mac000

úředník

2 body

<< předchozí 1 2 3 4 7 14 20 26
    • 12.7.2020  18:19

Klobouk dolů před mistry Montaldem A volontém... Dokázali natočit vynikající drama, které dokáže oslovit svým dilematem o pravdě i současného diváka.

• 12.7.2020  18:15

Za srdce beroucí příběh, jaký dokážou natočit jenom Francouzi. A Claude Berri je jeden ze dvou režisérů (spolu s Claude Lelouchem) , kteří v tomto ohledu nezklamou... Jamais!

• 12.7.2020  18:08
    Meč a váhy (1963)

In dubio pro reo?. Skvělé justiční drama A, Cayatta s vážným námětem k zamyšlení, stravícím proti sobě právo a morálku.

• 12.7.2020  15:10

poprvé si tým kolem režiséra Reinla a scénáristy Peterssona vyzkoušel model indiánky s nesmrtelnými hrdiny Karla Maye. A hned to byla trefa do černého, dokázali se vcítil do vnímání tehdejších teenageů, kteří hltali dobrodružství náčelníka apačů a jeho bílého bratra (jak se ti dda dali dohromady se divák ale dozvěděl až rok poté v "prequelu" Vennetou I). Vedle dvojice hlavních protagonistů se zde jako charakterově vyhraněné figurky ukázali další, kteří provázeli sérii v budoucích pokračování (Ralf Walter, Eddi Arendt či Karin Dorová)

• 12.7.2020  14:56
    Vinnetou (1963)

Když si člověk vybaví pocity desetiletého kluka, který film viděl v kině jako zástupce (tehdy pro něj) úplně nového žánru, a pocity dnešní, kdy si jako senior si připomíná každé léto v TV někdejší hit československé distribuce (jemuž rok předtím předcházel Poklad na stříbrném jezeře a následovala série dalších pokračování, s vyvrcholením v 70 mm panoramatickém spekráklu Old Shatterhand), tak pochopitelně rozdíl je obrovský. Ale právě proto nemůže srovnávat Vinnetouova dobrodružství s jinými klasiky žánru (Tanec s vlky, Malý velký muž), nýbrž vnímat je jako německou obdobu Rychlých šípů (jistá paralela Foglara a Maye podle mě existuje - vnímání touhy mladých čtenářů po dobrodružství a obdivování charakterních hrdinů). A v tomto je na filmovém plátně Harald Reinl i celý tým německých tvůrců dodnes nepřekonán.

• 11.7.2020  17:53
    Jokogao (2019)

Skoro ztracené dvě hodiny. Nic mysteriózního jsem na tom neshledal. Nepochopitelné jednání, reakce a "emoce" hlavních hrdinů. Téměř masochistické pudy nutící k sebedestrukci... až na dřeň. Jediné pozitivum je zajímavá koncepce příběhu a minimalistické podání děje.

• 9.7.2020  14:29

Od Lundgrenových filmů nemůžeme čekat druhého Serpica. Přes obvyklá klišé o "dobrých poldech" a "zlých poldech" filmu nechybí napínavé akce, spád děje i dramatické scény. Sidney J. Furie je zde sice za zenitem svých předchozích filmů, ale přesto je jeho rukopis zkušeného profesionála patrný. A "třešničkou na dortu" je sympatická a půvabná Polly Shannon jako začínající detektivka Rossová.

• 2.7.2020  18:37

Francis Veber a Edouard Molinaro jako scénáristé (dle původní divadelní hry) jsou zárukou perfektní zábavy. Když k tomu přidáte herecké výkony " all stars" Tognazziho, Serraulta a Galabrua, není co dodat...

• 2.7.2020  18:33

O části života, která může ostatním zústat utajena... Lidsky hřejivý příběh se skvělými dialogy Bernarda Sladea, vynikajícím Aldou a Burstynovou. Jedna hvězdička i za pervektní český dabing.

• 27.6.2020  18:28

Ve 30. letech min. století. byl G. von Bolvary továrnou na filmy, už ve zvukové éře chrlil až 6 celovečerních filmů za rok (!). Přirozeně rozdílné úrovně. Tento přepis klasické Nestroyovy lidové komedie (v době natáčení více než 100 let staré) ovšem patří k těm nejlepším, včetně výborné dvojice Hörbiger- Rühmann

• 27.6.2020  16:38
    Den poté (2004)

Slušná akce, výborné trikové záběry, přehršel hollywoodských hvězd. Divák dostane přesně to, co od filmu tohoto žánru očekává , a na dobré úrovni, jíž je R. Emmerich zárukou. A to není málo.

• 27.6.2020  16:24

Na 70 mm filmové projekci úžasná podívaná s dělenými obrazy akčních scén s detaily, slušnou plejádou mezinárodních hereckých hvězd na čele s jedinečným Richardem Harrisem ("Fallon is a champion!") V tomto filmu klaďas je klaďas a padouch je padouch. Takže divák může čekat, jak to dopadne...

• 27.6.2020  11:56
    Liola (1963)

Liola je svobodný otec tří dětí, volnomyšlenkář putující od města k městu a nemá v úmyslu se nijak ani k nikomu vázat. Sympatický film, promítaný v čs. občas v kině Ponrepo.

• 21.6.2020  22:54

Zpočátku pomalejší tempo, děj rozbíhající se do několika větví, ale postupně se všechny opět spojují a dramatická záplatka v posledních třiceti minutách graduje. I když o podstatě nacistického režimu nelze mít žádné pochyby, přeci jen jsou jistým netracičním prvkem vnitřní vztahy mezi vysokými pohlaváry, kteří by měli "táhnout za jeden provaz". Opak je ale pravdou.

• 20.6.2020  11:37
    Desátý muž (TV film) (1988)

Příběh Grahama Greena mě opět nezklamal. Podobně jako v jiných románech , nejde mu ani tak o vylíčení dějinných událostí, do nichž je příběh zasazen, ale hlavně o vylíčení mezilidských vztahů v extrémních a vyhrocených situacích. A potvrzuje to i tady!

• 20.6.2020  11:31
    Témoin, Le (1978)

Alberto Sordi v pro něj netypické vážné, až tragické roli (a je vynikající, narozdíl od Philippe Noireta, který mě nijak zvláště nezaujal). Režisér Mocky uvedl v jednom interview, že Sordiho roli měl původně hrát Jean Gabin, ale net krátce před natáčením zemřel.

• 20.6.2020  11:27

Film má velmi dobrý příběh (Bariccova kniha určitě musí být zajímavá), ale je vyprávěn způsobem, který nevzbudí divákovu sympatii ani s hlavním hrdinou Hervée, ani s jeho manželkou Helenou. Takže výrazové možnosti Silku zůstávají tak napůl cesty. Ale uchvacující exteriéry, jak z Anglie, tak z Číny

• 20.6.2020  11:23

Kdyby příběh natočili Američané (třeba takový David Fincher), určitě by vznikl trhák a skvělý film. Španělům ale tento žánr moc nesení, nebo alespoň neznám žádný příklad mysteriózního thrilleru, který by se jim povedl. Ale jedna hvězdička za výkon sympateckého poldy Santose

• 20.6.2020  11:18

Výborná atmosféra a příjemné setkání s plejádou slavných herců miulého století. Role Marlene Dietrich je jen "kameo", ale svým spůsobem klíčová pro osudy hlavního hrdiny

• 20.6.2020  11:06
    Tajný agent (1996)

Výborné zachycení atmosféry Londýna z předminulého století a skvělá Patrici Arquette. Bohužel jen poměrně malá role pro Gérarda Depardieua. Bob Hoskins, představitel hlavní role Verloca, byl původně rozhodnutý film také režírovat (měl za sebou úspěšnou režii romantického dramatu z války Rawney, promítaného roku 1990 i v našich kinech)

• 20.6.2020  11:03
    Slitování (2019)

POMO to vystihnul stručně a naprosto přesně!

• 20.6.2020  11:01

Rafinované hra na kočku a myš mezi Ripleyem a policejním komisařem Websterem. Divák na jedné straně nemůže fandit Ripleymu, protože mu v podstatě jde jen o jedno... Ale přál by mu, aby byl usvědčen ?

• 20.6.2020  10:54

Natočeno na dnešní dobu docela moderními filmovými prostředky. Přesto se román Maxe Ehrlicha, podle něhož byl film natočen, se dočkal nové filmové verze roku 2013

• 20.6.2020  10:45

Trochu neortodoxní metody pojicejního vyšetřovatele (T. Servillo), které jej nakonec dostanou až k psychiatrovi (J. Reno). Napětí graduje, děj je dobře budovaný a vystavěný na postupně odhalovaném tajemství "who done it"

• 20.6.2020  10:42

V době svého vzniku (a v zemi původu) možná docela velký hit, ale v současnosti naprosto nevěrohodné a v podstatě i nezábavné. Pár pěkných scén s Monikou Vitti, která má nepopiratelný komediální talent, zato CC tady nic moc.

• 20.6.2020  10:38

K žánrovému zařazení bych možná přidal gangsterský, protože se jedná o vyřizávání účtů mezi gangstery za pomoci jiných gangsterů. Ale Marvin a Hackman jsou výborní.

• 20.6.2020  10:28

Příběh dobrý, řada Pražáků pamětníků určitě vzpomene na staré časy pod komáry, ale pro současnou generaci málo pochopitelné a tudíž nezajímavé. Jedna hvězdička navíc na neokoukanou tvář a výkon Ksenine Rappaportové

• 20.6.2020  10:22

Zádumčivá atmosféra, ale děj se naštěstí pořád posunuje kupředu (i když pomalu). Takže dobrý

• 20.6.2020  10:19
    Symbol smrti (2007)

Co do originality zápletky vůbec nic moc, ale francouzi tento typ filmů umějí. a Když jim (vedle vynikajícího Michela Serraulta) "vypomůže" španělský charismatický herec José Garcia, jedná se nakonec o docela napínavou zábavu.

• 20.6.2020  10:15

Zajímavé vidět Johna Hustona z posledního období jeho tvůrčí činnosti, ale dějově žádná sláva. Chaosu, který na plátně probíhá, se nedaří dát řád...

<< předchozí 1 2 3 4 7 14 20 26