborne zahrané hlavné i vedľajšie postavy, skvelá hudba. Prekrásna príroda Pienin sa len tak mihla v tomto filme, snáď aby neodvrátila pozornosť od sondy do duše človeka, ktorý bol zbojníkom i pytliakom, aby sa neskôr prerodil do učeného mnícha. Cyprián veľmi túžil po slobode. Získal ju len vnútorne, lebo prísne pravidlá mníchov ju inak neumožňovali. Krásna pieseň k filmu v podaní Zuzky Smatanovej len dovršuje kvalitu tohto u nás ťažko uznávaného diela.

Megažralok versus crocosaurus (2010) odpad!

Blahoželám scenáristovi i režisérovi k tak fantastickému dielu. Zaraďujem ho do svojej TOP 20 najnezmyselnejších filmových diel.

Nejdivočejší sen (2010)

Tragický príbeh Malloryho a Irvine s rekonštrukciou ich výstupu na Everest. Je takmer isté, že 2. výšvih v ceste v tomto období a s danou výstrojou nevyliezli. Oceňujem hlavne použitie dobových záberov, ktoré sú veľmi cenné na predstavu vtedajšej situácie. Prečo chcete liezť na Everest? Preto, lebo tu je. Malloryho citát zo stretnutia s novinármi v USA pred odchodom na expedíciu.

Sherlock Holmes: Záhada potopené lodi (2010) odpad!

Keby autor Shelocka Holmsa a nebodaj aj samotný fiktívny Mr. Holmes videl tento film, tak dá návrh, aby autorov tohto shitu uvrhli do najhoršieho blázninca. Dej absolútne nemá líniu. Obrazy deja skáču ako žaba sem a tam bez absolútnej logiky, ktorá je povestná u fenomenálneho detektíva. Tento film môžem chápať ako pomstu profesora Moriartyho voči fanúšikom Sherlocka Holmesa, ale bezradnú. Nech teda víťazí medzi totálnym odpadom filmového umenia - v zabudnutí.

Super Mac (2010)

Blbosť na n-tú, ale so super hudbou.

Tajemství mumie (2010)

Skvelá zábava, množstvo zaujímavých postáv skvele zahratých. Adele Blanc-Sec to sekne.

Růžový panter 2 (2009)

Steve Martin ako inšpektor C... má k inšpektorovi C... Petra Sellersa ďaleko ako z Popradu do Nagasaki.

Vraždící buldozer (2009) odpad!

Tento film a jemu podobné patria priamo na smetisko kinematografie, a to ešte čo najhlbšie, aby ich nikto nemohol nájsť.

Ako sme nevystúpili na Gasherbrumy (2008) (TV film)

Filmu predchádzali televízne šoty nakrútené v priebehu expedície, ktoré boli zasielané pomocou satelitného telefónu a vysielané v spravodajstve TV. Film bol doplnený výpoveďami zúčastnených horolezcov. Žiaľ veľmi nepriaznivé počasie nám nedovolilo vystúpiť na vrchol, a tak sme sa otočili vo výške 7680 m, asi 2 hod. od vrcholu.

Ovládací panel
9 bodů