Synové Velké medvědice (1966)

Hudba k filmu bola absolútne nemožná. Všetky dramatické scény znegovala, takže film vďaka hudbe, ale aj zlému scenáru má slabé hodnotenie. Patrí k tým slabším východonemeckým westernom.

Expedice smrti (1997) (TV film) odpad!

Hrôza z antilogiky tohto filmu sa valí takmer každou scénou ako lavíny v horách. I keď sú tu asi 2 zábery z Nepálu, hlavne z Kathmandu, ďalej sa ocitáme na Aljaške uprostred krásnych ihličnatých lesov. S výstrojou našich hrdinov by sme mohli ísť nanajvýš k spomínanej riečke na ryby a nie na 6189 m vysoký končiar Himalájí. Sherpa, ktorý doprevádza skupinu pochádzal asi z pralesov Bornea, ked nemal páru o ničom. Hľadať cestu do údolia a prechádzať jeden hrebeň za druhým a pokračovať dnom potoka, ktorý lemovali 2-3 metrové snehové brehy v mesiaci September, keď je v Himalájach v údoliach +30 stupňov, to hovorí za všetko. Poradcovia tohto veľdiela museli byť na úrovni všetkých ostatných laikov, ktorí priložili ruku k dielu. Nebudem už ďalej počítať chyby vo filme. Isto by vyhral v tomto smere súťaž o jeden z najchybnejších filmov. Záujemcom o trekking a expedície v Himalájach doporučujem vyhnúť sa tomuto filmu na min. 3000 m.

10,5 stupně (2004) (TV film)

Zaujímavé, že v týchto filmoch sa vždy nachádza len jeden človek, čo tomu rozumie. Z tohto filmu museli mať islamskí radikáli veľkú radosť. Neboli náhodou aj sponzori? Titulky som už nečítal.

Černovous (2006) (TV film)

Dvojdielny film televízie BBC, v ktorom mi chýbala pravá pirátska atmosféra. Obal sľubuje akciou nabitý film, ale nie je to tak.

Super Mac (2010)

Blbosť na n-tú, ale so super hudbou.

Přežít svítání (2007)

Ľahko podpriemerný thriller s nelogickým konaním niektorých postáv.

Prasklina (2004) (TV film) odpad!

Okrem mnohých absurdných scén ma najviac bavilo sprchovanie chemickej továrne veľkej ako šopa v Nižných Dementovciach. O pobehovaní v pivnici akéhosi domu architektkou, ktorá zrejme výkresy svojej stavby zabudla pri poslednej návšteve Disneylandu, lebo ani netušila, kde je. Nuž na zasmiatie to bolo akurát. Ďakujeme!

Holocaust (1978) (seriál)

Veľmi slabo zobrazené povstanie vo Varšavskom gete, na potlačenie ktorého bolo poptrebných viac ako 7000 vojakov!!!

Vášeň v srdci (2003)

Milá Sandy, musím Ti vyčítať, že si sa absolútne nepokúsila zachrániť svojho milého. To na inžinierku geológie je veľmi trapné. Samozrejme za to nemôžeš, keď si dostala taký hlúpy scenár. Nakoniec neviem, či si ho nezabila, tým ťahaním po brehu bez žiadnej resuscitácie. Nuž scenárista a režisér to mohol ináč ukončiť.

Elitní jednotka (2007) odpad!

Nefandím ani elitným jednotkám ani neelitným. Bol by som rád keby všetky išli do čerta. Film ma len utvrdil komu slúžia.

Ovládací panel
9 bodů