ujec

ujec

záchranár

• 22.11.2010  21:30

V záberoch, keď sa Severino vydriapal na vrcholy hôr je pohľad z Lomnického štítu na Gerlach a Prostredný hrot vo Vysokých Tatrách.

• 11.11.2010  19:48
    Legenda o upírech (2007)

Hudba - Gábor Presser - člen známej maďarskej rockovej kapely - Locomotiv GT. Žáner filmu treba doplniť o komédiu - viď súboje Lamberta s návštevníkmi hradu. Zaujímavý krajoobraz Maďarska v pozadí Alpy.

• 18.10.2010  11:39

Napriek tomu, že ide o dokumentárny seriál, mnoho scén je zohraných podľa skutočnosti. Chýba mi však viac scén z priamej záchrany napr. pri páde do ľadovcovej trhline, vyprostenie zo stien a iných. Tie sú zohrané len náznakovite. Aj tak však ide o super profesionálne výkony leteckých záchranárov v oblasti Zermattu.

• 4.10.2010  11:12

Herecké výkony sa približujú hraniu detí z materskej škôlky, a to nielen u hlavného hrdinu. Rok vzniku tohto filmu je síce 1964, ale aj v týchto rokoch sa to robilo lepšie.

• 17.8.2010  00:28
    Princezny (2005)

Výborný výkon oboch hlavných predstaviteliek doprevádzaný skvelou hudbou.

• 1.8.2010  08:19

Musím pochváliť prácu kamery i hudobný doprovod tohto filmu. Lepší priemer.

• 28.7.2010  09:56

Jaj, jaj, jaj. Tak toto bolo utrpenie. Škoda každého groša na natočenie takéhoto nezmyslu.

• 8.7.2010  10:50
    Herkules (TV seriál) (1995)

Grécka mytológia na americký spôsob. Vtipné scény sú veľmi bledé a herecký výkon Kevina Sorba je naozaj biedny. Škoda reči.

• 20.6.2010  12:51

Nevyužitý potenciál filmu. Škoda.

• 18.6.2010  09:39
    Mrazivé peklo (TV film) (2008)

V poslednej dobe mám pocit, že Kanaďania točia neuveriteľné hlúposti. Majú úžasnú krajinu a námetov na tisíce.Teraz tu máme krajinu vydávanú za Himaláje, ktorá je úplne odlišná od skutočnosti. Chyba za chybou sa valí týmto filmom ako hlúpa lavína na jej konci. Vyberiem len zopár chýb na dokreslenie tohto filmového guľášu: "Tu nás vysadia a odtiaľ musíme ísť pešo" povedal čudný záchranár v krásnej zrubovej chate, ktorú by ste iste v Himalájach nikde nenašli. Neviem prečo pešo, veď najvyššie výsadky pri záchrane boli v Himalájach až vo výškach nad 6100 m. V Pakistane bežne sadá vrtuľník nad 5000 m a vysadzuje nad 6000 m a prelety sú dokonca nad 7000 m a to vrtuľníkmi vyrobenými pred rokom 1972. Horolezcký čakan, ktorý záchranári vo filme používajú v roku 1972 je" Stubai extreme"- vyrábaný v druhej polovici 80 r. Film použil za základ skutočnú udalosť - stroskotanie futbalového tímu v Andách, kde sa stroskotanci zachránili kanibalizmom. Bol o tom natočený aj film. Celá skupinka stroskotancov vyzerá ako hlúpe deti, ktoré nemajú takmer ani základné vzdelanie, preto film by sa mohol považovať za paródiu, ktorou žiaľ nie je.

• 16.6.2010  09:47
    Ohnivá řeka (TV film) (2008)

Film s 5 hercami, ak nerátame fotografie babičky. Scenár - nezmysel, réžia - nezvládnutá, trikové zábery - jedny z najslabších aké som videl, výkony hercov - slabé, dialógy - mnohokrát úplne zbytočné. Tento film mohol byť kĺudne nemý - nemal čo povedať.

• 5.6.2010  17:48

Film je rekonštrukciou ozajstnej záchrannej akcie počas 2. svetovej vojny. Poľskí záchranári TOPR - zo Zakopaného prechádzajú hrebeň Západných Tatier a transportujú ranených partizánov do bezpečia v Poľsku. Je zaujímavé, že mnohé postavy záchranárov hrali, tí ktorí sa zúčastnili tejto akcie v skutočnosti. Mnohí z nich sa stali skutočnými legendami TOPR , ale i horskými vodcami a horolezcami. Úžasné sú dobové lyžiarske scény, v krásnom prostredí Tatier.

• 3.6.2010  09:41
    Vlak smrti (TV film) (1993)

" Ja som tu veliteľ" - v každom podobnom filme to isté. Absolútne bez logiky. Biedny Pierce Brosnan, je postihnutý svojím egom.

• 28.5.2010  11:53
    Ohnivé inferno (2001)

Pre tento film a jemu podobné by sa malo zavieť špeciálne mínusové hodnotenie. Či už strašný scenár alebo počin režiséra o akčnosť tohto filmu v záchranárskych scénach nemôžem hodnotiť ináč, ako niečo absolútne negatívne.. Pokiaľ si režisér myslí, že tento film pozerá stádo vymetecov, ktorí nemajú v hlave ani kúsok mozgu, tak by mal prestať natáčať filmy a začať sa živiť nejakou inou prácou. Všetky záchranárske scény sú natočené zle a nemajú v sebe ani trochu logiky, sú až tak absurdné, že to mohol vymyslieť len ten, kto o tom nemá ani trochu potuchy.

• 26.5.2010  00:11
    Samson (1961)

Jakub, židovský mladík, tápa, nevie sa rozhodnúť ako sa zachovať. Vrátiť sa do waršavského geta alebo prežiť vojnu v úkryte? Jeho chovanie začína byť sebadeštrukčné a ohrozuje tých, ktorým záleží, aby prežil. V závere však svojou váhavosťou sa dostáva do situácie, kedy sa musí rozhodnúť.

• 24.5.2010  10:36
    Yes: Keys to Ascension (koncert) (2001)

Hodnotím hudbu Yes, ale nie počin režiséra Steve Mitchella, ktorý zrejme nevedel ako na to. Škoda, lebo výber skladieb z koncertu bol výborný a výkon skupiny tiež.

• 23.5.2010  19:40

Tí chlapci to mohli urobiť aj rozumnejšie. Vlastne sa to skončilo nejak šťastne, pre samotný film, ale doť chabo.

• 20.5.2010  12:14

Vynikajúci Santana so skladbami, ktoré ho vyniesli do muzykantského neba. Black magic woman, Oye como va, Samba pa ti, Guajira a ďalšie - best of 70 - roky.

• 20.5.2010  12:08

Zostrih z koncertov - Stockholm 1967 a 1969, Paríž 1967 a videoclipov.

• 20.5.2010  11:46
    The Concert for Bangladesh (koncert) (1972)

Mega koncert skvelý po všetkých stránkach - hviezdne obsadenie a úžasná charita. Všetka česť George.

• 27.4.2010  08:32

Veľmi slabá roadmovie, navyše s názvom, ktorý absolútne nesedí. V originále je to Danteho výhľad alebo vyhliadka. Zrejme režisér prekladu chcel tento film vylepšiť aspoň názvom.

• 12.4.2010  19:20

Skôr komédia alebo až paródia na Sherlocka Holmesa. Film má tak ďaleko ku atmosfére starej Anglie a charakteru Angličanov ako ja ku vesmírnym letom. Exteriéry a interéry sú úplne jasne ruské. I keď ruskú kinematografiu uznávam, tak toto je hrozné.

• 8.4.2010  23:05
    Gran Torino (2008)

Klobúk dole, pán Eastwood.

• 7.3.2010  14:46

Žáner je skôr romanticko-erotický.Melody mladá dievčinka prichádza na dovolenku na exotický ostroj, kde dostáva prvé lekcie lásky. Ale zdá sa, že toho vié už dosť.

• 7.3.2010  09:04
    Gag (2006)

Keby bolo ešte nižšie hodnotenie - tak ho má. Absolútna kravina. Takmer všetko bolo dopredu jasné.

• 6.3.2010  18:32

Prekrútená história s Enigmou, ktorú získala britská tajná služba a odkódovali ju poľskí matematici pôsobiaci v GB.

• 6.3.2010  18:07
    Robin Hood (TV seriál) (1984)

Výborná mystyka a muzyka...

• 6.3.2010  13:43

Filmu omnoho ľahšie porozumejú Šarišania a ďalší východniari, ktorí poznajú mentalitu tohto prostredia. Milka Zimková je úžasná.

• 6.3.2010  13:25
    Sváko Ragan (TV film) (1976)

So svákom Raganom niet čo riešiť. Martin Ťapák s námetom od Ela Šándoryho a hercami sa museli pri natáčaní riadne zabávať. Jednoznačne za 5.

• 6.3.2010  13:09
    Ženský zákon (TV film) (1967)

Úžasný herecký koncert nielen hlavných, ale aj vedľajších postáv tejto klasickej divadelnej inscenácie, doplnený skvelou hudbou Svetozára Štúra a Tibora Andrašovana. Jednoducho nezabudnuteľné.