mac000

úředník

2 body

<< předchozí 1 2 3 4 7 14 20 26
    • 2.8.2020  18:21

Příběh nic moc, ale písně, choreografie a výprava dělají ze Sound of Music jeden z nejlepších muzikálů všech dob. Jeden z mých zamilovaných "blockbusterů" 60. let min. stol. (vedle My Fair Lady, Krále Artuše a Hello Dolly)

• 30.7.2020  17:42

Opravdu skvělý film, snad Schlöndorffův nejlepší.

• 24.7.2020  23:52

Klasika amerického thrilleru, jejích vygradované scény se divákovi nadlouho vryjí do paměti. Lví podíl na tom přirozeně má Audrey Hepburnová, která naprosto věrohodně zprostředkovává děs a hrůzu slepé ženy. A také sugestivní hudba Henry Manciniho !

• 12.7.2020  18:15

Za srdce beroucí příběh, jaký dokážou natočit jenom Francouzi. A Claude Berri je jeden ze dvou režisérů (spolu s Claude Lelouchem) , kteří v tomto ohledu nezklamou... Jamais!

• 12.7.2020  18:08
    Meč a váhy (1963)

In dubio pro reo?. Skvělé justiční drama A, Cayatta s vážným námětem k zamyšlení, stravícím proti sobě právo a morálku.

• 12.7.2020  15:10

poprvé si tým kolem režiséra Reinla a scénáristy Peterssona vyzkoušel model indiánky s nesmrtelnými hrdiny Karla Maye. A hned to byla trefa do černého, dokázali se vcítil do vnímání tehdejších teenageů, kteří hltali dobrodružství náčelníka apačů a jeho bílého bratra (jak se ti dda dali dohromady se divák ale dozvěděl až rok poté v "prequelu" Vennetou I). Vedle dvojice hlavních protagonistů se zde jako charakterově vyhraněné figurky ukázali další, kteří provázeli sérii v budoucích pokračování (Ralf Walter, Eddi Arendt či Karin Dorová)

• 12.7.2020  14:56
    Vinnetou (1963)

Když si člověk vybaví pocity desetiletého kluka, který film viděl v kině jako zástupce (tehdy pro něj) úplně nového žánru, a pocity dnešní, kdy si jako senior si připomíná každé léto v TV někdejší hit československé distribuce (jemuž rok předtím předcházel Poklad na stříbrném jezeře a následovala série dalších pokračování, s vyvrcholením v 70 mm panoramatickém spekráklu Old Shatterhand), tak pochopitelně rozdíl je obrovský. Ale právě proto nemůže srovnávat Vinnetouova dobrodružství s jinými klasiky žánru (Tanec s vlky, Malý velký muž), nýbrž vnímat je jako německou obdobu Rychlých šípů (jistá paralela Foglara a Maye podle mě existuje - vnímání touhy mladých čtenářů po dobrodružství a obdivování charakterních hrdinů). A v tomto je na filmovém plátně Harald Reinl i celý tým německých tvůrců dodnes nepřekonán.

• 2.7.2020  18:33

O části života, která může ostatním zústat utajena... Lidsky hřejivý příběh se skvělými dialogy Bernarda Sladea, vynikajícím Aldou a Burstynovou. Jedna hvězdička i za pervektní český dabing.

• 14.6.2020  17:28

Snad nejlepší defunésův film. V dokonalém souznění s českým dabingem F. Filipovského je film jednou dlouhou sérií kultovních scén a dialogů, které se neomrzí ani při x-tém sledování. Film odstartoval i boom populatiry Funése v Česku v 60. a 70. letech (Četníci u nás byli až po Septimovi)

• 14.6.2020  11:21
    Funny Girl (1968)

Pro Barbru Streisandovou v šestadvaceli letech hvězdný filmový debut. Celkově - pro mě - jeden z pěti nejlepších filmových muzikálů všech dob, úžasné písně, aranže i "hlášky" Fanny Briceové

• 13.6.2020  17:22

Jak po tolika letech "zakončit" dobrodružství Sherlocka Holmese v současném New Yorku ? Tvůrci se s hrdinou a jeho vztahem k partnerce Joan Watsonové vypořádali dobře. Vytvořili konec jedné epochy Sherlocka, ale ponechali vrátka trošku pootevřená, co kdyby přeci... Farewell Sherlock !

• 4.6.2020  10:40
    Kmotr (1972)

Narozdíl od Golfisty jsem si přál vidět filmovou podobu Puzova Kmotra inhed po jeho přečtení (poprvé v roce 1970 jako "Krstný otec" v Edicii svetových bestsellerov slov. vydavatelství Tatran), ale trvalo mi do roku 1976, než jsem se dostal do Polska, abych jej shlédnul v kině . Ale jinak naprosto stejné pocity jako G.

• 3.6.2020  18:48
    Pan Klein (1976)

K filmu zde je napsáno tolik výborných komentářů, že přidávat něco nového není nutno. Snad jenom - za mě plný počet bodů !

• 24.4.2020  15:59
    Piti Piti Pa (1970)

O filmu bylo napsáno mnoho a mnohé. Snad jen jedno doplnění. Čěský distribuční název filmu je fonetickým přepisem názvu titulní písně "Piti piti pas"(od Roubaixe, který je i autorem soundrtacku) , která vyšla roku 1970 i jako single (vyd. Phillips)

• 14.12.2019  18:33

Život, láska, nenávist, odpuštění , smrt... Mezi těmito hodnotami osciluje francouzské drama s romantickými prvky, zasazené do Alžírska od druhé světové války až do vyhlášení nezávislosti na francouzské metropoli (1962). Prozradí mnohé o historii a zániku francouzského kolonialismu 20. století, neboť jako předloha scénáře posloužila kniha alžírského spisovatele Yamina Khadry

• 26.9.2019  23:26

Naprosto typické allenovské motivy - milostné avantýry a váhání hlavních protagonistů (jak Elle Fanning tak Timothee Chalamet jsou zcela věrohodní v roli dvou přátel, kteří se v New Yorku rozcházejí , shledávají, znovu rozcházejí ... ) Allenova láska k jazzové hudbě, k městu New York jsou notoricky známé, ale přesto dokážou znovu a znovu okouzlit. A jiskřivé dialogy aktérů příběhu jsou špička. Díky za skvělé titulky !

• 17.8.2019  20:26

Koncert s úžasnou atmosférou, kterou dukument docela dobře tlumočí diváky. Skvělá gradace výstupů jednotlivých zpěváků i volba písní až k finále s nesmrtelnou čtveřici songů Queen v podání Eltona Johna, Axla Roseho a Lizy Minnelli.

• 9.8.2019  18:20

Těžko k těm desítkám komentářů a pochval přidat něco nového. Takže se přidávám a škoda jen, že za svůj výkon Williams nezískal Oscara, ale "jenom" Zlatý glóbus

• 28.7.2019  14:55
    Klér (2018)

Britantně natočené společensko-politické drama, zacházející až to thrilleru... Film o Polácích a pro Poláky, ale s poselstvím ukazujícím odvrácenou (a po dlouhou dobu pečlivě skrávanou) tvář církve. Určitě vyvolal v zemi původu mnoho kontroverzních diskusí

• 25.7.2019  09:36
    Charly (1968)

Film jsem viděl při jeho uvedení do č. filmové distribuce (1971) a byl jsem jím naprosto nadšen. Na jednotlivé scény (a zejména Robertsonůn výkon) si vzpomínám dodnes. Teprve poměrně později jsem přečetl Keyesovu povídku Růže pro Algernon (z roku 1960, rozšířenou autorem roku 1966 na román), podle níž byl natočen

• 20.7.2019  11:21

Někdy člověk potřebuje zajít do kina a jenom na dvě hodiny "vypnout" a nechat se unášet kouzlem stříbrného plátna. Toto Paper Moon perfektně zvládá. V tu chvíli zapomenete na čas a prostor a navrátíte se zpět, až film skončí. A tuto magii si uchoval i po 45 letech. Nadčasové dílko, především díky výbornému scénáři s souhře otce Ryana a dcery Tatum. A mimochodem - dodnes (2019) drží Tatum rekord jako nejmladší herečka, která získala Oskara za nejlepší zenský herecký výkon ve vedlejší roli.

• 19.3.2019  21:24
    Složka 64 (2018)

Nejvyšší hodnocení za gradaci napětí i uspokojení ze závěrečného rozuzlení. A jaho bonus skvělé dramatiché použití hudby! Pro mě zřejmě nejlepší z celé (čtyřdílné) filmové série, asi proto, že s "hrdiny" se už setkáváme jako se starými známými. Navíc závažné téma, o to působivější, že vychází ze skutečných faktů, jimiž se asi žádný stát rád nechlubí. Prozatím můj druhý nejlepší film roku (po Bohemian Rhapsody)

• 3.3.2019  14:54

Vynikající válečné drama, uvedené v soutěži na KVIFF roku 1976. Plejádá známých britských herců 70. let, věrné rekonstrukce historických vzdušných soubojů a dojímavý lidský příběh za osudem hlavního hrdiny.

• 24.11.2018  17:37
    Fargo (1996)

Další brilantně napsaný a natočený film bratří Coenů. William H. Macy tak moc usiloval u Joela a Ethana Coena o roli Jerryho, že když se mu od zaslání scénáře dlouho neozývali, přiletěl za nimi do New Yorku, kde se začínala příprava k natáčení, a prohlásil? "Moc moc mě dělá starosti, že zprasíte celý film, tím že dáte tu roli někomu jinému. Je to moje role a zastřelím vás jako psy, jestli mi jin nedáte". I když to mínil v žertu, roli dostal...

• 24.11.2018  17:27
    Big Lebowski (1998)

Kdyby Coenovi nenatočili nic jiného než Big Lebowského, zajistilo by jim to zápis v dějinách americké (a možná i světové) kinematografie. Neskutečné zábavná podívaná se spoustou drsných fórů a dnes už klasických hlášek. Při úpravách dialogů filmu pro "korektní" verzi k vysílání v televizi byla věta "This is what happens when you fuck a stranger in the ass!" předabována na "This is what happens when you find a stranger in the Alps!" Taky dobrý...

• 10.11.2018  09:39

Letos moje první pětihvězdička, ale jako letitý fanoušek Queen (LP "Sheer Heart Attack" jsem kupovat v roce jejího vydání z devizové ciziny) nemohu jinak. Výkon Rami Maleka je strhující a naprosto autentický. A finále je opravdovým vyvrcholením (i s přihlédnutím k předchozímu ději filmu). Jinak zde asi vše podstatné bylo napsáno (a fšecko je to pravda, i co napsal Dan9K - ale já bych kvůli tomu hvězdy nestrhával!).

• 23.8.2018  00:22

Bardzo, bardzo ładne, panie Pawlikowski. Film zapierający dech w piersiach. ... A teraz po našem. Nehledě na zdánlivě jednoduché výrazové prostředky je film velmi rafinovaně vybudovaný. Stačí se jen podívat na nevyzpytatelnou tvář Zuly, z níž nejdou většinou vyčíst žádné pocity či emoce. A pokud ano, tak to stojí za to.

• 7.7.2018  11:35

Zjevení na MFF v K.V. 1974 (v ročníku, kdy zvítěžilo romantické drama "Romance o zamilovaných" A, Končalovského, byl Pollackův film uveden mimo soutěž). Milostné drama s politickým pozadím v Hollywoodu od konce 40. let minulého století. Celý segment děje, zabývající se McCarthyho “honem na čarodějnice”, měl v původní verzi scénáře mnohem větší prostor, ale nakonec byl Sidney Pollackem osekán “až na kost” (s čímž byl Robert Redford částečně nespokojený, protože chtěl více zdůraznit politické momenty ve vývoji vztahu obou hlavních postav). Hlavními obětmi škrtů byly role Viveky Lindfors a Murray Hamiltiona, z nichž zůstaly jen malé epizody. Přesto byl film jedním z prvních amerických snímků, které začaly zkojumat období činnosti McCarthyho výboru. Největší úspěch však měly hudba a původní píseň ve filmu od Marvina Hamlishe (2 Oskary, Golden Globe, cena Grammy za původní soundtrack, cena akademie ASCAP)

• 31.5.2018  00:12

Brilantní zakončení .... právě pro nabuzení očekávání na dvouhou řadu!

• 11.2.2018  18:18
    Coco (2017)

Formou rodinného filmu nám tvůrci podávají univerzální příběh o vazbách nejen v rámci rodiny, ale i mezi živými a zemřelými. Podvědomě vypovídá, že nejen živí mají potřebu vzpomínat na zemřelé, ale i naopak - zemřelí potřebují, aby na ně někdo "na druhé straně mostu" vzpomínal. Jeden z nejsilnějších příběhů, které vypovídá anomivaný film a povyšuje tento žánr v podstatě na zcela rovnocenný filmům hraným.

<< předchozí 1 2 3 4 7 14 20 26