mac000

úředník

<< předchozí 1 2 3 4 6 10 15 19
    • 14.10.2018  15:04
    Toman (2018)

Rozhodně velký dík tvůrcům, že odhalili pro většinu z nás neznámou kapitolu z poválečných dějin Československa. Přestože motivyy hlavního "hrdiny" byly veskrze prospěchářské, objěktivně byl původcem zásluh Československa na poválečné migraci Židů, která přispěla k budoucímu vytvoření státu Izrael. Rekonstrukcí skutečných událostí získává film tu nejcennější přidanou hodnotu

• 14.10.2018  14:59
    Kolos (2016)

Takový žánrový galymatyáš. Nakonec to můžeme charakterizovat jako romantická komedie, ale spíše svým nechtěným vyzněním nežli záměrem filmařů (je to směšné i tam, kde to komedie neměla být). Škoda talentu Anne Hathaway (která film dokonce i spoluprodukovala).

• 29.9.2018  16:55

Jistě, filmů o mírumilovném občanovi, který vezme spravdlnost do svých rukou poté, co policie nemůže vypátrat pachatele (popř. jej vypátrá, ale soud jej nemůže odsoudit pro nedostatek důkazů) je hodně, ale přesto je Bruce Willis v roli chirurga z traumatologie hodnověrnou postavou a vnáší (alespoň v první polovině filmu) do tohoto "subžánru" něco nového. Potom je to trochu obyčějnější střílečka... Pro Charlese Bronsona znamenal film průlom v kariéře, pro Willise možné comback j lepším rolím (že by snad sequel?)

• 29.9.2018  16:44

Jistě, chybí tomu hvězdy typu De Funese, Galabrua, Lefebvrea či Claviera, ale i tak má film několik vydařených momentů a celkově uvolněnou atmosféru. A ze svého nepříliš lichotivého vkladu do kolaborace s nacisty za 2. světové války si nikdo neumí dělat lépe legraci než Francouzi. Pohoda pro televizní večer při lahvi vína...

• 29.9.2018  16:35
    Práskač (1982)

V kontextu francouzských krimi docela slušná akce a tempo, realistické vylíčeké policistů jako tvrďáků, kteří vědí, že nad světem podsvětí se nedá zvítězit jinak než podrazy. A kdo na to doplatí, vždycky má sám máslo na hlavě. Výborná role pro Nathalie Baye v době vrcholu její kariéry. Výraz "La balance" zde neznamená "rovnováhu", jak by vyplývalo z popisku filmu, ale žargonové označení informátora policie.

• 25.9.2018  08:00

Opravdu výborná jízda ! A scéna souboje tanků v písečné bouři (vit foto plakát, s rozdílem v jednom "detailu" - ve filmu tanky nejely z bouře ven ale DO BOUŘE!) patří k jedné z nejpůsobivějších. Děj filmu vychází volně z evakuace 225 cizích státních příslušníků a téměř 600 čínských občanů z jihojemenského přístavu Aden na jaře roku 2015 běhěm jemenské občanské války.

• 23.9.2018  15:05

Kdo neví, kdo byla Sarah Bernhard, ani nemusí film vidět. Opravdu neposkytne úplný životopis, ale zajímavý příběh z období, kdy tato dramatická divadelní herečka byla nejznámější divou Anglie. Skvělá Glenda Jacksonová ! Film běžel v čs. kinech od roku 1979

• 23.9.2018  11:51
    Mandingo (1975)

Desetiletí 1966 - 1976 považuje za nejplodnější a z tvůrčího hlediska nejlepší období režisérské kariéry tohoto mistra filmového řemesla. Jeho žánrové rozpětí je opravdu široké, což dokazuje i filmem Mandingo. Akční scény jsou podány přiměřeně k tématice filmu - rasismus na americkém Jihu, ovšem v podobě, na kterou nejsme tak zvyklí. Je otázka, zda by dnešní Hollywood se odvážil film natočit tímto způsobem, ale klobouk dolů před Mistrem Fleischerem !

• 23.9.2018  11:38

Jako celek působí film vel,mi kompaktně, de Palma je zkušený režisér a nezapomněl nic ze svého umění. A herecké kvarteto Harnett- Eckhart- Johansson -Swank tomu dodává potřebnou šťávu. Krimi klasika v té nejlepší podobě.

• 16.9.2018  18:17

Když divák od filmu neočekává drama mezilidských vztahů ani objevnou studii života svobodných matek, potom se může u filmu docela dobře bavit. Od počátečních "nottinghillovských" variací se počne děj ubírat vlastní (nechci říci originální, ale jinou) cestou a zdatně zahrává na romantickou strunu. Bonusem pak je obsazení u nás ne až tak známých polských herců M. Žebrowského a P. Deląga (výtek na úroveň jejich dabingu zde zaznívá na těchto stránkách celá řada - bohužel oprávněně) .

• 16.9.2018  16:24
    Králové (2017)

Tak to se moc nepovedlo. D. Craid se snaží vymanit ze svého Bondovského stereotypu, což se mi vcelku daří, ale jinak působí film příliš chaoticky.

• 16.9.2018  16:19

Polanski ve své lepší formě, návrat ke znepokojujícím dramatům let 60. Pohrává si s divákovou představivostí (obě představitelky jsou si skutečně v některých monemtech výrazově podobné) a konec zůstává nejasný. Ale román D. de Vignan si kvůli tomu nepřečtu.

• 16.9.2018  09:44
    Pan Majestyk (1974)

Film jsem vidět v 70. letech v Budapešti a dodnes mi z něj utkvěla scéra rozstřílení melounů na náklaďáku Ford na kaši (společnost Ford Motors použila klipy z fimu v televizních reklamách, aby ukázala, jak pevnou konstrukci mají jejich náklaďáky...). Hodně solidní film a typický pro období "hvězdných let" Bronsona, méně typický už pro režiséra R. Fleischera

• 29.8.2018  16:12
    Hlavu dolů (1971)

James Coburn jako John H. Mallory, expert na výbušniny (Mallory: " V době, kdy jsem začal používat dynamit, jsem věřil... mnoha věcem, všemu !... Teď už věřím jenom dynamitu"), jeho herectví a expresivní styl vyprávění Sergia Leoneho se zdá být ideální kombinací pro tento epický (a také atypický) italo - western s mnoha distribučními názvy.

• 29.8.2018  15:59
    Kapsáři (1973)

"You never know what you're going to find in someone's pocket." Harryho životní moudrost, se kterou zaučuje mladšího kolegu do tajů kapsářského řemesla. V čtyřčlenné partě by to úplně klapalo, kdyby ... jedním je čtyř členů nebyla půvabná dáma, o kterou se rozpoutá rivalita mezi dvěma dalšími členy. A to do jejich profese vnáši ne zcela žádoucí napětí. Jako vždy výborný James Coburn jako "Harry s dlouhými prsty" (mnohem výstižnější titul filmu v německé a rakouské distribuci než český "Kapsáři")

• 29.8.2018  15:48

Ne tak dobré jako jednička, ale stále dosti zábavné...

• 29.8.2018  15:18

Film má pár výborných momentů opravdu na zasmátí, ale jako celek působí trochu nevýrazně. Navíc skoro pořád má divák u sledování zápletky doje .."toto už tady bylo ... to už jsem někde viděl" . Ale Harvey Keitel jako Frank Zanetti je výborný, Gerard Depardieu trochu slabší

• 23.8.2018  23:32

Jako by se kruh uzavíral od "Jedničky" po "Šestku" . V první M.I. hrála Vanessa Redgrave Max, ženu, na kterou v poslední M.I. Vanessa Kirby jako "White Widow" vzpomíná jako na svoji matku. V Jedničce byl Ethan Hunt obviněn ze zrady a musel vyšetřováním prokázat svoji nevinu, v Šestce je Ethan Hunt obviněn (i s důkazy), že je hlavním padouchem, proti kterému bojuje celá IFM, a musí opět organizovat prokázání své neviny... I proto (a nejen kvůli Tomu Cruisovi, který pro akční scény fyziologicky stárne) si myslím, že žádná "Sedmička" nebude (navzdory rekordním tržbám 150 mil. USD celosvětově za první víkend promítání). To ale nijak nebrání v tom, abychom před akčním Tomem alias Ethanem nesmekli klobouk. Komu čest, tomu čest!

• 23.8.2018  00:22

Bardzo, bardzo ładne, panie Pawlikowski. Film zapierający dech w piersiach. ... A teraz po našem. Nehledě na zdánlivě jednoduché výrazové prostředky je film velmi rafinovaně vybudovaný. Stačí se jen podívat na nevyzpytatelnou tvář Zuly, z níž nejdou většinou vyčíst žádné pocity či emoce. A pokud ano, tak to stojí za to.

• 19.8.2018  16:44
    Equilibrium (2002)

Pro mě dost zklamání, spíše jen střílečka a mlátička v rádobyorwellovském hávu. Vývoj hlavního hrdiny je nevěrohodný a stejně tak i chování ostatních postav. Christian Bale pod maskou kamenné tváře vskutku neukazuje žádné emoce a motivace jeho proměny je pochybná. Ale nelze upřít filmu brilantní zpracování akčních scén i stísněnou atmosféru světa, ve kterém pro city není místo.

• 17.8.2018  23:49

Docela chytne za srdíčko, tenhle Kumail. A když jsem se až po shlédnutí filmu dozvěděl, že scénář byl napsán podle skutečnosti, vůbec mě to nepřekvapilo. Ty nejsilnější věci ze života bývají pravdivé, ty nelze vymyslet (jako třeba rozlučková scéna rodičů Kumaila před jeho odjezdem...).

• 6.8.2018  23:55
    Lady Bird (2017)

Věřím že film může být vnímán (a hodnocen) v rozpětí dvou až pěti hvězdiček, je to opravdu záležitost osobního přístupu každého diváka sympatí k hlavní hrdince. I u mne se hodnocení vyvíjelo v průběhu děje ... až skončilo na čtyřech * A Saoirse, ta zraje roli od role!

• 6.8.2018  23:48
    Beirut (2018)

Rukopis Bourneů je na filmu patrný, ale "Mason není Jason" . Navíc s odstupem několika hodin po shlédnutí filmů se vytrácí důležitost toho, o čem vlastně celá mise byla. Diplomaticko- špionážní tanečky jsou jedna velká "never ending story" a každý jedinec je v nich nahraditelný... To ale neznamená, že je film špatný. Má dobrý spád a trochu dá nahlédnout do pozadí americko-izraelských vztahů v konflikru na Blízkém Východě. A navíc - Jon Hamm i Rosamund Pike jsou opravdu výborní a uvěřitelní ve svých rolích.

• 25.7.2018  09:17

Film se promítal v informativní sekci na MFF v Karlových Varech 1972 . Drama o muži, jenž se stává posedlý vztahem k první lásce ze svého dětství, což ho nakonec dohání k hrůzným snům a představám. Snímek natočil režisér Sergio Ohlovich, tvůrce celkem 12 filmů (blíže viz IMDb)

• 22.7.2018  14:33

Po shlédnutí tohoto filmu že bychom měli začít věřit na duchy ? Na to jsou jednotlivé příběhy příliš vykonstruované a "umělé". Kouká se na to dobře, ale po skončení třetího příběhu žádná husí kůže ani mrazení v zádech. Řemeslně dobře (nadprůměrně) udělaný snímek, možná by mu prospěly nějaké filmové hvězdy. Ale tady si filmový fanda uvědomí, že dnešní herecká "galerie" vlastně nemá žádného Christophera Lee, Vincenta Price či Petera Cushinga, kteří by se na tomto žánru profilovali a vešli v obecné podvědomí. Ale klasický horor už zkrátka není "in", komiksy a fantasy vládnou filmovému světu... (Abych žánru nekřivdil, máme tady Hereditary A. Astera a Tiché místo J. Krasinského !)

• 21.7.2018  14:13
    Na obchůzce (1962)

V československé distrubuci první ze tří filmů s Normanem Wisdomem , které se v 60. letech promítaly v našich kinech (a v pořadí druhý z "pitkinovské" série) . Úžasný humor v mnohém připomínající americké grotesky "zlé éry". Wisdomův Pitkin je nezapomenutelný.

• 17.7.2018  15:46
    Kontrapunkt (1967)

Charlton Heston je velmi přesvědčivý v roli Lionela Evanse. Při přípravě na svou roli trávil několik dní na zkouškách orchestru spolu s jeho dirigentem. Hlavní rovinou děje je psychologický souboj mezi Evansem a německým generálem Schillerem o roli umění ve válce, více méně potvrzující Cicerovo "Inter arma silent musae"

• 14.7.2018  11:24
    Terminal (2018)

Z hlediska hodnocení jsem trochu nerozhodný mezi *** a **** , nakonec se ale přikláním pro první variantu, pro také v jiných hodnoceních uváděnou překombinovanost závěru. A také ze začátku mi chvíli trhalo, než jsem pochopil hru, kterou s námi tvůrci hrají. Ale jinak Margot Robbie je přesvědčivá a skvělá, Mike Myers v pro něj dosti nezvyklé herecké poloze (byť je to jeho první větší role po sedmleté pauze).

• 14.7.2018  11:00

Původní verze filmu, kterou předložil A.Hitchcock producentu Selznickovi, trvala téměř tři hodiny (i filmování zabralo Hitchcockovi rekordních 92 dní) . Pro promítání členům Americké filmové akademie byla verze zkrácena na 132 minul, ale Selznick poté (před uvedením filmu do distrubuce) provedl další zkrácení na 124 minut. Možná že proto se mohou některé návaznosti mezi scénami zdát neúplné a film je napůl soudním dramatem, napůl psychologickým thrillerem. V "Top 25" filmů A.H. zveřejněných na stránkách indiewire.com figuruje The Paradine Case na posledním, tj. 25. místě ( z celkem 52 Hitchcockových filmů). Původně bylo přáním režiséra, aby hlavní roli (paní Paradineové) vytvořila Greta Garbo, ale ta účinkování v tomto filmu odmítla. P.S. Nominace Ethel Barrymorové na Oscara za vedlejší ženskou roli byla ovlivněna několika z konečné verze vystřiženými scénami.

• 9.7.2018  08:43
    Let Sfingy (1984)

Scénář a režie Laurent Ferrier (nar. 1945)

<< předchozí 1 2 3 4 6 10 15 19