ujec

ujec

záchranár

• 5.10.2011  22:19

Ako aj v iných prekladoch názvu filmov, aj tu je chyba. Film sa volá Saška. Bitka o Ržev tu nie je hlavným motívom. Je to skôr pohľad do duše radového vojaka.

• 27.9.2011  23:37
    Glu, La (1908)

Talianska groteska s chlapcom - výmyselníkom a lepidlom.

• 27.9.2011  23:07

Začiatky grotesky, ktorá sa neskôr naplno usadila vo vtedajších kinách.

• 14.9.2011  18:47

Filmu sa dá vyčítať kade čo, ale práca kamery je dobrá.

• 12.9.2011  21:58

Skvelá zábava, množstvo zaujímavých postáv skvele zahratých. Adele Blanc-Sec to sekne.

• 24.8.2011  19:21

Poctivá filmárska robota, pri ktorej asistovali vtedajší členovia Horskej služby z Vysokých Tatier. Film nám priblíži hniezdište orla skalného, život svišťa a kamzíka, ale aj hry malých medvieďat, či výskyt glaciálneho reliktu - žiabronôžky arktickej vo Furkotskom plese. V ďalšej časti je to putovanie filmárov za kvetmi, ktoré nám ostali po dobe ľadovej v severných odľahlých častiach Vysokých Tatier - v Ľadovej dolinke. V poslednej časti je to horolezecký výstup západnou stenou Lomnického štítu - cestou cez Hokejku, ktorú brilantne prelieza neskorší kameraman STV a režisér niekoľkých filmov - Juraj Weinziller a Julo Kertész. Vo filme môžeme vidieť známe tváre HS i slovenského horolezectva ako Ivana Gálfyho, Urbanoviča, J. Andráššiho, Arna Puškáša, Juraja Weinzillera, Paľa Vavra a ďalších.

• 13.8.2011  08:42
    Casablanca (1942)

Pre mňa najkrajšia scéna filmu - spievanie Marseilleisy v kaviarni pred nemeckými dôstojníkmi.

• 11.8.2011  22:42
    Divoký grizly (TV film) (2000)

Žiaľ, ďalší z nepodarených filmov o prírode a zvieratách.Jednanie niekttorých osôb hraničilo s demenciou.

• 8.8.2011  08:24

Zápornejšia postava ako masový vrah Jessie Mowat bol riaditeľ väznice /Denis Hopper/ a kongresman /Jeff Fahey/.

• 16.7.2011  09:17

Film bol natáčaný vo Vysokých Tatrách - v Lomnickom sedle, Francúzskej mulde, Skalnatom plese, Solisku, Štrbskom Plese, Mlynickej doline. Pre vtedajších slovenských hercov to bol filmový debut / Zvarík, Pántik, Ťapák, Dibarbora/ a nehrali vôbec zle. V lyžiarskych scénach ich dublovali členovia čs. olympijského družstva bežcov, skokanov i zjazdárov. Jednu z úloh hral i pes, ktorý patrí neodmysliteľne k osadenstvu vysokohorských chát i hôr. Filmu možno vyčítať niektoré veci, ale ja si ho rád pozriem znova pre scenérie Tatier vtedajšej doby i pre dobové lyžiarske umenie.

• 11.7.2011  23:54

Niet tu čo vyčítať austrálskej produkcii, ba naopak poblahoželať.

• 28.6.2011  09:37

Hudba - Rick Wakeman /Yes /

• 19.5.2011  18:52

Pozoruhodný film a pozoruhodná hlavná hrdinka.

• 8.5.2011  10:30
    V pravé poledne 2 (TV film) (1980)

Dlho som váhal, či si pustím tento film, pretože jednotka patrí medzi legendy westernu. Vôbec som nebol sklamaný. Film mal náboj, bol dramatický a našťastie s dobrým koncom, lebo šerif Ward bol tou najzápornejšou postavou.

• 1.5.2011  08:38

Hodnotenie prihliada aj na rok vzniku. Herecké výkony hlavnej hrdinky, ale aj vedľajších postáv sú veľmi dobré. Kratšia stopáž filmu nemohla toto dielo Tolstého ukázať v plnej šírke, preto však môže byť zaujímavé aj pre dnešného diváka.

• 28.4.2011  08:24
    Bílé maso (2008)

Kvalitne natočený thriller. Čo možno vyčítať tomuto príbehu je zobrazenie juhokórejskej polície ako totálne neschopnej, ba až mentálne postihnutej.Hádam to tak nie je.

• 25.4.2011  23:08

Steve Martin ako inšpektor C... má k inšpektorovi C... Petra Sellersa ďaleko ako z Popradu do Nagasaki.

• 10.4.2011  14:48

Začiatok sľubný, neskôr film nadobúda nelogičnosť a stráca na kvalite. Polície je úplne mimo. Doktori sú fascinovaní zmŕtvychstaním hlavného hrdinu. Možno pochváliť dobrú kameru.

• 31.3.2011  22:51

Keby autor Shelocka Holmsa a nebodaj aj samotný fiktívny Mr. Holmes videl tento film, tak dá návrh, aby autorov tohto shitu uvrhli do najhoršieho blázninca. Dej absolútne nemá líniu. Obrazy deja skáču ako žaba sem a tam bez absolútnej logiky, ktorá je povestná u fenomenálneho detektíva. Tento film môžem chápať ako pomstu profesora Moriartyho voči fanúšikom Sherlocka Holmesa, ale bezradnú. Nech teda víťazí medzi totálnym odpadom filmového umenia - v zabudnutí.

• 18.2.2011  20:17

Typicky americky spracovaný dokument s množstvom zbytočných rečí. Koncom 90-tych rokov aj u nás v TV snowboardisti predpovedali zánik lyžovania. O čo je však skutočnosť iná. Skialpinizmus a freeriding otvorili pre lyžiarov široké možnosti. Vôbec nikto u nás necíti potrebu bojovať proti lyžiarom, či snowboardistom ako to predstavuje časť tohto filmu, ktorá sa venuje histórii snowboardingu. Ukážka lavínového výcviku a školenia bola úbohá, ale asi na to nebol čas. Pozitívom tohto filmu tak len boli zjazdy aljašských vrcholov a dovolil by som oponovať filmu o tom, že tieto svahy boli už predtým zlyžované.

• 31.1.2011  18:45

Tragický príbeh Malloryho a Irvine s rekonštrukciou ich výstupu na Everest. Je takmer isté, že 2. výšvih v ceste v tomto období a s danou výstrojou nevyliezli. Oceňujem hlavne použitie dobových záberov, ktoré sú veľmi cenné na predstavu vtedajšej situácie. Prečo chcete liezť na Everest? Preto, lebo tu je. Malloryho citát zo stretnutia s novinármi v USA pred odchodom na expedíciu.

• 29.1.2011  08:53

Filmu predchádzali televízne šoty nakrútené v priebehu expedície, ktoré boli zasielané pomocou satelitného telefónu a vysielané v spravodajstve TV. Film bol doplnený výpoveďami zúčastnených horolezcov. Žiaľ veľmi nepriaznivé počasie nám nedovolilo vystúpiť na vrchol, a tak sme sa otočili vo výške 7680 m, asi 2 hod. od vrcholu.

• 11.1.2011  22:10

Film bol točený v spolupráci s lyžiarskou triedou na Gymnáziu v Kežmarku koncom 70 rokov. Praktiky rodičov pri tréningu a pretekoch detí ostali aj dodnes. Zišlo by sa tento film premietatť v TV vždy pred sezónou. Žiaľ dnes náš šport nemá v školách takú podporu, čo je rozhodne chyba a časom sa to vypomstí na nedostatku reprezentatov našej krajiny v rôznych druhoch športu. Páni ministri školstva by sa mali zobudiť a trošku si zacvičiť a vrátiť šport do škôl.

• 27.12.2010  21:32
    Kaw (2007)

Scenár - katastrofa, triky taktiež, jednanie osôb vo filme - úplne dementné. Jediná svetlá stránka - postava šerifa.

• 24.12.2010  20:14
    Vianočné oblátky (TV film) (1977)

Martin Ťapák vedel geniálne zachytiť atmosféru slovenskej dediny. V tomto diele sa stretlo niekoľko významných hercov, ktorým vďačíme, že aj my sme pocítili čaro predvianočnej aj vianočnej nálady. Mihla sa tam dokonca aj Milka Zimková ako mladá dievčina a samozrejme aj ujko Matejka ,nezabudnuteľný slovenský herec - neherec.

• 15.12.2010  19:26

Komédia so skvelým hereckým obsadením pranieruje to, čo kľudne môže aj v dnešných časoch.

• 6.12.2010  09:44

Skvelá vizualizácia, výborne zahrané hlavné i vedľajšie postavy, skvelá hudba. Prekrásna príroda Pienin sa len tak mihla v tomto filme, snáď aby neodvrátila pozornosť od sondy do duše človeka, ktorý bol zbojníkom i pytliakom, aby sa neskôr prerodil do učeného mnícha. Cyprián veľmi túžil po slobode. Získal ju len vnútorne, lebo prísne pravidlá mníchov ju inak neumožňovali. Krásna pieseň k filmu v podaní Zuzky Smatanovej len dovršuje kvalitu tohto u nás ťažko uznávaného diela.

• 3.12.2010  09:47
    Maléna (2000)

Tento film je nielen o krásnej žene, ale aj o ľuďoch, ktorých sa dá rýchlo zmanipulovať, ale aj ich rýhle premeny v závislosti od situácie. Počiatočná scéna vyhlásenie vojny Francúzsku a Anglicku Musollinim, záverečná vítanie osloboditeľov, ale hlavne pomsta Malene. Krutosť ľudí je najhoršou vlastnosťou človeka.

• 26.11.2010  18:40
    Stín noci (1999)

Bol to snáď pokus nejakého amatera o film?

• 25.11.2010  08:38
    Apokalypsa (2007)

Na tomto filme bolo len jediné pozitívne - záverečné titulky.