mac000

úředník

2 body

• 27.9.2014  15:08
    Špionáž (2013)

Mnohdy se v high-tech filmech divák ztratí v ději a bere zápletku jako hru s divákem. Také v Paranoie získává technika nad člověkem jasně navrch, ale jaksi přece jen dokáže zůstat v rámci logiky vývoje příběhu. Příběh postrádá kladné hrdiny, takže jím vlastně nakonec zůstává ten, kdo vyvázne ze zdravou kůží (ale dokdy ?)

• 2.11.2014  12:55

Robbie je darebák, ale přesto mu přejeme, aby v životě dostal druhou (nebo kolikátou ?) šanci. Ken Loach umí natočit filmy, které nenechají diváka lhostejným, a daří se mu to i tentokrát

• 23.2.2014  09:03

Protože jsem druhý díl viděl v těsné návaznosti, značné zklamání. Jiní tvůrci, jiné herecké obsazení (podoba s původním obsazením někdy pokulhává), které se projevuje i na charakterovém vykreslení postav jež ztvárňují. Nevím, jestli budu mít odvahu podívat se na třetí dí, avizovaný na červenec 2014...(ale kaylin má asi pravdu)

• 21.7.2014  10:51
    Augustina (2012)

Rozhodně zajímavý film, co se týče psychologie hlavních postav, postupné rozkrývání vztahu mezi hlavními postavami, proměn vztahu lékař -pacient. Celkové vyznění podporují i výborné výkony herců, zejména Vincenta Lindona a u nás předtím (jako herečka) neznámé Soko

• 2.11.2014  15:22
    Bídníci (2012)

Kdo viděl divadelní verzi v Londýně nebo na Broadwayi, vždycky bude porovnávat. A zde porovnávat neporovnatelné. Protože film není postaven na melodiích a zpívaných scénách, ale na vizuální stránce, kterou podmalovává poněkud jinak naaranžovaná hudba a neprofesionální pěvecké výkony. V tomto směru nepochybně zklamání.

• 2.6.2014  23:18

Roztomilí a zcela uveřitelní dětští hrdinové ze zcela uvěřitelnými emocemi. Stačí to na celovečerní film ? Jak komu, mně, obávám se, až tak ne.

• 14.12.2019  18:33

Život, láska, nenávist, odpuštění , smrt... Mezi těmito hodnotami osciluje francouzské drama s romantickými prvky, zasazené do Alžírska od druhé světové války až do vyhlášení nezávislosti na francouzské metropoli (1962). Prozradí mnohé o historii a zániku francouzského kolonialismu 20. století, neboť jako předloha scénáře posloužila kniha alžírského spisovatele Yamina Khadry

• 2.3.2014  10:33

Pro americké filmy netypické drama s propletencem mezirodinných vztahů hodných mistra Ingmara Bergmana. Ale B.Bob Thornton film zvládá jako režisér, scénárista i herec (v čemž mu sekunduje řada skvělých kolegů v čele s R.Duvallem a J.Hurtem jako dvou zároveň ovdovělých otců rodin). Dlouho jsem musel čekat, cože to má společného s autem Jayne Mansfieldové (originální název filmů)...

• 29.4.2015  17:25
    Endeavour (TV seriál) (2012)

Klasická britská detektivka, spojující perfektní zápletky (s trochou politického pozadí), dokonalý retro styl 60. let a skvělé charaktery dvojice hlavních hrdinů. Vysílání (prozatím) dvou serií na ČT 2 by dokonale zapadlo k mírně "artovému" ladění - v tom nejlepším slova smyslu - většiny epizod.---- P.S.V lednu 2016 by měla běžet první epizoda třetí serie

• 24.11.2018  16:56
    Gambit (2012)

Dost dobrý příběh, solidně natočený, ale v kontextu Coenových jeden z nejslabších. To mu ale neubírá poctivé řemeslo. Základem je remake filmu z roku 1966, zápletka je ale předělaná (to by ani nebyli Coeni)

• 19.3.2015  08:08
    Hypnotizér (2012)

Pěkný nářez (zvláště závěrečná dramaticky vypjatá scéna) . Shlédnutí filmu mě přimělo přečíst si knihu Larse Keplera, kde je vše a ještě mnohem více. Lasse Hallstrom se umí pohybovat napříč žánry (byť thriller není jeho nejoblíbenější) a vždy s vysokou profesionalitou. A to mu táhne již na sedmý křížek...

• 31.5.2020  17:33
    Jak prosté (TV seriál) (2012)

Tak doběhla (prý definitivně poslední) 7. řada (pouze 13 epizod) a možno stručně hodnotit. Místy překombinované zápletky, avšak s dobrým dramatickým spádem a především výborné výkony dvou hlavních představitelů v rolích Holmese a Watsonové. Film využívá i dalšího postav z Doylových předloh ( Moriarty, Reichenbach), ale ve zcela soudobých reáliích. Jakmile divák toto příjme, potom si může seriálu i podivínského Sherlocka docela užívat. (poznámka: několik epizod režírovala i Luci Liu, představitelka Joan Watsonové)

• 19.11.2016  18:49

Nabízí se jisté srovnání s filmem Dánská dívka, který se zabývá podobným tématem - potřebami a pocity muže, který se ve svém nitru cítí být ženou. V obou filmech je ale toto téma vyprávěno odlišnými filmovými prostředky, "Laurence" je rozhodně náročnější na divákovo vnímání (nejen kvůli o hodinu delší stopáži).Oba filmy jsou určeny pro diváka, který nemá žádné předsudky vůči transsexuálům, protože s nimi jednoznačně sympatizují. Dolanův film je zralé dílo mladého tvůre (ke všem svým filmům si píše i scénáře), který má nepochybně filmovou budoucnost ještě před sebou.

• 2.3.2014  13:37
    Let (2012)

Trio Zemeckis- Washington -Goodman dělá z filmů nadprůměrný zážitek. D.Washington je naprosto uvěřitelný a v podstatě divákovi sympatický (včetně jeho akce při záchraně letu, které zachrání svými rutinérskými reakcemi a odvahou riskovat). Pár dramatických minut finální fáze letu před a při havárii patří k tomu nejlepšímu "made by Zemeckis"

• 23.12.2017  09:22
    Láska nikdy neumírá (divadelní záznam) (2012)

Stále fascinující hudba a výkony, ale Phantom of the Opera je jenom jeden (aneb dvakrát do stejné řeky...). Anna O´Byrne (Christine) a Sharon Millerchip (Meg) hrály předtím tyto role i v melbournském provedení Fantóma opery. Vedle F. Forsytha byly hlavními scénáristy Ben Elton a samotný A. L. Webber

• 29.3.2017  23:55

Příjemně strávený večer u úsměvné romantické komedie, která ani nenadchne, ani neurazí (pozn.: Populaire je francouzská obdoba československého Consulu, tedy mechanického psacího stroje, který měl snad každý)

• 2.6.2014  22:44

Dojemné a poutavé. Přibližuje kulturu nám vzdálené společnosti. Jako Rushdieho knihu bych asi nepřečetl, ale jako film jsem sledoval se zatajeným dechem.

• 5.8.2014  19:03

Vcelku originální námět, dávající (skoro) každému možnost přemýšlet, co by sám dělal, kdyby měl kouzelnou konvičku. Paradoxně lepšímu vyznění filmu uškodil happy end, naopak k pozitivům patří výborný výkon dvou hlavních protagonistů.

• 2.3.2014  13:15

Přiznám se, že jsem se pro film rozhodl spíše podle jmen herců v hlavních rolích, a ti mě neklamali. Jméno režiséra zde trochu zklamalo, ale pořád nadprůměr. Western smíchaný s jižňanským dramatem o osudech otroků. Tarantinovská naturalistická nadsázka mi do žánru příliš nezapadla, ale člověk nemůže mít všechno. Podruhé rozhodně ne.

• 26.11.2016  10:36

Na to, že děj filmu by se dal shrnout dvěmi větami (a člověk by o něm věděl vše, i jak dopadne...), to je docela umění zaplnit 77 "running time". Všudypřítomné rady a úvahy Woody Allena gradují jeho skutečným objevením se v závěru. A to nemá chybu!

• 13.12.2014  14:08
    Posel (2012)

Poměrně dobře koukatelný příběh - sledujeme přerod hlavního hrdiny od člověka, který může jen těžko získat něčí sympatie, až po zoufalce, který se snaží uchytit v životě a "zakořenit". Nemůže však překročit vlastní stín. Dobře vybrané lokace a zajímavé pohledy na Brno, jak ho známe i neznáme...

• 21.10.2016  23:24

A stejně mi nebylo jasné, kdo komu dělal krtka. Napětí je důmyslně budováno, ale tvůrci to - na můj vkus - trochu překombinovali...

• 17.6.2020  23:22
    Snajpr (2012)

Solidně vybudované napětí, stupňující se v první hodině filmu, se tvůrcům nedaří udržet a pomalu se vytrácí... Přesto ale dobrý příběh a výborný výkon D. Auteila a O. Gourmeta coby sadistického lékaře Franka. Ve filmu hraje i dcera režiséra M. Placida Violante.

• 21.6.2015  11:47

Ubohý film, nepůvodní scénář se špatnými, rádobyvtipnými dialogy a zcela předvídatelným závěrem. Ben Stiller to svým výkonem a charizmatem nezachrání.

• 27.4.2014  10:19
    Still Mine (2012)

Krásný, citlivý film o stárnutí a lidské hrdosti. J.Cromwell, ale i G.Bujold jsou vynikající jako ústřední dvojice. G.Bujoldová nebyla v Česku k vidění po mnoho let, ale okamžitě jsem poznal její charakteristický výraz, který jsem si pamatoval z filmových rolí v 70. letech (Tisíc dnů s Annou, Kamouraska). Bylo to kouzelné setkání...

• 2.3.2014  13:24

Několik scén, které nadchnou, jinak lepší průměr. Film ale plyne příjemně, takže nakonec příjemně strávená hodina a půl. Konec nepřekvapí, ani nezarmoutí.

• 23.12.2019  09:34

Burtonova verze seriálové klasiky z 60. let, posunutá do lehce komediálního tónu (narozdíl od předlohy, v níž převládají jednoznačně temné tóny). Pokud ale divák zná poetiku Burtonových filmů, může přijmout jeho pravidla hry, bere klišé hororového žánru jako pravidla, jejichž mírným obměňováním lze vytvořit uspokojující zápletku, potom se může s vizuálně atraktivní skoro dvouhodinovou podívanou docela dobře bavit aniž by znal původní předlohu.

• 2.6.2014  23:39

Být Flynnem je těžké, a být filmovým scénáristou někdy také. I s takovým esem v rukávě jako je de Niro. Přesto je příběh hlavních hrdinů uvěřitelný

• 29.9.2018  16:44

Jistě, chybí tomu hvězdy typu De Funese, Galabrua, Lefebvrea či Claviera, ale i tak má film několik vydařených momentů a celkově uvolněnou atmosféru. A ze svého nepříliš lichotivého vkladu do kolaborace s nacisty za 2. světové války si nikdo neumí dělat lépe legraci než Francouzi. Pohoda pro televizní večer při lahvi vína...

• 2.1.2016  11:03

Velice příjemný film, ve kterém nejen nahlédneme do zákulisí Elysejského paláce, ale i klasické francouzské kuchyně -a toho, co ji dělá jedinečnou pro každého gurmeta. Oslava kreativního kuchařského umění (nikoliv řemesla) !