mac000

okres Brno
úředník

2 body

• 2.3.2014  13:15

Přiznám se, že jsem se pro film rozhodl spíše podle jmen herců v hlavních rolích, a ti mě neklamali. Jméno režiséra zde trochu zklamalo, ale pořád nadprůměr. Western smíchaný s jižňanským dramatem o osudech otroků. Tarantinovská naturalistická nadsázka mi do žánru příliš nezapadla, ale člověk nemůže mít všechno. Podruhé rozhodně ne.

• 23.9.2018  15:05

Kdo neví, kdo byla Sarah Bernhard, ani nemusí film vidět. Opravdu neposkytne úplný životopis, ale zajímavý příběh z období, kdy tato dramatická divadelní herečka byla nejznámější divou Anglie. Skvělá Glenda Jacksonová ! Film běžel v čs. kinech od roku 1979

• 16.4.2020  20:32
    Neviditelný (2020)

Zapomeňte na to, pokud jste viděli některého z předchozích "Invisible Man". Tady funguje dlouho spíše strach z neznáma, nežli "teror neviditelného". A vůbec není jasné, jak se děj bude vyvíjet. Dlouho vrší překvapení na překvapení v dějových zvratech, až teprve ke konci se stane trochu předvídatelným. Ale pocta tvůrcům, že s divákem tak dlouho hrajíotevřenou hru!

• 15.3.2015  16:42
    Nezlomný (2014)

Žánrově ne zcela jednolitý film - oscilující mezi životopsným filmem, válečným dramatem a psychologickou studií lidské vůle a nezdolnosti. Možná příliš mnooho psů (scénáristk) na jedno kost (příběh). Působivý výkon Jacka O´Connella a Miyaviho v roli jeho sadisticjého jakonského trýznitele, přezdívaného vězni "Ptáček". Celkově mám ale dojem, že Angelina Jolie si vede lépe za kamerou nez před ní...

• 25.5.2017  14:53

První film bratrů Dardenneů, který jsem viděl, ve mě zanechal smíšené dojmy. Morální vyznění filmu je zcela jednoznačné, ale nejsem si jistý, zda lékařka Jeanne je "hrdinkou" ve smyslu odměny, které se jí dostává za její neutuchající vytrvalost. poklidný, téměř dokumentární styl vyprávění je v první polovivě poněkud zdlouhavý, až poté stále více a více budí v divákovi vnitřní napětí. Po skončení filmu se však ani nezdá, že to byly skoro dvě hodiny...

• 17.12.2017  08:49

Opravdu vyvážené porce komediálního a dramatického žánru, jenom té "romantiky" je zde o něco méně (například vynikající scéna na pláži). Trochu jako "Taková normální rodinka" po italsku. Příjemné na podívání.(Jinak můj vůbec první film od F.Ozpeteka)

• 18.11.2015  13:23

Jako (dalšího) důkaz hereckého umění a všestrannosti Meryl Streepové je to trochu málo. Shlédnout film pro mě nemělo skoro žádný význam. Děj se k ničemu se dějově neposouvá a snad kromě poselství, že "nikdy není pozdě" (5 * distributorovi za český titul) zanechá diváka po skončení rozpačitého, o čem to vlastně...

• 27.3.2019  00:54

"Životy těch druhých" to teda nebyly ale přesto tři hodiny projekce utekly jako voda a evokovaly v divákovi (zejména pak pamětníkovi československé totality) tolik reminiscencí, až to děsí.Sebastian Koch vdechnul své postavě opravdu odpudivost! Klobouk dolů před tvůrci, do jaké epické šířky roztáhli své dílo a přitom nalezli prostor pro zamyšlení nad základními otázkami o poslání umění.

• 5.9.2017  09:13

Břitké a vtipné dialogy, skvělé písně Cole Portera i taneční vystoupení Astaira a Hayworthové dělají z tohoto filmu klenot, který je koukatelný o po pětasedmdesáti letech

• 15.4.2018  15:30
    Nikdys nebyl (2017)

(text může obsahovat spoilery) Depresivní film o smlutném "hrdinovi", který se proti vůli zaplete do špinavé kriminální aféry s politickým zázemím. Ztrácí i ty malé životní jistoty, které měl (nebo mu zbyly ? to se divák nedoví) a pomsta se pro něj stává součástí "zakázky" , pro níž už ale vlastně nemá objednatele. Joaqin Phoenix jako málomluvný Joe podává úžasný výkon(cena za mužský herecký výkon na MFF v Cannes), ale stejně tak Ekaterina Samsonovová jako malá Nina. Film byl v Cannes uvedený ve verzi, kterou režisérka označila za nedokončenou.Přesto se od tamního publika dočkal několikaminutových ovací ve stoje...

• 12.6.2016  10:26
    Nižinský (1980)

Film líčí krátké, ale klíčové období ze života Nižinského (2012-2103), kdy byl na vrcholu svých kreativních sil jako člen souboru Sergeje Ďagileva. Docela vydařený film z vrcholného tvůrčího období H. Rosse, v hlavních rolích dva špičkoví tanečníci z American Ballet Theatre G. de la Pena a L. Browneová. Film mi trochu připomenul životopisné filmy jiného velikána K. Russella (Čajkovskij, Divoký Mesiáš).

• 8.7.2017  08:51
    Noc a zmatek (1958)

Nehledě na stáří filmu- téměř 60 let! -překvapivě svěží detektivka. Jak se divák zorientuje v monžství postav a "kdo je s kým proti komu", potom už vnitřní napětí graduje až k (možná nikoliv neočekávanému) rozuzlení. Francouzi mají dnes svůj žánr poliicejních filmů ("polar") vyvinuvší se od počátku 70. let, ale toto byl jeden z filmů "prenatálního" období polaru. Skvělý výkon (jako vždy) Jeana Gabina i mladičké pozdější německé hvězdy Nadje Tiller. Více takových filmů !

• 19.12.2017  19:41

Co na tom, že námět filmu kopíruje o osm let starší "Lásku nebeskou". Polský "remake" nemá plejádu hvězd jako Curtisův slaďák ( i když pár by se jich tu také našlo, včetně polské star 70. a 80. let minulého století Beaty Tyszkiewicz), ale scénář je přesto originální a chytlavý. Na Štědrý večer prostě nikdo nechce být sám... Ideální film do předvánočního shonu !

• 21.6.2020  22:54

Zpočátku pomalejší tempo, děj rozbíhající se do několika větví, ale postupně se všechny opět spojují a dramatická záplatka v posledních třiceti minutách graduje. I když o podstatě nacistického režimu nelze mít žádné pochyby, přeci jen jsou jistým netracičním prvkem vnitřní vztahy mezi vysokými pohlaváry, kteří by měli "táhnout za jeden provaz". Opak je ale pravdou.

• 10.12.2017  09:20
    Noe (2014)

Když se k natočení biblické tématiky odhodlají nábožensky "hyperkorektní" Američani, pravděpodobnost, že z toho vznikne kočkopes, je vysoká. D. Aronofsky natočil materiál, z něhož byly vytvořeny "syrovější" a "učesanější" verze. Tyto byly (bez vědomí režiséra) promítány na testovacích projekcích vybraným divákům. Nakonec po diskusích mezi studiem a tvůrcem byla vytvořena třetí verze se zohledněním připomínek studia, ale pod dohledem Aronofského. Příběh je vyprávěn moderními filmovými prostředky (ale "katastrofický film" a la Zemětřesení ani náhodou) , herci přispívají k jeho spíše kladnému vyznění, ale vidět jednou a na domácím videu stačilo... Role Noema byla před Crowem nabízena Christianu Baleovi a Michaelu Fassbenderovi, kteří však měli na dobu natáčení jiné herecké závazky

• 13.4.2015  22:38

Burt Lancaster ztvárnil nezapomenutelným způsobem postavu jenoho z obžalovaných v Norimberském procesu, německého říšského ministra spravedlnosti Ernsta Janninga (předlohou pro tuto postavu byl skutečný soudce Franz Schlegelberger, odsouzený v procesech k doživotnímu trestu). Jeho výpověď před tribunálem v závěrečné části patří k nejsilnějším zážitkům tohoto navýsost dramatického filmu. Janning (podobně jako ve skutečnosti Schlegelberger) dostává od soudceHaywooda trest doživotí. Skutečný Schlegelberger však byl pro "špatný zdravotní stav" propuštěn z vězení již roku 1950 (ve svých 74 letech). Na svobodě se dožil neuvěřitelných 94 let a zemřel v roce 1970...

• 16.9.2017  18:51

Dlouhé, předloouhé. A po celou dobu se marně snažím najít jediný důvod, proč se identifikovat s hlavním hrdinou. Ani soucit s ním nelze mít, narozdíl od ostatních protagonostů, kteří jsou vlečení krutým osudem.

• 1.11.2014  15:56
    November Man (2014)

Nutno přiznat, že po shlédnutí filmu mi dějově ne všechno bylo jasné. Jsou Mira a Alice jedno a tatáž osoba? Kdy se z akčního ranaře Masona stane spojenec Deverauxe ? Na akční film a la Jason Bourne chybí Greengrass, na špionážní "gala" ve stylu Jamese Bonda je Pierce Brosnan přeci jen už trochu postarší pán. Ale svému bývalému agentovi dává styl, eleganci i schopnost být vždy v pravý čas na pravém místě a okamžitě se zorientovat v ději.

• 16.6.2016  15:04
    Noční recepční (TV seriál) (2016)

Cynický a nelítostný Roper (H. Laurie v nejlepší formě) větří, že s novým společníkem a členem firemního týmu Pinem (T.Hiddleston) nebude něco v pořádku, ale nemá se čeho chytit. Pine je na bývalého hotlového recepčního až příliš zběhlý ve velkém businessu a když je zapotřebí, dokáže se také proměnit v chladnokrevného zabíjáka. Tuto hru "kdo z koho" rozehrává dežisérka S. Bierová v atmosféře gradujícího napětí hry kočky a myši. A v pozadí je znovu a znovu se vracející motiv cherchez za femme... Výtečné drama, vzdávající hold Le Carrého fabulačnímu mistrovství.

• 15.4.2017  17:18

Neživé postavy v reálné dějové rovině, živé postavy v rovině fiktivní (pro mě nejvíce policista Andes). Nějak se tyto dvě roviny nestřetávají a tak i závěr vyznívá neurčitě...

• 2.4.2018  09:37
    Nunzio (1978)

Citlivě natočené drama. Nunzio je mentálně zaostalý brooklynský chlapec, žijící se svým bratrem, jenž jej chrání před nátrahami světa. Nunzio pracuje jako poslíček v jednom obchodu, ale sní o tom, že je Supermanem a stane se hrdinou ... Natočeno poměrně málo známým režisérem, scénaristou a hercem Paulem Williamsem (jako herec je uváděn pod iniciály P.W. WIlliams), Nunzio je postavou typu Charlyho (přepis novely "Růže pro Algernona" s Cliffem Robertsonem), která se nadlouho vryje do paměti.

• 7.7.2017  18:20
    Náklad (1976)

Uvedeno v soutěži MFF v Karlových Varech roku 1976

• 16.4.2017  11:53
    Náruživost (1978)

Historické drama, vyprávějící o posledních dnech života Edvarda Dembowského, filozofa a revolucionáře (1822-1846).

• 20.6.2020  11:01

Rafinované hra na kočku a myš mezi Ripleyem a policejním komisařem Websterem. Divák na jedné straně nemůže fandit Ripleymu, protože mu v podstatě jde jen o jedno... Ale přál by mu, aby byl usvědčen ?

• 29.8.2018  15:48

Ne tak dobré jako jednička, ale stále dosti zábavné...

• 17.11.2019  17:20

Skvělý film s hvězdným obsazením konce 50. let působí jako výsměch praktikám britské špionáže, ale když se zamyslíme hlouběji, podobně by se zachovala asi většina příslušníků takných služeb. A "špión" James Wormold není až takový naivní a nechápavý, jakým se zdál být, a dokáže se mistrně přizpůsobit měnící se situaci. Je s podivem, že se podařilo natočit film v originálních exteriérech Havany i poté, co se dostal na Kubě k moci Fidel Castro (prý si ale předtím osobně pročetl scénář napsabý Grahamem Greenem)

• 30.5.2020  10:47

Být dobrým se nevyplácí... Jednoznačný morální závěr, který učiní úředník Šembera poté, co svatozář, jež se náhle objevila nad jeho hlavou, je zdrojem jeho neustálých nesnází. Výborně zrežírované Jřím Krejčíkem jako první (a nejlepší) ze tří povídek, tvořících tento klenot české kinematografie 50. let

• 2.6.2014  22:47

Bizarní příběh. Mě tedy o životě v Petrohradu v období fin de siecle mnoho nepověděl, ale o to více o temných zákoutích lidské duše.

• 2.10.2016  15:11
    Objetí hada (2015)

Je zde vše, co by film se silnou myšlenkou o pomíjivosti pozemského života měl obsahovat, ale příliš dlouhá stopáž filmu ubírá na působivosti, divák ztrácí místy pozornost a začíná si přemýšlet o jiných věcech. Potom jej zase dějový zvrat vrátí k filmu a přiměje vytrvat až do konce. Ale má příběh filmu nějaký konec?

• 11.4.2018  16:56

Dlouho, dlouho zmatečný děj, podobné typy herců se pletly, všechno si divák pořádně spojí až v samotném závěru filmu. Kromě postavy G. Lanvina hrají všechny role u nás spíše neznámí protagonisté. Tempo filmu je ale výborné, nesmíme polevit v koncentraci. Na kvalitě přidává, že příběh filmu se skutečně stal.