KangKun

okres Brno-venkov
i am me

<< předchozí 1 2 3 4 6 7
    • 5.10.2020  23:48

Skrytá myšlenka je pro mě úžasná. Konec světa jen proto, že si ho vlastně sami svými negativními myšlenkami přivoláváme. Myšlenkami prostě tvoříme svět a také ho můžeme zničit. Za to také ty tři hvězdy dávám, ale jinak mi na filmu cosi nesedělo a bylo nesympatické, námět je prostě nevyužitý a možná příliš zaměřený na diváky okolo 11ti let, což není dostatečná omluva a známí herci to nezakryjí, dle mého mohli vytvořit úplně jinou atmosféru a lépe vytvořit charaktery postavám. Sama se na to rozhodně znovu nepodívám, ale jak už jsem psala na začátku, příběh ukrývá za svým "nedopsaným" scénářem pro mě velmi zajímavou myšlenku krásně zapadající nejen do dnešní doby. Snad se jednoho dne poučíme také.

• 5.10.2020  23:34

Já ani nevím jak to zhodnotit, o kvalitě se mi úplně pojednávat nechce, soundtrack je však určitě jednou z kvalit (možná jedinou). Ale většinu času jsem se dobře bavila a některé scény mi svou absurditou způsobily výbuchy smíchu, takže při slabší chvilce, kdy potřebujete trochu veselí nebo máte dostatek trávy, tak se na to koukněte.

• 18.9.2020  22:20
    Temný Kraj (TV seriál) (2017)

Seriál má mnoho děr, některé dějové linky jakože nenápadně obešli, když už nevěděli co s nimi a akci přidávali trochu neefektivním způsobem - například neustálé zapojování hlavních a vedlejších postav do případů a sousloví temný kraj není nevnímám jako vhodný argument, příběh byl dostatečně propojen i tak a vynucená akce to jen zesměšnila. Také někteří sériový vrazi nebyli úplně nejlépe zahraní a působilo to prostě komicky. Přesto je to snad jediný novější český seriál, který jsem shlédla úplně celý a čas od času si nějakou oblíbenou epizodu pustím, jelikož seriál dává hodně prostoru na propojení se s postavami, a takový přehnaný empat jako já si většinu z nich velmi oblíbil. Je zde spousta mně velice sympatických herců, které mám už delší dobu v oblibě, což na náklonnosti v mém případě velmi přidá.Taky mám prostě v lásce kriminálky, které nesledují jen děj kriminálních případů, ale také životy vyšetřovatelů a lidí v jejich okolí. Je to taková přátelská propletená a jednodušší kriminálka.

• 12.1.2020  22:42
    Soudní vyšetřovatelé (TV seriál) (2004)

Případy srdceryvné a svým způsobem zajímavé. Zpracování podle mého odbyté, ale s prominutím pro americké obyvatelstvo dostačující. Je to takové jakože jednoduché, ale to si tyhle zločiny nezaslouží. Asi to dost dělá i český dabing, kterému také moc nedali, ale aspoň to nedabuje jeden člověk. Kriminalistika mě však zajímá a proto 3*.

• 12.1.2020  22:23
    The Man in the High Castle (TV seriál) (2015)

Kdyby to má fyziologie dovolila, shlédla bych všech 40 epizod bez přestávky. Málokdy narazím na seriál, který mě natolik zaujme. Mám ke všem tématům zde obsaženým hluboký vztah, takže pod 5* prostě nemohu jít. Druhá světová válka, alternativní reality, vztahy mezi lidmi, loajalita, statečnost, důraz na význam přátelství a vlastního Ducha. Je zde spousta silných příběhů do sebe zapletených a spousta postav má opravdu propracované zpracování i charakter. To, jak se seriál bude líbit Vám, velice záleží na Vašem chápání světa a reality a koneckonců také druhé světové války. Sem tam samozřejmě můžete objevit škvíru, já například nebyla spokojená se "zanedbáním" postavy Eda ve čtvrté sezóně, který se zde snad ani neobjevil a možná i zvláštní závěr sezóny působil lehce ledabyle, i tak jsem však velmi spokojená a seriál shlédnu určitě ještě jednou.

• 20.6.2018  14:37
    Rande (TV pořad) (1997)

Co čekat od seznamovacího TV pořadu, to není NIKDY a NIKDY nebude vůbec dobré, ale Rande je jeden z těch "lepších". Každopádně sledování Rande na youtube bylo součástí našeho života na intru a některé hlášky asi jen tak nezapomenu.

• 20.6.2018  14:09
    Júri!!! on ICE (TV seriál) (2016)

Celé je to ve velmi pozitivním a silně motivujícím duchu. Upřímně jsem se nasmála, potěšila se úžasnými a sympatickými postavami, krásnou hudbou a vůbec celkovou atmosférou. Je to anime celkem nenáročné na sledování, je pohodové a nemá nijak složitý příběh, spíše velmi jednoduchý a moc vás nepřekvapí, ale přesto jsem nadšená (a to preferuji složité příběhové linky) a velký podíl na tom mají samozřejmě postavy. Navíc je to díky té nádherné animaci a krasobruslařským choreografiím pastva pro oči. P.S.: Pokud nemáte rádi shounen ai, ani nad sledováním neuvažujte - přiteplených scének je zde požehnaně, ale pro mě samozřejmě krásný světlovlasý trenér, který se nám téměř hned na úvod ukáže nahý, není vůbec překážkou :D.

• 17.1.2016  02:26

Čtvrtá hvězdička za tu roztomilou jahodu.

• 7.10.2015  12:42
    Agresivní virus (TV seriál) (2014)

Zaujalo mě téma a první díly byly trochu takové, že jsem tvář nevěřícně křivila a váhala, zda to stojí za to sledovat. Trpělivost se velmi osvědčila a ke konci první řady už mě děsilo, za jakou krátkou dobu série končí a já budu muset rok čekat na druhou. Druhá série se mi do krve vlila o to více, postavy více odhalily svůj charakter a celkově se příběh velmi obohatil. Jsou zde béčkové scény a nesmrtelnost hlavních postav je vskutku neuvěřitelná (červíci létají vzduchem a nikoho nenakazí apod.), ale přitom jsem za to hodně ráda, jsou zde postavy, které si prostě zamilujete (kromě toho malého paka Zacka, jehož jiný herec má v druhé sérii protivnej obličej). Takže si brzy koupím knihy, protože čekat rok na 3.sérii fakt nevydržím. Jo a český název je pěkně na nic (jak u seriálu, tak knihy).

• 30.8.2015  22:54
    Šingeki no kjodžin (TV seriál) (2013)

Takže, celou neděli jsem věnovala tomuto anime - což jsem naposledy udělala u Death Note. Perfektní hudba. Charakterově bohaté postavy. Neustálé napětí. Poutavý příběh. A ty emoce v tom! Prostě nemám slov. A co mě nejvíc připoutalo? Tenhle seriál mi pomohl vyřešit dost nepříjemné problémy odehrávající se v mé hlavě. Někdo, kdo nedokáže nic obětovat, nedokáže nic změnit. Přiznávám, bylo pro mne zklamání, že jsem se nedozvěděla co je v oné pivnici, znát tajemství titánů? No kdo by nebyl zvědavej, ale mile ráda si počkám. Pro mě jedno z nejlepších anime.

• 7.8.2015  07:01
    Láska je Láska (TV seriál) (2004)

Poprvé v životě jsem se dobrovolně začala dívat na něco romantického, nemůžu L word sledovat sice denně, ale jednou za čas je to dokonalý oddech :). Zatím jsem v půlce první řady, tak kdoví, jaké to bude dál.

• 7.8.2015  06:54
    Svítání (2009)

Celkově se mi film velmi líbil a bavil mě, má spoustu chyb, ale jelikož jsou zapracované do zajímavého a poměrně napínavého děje, dají se i přes svou výraznost přehlédnout. Myslím tím například způsob, jakým z upíra udělat zase člověka, nijak to neopodstatnili, prostě shoř a spláchni, nejdříve se mi tvář nevěřícně šklebila, ale jakmile se "lék" začal šířit dál, můj nesouhlas opadl, jelikož se to náramně podobalo naší realitě - ano, přesně takhle se všechno šíří. Krom toho postavení člověka na pozici zvířat též vzbuzovalo zamyšlení, tuhle část mohli dle mého o dost více rozvinout. Spousta věcí je zde nevysvětlená a opomenutá, prostě tam jsou, tak si zvykni, jak sakra vznikla upíří epidemie? Pak se nám objeví nějaká mutace, na kterou se tak nějak během filmu zapomíná. Ale líbilo se mi to, což je nejdůležitější, navíc byl film použit do klipu skupiny Omnium Gatherum, takže pecka: https://www.youtube.com/watch?v=VbQfCN0R0mM

• 2.1.2015  21:13
    Džúni kokuki (TV seriál) (2002)

Je to prostě krásné anime, nemůžu to jinak popsat. Nádherný svět, z počátku vypadá Juni Kokuki jako každé jiné anime, ale postupně dokazuje, že není. Jediné co můžu vytknout jsou dokola se opakující scény - jeden díl byl prakticky směska scén z předchozích dílů a jelikož jsem netrpělivá, tak mě to šíleně rozčilovalo, protože jsem prostě potřebovala vědět, jak se to bude vyvíjet dál.

• 2.1.2015  21:06
    Tokyo Ghoul (TV seriál) (2014)

Ne, že by to bylo něco extra - je to prostě anime, které nemá nijak dokonalý námět. Ale já sem typ člověka, kterému stačí pár zajímavých postav, které si oblíbí a i totálně o ničem seriál je pro něj závislostí. A jelikož tady jsem si také našla oblíbené postavy, tak mě tohle anime baví a těším se na další sérii (snad nezklamou a skutečně další bude). Pokud jste nároční a očekáváte nějaký strhující děj a zápletku jako klubko nití, tak neztrácejte čas. Děj není nic převratného a zdali jste fantasy nadšenci a paříte hry typu wow, asi vás ztvárnění ghúla dost urazí. Pokud jste otaku, který rád hororové anime - směle do toho, těch 12 dílů shlédnete hnedka.

• 2.1.2015  21:01

Příběh je sice trochu ohraný, ale pojatý celkem dobře. Člověk se hodně dobře zasměje a možná si film pustí znovu,když bude třeba vypláchnout mozek od vážných záležitostí a nemuset se na nic soustředit. Co k tomu říct, je to srandy kopec, pro kritika filmů je to asi nuda, ale pro člověka, který sedí u telky a křupe brambůrky je to ideál.

• 3.12.2014  20:46
    Husiti (2013)

Nevím jaký byl přesný účel, ale já od toho očekávala, že se zasměji - a to se stalo, takže mé očekávání bylo splněno.

• 8.7.2014  15:46

Miluji tento humor. Pod dlouhé době jsem se zase pořádně zasmála. Hlášky z filmu teď budou otravovat mé okolí. Není to ale pro každého, ne všichni rádi jezdí na oři, místo kterého máte vlastně rozpůlený kokos a imitujete zvuk klusajícího koně.

• 8.7.2014  15:21
    Resurrection (TV seriál) (2014)

Nápad je dobrý, ale příběh je podán docela nudně. Žádná akce, nic se pořádně neřeší, vše jen pomalu přichází. Ale to mi vůbec nevadí, mám ráda klidné filmy i seriály, u kterých nerozumím spoustě věcem a často se stane, že odpověď nepřijde. Ressurection není nic průkopnického, obyčejný seriál, který nenadchne, ale můžete si ho oblíbit.

• 11.10.2013  18:20
    Píseční žraloci (TV film) (2011)

Jedna hvězda za to, že to bylo tak moc debilní, až jsem se i docela dobře zasmála. Musíte to nebrat vůbec vážně a předstírat, že ta neustále se rozpínající stupidita příběhu je vlastně účel a že vlastně ty charaktery postav mají být tak nesnesitelně a absurdně primitivní. Velmi ráda bych viděla scény z natáčení, protože tam rozhodně nemohl být nikdo střízlivý a vsadila bych boty, že autoři tohoto snímku nejsou střízlivý už nějakou delší dobu - a ne, tohle pití alkoholu ani hulení nemohlo způsobit, tohle chtělo jiný kalibr. No každopádně si určitě budu na pláži dávat na žraloky pozor, a radši i na skálách...a vlastně radši všude, protože tihle žraloci jdou evolučně fakt rychle kupředu.

• 5.6.2013  08:22
    Leviathan (1989)

Přestože jsem napjatě seděla a čekala na to co se bude dít dál musím říct, že se jim napodobit skvělé filmy nepovedlo tak jak očividně chtěli. Není to špatné, jen bych to označila za lacinější sci-fi, kde příšeru nejdřív tvořilo pár chapadel a na konci filmu byla ztvárněna v podobě obří krevety. Ale scifi na toto téma (posádka něco zkoumá mimo loď - něco vnikne dovnitř - problém) mám ráda, takže jsem to celkem žrala.

• 19.2.2013  20:11

Promyšlený seriál plný nenávisti, krutosti, ohyzdnosti říznutý trochou lásky a touhy po štěstí. První série mě velmi zaujala a jsem zvědavá na druhou.

• 5.1.2013  21:29
    Kuragehime (TV seriál) (2010)

Na romantiku příliš nejsem, ale tohle anime bylo tak hrozně milé a roztomilé, že jsem si ho velmi oblíbila.

• 5.1.2013  21:26

Ten kdo nikdy nehulil, nejspíš nepochopí :D. Je to sice hloupá americká komedie s nelogickými věcmi (viz. jízda na leopardovi) ale mě se to líbilo, dobře jsem se zasmála.

• 5.1.2013  21:14
    Dvanáct měsíčků (TV film) (2012)

Ošklivé kostýmy a zkomolení několika pohádek dohromady. Takhle to na mě zhruba prvních 20 minut působilo, ale vyklubala se z toho velmi velmi vtipná pohádka (můj taťka film označil jako parodii na známé pohádky). Ale nehorázně jsem se nasmála.

• 5.1.2013  21:10
    Scooby-Doo: Arabské noci (TV film) (1994)

Zklamalo mě to. Nezklamal mě Scooby, protože tam téměř žádný nebyl. Ten první příběh ušel, vlastně šlo jen o pozměněného Aladina. Obsah vůbec neodpovídá tomu, co film skutečně obsahuje. Mrzelo mě že Shaggy a Scooby byli na scéně tak.. možná 15 minut? Ani to ne. Ty dva příběhy nejsou zas tak špatné, pro děti docela dobré, ale to zklamání vám to prostě zhnusí.

• 16.9.2012  11:10
    Prometheus (2012)

Chyběl tomu pořádný závěr, nápad skvělý, ale nic z toho nevzešlo a přitom tam bylo tolik zápletek a ani jedné se to pořádně nevěnovalo. Má to sice úžasnou atmosféru, jenže bez nějakého smyslu, bylo to jako několik sci-fi filmů dohromady splácaných do sebe a tím to ztratilo význam.

• 13.9.2012  14:40

Někteří Tarantinovi fanoušci říkají, že tohle už nebyl ten Tarantino, jakého známe. Ale těch tarantinovských kousků tam byla spousta! Úchylka na bosé nohy, vtipné a zdlouhavé dialogy, krásné a přitom podlé ženy a několik příběhů zamotaných do sebe končící na stejném místě. Výběr herců je geniální, stejně tak námět, možná ten konec působí přepísknutě, ale podle mě je to tím, že všichni ví jak skončila pravá druhá světová válka a tak to v Hanebných panchartech působí nemožně, je důležité si uvědomit, že film není podle skutečné události (to mě vede k zamyšlení, jestli by Quentin zvládl natočit něco podle skutečné události, aniž by si něco domyslel, jeho fantazie je naprosto dokonalá).

• 4.9.2012  16:31

Popravdě mě spíše děsily ty ženská prsa, která se neustále nějak nepřirozeně třepala a pokaždé byly jinak velké :D ale pobavilo mě to, ale myslím že chlapci si ty "hentai" scény užily :D . Co se týče zombíků, prostě klasika, jsou pomalý, žerou lidi, musíte jim rozbít hlavu a tak dále. Ale je to celkem zajímavé a místy vtipné, ale ten konec pěkně "podělali".

• 27.8.2012  10:24

Miluju filmy studia Ghibli. Co víc k tomu říct? Je to milé a docela poučné (a nejen pro děti, řekla bych).

• 20.7.2012  16:33
    Osvícení (1980)

Měla jsem strach se na film dívat, byla jsem plná obav jestli to nebude nějaká krvavá hra, všude krev, vnitřnosti apod. Ale fakt, že je to i drama mě přemluvil se podívat a jsem naprosto ohromená. Jak na Jacka začíná mít atmosféra hotelu postupně vliv, jak se jeho psychika pomaličku zhoršuje a jak si toho začíná jeho žena všímat. Líbí se mi jak už ze začátku nám různé scény říkali, že tady je něco v nepořádku a něco se bude dít (dvě mrtvé holčičky které malý Danny viděl, několikrát opakovaný záběr na valící se vlnu krve). Prostě povedený film!

<< předchozí 1 2 3 4 6 7