mac000

úředník

2 body

<< předchozí 1 2 3 4 7 14 20 26
    • 30.12.2014  15:52

Asi budu neobjektivní, ale mě se tento druh filmů líbí a M.Donutil i M.Ruml jsou opravdu dobří...

• 17.4.2020  07:51

Název filmu odkazuje na adresu, kde ve francouzském městě Le Havre za německé okupace Francie sídlilo německé Gestapo (tajná policie)

• 5.2.2016  10:00

Naprosto úžasné akční drama. Michael Bay je ve formě z doby vzniku "Skály" a natočil film, jehož dvě a půl hodiny utečou (po první "zahřívací" půlhodině) v jedné nekončící akční scéně. Ani jeden z protagonistů není hereckou hvězdou, což je také dobře, protože film nemá jednoho či hlavní hrdiny, hlavními postavami jsou všichni protagonisté.

• 1.5.2015  17:25

Výborné epické válečné drama, něco mezi 3-4 *

• 14.9.2014  17:39

Ray Harryhausen byl velmi všestranný filmař. I když natočil řadu filmů, hrál ve více než 8 filmech (např. Spies Like Us, 1985), největšího věhlasu získal jako tvůrce vizuálních efektů ve filmech jako Jason a Argonauti, Souboj titanů či První lidé na Měsíci.I k tomuto filmů vytvořil a animoval nestvůru z planety Venuše, která ohrožuje pozemšťany v Itálii po havárii americké kosmické lodi u pobřeží Sicílie. Loď veze vzorky živých organismů z meziplanetárního letu a z nich se vylíhne mimozemšťan... Děj filmu není podstatný (a v podstatě dosti schématický), ale technicky představuji trikové záběry s ohledem na dobu vzniku vyspělou filmařinu. I v tomto filmu si Harryhausen zahrál episodní roli jako muž krmící slony. Poctivé 3 *

• 10.5.2020  00:33
    21 Bridges (2019)

Výborný spád dějě, v době, kdy to vypadá, že by film mohl končit, tak se teprve rozjíždí. Solidně natočené akční scény, honičky tentokrát ne v autech, ale "po svých" A O.J. Spimson trochu jinak než ho známe

• 11.5.2014  09:28

Vůbec ne špatné. Typický Besson thriller, když divák příjme jeho způsob vyprávění, může se skvěle bavit. A Kevin Costner stále ještě nepatří do starého železa, ba naopak , zdá se mi, že chytá druhou (nebo kolikátou už?) mízu. Jenom jsem jaksi z děje nepoznal, že " v sázce je (nejen) osud světa" , jak praví popiska filmu. Ale to vůbec nevadí, o to zde rozhodně nejde (narozdíl od Kapitánů Amerika a jiných rádobyspasitelů světa). Ač mnohdy souhlasím s verbalem, tentokrát se neshodneme...

• 8.5.2018  15:33

O básnířce Anně Alexandrovně Barkovové jsem toho, upřímně řečeno, před shlédnutím filmu mnoho nevěděl. A. Langerová vytvořila zajímavou postavu, která vyvolává sympatie s osudem. Doba, v níž Barková žila, v ní na jědné straně poskytla inspiraci k rozvinutí talentu, jenž se v ní skrýval, ale na druhé straně, právě díky režimu v němž žila, jí nedopřála tento talent rozvinout. Bohužel v kinematografii téma již několikrát zpracované (a troufám si říci, že mnohem lépe)

• 26.12.2015  19:07

Rozhodně příjemná podívaná a nutno smeknout klobouk před oběma "turisty" a jejich výkonem. Film je ovšem trochu pomalý a rozvláčný, hodně se v něm povídá a akce je pramálo. Úvahy obou přátel, které pronášejí v často mezních situacích hodně vypovídají o životních hodnotách, věcech podstatných i nepodstatných. R.Redford se zfilmováním Brysonovy knížky zabýval řadu let, původně chtěl do role Katze obsadit svého přítele, herce Paula Newmana (ten však roku 2007 přestal točit filmy a rok poté zemřel). I s Nickem Noltem však tvoří homogenní herecký pár a v dialozích mezi nimi to správně jiskří.

• 2.11.2014  16:08
    A co Bob? (1991)

Moje osobní slabost (a nekritičnost hodnocení) pro tento film pramení z kongeniálního spojení herectví B.Murraye a dabingu P.Trávníčka. Skvělí jsou ale i další herci, zejména R.Dreyfuss a J.Hagerthyová

• 30.12.2014  16:08
    A dost! (2013)

Pohodový film, kdy divák se sympatiemi sleduje osud hlavních hrdinů. Bezprostředně po shlédnutí filmů bych nepochybně dal o jednu * více, ale s odstupem několika dní se "nadšení" vytratilo. Ale už jenom pro příjemnou vzpomínku na vloni v Itálii předčasně zesnulého amerického herce J. Gandolfiniho (mj. mafiánský boss Tony ze seriálu HBO "Rodina Sopranů") stál film za shlédnutí.

• 1.10.2019  07:45
    Ad Astra (2019)

Přestože konec filmu byl předvídatelný, ba přímo očekávaný, na dějové gradaci to neubralo. Filosoficko- psychologický kontext filmu je zdůrazněn poněkud méně, ale to vůbec nevadí. Film je především space-opera , a to velmi krásná (alespoň na širokoúhlém kinoplátně !). A Brad Pitt opět nezklame.

• 24.6.2014  23:09

Voda přináší mrtvé tělo dívky v samotném počátku filmu... voda se prolíná celým dějem jako osud hlavních protagonistů... voda pohřbívá všechna tajemství Joea, která si bude navždy nosit v sobě... Výjimečný film, rozehrávající v pomalém tempu drama, rádobyintelektuála Joea a žen, které se mu staly osudem.

• 24.7.2015  17:52
    Admirál (2015)

Monumentální historické drama o životních osudech Michiela de Rrytera, jednoho z největších námořních vojevůdců. Hlavním tématem filmu - kromě samotného de Ruytera, jsou vnitřní politické boje v zemi v období druhé půlky 17. století, včetně brutální vraždy premiéra Johana de Witta a komplikovaného vztahu s Anglií, vedoucího až k zasnouubení nizozemského Prince Oranžského s Mary II Stuartovnou. Tragické osudy Holandska v době nástupu Viléma k moci jsou zobrazeny v podobě krvavých střetů anglické a holandské námořní flotily. Několik námořních bitev je rekonstruováno s filmařskou invencí, která nechává diváka nahlédnout v detailech do pekla bitevních lodí uprostřed kanonády. Zvítězí, kdo rychleji nabíjí... Frank Lammers jako admirál M.de Ruyter podává strhující výkon.

• 28.5.2017  08:18

Velmi dobrý priátský filmy se vším, co k žánru patří. Stárnouci Eroll Flynn má stále svůj šarm, s Maureen O´Harovou vytvářejí skvělý pár, Anthony Quinn jako nedůvěřivý a dryáčnický kapitán pirátské lodi tomu dodává náboj. A nesmíme zapomenout ani na Mildred Natwickouvou ve skvélé roli skotské guvernantky MacGregor, zajaté piráty spolu s její chráněnkyní, dcelou Velkého Mogula! V restaurované technicolorové verzi jsou zachvány barvy velmi věrně. Radost pro každého filmového fanouška!

• 22.2.2019  22:34
    Agrese (1975)

Na takové hvězdné obsazení to bylo zklamání. Místy nelogické chování hlavních hrdinů, závěrečné rozuzlení není nikterak dramatické. Dobrý český dabing

• 24.2.2017  22:14

Uveneno pod českým názvem "Vzdálené hřmění" v soutěži MFF Karlovy Vary 1974 za Kanadu

• 12.8.2015  17:36
    Aloha (2015)

Dobrodružná romantická komedie o bývalém expertu NASA B. Gilcrestovi (Bradley Cooper), který je angažován megalomanským miliardářem C. Welchem (Bill Murray) do jeho projektu na vypuštění vlastního satelitu ze základny na Honolulu. Gilcrest se přitom dostane do soukolí mezi dvěma ženami – bývalou přítelkyní, se kterou se před třinácti lety málem oženil (RachelMcAddams), a atraktivní pilotkou z havajské základny Air Force Allison Ring (Emily Stone). To vše zasazeno do koloritu a magických mýtů Havaje. Děj se vyvíjí předvídatelným způsobem a nebýt posledních 15 minut, které přinesou trochu vzruchu, tak se v podstatě není o čem bavit.V USA se film (s náklady kolem 37 mil. dolarů) stal finančním neúspěchem a sklidil negativní kritiky. Sotva jej asi uvidíme na plátnech kin a na DVD v Česku. I když nesporně slabší Croweův film, na letní večery (či parná odpoledne) je docela koukatelný. Tak do toho…

• 10.12.2017  10:00

Vynikající drama Ridleyho Scotta, napínavý a gradující děj, sledující příběh dvou mužů na opačné straně zákona. Ale jak to mnohdy bývá, co je "Dichtung" a co je "Wahrheit"? Skutečný Frank Lucas byl nadšený filmem, ale uvedl, že pravdivá je z něj pouze malá část a že většina byla pozměněna z důvodu dramatického efektu snímku. A podobně i skutečný Richie Roberts zkritizoval na filmu jeho nepřesnost a prohlásil, že líčí Lucase "příliš vznešeného"...

• 18.1.2015  10:43

Co se týče válečných akčních filmů, viděli jsme již mnohem lepší, jak z technického, tak i z dramatického hlediska /jako nejlepší já osobně hodnotím Černý jestřáb sestřelen). Co se týče "rodinné části", tady je film zajímavější a jde více do hloubky. Ale nějak nefunguje plynulé propojení mezi oběma rovinami, proto jen 3* (a to hlavně za super výkon Bradley Coopera). A jak napsal T2 "Eastwood má už iné klenoty na konte"

• 25.9.2017  23:00

Největší charisma má ve své roli David "Hercule" Suchet jako ředitel CIA, teprve za ním je drsňák Michael Keaton jako Stan Harley. Dylan O´Brien se mi jaksi ztrácí, typově mi k roli zabijáka nesedne (asi proto, že mi trochu připomíná herce Lišku - ale ani jeden z nich dvou za to nemůže). Jinak vcelku příjemná oddychovka, možná o trochu drsnější, než je únosné.

• 25.11.2019  22:43
    Amundsen (2019)

Film jsem si pustil víceméně náhodou. Kdysi jsem viděl podobné filmy Červený stan (Katalozov) a Scott of Antarctic /Ch. Frend). Takže pohled z jiné strany, podávající širší perspektivy (nejen na jednu cestu, ale na všechny vrcholné momenty z Amundsenova života. Zajímavé, ale poněkud neosobní, takže divákovi necítí ke Scottovi ani sympatie, ani lítost

• 13.8.2017  11:31

Dojemný, ale zcela nesentimentální, dramatický, ale přesto pohladí na duši. Režisér a spoluscénárista Alan Parker natočil vekmi citlivý přepis "autobiografického vyznání" Franka McCourta- vyprávění o nepředstavitelné bídě života prostých lidí v Irsku 30. let minulého století.

• 2.11.2014  12:55

Robbie je darebák, ale přesto mu přejeme, aby v životě dostal druhou (nebo kolikátou ?) šanci. Ken Loach umí natočit filmy, které nenechají diváka lhostejným, a daří se mu to i tentokrát

• 20.2.2015  21:33

Už jsme tu měli onačejší kousky s anděli mezi lidmi (v civilní podobě). Za všechny bych uvedl Město andělů s N.Cagem, který mi utkvěl v paměti dodnes. To se mi s filmem A.Nellis bohužel určitě nestane (stad s výjimkou pár bizarních scén)...

• 16.3.2018  17:43
    Annihilation (2018)

Určitě zajímavý film pro fanoušky science fiction a mystery, ale uškodila tomu žánrová roztříštěnost. Trochu fantasy, trochu mystery, trochu (možná až zbytečně moc) horor a místy slušný thriller. Ale jako celek na můj vkus nevyvážené, takže když běží titulky, tak místo aby se divák zamýšlel nad vyzněním závěru filmu, spíše dumá, cože to vlastně viděl. .Za co ale film rozhodně zaslouží velké uznání je výkon a souhra celého "kvintetu" ženských protagonistek.

• 10.12.2017  10:35
    Anthropoid (2016)

Nedokážu porovnat se Sequensem, viděl jsem příliš dávno. Každopádně se film nepáře s hlubším historickým zázemím, vlastní postava Heydricha ve filmu nemá moc prostoru. Film je ovšem (především) sondou do nitra odbojářů, kteří se odhodlali k hrdinskému činu s vědomím nejvyšší ceny, kterou za to mohou zaplatit. Současně sledujeme i hrdinství prostých Čechů, kteří -ač do odboje nebyli aktivně zapojeni - neváhali pro úspěch akce riskovat svůj život. Mezinárodní filmařské zázemí tedy vyznění filmu nijak výrazně neprospělo (s výjimkou rozpočtu a castingu), ale take ani neublížilo .

• 30.12.2017  15:25

Vlna životních komediálních rolí Waltera Matthau od Průvodce ženatého muže, přes Hello Dolly, Kaktusový květ až k Apartmá. Komediální talent Matthaua (ve všech těchto filmech bez Jacka Lemmona !) je mimořádný a zakládá se na skvělé mimice a pohybech zdánlivě nemotorného čahouna. Tři rozdílné charaktery v povídkách hry Neila Simona jsou ztělesněné Matthauem pokaždé v jiné poloze, ale pokaždé skvěle ( poslední povídka musí pochopitelně být nejlepší !)

• 30.5.2020  11:52

Jakmile si divák zvykne na japonský styl vyprávění, herectví, kamery ... a všecho, dobrý. A čím dále tím lepší !

• 5.4.2018  18:30

Yves Boisset měl svou angažovanou filmařskou tvorbou v 70. letech minulého století u herců obrovský kredit a proto se mu do tohoto skvěle napsaného i zrežírovaného dramatu podařilo shromáždit plejádu francouzských hvězd té doby (snad jen Yves Montand mi tu chybí). Michel Bouquet v pro něj netypické roli zkorumpovaného advokáta. Film je "koukatelný" i dnes !

<< předchozí 1 2 3 4 7 14 20 26