Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Drama
  • Krimi
  • Akční
  • Dobrodružný

Recenze (60)

plakát

Stranger Things (2016) (TV seriál) 

Desetiletí kluci jedoucí na kolech kamsi za dobrodružstvím, vystřídaní s vyděšenou holčičkou s vyholenými vlasy, zlo sídlící v domech na kopci, divný šerif, skvělá hudba, kluci na kolech ujíždějí zlu, ke kterému před chvíli přijeli, podivné tajné výzkumy státu, které nejsou zas tak tajné, protože si tam na kopec pustí docela dost čmuchalů... Na film by to stačilo, možná by to stačilo i na jednu sérii (pokud by epizoda trvala do 45 minut a nebylo by jich víc než 9). Přestal jsem sledovat v polovině 2. série. Recyklát stále stejného obsahu :(

plakát

Poslední aristokratka (2019) 

Jedna hvězdička za krásnou českou zasněženou krajinu, druhá za krásnou Yvonu Stolařovou. Film k zapomenutí za 10-9-8-7-6-5-4-3...

plakát

Ženy v běhu (2019) 

Film pro fanoušky běhu s batůžkem, ve kterém je urna s popelem blízkého. Prostě řachanda. Zapamatovat si jméno režiséra a scenáristy se vyplatí pouze proto, aby se divák příště vyhnul jejich dalšímu uměleckému výronu.

plakát

Králíček Jojo (2019) 

Silné intro, komorní střední část, akční finále. Úvod vystřílí většinu šípů, stejné tempo řada diváků mylně očekává po celý film, pak však příběh zpomalí hledáním pravdy s překvapivými obraty, děj vrcholí balancováním mezi humorem a tragédií. České exteriéry včetně českého lesa. Závěrečné titulky plné českých jmen. Válka je vůl. Musíme si pomáhat.

plakát

Všechno bude (2018) 

IFF Karlovy Vary: ocenění za režii, Český lev: vítězství v šesti kategoriích... Jedinou hvězdičku jsem filmu dal za výkon Elišky Křenkové. Vše ostatní je balast. Myslím tím režii, scénář, střih. Balast. Film, který se opravdu nepovedl. Předpokládám, že bez finančního příspěvku ČT, by ani nevznikl. To se fakt musí povinně tleskat vestoje, když vznikne takový průšvih, byť má to "správné" zaměření?

plakát

Tenkrát v Hollywoodu (2019) 

Žádná povinná korektnost, žádná úcta k divákům, kteří to v kině nevydrží 3 hodiny bez čůrání, žádné vysvětlování, co je to za kino, o kterém se ústřední čtveřice "zcela zbytečně" baví před vstupem do restaurace... Tohle je biják, ke kterému bys potřeboval osmdesátistránkový manuál. A je to tak správně.

plakát

Kouzelník Žito (2018) (TV film) odpad!

My všichni, kteří kritizujeme toto veledílo Zdeňka Zelenky, jsme lidé čtvrté cenové kategorie. Autor scénáře a režisér štědrovečerní pohádky financované z koncesionářských poplatků se v médiích vyjádřil takto: Drsným komentářům se Zelenka jen směje. „Myslím si, že lidé, kteří něco takového něco píšou, vůbec nerozumí oboru, nevědí, jak herecký výtvor vzniká. Jsou to lidé, jak já říkám ze čtvrté cenové kategorie. Tam univerzitní profesoři nepíšou, většinou jsou to bezcharakterní nuly, kteří mají jediný cíl ublížit. Kolik těch lidí se takhle vyjádří? Asi tak pět set, to nejde ani srovnat s tou sledovaností,“ má jasno režisér štědrovečerní pohádky.

plakát

Bohemian Rhapsody (2018) 

Jasným kandidátem pro nominaci a výrazným favoritem pro zisk Oscara za hlavní mužskou roli je filmový představitel Freddieho Mercuriho bakalář výtvarných umění z University of Evansville Rami Malek. Další nominace asi přijdou v kategorii hudba i v hlavní kategorii. Hudbu si opravdu vychutnáte, když budete mít vstupenky pokud možno uprostřed řady. Film si vychutnáte, když budete sedět opravdu vzadu. Zážitek, který je nutno vidět na velkém plátně a slyšet v sále s kvalitní nazvučením. V TV to bude desetinový zážitek. Něco jako klíčovou dírkou koukat na El Clásico na Camp Nou v Barceloně.

Ovládací panel

Reklama

Reklama